Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miliharmi
6. okt 2012

Moc pěkný článek, netýká se přímo očkování, ale svým způsobem to je příbuzné téma.
http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/porod...

jizzlgirl
6. okt 2012

Tu je jedna velmi zaujimava prednaska o ockovani.

https://www.youtube.com/watch?v=TkyzEUmmWK4


Neviem ci to tu us niekto "zavesil", este som nemala cas citat celu diskusiu - 1516 stran je dost 😨

zaockujteajslnko
6. okt 2012

@blondiee83
podpis teda peticiu na slobodavockovani.sk ....... neviem o tom zeby matky a rodicia mali cas a chut a peniaze ist pred urad vlady a vykydnut im tam za kamion injekcii...... a ajtak z toho nic nebude...

ako to robil gandhi, pasivna rezistencia, cize proste "dakujem ockovane si neprosim, nie som hlupak, asi teda vy ste skorumpovani alebo ja na rozdiel od vas mam nieco v hlave".....

pravda ked svoji pasivnu rezistenciu osolis zopar trestnymi oznameniami vo veci podozrenia z pachania trestnej cinnosti RUVZ, tak tym nic nepokazis...........ak takychto oznameni budu 100vky alebo tisice, tak sa tym budu musiet zaoberat.....

petah82
6. okt 2012

@jizzlgirl tak touto prednaskou to u vacsiny zacalo 😉 aj u mna 🙂 je to sila! 😠

careamell
6. okt 2012

Ahojte, vo štvrtok ideme na RÚVZ do Považskej. Odmietli sme MMR. Bola ste tam niektorá? Aké máte skúsenosti? Napíšem, ako sme dopadli....

koralinka
6. okt 2012

@jizzlgirl
@petah82 ja to práve pozeram a nestačím sa čudovať, aby sa aj chlapci dali zaočkovať proti rakovine krčka maternice je už vela, na tomto vidíme akí sme my ludia hlupi a aka je masová panika 😕 ja som v šoku a teraz nebudem spať dalších 50 rokov že či sa niečo nestane lebo moje dieťa má tbc a hexa ☹ to že som jej nedala mmr si budem obhajovať do konca života, už len ako presvedčiť mojich rodičov aby si každu zimu nedávali očkovanie proti chrípke ☹

dida38
6. okt 2012

@careamell ahoj, my sme prave na takomto "pohovore" boli vcera, ale tu v PP... za 10 min. sme boli von 😀 😀 pami MUDr. nam absolutne nevedela argumentovat, ze preco by sme mali dat ockovat - osobne som cakala jej vacsiu pripravenost, ze nam bude hovorit o chorobach, nasledkoch, komplikaciach, ze nam ukaze foto napr. a tak pod. ale vobec nam nevedela odpovedat na nase otazky, nase argumenty nevedela vyvratit....tak len sucho skonstatovala, ze sa nemame o com bavit a ze to bude mat pokracovanie uz aj s pravnikom.... a na zaver povedala, ze ma 3 deti a vsetky maju vsetky ockovania a aj vsetky platene mimo povinneho...a ze dala aj ovcie kiahne ockovat, aby nemusela byt dva tyzden doma...tak tym to vsetko "zaklincovala" a isli sme prec 😀 😀 tak cakame co bude dalej...drzim palce

petah82
6. okt 2012

@koralinka tak to sme na tom rovnako, tiez som si myslela, ze uz nikdy pokojne nezaspim, bola som v soku. bolo mi az zle. vycitala som si hexu, pneumokoky, rotaviry 😒 vedela som, ze MMR nechcem ani za svet, video som videla tyzden pred terminom MMR a tiez som sa ale bala, ze co ak tie choroby dostane. odmietla som MMR, nastudovala koooopec info, nebojim sa tych chorob, nadalej lutujem vsetko co ma v sebe pichnute, mam o dve kamosky z detstva - doktorky menej a som spokojna s mojim rozhodnutim. uz nikdy nedam synovi ani nam nic ine, info sirim, ale je to kazdeho vec, kto nechce uverit, neuveri, radsej bude s dr za dobre, lebo pani dr povedala... stale nechapem v akom biznise zijeme a vacsine je to jedno. no comment. 😖 😢

petah82
6. okt 2012

@careamell drzim palce, som zvedava na info.

careamell
6. okt 2012

@petah82 Uvidíme, ako dopadneme, moc sa neobávam, celkom som si toho dosť naštudovala, pripravujem si otázky, mm ukladám stránky, aby si aj on čo najviac preštudoval a nesedel tam ako ovka pri mne 🙂

dida38
6. okt 2012

@petah82 MMR su osypky,mumps a rubeola co urcite vies a su to uplne bezne (kedysi) detske choroby...mm prekonal vsetky, ja mumps...a sme tu... a tie choroby sa zvladaju uplne v pohode, ked ich dostane dieta....najhorsie je, ze "ucinok" tej ockovacej latky je niekolko rokov - cca 20 (ak vobec nejaky je) a potom je riziko, ze to dostanu ludia v dospelosti, ked to uz moze mat tazsi priebeh....ja si tiez vycitam, ze starsie deti boli komplet ockovane a Tamarka ma tbc a 2 davky hexy....potom sme sa o to zacali zaujimat a viac nepichame...Vaness nie je vobec ockovana a ani nebude....

