Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
3. máj 2009

miliharmi
a toto je myslim ten isty chlapec:
http://www.ockovanie.org/cukrovka-po-ockovani.html

miliharmi
3. máj 2009

Děkuji za odkazy a IP, už jsem o tom několikrát četla, že cukrovka 1.typu může být následek očkování. Je to neuvěřitelně těžké rozhodování odmítnout očkování vůbec, ale pediatři by měli mnohem více pátrat po dětech, které mají zvýšené riziko, že je očkování poškodí a také rodiče by měli mít právo sami rozhodovat o očkování svých dětí. Bohužel se mi zdá, že ve společnosti není dobře přijímána snaha opravdu pravdivě informovat o očkování a hlavně jeho negativech a většina lidí si myslí, že je naprosto bezpečné, bohužel to dost často tvrdí sami pediatři a dokonce není příliš velká ochota zkoumat souvislost očkování a poškození zdraví, které po něm časově následuje. V případě mojí holčičky to tak přesně bylo. Občas je mi vyčteno, že je to jen můj názor, že lékaři to nepotvrdili. Nicméně souvislost s očkováním je tak zřejmá, že ji lékaři při rozhovoru s námi připustili, ale také je pravda, že oficiálně Milenka zemřela na virovou meningoencefalitidu a po její smrti už nikdo možnou souvislost s očkováním neprověřoval, musím říct, že mám pocit, že raději. A přitom by právě tohle mělo být v zájmu ostatních dětí podrobně prošetřeno, třeba proto, aby bylo jasné, které děti by neměly být očkované. Existují vůbec u nás nějaké studie a statistiky, kde jsou zaznamenány případy dětí poškozených očkováním?Pokud ano, mám dojem, že Milenka se do nich nedostala.
Rodiče toho chlapce udělali to, co jsem po zjištění souvislostí měla také velkou chuť udělat, jenže jsem si ty souvislosti dala dohromady až s časovým odstupem a také mě odradilo to, že oficiálně ta souvislost nebyla lékaři potvrzena, ale má naprostou pravdu v tom, že pokud nám stát pod pohrůžkou sankcí nutí dát děti očkovat, měl by nést plnou zodpovědnost i za negativní důsledky. Jsem moc zvědavá, jak uspějí.

Pokud vás zajímá a nejste s ním už seznámeny, tak tady je její příběh

miliharmi
3. máj 2009

Omlouvám se, odklepla jsem si to dřív 😉
Pokud vás zajímá a nejste s ním už seznámeny, tak tady je její příběh http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...
http://www.mimiangel.cz/story/milenka

vikinka27
3. máj 2009

miliharmi: tomika ste dali potom zaockovat?

miliharmi
4. máj 2009

Nakonec ano, naše nová pediatrička nám domluvila očkování v očk. centru v Motole, takže první dávku dostal jen záškrt a tetanus asi v 8 měsících. Dnes je mu 1 a půl roku a má ty 4 dávky záškrt, tetanus, dáv. kašel a vždy s 3 týdenním odstupem dostával heamophilus. To je všechno. V září by měl dostal samostatně obrnu. MMR nechci, snad až těsně před pubertou příušnice, pokud je do té doby neprodělá. TBC nemá a asi mít nebude. My nyní máme velmi smutnou výhodu, že si nikdo z lékařů netroufá nás nutit. V porodnici už mu sestra přišla píchat TBC, já jsem řekla, že to nechci, tak na mě volala primářku a já jí jen řekla, ať se podívá do Milenčiny dokumentace, rodila jsem ve stejné nemocnici, kde také Milenka ležela. Tak si to pročetla apak mi jen přišla říct, že tedy očkovat nebudeme a od té doby se mě na TBC očkování nikdo neptal a já se nepřipomínám.

denduska
4. máj 2009

mili, ja som si tvoj pribeh citala este davnejsie a plakala som ☹ mas moj velky obdiv, ja by som to urcite nezvladla...

denisocka
5. máj 2009

luštim svoju zdr.kartu a čítam,že po 2. Di-Te-Per mám zrazu velmi škaredy mokvavy ekzem na tvari a tele,to som ho malal do 2 rokov! inač,vedeli ste,že ked ma v 4.mesiaci očkovali,tak už mala mamka nakazane ma krmiť krupicou a polievkami? skoro mi oči vypadli

denisocka
5. máj 2009

dalej čítam,že do prvých Morbíl som malal len ekzem,od prevho očkovania morbiloch na 10den angina a 39 teplota a odvtedy snad každy mesiac tonsilitidy a teploty

sammy19
5. máj 2009

denisocka, neviem, ako som na tom bola po ockovani ja, nemam kartu doma, ale manzel bol necele dva tyzdne po ockovani Morbilli s vysokymi horuckami a zachvatmi kasla a potom mal dokola laryngitidy, liecil sa na bronchitidu, neskor mu zistili kopec alergii a znizenu imunitu. Ale ockovany bol aj tak veselo dalej. Netvrdim, ze za vsetky problemy moze ockovanie, ale niektore suvislosti su az prilis podozrive...

