Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
30. sep 2009

danduska si zlata ze is na nas myslela, dakujem.. 🙂

petot
30. sep 2009

inkinka: Čo tým chcel básnik povedať?

(Okrem toho, že keby sa peniaze v Afrike namiesto vakcín investovali do základnej hygieny a potravín, mohlo sa to skutočne prejaviť na úmrtnosti)?

petot
30. sep 2009

ma76: Celkom ma pobavilo, ako ledabolo Ťa odbili so štúdiami. To znamená, že očkujú na základe čoho? Veštili z kávy? Alebo "funguje to lebo tomu veríme"? Alebo ak predsa len na základe nejakých štúdií, ako rozoznajú tie "dobré" štúdie od tých "nie dobrých"? Či dobré sú tie, ktoré im sadli do presvedčenia? Ale potom sa krútia v nekonečnej argumentačnej slučke...

erikasadek
30. sep 2009

ja osm vam neprelozila tu poslednu cast , dokumentu ..
ale poviem to v skratke...

rodiacia tam rozpravaju svoije peripetie ake je tazke dokazat ze , skoda u tychto ludi a deti je vdaka ockovaniu....
a potom existuju v tychto krajinach , fondy kde , odskodnuju pripady, na nasledky ockovania..
vo francuzsku naprikald s 2000 , pripadov nahlasenych , co je len 1/10 co je skutocne, pripady.; nie kazdy nahlasi..
tak len okolo 300 je odskodnenych a uznanych ako , nasledok na ockovanie..

potom tam bol znova ten proces , pred kongresom a senatorom.. a spolocnostami..
takze v skratke.. ten senator sa pyta.. ako je mozne, ze ludia ktori , robia tieto , zavery, su ty, isty, ktory dostavaju , aj , fondy ad , farmaceutickych spolocnosti, tak pre mna to , zavana niecim ,cudnym , ved je to konflikt , nie??
a potom ako je mozne ze , pisete , a stale , odvodzujete ze nie je dokazene a nie je pravda, ze , ortut a hlinik vo vakcinach nema suvis s autizmom a inym i chorobami, ked neboli nikdy testovane od roku 1927!!!
ako ste ich dali do provozu...do vakcin..
tak preco.. bola niekedy urobena vedecka a lekarska studia nie!! tak preco stale tvrdite ze su neskodne a ze , niektori ludia tu sa mylia;. 🙄

takze a na koniec ten senator je pred kamerov a rozprava, aby ste chapali , silu a mohutnost farmaceutiockeho priemyslu. tu v USA; ako je mozne volit nove zakony aby sa veci pohli do predu, ak , prave tento priemysel, hradi a podporuje, 3/4 kongresmanov, ich, volby a celkovo.. nikto predsa s nich nepojde voci ich dobrodajcom..!!!

a v tom je pes zakopany, cela vec je uplne postaven,a na ich sile, a moznostiam, nicenia mnohych dokumentov... ktore mozu ich , znicit.. 😉

teda nevim ci este ste mali zaujem na tento preklad ale dlhoval asom vam to..

starsne ma to nasralo.. poviem to rovno, mala som uplkne sanku spadnutu a strsnu zlost..... 😠

martina46
30. sep 2009

Erika, tak toto je sila!

erikasadek
30. sep 2009

martinka, tak to teda bolla sila ked som to pocula videla..

no trvalo mi , Dva dni nez som to stravila, taka zlost vo mne ostala, nevies si predsatavit..

ten dokument by naozaj trebalo prelozit a davat do tv vsetkych krajin..

a nie len tu..

ved ked som bola s mojou pediatrickou tak , sme s abavili o patrikovy a moznosti mat dalsie dieta.;
a ona, mate amalgamove plomby. a ja ze hej, tak ej to skoro to iste , ako vakciny, ide to tela, bohuzial a ma to tie iste nasledky... 😠
no , chapes to vsade to striehne a nikto s tym nic nerobi.. naco!!!

