Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenki33
27. aug 2009

ja beriem Superzelezo od Favey, tiez je s kyselinou listovou a hlavne je to nehemove mikronizovane zelezo, takze lepsia vstrebatelnost,lmam s nim najlepsie vysledky a zapchu vobec neovplyvnuje

ewelyne
27. aug 2009

Ja som zacala brat Ferrum phos- Biochemicke soli a celkovo pri tehotenstve ja vhodne brat aj Calc Fluor-Biochemicku sol. 😉

alfomilka
27. aug 2009

a neskusali ste trstinovu melasu? mne ohromne pomohla po porode, ked sa mi drasticky nicili zrazu nechty a vypadavaili vlasy. Za 2 tyzdne to bolo vybavene. Super vlasy a nechty zasa tvrde a nelamave. A to som si davala len malicku lyzicku denne a nie 3 ako sa pise. je tam vela vapnika a aj zeleza

denisocka
27. aug 2009

ja som melasu davala malemu,ked bol menši,a začali sme prikrmi -ale nevidela som efekt,ale on to po kesiaci už nechcel

inač,už ju mam v skrini rok,ešte bude dobra?ta melasa myslím

mucilienka
27. aug 2009

a aku melasu mate na mysli? kde sa to zadovazi v lekarni?

martina46
28. aug 2009

ja som melasu tiez jedla, este pocas kojenia, nijake taketo drasticke zmeny sa so mnou nediali, ale preventivne, takze neviem, ci nieco sposobila. ja som mala tuto:
http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc...
melasu maju aj v bioshopoch. raz som kupila aj tam, ale inu.
lenki, vdaka za tip na zelezo, pozriem sa po tomto.

denisocka
28. aug 2009

http://www.mojavitalita.sk/obchod/cierny-zazrak... aj ja mam tu z biosenu,ale asi nejde stranka

lucrezia
28. aug 2009

Babule, prosim Vas hodte nejake linky ohladom PREVENARU.
Caká nas na buduci tyzden ockovanie a uvazujem, ze Prevenar odmietnem...pocula som aj "pre" aj "proti" tak neviem....cas ma tlaci a som na vážkach.
TBC som odmietla, hexu - to nemám odvahu, ale Prevenar zvazujem ze zase odmietnem.
Som nervozna, lebo neviem co robit 😖 😖 😖

dahlia23
28. aug 2009

lucrezia, prevenar je povinný?
pri Lenke ešte nebol, doktor na mňa pozeral ako na šibnutú, že prečo ju nedám očkovať, keď to hradí poisťovňa... 😒

denisocka
28. aug 2009

ano,prevenar je povinny pre deti narodene od r.2009 tuším ☹

dahlia23
28. aug 2009

neeeeee, ja nechcem prevenar. ☹

shtanik
28. aug 2009

Presne tak, žiadny prevenar...včera som bola so synčekom na preventívke v 5. mesiaci dokonale nabitá všetkým možným argumentom proti očkovaniu...našťastie sa celá prehliadka obišla bez boja, nakoľko Maximko ešte stále nemá zhojenú chráničku po tej nešťastnej BCG vakcíne. Takže nás naša dr. objednala o dva mesiace s tým, že sa na očkovaní dohodneme potom, pozbierala som teda odvahu a povedala jej na rovinu, že minimálne do 3. roku už nebudeme očkovať nič, aj keby sa všetci hygienici Slovenska na mihalnice postavili - predsalen je stará pani naša dobrá rodinná známa, tak mi pripadalo nekorektné ju ťahať za nos večnými prechladnutiami a podobným. Čakala som, že ma aj so sestričkou hneď zaživa zožerú, ale dr. len pokývala hlavou, že teda dúfa, že malý nič nechytí, ale potom dodala, že ho radšej vykuríruje z nejakej tej choroby, ako by ho mala ťahať z poškodenej imunity 😲 . Akurát sestrička, o čosi mladší ročník na mňa nechápavo pozrela s tým, že predsa poisťovňa prepláca Prevenar len malým detičkám, potom si ho musíme platiť sami...heh, tak som si poyslela, že si môže poisťovňa naliat tú vakcínu do ostrekovača a rada im ju ešte aj zaplatím, len nech sa oblúkom vyhýbajú môjmu dieťaťu. Takže sme o čosi aj s manželom kľudnejší, že žiadny nátlak zo strany pediatričky sa nekoná a uvidíme, čo bude ďalej, či na nás nejakým spôsobom prídu. Dúfam že nie, 😀

petot
29. aug 2009

shtanik: Tak to bolo teda prekvapenie! Stále mám väčší dojem, že staršia generácia lekárov predstavovala nedocenenú kvalitu a že budeme ešte za nimi banovať. Ja sa ešte pamätám, keď som chodil do školy a mal som zas nejakú angínu, že mi krčná vytrela hrdlo jódglycerínom, pichla injekciu B12-tky a predpísala celaskon. Iba keď to bolo hnisavé a škaredé, dala penicilín. A ono to fungovalo!