petah82
6. okt 2012

@dida38 teraz to uz vsetko viem, vtedy som nevedela, to bolo v aprili, odvtedy studujem co sa da, takze uz som na tom dobre 😀 velmi dobre 🙂

koralinka
6. okt 2012

@petah82 chvalabohu ja som iné nedala iba tbc a hexa a už žiadne ani nedostane, je to hrozne, lenže ked si to vezmeme aj každé lieky môžu byť zabijaky antikoncepcia(ano užívam ju) antibiotika lieky proti chrípke ale nie len to aj v potravinach mäso je prebalovane, nevieme ako bolo prevážane aj ovocie okolo nás striekané ani nebudem dalej vymenovávať, keby vieme všetko tak nedáme do seba ani vodu

abbey1
6. okt 2012

@careamell Ako iste vidíš, väčšina tu máme s pohovorom na RÚVZ rovnaké skúsenosti. Sú nepripravení, nevedia, čo odpovedať na naše otázky, mávajú nejakými grafmi (ktoré im ani nám nič nehovoria), žiadny protiargument nevedia vyvrátiť. len strašia osýpkami z Francúzka, čiernym kašľom z Ukrajiny a podobne.
Problém je, že oni nemusia mať rozumné argumenty. majú tromf jediný: A to podľa nich právo udeliť pokutu. Smutné, ale je to tak.
Na naše odvolania reagovali zasa posvojom. my sme sa pýtali koľko je: 2+2 a ich odpoveď vždy bola štýlom 3-3=1.
Čiže štýlom: My o koze, oni o voze.
A úplne ma dostala ich odpoveď na otázku, ako dospeli k faktu, že podľa nich imunitný systém dieťatka zvládne 1000 očkovaní naraz!!!!!!!!!!!!! odpovedali z BA, že oni nie sú povinní nás školiť v oblasti epidemiológie!!!!!!

Tak čo k tomu dodať???? Mňa tým neskutočne vytočili. ja by som tomu debilovi pichla tých všetkých 10000 vakcín a počkala si, čo to s ním urobí. Ale asi by to dlho netrvalo. 😠 😀

To je demonštrácia ich nadradenosti a debility .
Prepáčte tie silnejšie výrazy, ale keby ste čítali ich odpoveď, tak vás porazí.
Poučili nás, že očkovanie v žiadnom prípade nespôsobuje, ani nespúšťa rakovinu. Že práve naopak zabraňuje niektorým formám rakoviny.
Nkto, skutočne nikto, nám doposiaľ nepovedal, čo mohlo u našeho syna v tak nízkom veku takúto rakovinu spustiť. Oni sú si však na 100% istí, že to očkovanie byť nemohlo. 😠 😠 😠

zaockujteajslnko
6. okt 2012

@dida38
takyto "pohovor" ak nebol sucastou prietupkoveho konania RUVZ PP vyfakturuj ako poradenske prace na sumu aspon 350 eur. Preplatili vam naklady na to dostavenie sa tam?!......

dida38
6. okt 2012

@zaockujteajslnko 😀 😀 😀 no vidis, to nas nenapadlo 😀 😀 a hned by bolo potom aj na pokutu 😀 😀 a bola to tzv. poradna ockovania...

habibi78
6. okt 2012

ahojte, snazim sa preluskavat touto temou, ale je toho vela a stracam sa.... dcere som dala doteraz teda do veku 3 rokov, vsetky povinne ockovania...doverovala som lekarke, ze kedze je dcera predcasne narodena a ma oslabenu imunitu, ockovanie potrebuje....slepa dovera, teraz uz viem.... nastastie, dcera nemala ziadne vaznejsie reakcie ani na jedno ockovanie....az neskor som sa o tuto temu zacala zaujimat blizsie a som rozhodnuta nedat ju v 6. rokoch preockovat.... neviete mi poradit, kde by som nasla blizsie info ohladne neziaducich ucinkov konkretne v tomto ockovani, t.j. v 6.veku? ( preockovanie detska obrna, tetanus, difteria). Zachytila som nieco o moznom prejave autizmu....
Vdaka..

manof
7. okt 2012

ŠÚKL nariadil stiahnutie výrobnej dávky hexavakcíny Infanrix Hexa kvôli mikrobiálnej kontaminácii:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-nariad...

manof
7. okt 2012

Podľa nového výskumu je možné vyvinúť vakcínu proti predčasnému pôrodu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/podla-noveh...