sammy19
5. máj 2009

oprava: dva tyzdne po tom ockovani bol hospitalizovany.... 😀

denisocka
5. máj 2009

sorry že to tu tak sekám, idem ratať kolko PNC som zožrala za ten čas ..... no to sa neda spočítať,sami PNC !! raz TBL raz injekcie

denisocka
5. máj 2009

ano ano,čítam,že po druhých morbilach to je ešte horšie,stale tie tonsilitidy a kašle a tie injekčne PNC jak na páse

jarka007
5. máj 2009

No to ockovanie na osypky vtedy muselo byt dobry brutus 😝 . Aj my mame karty doma a manzel dostal po nich encefalitidu a musel byt hospitalizovany v nemocnici. Svokru vtedy nejak neskor divne presvedcili, ze to ma z mumpsu. Vraj mal "neodhaleny" mumps, preto z neho dostal encefalitidu (nemal ale ziadne priznaky) a potom ako bol uz tyzden doma z nemocnice, tak sa mu ten mumps prejavil 🙄 . No tak pocula som vselijake blbosti, ale toto sa mi zda ako jedna z tych lepsich. A svokra je aj nadalej presvedcena, ze to mal jej syn z mumpsu, ktory sa prejavil az po encefalitide. Tak take bolo kedysi masirovanie mozgov.

denduska
5. máj 2009

denisocka, aj ja som v case po ockovani na morbilli cely rok mala anginy... 😠

petot
6. máj 2009

jarka007: Nielen vtedy. Aj dnes je všetko len náhodná časová súvislosť. Pred cca rokom a pol bol v TV príbeh dievčiny, ktorá ochrnula po očkovaní proti rubeole. Samozrejme, že to nie je chyba vakcíny -ona mala určite prebiehajúcu rubeolu, a až v kombinácii s očkovaním ju to zmrzačilo.. 😒
(Ak by to aj bola pravda, otázka za 100 bodov: Ako lekár zistí, že práve očkované dieťa nemá prebiehajúce ochorenie?)

Naše druhé dieťa už sme nedali očkovať MMR a konzistentne sa nám zdá, že je odolnejšie než prvé, ktoré tú vakcínu ešte dostalo. Dúfam, že mu to vydrží.

denisocka
6. máj 2009

tak my sme dnes boli u dokyny s tým,čo som tu už skor písala,že malemu myka plece,že ma v nom tiky ...lebo už mu teda plece myka riadne. Večer som prečítala a preguglila nežiaduce učinky lieku Costi na reflux a div sa svete,ako vyšite extrapyramidove príznaky máme. takže toto sme vysadili ododnes a ideme aj na neurolku,vypytala som si listok,kedže sa maly denne vela krat zakuká a niektorým v rodine to bije do oči ... tak či to nie je nedajbože nejaka epi 😖

čo sa týka očkovania,v pohode odobrila ODSUNUTIE MMR aj pred prichodom do školky,žial jej uplne vynechanie mi zamietla s tým,že niekedy sa na ospypky umieralo,nedajbože aby to chytil a nebol očkovany 😔 takže, s oddialením suhlasi,aj prevenar už rušime uplne

bobulle
6. máj 2009

Ahojky,
tak já jsem se dnes fakt nasr... 🙄
Jak jsem psala, neuroložka nám napsala do karty, že doporučuje konzultaci ohledně očkování naší dcery prokonzultovat s nějakou odbornicí na očkování Mudr. Jirsenskou z FN v Brně a to kvůli Klářině reakci na 3 hexu (vyklenutá fontanella) a rodiným dispozicím... Klárčin otec je alergik na kde co a jeho bratr jako dítě málem na alergickou reakci několikrát zemřel 😔 ....
dnes jsem byla na 10 měs. poradně a pediatrička mi řekla, že mi žádné doporučení nenapíše, že histerčím, že Klára je zdravá a očkovat můžeme a že ji rozmazlím a vychovám z ní skleníkové dítě (tak nevím co má rozmazlování společné se strachem z očování 😠 😅 )... a že je očkování bezpečné a dřívější vakciny byly mnohem brutálnější a dnes že je to bez rizik...a že už je naše populace tak proočkovaná, že nebýt očkovaný je obrovské riziko, že připadné onemocnění by mělo brutální průběh (prý teď vezli dvě malé děti v kritickém stavu do Brna s neštovicema 😒)...
No tak jsem ji připomněla Klárčiného strejdu (chodil taky k této doktorce) a řekla jsem ji že ne všechny vakciny jsou bez rizik, a že nejsem apriori proti očkování, ale bojím se ho z důvodů které jsem ji popsala a že na vyšetření trvám.... tak mi teda milostivě napsala doporučení na vyšetření na imunologii k nám do Zlína 😒 .... takže tak .... zvažujeme, že vyměníme pediatra...