blovitc120
29. aug 2009

Shtanik, tak to je Pani doktorka, takú by sme tu viacerí brali 🙂. Gratulujem

dahlia23
29. aug 2009

tak tak, čo by sme za také pani doktorky dali...
a aj čo písal petot, že žiaden penicilíín.
Fuj, je to hnusné, tento obchod s ľudmi. ☹

denisocka
29. aug 2009

je,super dokyna............aj ta moja je už za dôchodkovou hranicou,dufam že požije ešte dlho a bude so mnou tiež zdielať moj antiočko nazor 😀

shtanik
29. aug 2009

Petot, ani nevieš akú pravdu máš so starou lekárskou gardou, len toť pred mesiacom mi napchali v nemocnici v Brezne drobca antibiotikami, lebo kašlal az sa dusil - pritom má skrytý reflux, čo jasne ukázalo GER sono, teplota žiadna, chalan veselý vysmiaty ešte aj pri odbere krvi, rtg pľúc čisté. Ale primár, ročník asi 73 si musel presadiť svoje a predpísal mu Klacid, tak sme sa aj s manželom museli hádať ako šišnutí, asi sme ho aj na smrť urazili, ale predsa nedáš 4 mesačnému bábu antibiotiká len tak, pre istotu. Naša dr. sa starala aj o mňa, keď som bola ešte mladá a pekná a tiež sa angíny liečili celaskonom a bylinkovým macerátom z voľačoho. Žiadne penicilíny a podobne.

jana1710
29. aug 2009

no tu dr.by som brala aj ja,
na tomto linku je ako zasa sa strasne vsetko horsi okolo chripky, ale to nechcem presadzovat je tam zaujmavy komentar od rrrr a dobre vediet ,ze to vyjde v casopise Vitalita v septembri pisem len informativne , len si pozriet co v tom casopise bude 🙂 http://tvnoviny.sk/spravy/svet/who-varuje-pred-...

saska73
29. aug 2009

jana1710 ten komentár je stručný, jasný a bohužial som presvedčená, že aj pravdivý.
Vojny stoja priveľa peňazí a "najmocnejší" potrebujú znížiť nejakým spôsobom populáciu 😠 ☹

juja2
29. aug 2009

Neviem ci mi viete poradit, ale chcela som sa opytat este k tomu povinnemu ockovaniu proti tbc v porodnici. Teda budem rodit v inom okrese. Ak by som ziadala o aplikaciu ockovania v mieste mojho bydliska, myslite, ze to povolia? Alebo je to nejak prisne dane, ze ak porodim v inej nemocnici, tak tam to aj musia podat. No bola by som rada, keby sa to dalo riesit formou pisomnej ziadosti - alebo nejak inak ich namotat. Neviem ci s tym ma niekto skusenost... 😒

vanish1
29. aug 2009

juja, ak nedáš zaočkovať v nemocnici, tak neskôr očkujú na pľúcnom oddelení myslím (asi v mieste bydliska). Pozri tento postup (podľa mňa lepšie je to dať v nemocnici písomne, že odkladáš - aj keď potom vôbec nedáš - a nechať si od nich potvrdiť) http://www.rizikaockovania.sk/otazky.html

prakktickazena
29. aug 2009

.. tie pribehy a zahranicne vyskumy o skodlivych nasledkoch ockovania su uplne strasne... ale farmaceuticky priemysel, to je obrovske monstrum, obchod s liekmi je jeden z najlepsich biznisov... nedavno som videla aj na margo vakciny proti prasacej chripke v TV rozhovor s lekarom, ktory hovoril ze ,,je sita horucou ihlou", ze su v nej vlastne urcite rakovinove bunky zo zvierat a ako vedlajsi efekt podla neho moze nastat aj prepuknutie rakoviny po naockovani...
... moja mama ma mensi problem so srdcom, pred rokom sa preto pre istotu dala zaockovat proti chripke, potom dva tyzdne lezala s horuckami a obrovskymi bolestami, lekar jej povedal aby sa uz nedavala ockovat...

