Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

senja
11. máj 2009

lucrezia Nojo, sama chvala na ockovani... Jde o to, ze nam akorat NIKDO NIKDE nesdelil, kolik deti na nasledky ockovani uz umrelo nebo zustalo nemocne po cely zivot ☹ A bylo jich vzdy pozehnane 😔

senja
11. máj 2009

Jinak musim povedet cerstvou zkusenost: Prihlasila jsem se pred tydnem k nove obvodacce hlavne kvuli tehotenstvi. Sepisovala ruzne udaje, ptala se mne na vyskyt nemoci v nasi rodine apod. Pak ve stejnem duchu se zeptala kdy jsem byla naposled ockovana proti tetanu. Ja jsem odpovedela: Nikdy 😎 Lekarka rychle zvedla hlavu a vykulila na mne oci: Jak NIKDY??? Tezko jsem ji vysvetlovala, ze vetsinu nemam naockovanou. Porad nechapala a az do te doby nez jsem odesla z ordinace divala se na mne jako kdyby kazdou chvili mi chtela sdelit, ze v takovem pripade me nebere 😖

martina46
11. máj 2009

senja, ako to, ze nemas vacsinu zaockovanu? 😕

senja
11. máj 2009

martina46 Tak 😉 Popisovala jsem to tady na strance 70, pocti si 😉

denisocka
11. máj 2009

Citam svoju kartu dalej,a tam ze po Trimovaxe,v 13.r. Som stale kaslala,o 2tyz nato som uz bola s tracheobronchitis v nemocke a tam mi vyslo-pozit. Na mykoplazmu pneumoniu a B.pertussis

elika74
11. máj 2009

Sisinocka: Aj ja mám 4 mes synceka, mna tieto informácie nasli asi týzden pred 2.ockovanim. Mala som malo casu na rozmyslanie, musela som sa rozhodnut. Tak som to ockovanie odmietla. Zatial je syn zdravy.

denduska
12. máj 2009

nepocuvali ste dnes Adelu a Sajfu rano? bol tam taky virolog, meno si nepamatam...Hus..alebo Rus...no netusim 😅 zo zaciatku sa mi zdal celkom normalny...ale potom hovorili o kliest.encefalitide...a on povedal ze sa to musi preockovavat...lebo ze ked je nizka hladina protilatok - ale tie protilatky tam su uz pritomne - tak potom je priebeh horsi ak ju clovek dostane...vysvetli mi niekto co je toto za haluz??? 😕 ved stale sa obhajuju tym ze aj ked sa vytvori malo protilatok, tak predsa len je to nieco a zmiernuje priebeh pripadnej choroby...preco by toto malo byt ine..?
a este povedal ze on sa kazdy rok ockuje proti chripke....tak asi mu to uz lezie na mozog 🙄

sisinocka
12. máj 2009

elika: myslis pred druhym ockovanim hexavakcinou? tiez dostal prvu? ci len tbc v porodnici?

sisinocka
12. máj 2009

elika: uz viem, pozrela som si tvoj prvy prispevok par stran dozadu, cize druhu hexa si odmietla...

valka
12. máj 2009

dendu, no podla mna kazdy ma v tom hokej a iba sa tipuje, ze co sa deje...ale nemohlo by to byt tak, ze malo protilatok zareaguje, ale na druhej strane sposobi nejaku mega reakciu? keby bolo protilatok dostatok, tak zareaguju promptne a vyvazene..ak nie su ziadne, tak to ma klasicky priebeh...nieco ako ta spanielska chripka, kde problem bol v mladom organizme - reakcia prehnana viedla k smrti...

petot
12. máj 2009

Možno ide o alergickú hypersenzitívnu reakciu, ako v prípade tetanového preočkovania, keď je hladina protilátok vysoká. (Napriek tomu sa tetanovky rozdávajú ako cukríky a nikto netestuje hladinu protilátok!) 🙄

denduska
12. máj 2009

no on vravel ze ak je protilatok malo, je horsi priebeh...

ja som sa nedala preockovat na tetanus a ani sa nedam...mozu sa aj na hlavu postavit, tu nie je o com..