lenki33
6. máj 2009

bobulle no dobra veticka je ze nej neockovanim vychovas sklenikove dieta 😲 😀 aj ked je to skor na plac
a este nerozumiem preco by mali mat choroby brutalny priebeh ked je preockovana populacia
zelam pevne nervy

denisocka to odsunutie MMR sa vam podarilo super, mne by to uplne stacilo

barborka08
6. máj 2009

bobulle, tiez prajem pevne nervy. U nas to bolo s detskou podobne, a kedze islo o nase dieta, isli sme za inou pediatrickou...

dievcata, tak som zase dnes prisla na "objav" ... Pozeram do lakarsych sprav starsej dcery, a len tak nahodou par dni po MMR bola hospitalizovana s vysokymi horuckami a "silnym zapalom hrdla". Nikdy som to nedavala do suvislosti, ale to tak bije do oci, ze neviem co si mam mysliet.

denisocka
6. máj 2009

to MMR sa kedysi ako volalo? to je to DiTePer alebo rubeola a mopavax?

bobulle
6. máj 2009

No fakt jsem zvědavá jak tohle dopadne... zítra nás budu objednávat na tu imunologii....

denduska
6. máj 2009

denis, MMR bude ten mopavax a rubeola...aspon ja mam v ocko preukaze zvlast rubeola a vedla MO...ta ja znam 😅

bobulle by som rovno na mieste vzala kartu a zbohom..to co je za pristup...mi to pripada ako by o tebe niekomu hovorila, nejakemu inemu doktorovi a ten sa zhrozil ze nechces ockovat a nahucal jej take idiotiny 🙄

petot
6. máj 2009

barborka08: Jj, "silný zápal hrdla". Neboli to náhodou vakcinačné osýpky?

bobulle: vypuklá fontanela znamenala, že tá hexavakcína spôsobila encefalitídu. Potenciálne život ohrozujúca komplikácia s neurologickými následkami. Toto by mala byť priama kontraindikácia ďalšieho očkovania ktoroukoľvek vakcínou zahrnutou v hexa. Ale over si to aspoň v príbalovom letáku.

denisocka: Jj, príbalové letáky treba čítať, človek sa nestačí diviť.

elika74
6. máj 2009

Zdravim vsetky, ktoré sem chodia. Dnes sme mali ist na preockovanie so svojim 4 mes synom. Asi tyzden sedim pri PC a citam vsetko o ockovani a rizikach. Som vyucena zdravotna sestra, preto som brala ockovanie ako normalnu vec. Dokonca este v nemocnici som sa pytala sestriciek, ci ho uz zaockovali. Zaockovali ho ani neviem kedy. Isla som s nim aj na prve ockovanie. A dnes som to ockovanie odmietla. Napisali to aj do karty, povedali mi, ze to musia nahlasit, ze moze prist hygiena, mozu nam vziat rod.prispevok, platit pokutu... Fakt ako za totality. Clovek sa nemoze slobodne rozhodnut. Som rada, ze som si presadila svoje. Dúfam, ze to bolo dobre a spravne rozhodnutie. Moj syn si ocividne spomenul, ze na tom stole mu volakedy ublizili -ze ho tam pichali, zacal plakat a chcel ist prec. Take male dieta a kolko ma rozumu. Uvidim, co sa budie diat dalej.

petot
6. máj 2009

elika74: Nie som náborový pracovník, ale ak chceš ešte trochu morálnej podpory v tomto neľahkom rozhodnutí, môžeš sa zapojiť aj do Iniciatívy (rizikaockovania.sk), ak pravda už nie si 😉

barborka08
6. máj 2009

petot, ...ved prave, ja sa nestiham cudovat... 😒

elika74
6. máj 2009

petot: citala som tvoje prispevky, klobuk dole, pozrela som si uz aj spominanu stranku. Este nim nie som. Ale pisala som do redakcie isteho casopisu, ci by nemohli pisat aj na temu ockovania. Treba oslovit masy, ved do ockovania nutia kazdeho.

bobulle
6. máj 2009

Petot, jj leták mám stáhlý ze suklu (stát. ustav. kontroly léčiv).... ale prostě naše Dr. mi stále tvrdí, že vše je bezpečné a já jsem hysterka...
Lékaři by Ti měli dát před vakcinou k nahlédnutí příbalový leták a informovat Tě o rizicích s oškováním spojených a místo toho Ti budou tvrdit, že rizika nejsou 🙄
Je mi z toho smutno.... 😔

denisocka
6. máj 2009

bobulle- chcem sa opýtať či si to ty,čo pred niekolkými mes. založila temu asi s nazvom vypukla fontanela - kde sa pisalo že po očkovani sa malej vydula fontanela a mala (ak si to ty) isť na pohotovost?

bobulle
6. máj 2009

Denisocka, jj, to téma jsem zakládala já... byla to ta reakce na třetí hexu.... od té doby mám z očkování respekt a začala jsem se o něj víc zajímat.... 😔