... moja prakticka lekarka ma uz dva roky nahana, ked tam pridem, aby som si dala pichnut tetanovku. vzdy jej slubim ze ano, pridem, par krat som uz aj myslela ze ta pojdem, ale mam taky intuitivny odpor k tomu.. a to som dospela a rozhodujem za seba.
... ja este babo nemam, ale uz teraz mam uplnu hrozu z toho dat to male ockovat par dni, tyzdnov, mesiacov po narodeni... ked uz teraz viem ze naozaj niektore deti,a nie je ich malo, po zaockovani hexavakcinou a inymi vakcinami zomreli, dostali obrnu, vyvinul sa u nich autizmus, encefalus a pod...
... ano, je to teraz povinne, ale co ked o napr o 50 rokov bude uplne ina situacia alebo uplne ine vakciny?
...moja mama ma kojila len mesiac, lebo som bola jej prve dieta, chcela byt zodpovedna a v tej dobe sa hlasalo ze sunar je najzdravsi... je dokazane ze sunarova generacia ma najviac alergii, atd, ale niekto vtedy proste potreboval predat produkt...
...velmi by ma zaujimali dve veci - mamicky ktore ockovanie oddalujete a podstupujete vo vyssom veku,alebo vobec neockujete, ake konkretne kroky robite v celej tej masinerii? co treba podpisat, alebo zahlasit, zaziadat, atd? od tej prvej injekcie po porode az do troch rokov...
... a ako vas vnima akolie? mam napr svagrinu, ktora ma 2,5 rocne dieta, stale ho koji a neviete si predstavit ake peklo jej kvoli tomu robi svokra a jej okolie uz rok a pol. a to pritom nerobi nic "nezakonne".
nechcem si predstavovat ten cirkus, ked raz zistia ze svoje dieta mozno nedam len tax mirnix dirnix ockovat jak kazu nejake stare tabulky...
nemam tolko casu prejst vsetkymi prispevkami, lebo je ich strasne vela, mozno ste to uz pisali, ale velmi by ma potesili nejake prakticke rady a osobne skusenosti, keby ste to mohli zopakovat. dakujem

prakktickazena
29. aug 2009

a prosim nie linky na stranky. zaujimaju ma vase konkretne pripady. dakujem

jana1710
30. aug 2009

saska73 ja som tiez presvedcena,ze je pravdivy,mam uz z tych ockovani hlavybol, hlavne strach o deti ved to je nasa buducnost my s manzelom sme cakali na nas zazrak 12 rokov a teraz mu mam pchat nieco co mu ublizuje?? ja som uz pripravena ist,, proti vsetkym privrzencom ockovania a tym skorumpovanym zakonom" 🙂 ☹

juja2
30. aug 2009

Vanish, diky, si zlata. Usilovne studujem, ale este mam co dohanat, aby som mala perfektne vsetko oddovodnene... Takze diky este raz za rady.
Svoj postup nebudem zverejnovat na nete a urcite o tom nebudem informovat ani svoje okolie, nemam na to dovod. Ludia su hnusni a neprajni... a dnes je to velakrat o tom, ze "ked zdochne krava mne, musi aj tebe", takze tolko o okoli.(cest vynimkam!). Myslim, ze sme kazdy individualny a moznosti, postupy si kazdy rodic zvoli sam! Ved ako sa hovori - "nic nie je nemozne" 🙂

lucrezia
30. aug 2009

juja2, trochu ma prekvapil tvoj posledný príspevok
Tak ty sa tu vypytuješ a čakáš, že ti niekto poradí a keď niekto iný žiada o radu, tak "ty svoj postup nebudeš zverejnovať na nete....... 😕 😕
Nehovorim, ze praktickazena si pýtala radu priamo od teba, ale aj ona sa chcela len o niečom informovať, lebo nevie ako postupovať.....
Myslím, že ak niekto hodlá svoje dieťa nezaočkovať a nevie ako na to, tak je to celkom prirodzené, nakolko je to v nasom state povinne.....a kedze na tejto stranke si vymienaju svoje skusenosti ludia, ktorí tým uz presli, tak co je na tom zlé, ak sa niekto opýta, čo moze od tohoto státu očakávať za "neuposlúchnutie rozkazu?"
Esteze nie su vsetci "hnusní a neprajní", inac by si sa ani ty nedozvedela to, co si chcela vediet.

Vanish dakujem za tie linky na prevenar!

juja2
30. aug 2009

lucrezia, vies bavit sa o vitaminoch a o ockovanii a napisat sem zaujimave linky je jedna vec.

Aj ja som zacala citat, studovat co som nasla po tychto linkoch a dopracovala som sa k zaveru... a to vdaka tu pritomnym a vdaka linku www.rizikaockovania.sk, ktory tu bol spomenuty viac krat.
Pytas sa "tak co je na tom zlé, ak...". Ja som nikomu nezakazala pytat sa ani nic ine, ani nebudem konkretne osocovat a odsudzovat inych za ich odpovede, nazory tak ako to robis ty!!! Zial je, ze si uplne inak pochopila moju predchadzajucu spravu, mozno keby si dlhsie rozmyslala...

teri3
30. aug 2009

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_25.htm
to akože chcú povedať, OČKUJTE SA VIAC ? 😕 🙄

prakktickazena
30. aug 2009

vela si viem aj vygooglit, vela som toho uz aj citala. preto som chcela pocut aj napr konkretnu mamicku XY, ktora napr v roku 2008 na prvych strankach tohoto fora isla riesit podobny problem, ako postupovala.
myslim si ze mamicky alebo ludia ktori sleduju podobny ciel by sa mali podporovat a nie medzi sebou hadat alebo tajit veci - lebo stoja jednotlivo voci obrovskej masinerii zakonov a farmaceutickeho priemyslu, kt drzia spolu