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
7. okt 2012
irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusqwa
7. okt 2012

@zaockujteajslnko no ja by som im tam ten kamion injekcii kludne vysypala, len pochybujem, ze by to malo nejaky ucinok. oni by boli schopni tie injekcie vyuzit pri ockovaniach ako ich poznam 😠

@abbey1 😠 to je riadne svinstvo toto... uz sa tesim na moje sedenie na RUVZ... 😠

@blondiee83 aj mna to hneva, ani nevies ako! ale co narobis? mozeme jedine tak drzat hubu a krok. ako sme mohli vidiet v tebe spominanom pripade - matka s babkou urobili vsetko, co bolo v ich silach, ale pani majtanova (ci ako sa vola ta koza, a ked ma s tymto oslovenim problem, moze prist za mnou, milerada sa s nou porozpravam) bola prilis leniva dvihnut sluchadlo a vybavit jeden telefonat, aby deti vratili na SVK (podla mna na to mala 2 dovody - nevie ani houby po anglicky a po druhe by som sa nedivila, ak by jej z anglicka prisla nejaka financna "odmena za nicnerobenie"). az ked sa vsetko zmedializovalo, zraaazu sa vsetci tvarili, ako im pomahali. a uplne ma dorazil richter, ktory povedal, ze chybu urobila babka - vraj keby urobili nieco take jeho vnukovi, on by urobil ovela viac! jasne, ekd je milionar a politik, tak moze. ale obycajny clovek moze velke prd, vid nase pripady.
takze osobne si myslim, ze pokym nezacnu mat z ockovania rakoviny a autizmus prominetne decka, nebude sa s tym robit vobec nic. nie ze by som chcela byt hnusna a chcela by som im to zelat, ale cele toto je obrovske svinstvo, ktore si odskacu zasa len obycajni ludia.
a aj tak si myslim, ze decka lekarov a prominentov vobec nie su ockovane...

halienka
7. okt 2012

http://hnonline.sk/svet/c1-57799760-infikovane-... nejde síce o vakcíny, ale ak môžu byť takto infikované hocijaké injekcie, prečoby nie aj vakcíny, že áno... ☹

hajanka
7. okt 2012

@manof uuuuuuuuuuuuuuuuf

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) VCERA nariadil stiahnutie výrobnej dávky č. A21CB191B vakcíny Infanrix Hexa (výrobca: GlaxoSmithKline), ktorou sa na Slovensku povinne očkujú deti v 3., 5. a 11. mesiaci života, s odôvodnením: "Počas kontroly kvality bola zistená potenciálna mikrobiálna kontaminácia výrobného prostredia, samotné produkty nie sú mikrobiálne kontaminované." Fozhodnutie o stiahnutí vakcíny z lekární a od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti (detských lekárov) je I. triedy urgentnosti. Aj vďaka tomuto vyjadreniu : "Nedostatky, ktoré potenciálne ohrozujú život alebo môžu spôsobiť vážne ohrozenie zdravia. Opatrenie vykonať ihneď!", možno oprávnene pochybovať o tom, že samotné vakcíny nie sú mikrobiálne kontaminované.

... vdaka za info!!!

... ak budu vobec nejake sankcie, tak sa velmi rychlo zaplatia a ide sa dalej, hm.... akoby sa nechumelilo
kto a ako odskodni vsetky deti ktorym boli napichane???

brumka111
7. okt 2012

tu je link, ak by si to chcel niekto precitat: http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Postreg...

manof
7. okt 2012

@hajanka mne len jedna pani volala, že posledný mesiac-dva pribudlo v onko-centre v BA nenormálne veľa detí do 1 roka s neuroblastómom - až ich nemajú kam dávať (vrátane jej vnučky). Kto vie, či to nejak nesúvisí s tým stiahnutím?

mariynka
7. okt 2012

chcem sa spytat na nazor 🙂 🙂 vsetkych, ktori sa rozumeju.. 😉 vcera mi hovoril znamy o kamoske, kadernicke, ktora sa nedala preockovat proti tetanu-ktory sa ma ockovat kazdych 10rokov, zastrihla si do prsta a do 4dni zomrela na otravu krvi..
myslite si,ze keby bola ockovana proti tetanu kazdych 10rokov, (co sa zevraj ma, aj ked napr.ja si nepamatam, ze by ma pred niekolkymi rokmi ockovali), bola by to inak znasala a mohla prezit?
to len taka otazka, ktora mi vrta v hlave a vy mi na nu urcite budete vediet odpovedat 😉 🙂 🙂 🙂

fotoarch
7. okt 2012

myyyyytus.... to by tymi noznickami ta UDAJNE ZNAMA sa musela vrtat minimalne vo vtacom truse pri sadeni povedzme kvetov a potom sa sla ostrihat....sama sa 😉