denduska
12. máj 2009

teda v tom zmysle ze ak je protilatok malo, choroba ma horsi priebeh, ako ked nie su ziadne protilatky....

sisinocka
12. máj 2009

no veru dost je o ockovani v mediach, samozrejme len z jednej strany. Asi pred pol hodinou bol v slovenskom rozhlase kratky vstup ohladom ockovania v relacii Poradime Vam. Nestihla som to cele, zachytila som len "vtipny" zaver, ze kvoli opatovnemu vyskytu cierneho kasla a kvoli zisteniu, ze vakcina pôsobi len 5 az 12 rokov, odporucaju mladym dievcatam, ktore chcu otehotniet, dat sa znovu zaockovat. Ze aby ich protilatky malo aj babatko, aby bolo potom chranene aj po dobu, kym samo nebude zaockovane... uz to nejak moc kombinuju...
A hned na to o stvrtej v spravach zasa nahanali na ockovanie proti kliestovej encefalitide... ked k tomu pridam tu Adelu so Sajfom dnes rano, celkom vela info o ockovani na jeden den... ci da sa povedat reklamy...

senja
12. máj 2009

Ja jsem se prave nedavno v nejakych novinach docetla, ze v Praze deti, ktere nemaji ockovani neberou do skolek 😠 Zajimalo by mne jak to je pak s povinnym pripravnym rokem pred ZS.

petot
12. máj 2009

denduska: Alebo to vobec nesuvisi s protilatkami, ale jednoducho s tym, ze vakcina dovrza imunitnu odpoved! 🙄 Vies preco si to myslim? Lebo po prekonani realneho ochorenia ostava imunita dozivotna, zatialco pri ockovani nemusi byt ziadna, a su tam iba tie protilatky, aj tie rychlo miznu. Takze "malo protilatok" znamena jednoznacne ze boli z ockovania, kym "ziadne" protilatky znamenaju, ze clovek bud nebol ockovany, alebo davno.

Takze z tohoto vyplyva, ze organizmus neovplyvneny ockovanim reaguje na chorobu lepsie nez ockovany.

denduska
12. máj 2009

no ved presne toto som si pomyslela - ze o dalsi dovod viac preco nedat ockovat...a dokonca to nepriamo potvrdil pan DrSc 🙄

ivuseta
12. máj 2009

Ahoj holky,nevím kde se zeptat,tak zkusím tady.
Máme jediné očkování - tbc (bohužel...) a Maje se teď (4 měsíce) objevil v jizvičce hnis. Máte někdo zkušenost? Je to normal, byly jste s tím u doktorky a pod? Díky moc

kristulatko
12. máj 2009

senja, vidis, a ja jsem uz prosla tri skolky a nikde po nas nic nechteli ...
jedna ve zline, dve okrese Praha-vychod. sama Praha je asi special nebo co 😎

taky jsem dnes slysela na Ceskem rozhlase velice smutny pribeh maminky, ktere syn trvale onemocnel po "pneumokokovi". a ze tedy jiste obcanske sdruzeni apeluje na nasi vladu, aby bylo toto ockovani zavedeno plosne. nastesti NE povinne, ale dobrovolne. hm, jak tam ta maminka povidala a reporterka pak vysvetlila, co za nemoc (stav nejakeho bdeni to nazvali, pokud si pamatuju dobre), bylo to moc smutne. samozrejme,ze cokoli se s diteme stane je pro matku hrozna tragedie a spatne to nese, ale me osobne bylo smutno z toho, ze se takhle propaguje to ockovani bez dalsich informaci. a ze se lidi nedozvi i ty pribehy z druhe strany.

petot
12. máj 2009

kristulatko: Na Slovensku zase chodil prof.Dluholucky (velky ockovaci aktivista) s mamickami pneumokokom postihnutych deti, bol s nimi lobovat aj v parlamente, uspesne (od 2009 je pneumo vakcina sucastou tzv. povinneho kalendara).

Jedna z tych mamiciek si dodatocne spomenula, ze jej dieta dostalo pneumokoka nejaky tyzden po hexavakcine...

petot
12. máj 2009

ivuseta: to je velmi casta komplikacia BCG vakciny. Znamena to, ze organizmus este nevyhral boj s zivou tuberkulozou, ktoru mu naockovali. Chod s tym ku doktorke, aby dieta vysetrila. A trvaj na tom, aby to ohlasila.

Odolnost proti tuberkuloze zvysuje vitamin C, D a vapnik. Takze ak chces pomoct dietatu, tak urcite mu dopraj vela Cecka, mozes mu v tomto obdobi kvapnut aj Vigantol, aj ked ako zdroj D-vitaminu je samozrejme lepsie slniecko. A dopraj si mliecne vyrobky alebo ine vydatne zdroje vapnika. Cecko si mozes davat vo zvysenej miere aj Ty, aby ho dieta dostavalo kombinovanym sposobom (cez mliecko i priamo).

valka
13. máj 2009

pocujte, hexa je stale uz len hexa alebo je na trhu este aj nejaka vakcina, ktora urcite ockovacie zlozky neobsahuje? (vyjadrujem sa ako tatar, ale chapete ma, ze? 😉 ) ide o to, ze mam fakt strach pred tetanom (aj ked som si uz coto nastudovala, no na mojej malej vidim, ze nemam sancu dezinfikovat kazdu ranu, co na zahrade utrzi)..tak by som to chcela aspon rozdelit pri druhom...
a prevenar je zatial samostatna vakcina, ze? alebo sa mylim?

senja
13. máj 2009

ivuseta Ja jsem mela preockovani TBC v 17ti a take mi to hodne hnisalo aspon mesic (ke konci uz to byl takovy tuhy hnis, jako z akne). Toho hnisu bylo vazne pozehnane, dokonce mi to vzdy zapatlavalo tricko 😒

senja
13. máj 2009

ivuseta Jo, zapomnela jsem napsat, ze jsem to nijak neresila, nebolelo to vubec ani zadne jine dalsi komplikace, jen takovy "kosmeticky" problem, takze se neboj, ale radsi to predved lekarce, at vidi, ze mate reakci. 😠

senja
13. máj 2009

kristulatko Napis mi prosim do IP nazvy tech skolek v Praze 🙂
Jinak me vubec neprekvapuje, ze pneumokoka chteji zavest plosne - farmaceuticke firmy musi vydelavat, no ne? 😠 A vlada je prosazuje, protoze ji lobuji 😠

kristulatko
13. máj 2009

senja, prave ze u nas v parlamentu je ted nejaka krpa a nejde to tam zakomponvoat ci co,t ak na to rodice a aktivisti jakoze vice apeluji. ale zadaji plosne dobrovolne, ne povinne, coz neivm, jak jde dohromady, vzdycky jsem mela zato, ze plosne = povinne.

IP je na ceste.

denduska
13. máj 2009

valka, od 1.aprila mala byt nejaka penta, ale neviem co v nej chyba.... pneumo je zatial zvlast ale teraz je ta studia na heptu = hexa + meningokok 😖

ivuseta
13. máj 2009

Holky díky, zatím to má maličké a jakoby zapouzdřené - nic neteče, zatím to asi nechám, k mudře máme jít za dva týdny, tak když se to nezhorší, asi počkáme. Ach jo, mě to tak mrzí, že jsem neodporovala v nemocnici.Byla jsem sama vyřízená a asi se mě na to očkování ani neptali.

lenki33
13. máj 2009

o pente som nepocula 😕 bolo by super keby tam nebola hepB
ale este stale je dostupne to co sa davalo kedysi diteper, alebo nie?? a polio sa vtedy davalo zvlast a asi ziva,ale to uz sa predpokladam nerobi??
viete to niekto??

denduska
13. máj 2009

lenki, to som citala v nejakej poradni..asi Spanikovej..tam sa niekto pytal ze odkedy je dostupna pentavakcina a ona odpovedala ze od prveho aprila by sa mala dovazat....ale neviem kvoli comu, uz si presne nepamatam... 😅

polio ziva sa uz isto nerobi - inak prave dnes som citala ze u dojcenych deti tato vakcina nemala casto ziaden efekt lebo bakterie nachadzajuce sa v ich crevach virus znicili....to len tak pre zaujimavost. skoda ze vacsina deti vtedy nebola dojcena....