inkinka
30. sep 2009

petot, nie je to o Afrike, ale o tetane, fotku alebo video bieleho dieťaťa umierajúceho na tetanus som nenašla. Tetanus je jedno z ochorení, ktorému sa dá predísť očkovaním. Smrť v tetanických kŕčoch je strašná, nakaziť sa možno aj cez malú ranku stykom s kontaminovaným prachom alebo pôdou. Takisto TBC nie je pekná choroba a invalida po detskej obrne z čias, keď sa u nás ešte neočkovalo poznám osobne. Takže ja by som nad odmietnutím očkovania určite neuvažovala. Ale každý nech sa zariadi podľa seba a dieťaťu dá potom napríklad nosiť tričko s nápisom "som progresívne, nie som zaočkované proti TBC"

vroni
30. sep 2009

Inkinka, je to o Afrike. Nikto tu snáď neoznačuje tetanus za neškodnú alebo príjemnú chorobu. Lenže v našich končinách nezvyknú mať deti hlboké neošetrené rany (lebo škrabancom sa tetanus dostať nedá) Ani TBC nie je pekná choroba (mimochodom by ma zaujímalo, ktorá choroba je "pekná"), len škoda, že očkovanie proti nej škodí (to tvrdia takí fanatici ako Úrad hlavného hygienika v Rakúsku alebo nemecký inštitút Róberta Kocha, čiže veľmi PROočkovaco naladené inštitúcie) Že na Slovensko dorazia všetky informácie s dvadsaťročným meškaním je smutný fakt. Ten invalid po obrne už musí mať pekných pár rôckov, očkuje sa od šesťdesiatych rokov. Ja som mala spolužiaka, ktorého očkovanie proti obrne zabilo (dostal ju po očkovaní. Žiadna miernejšia forma) Napriek tomu je napríklad obrna jedna z chorôb, proti ktorej by som moje dieťa zaočkovať dala. Zmysel preventívneho očkovania proti tetanu nevidím, lebo pri hlbšej rane ti v nemocnici automaticky picnú protitetanovku. Tak načo "preventívne" Pre tých, ktorí v očkovaní zmysel vidia - nuž, očkovanie je predsa voľne dostupné, tak kde je chyba.

inkinka
30. sep 2009

vroni, tetanová nákaza môže vniknúť akýmkoľvek poranením kože, nebezpečnejšie sú hlboké rany, ako zadreté triesky, tŕne. Po takomto poranení si asi málokto pobeží dať pichnúť tetanovku.Ten postihnutý sa narodil okolo roku 1950 a je možno jedným z posledných chorých, pokiaľ viem, polio už sa u nás vôbec nevyskytuje a je to vďaka celoplošnému očkovaniu. A TBC je na vzostupe. Možno to, že tieto choroby sú u nás také zriedkavé, alebo vôbec nie sú, zapríčiňuje, že si niektorí ľudia neuvedomujú, aké sú nebezpečné.

vroni
30. sep 2009

No, ja viem tak, ze tetanova nakaza moze vzniknut len bez posobenia kyslika, to znamena nie pri povrchovych ranach. O pripade tetanu som v Europe veru nepocula (mam na mysli posledych, dajme tomu 30 rokov) a neverim, ze hlavne dospeli chodia poctivo na preockovanie....
TBC je na vzotupe, ale co s tym? Ockovanie proti TBC jednoducho nefunguje. Ked povies, ze chripka je na vzostupe a ja ti poviem, ze nevadi, ja si natieram usi zubnou pastou, tak povies, ze je zbytocne, lebo to nezabrani chripke. No a ockovanie proti TBC brani chorobe prave tak ako moja zubna pasta, len ako zvlastnu premiu ma este aj vedlajsie ucinky (ako akakolvek ina umela chemia v tele) V tomto bode sa nebavime o ockovani, ktore nie je vsade ¨uzus¨, ale o ockovani, ktore je v mnohych statoch ZAKAZANE ako zdraviu nebezpecne (stale hovorime o EU a nie o Afrike)

erikasadek
30. sep 2009

inkinka, clovece pod sem tu je tolko nezaockovanych a cuduj sa svete ziju... :-

tbc je na vzostupe mas pravdu, ale preco lebo mutovalo a je zname ze ani , ockovanie ta nezachrani.... 😉
to ti povedia aj tu lekari.. skoda ze to nehovoria , aj na slovensku....

tetanus, to je diskutabilne, urcite nie, hned po narodeni.. naco; troch aneskr beriem ale take niekolko mesacne dieta , ma skoro nulovu sancu , sa tazko poranit , snad pri takej auto nehode snad... nato radsej nemysliet..

okolo seba ma vel adeti nezaockovanych a ziju a dokonca sa hraju na piesku, a v hline, a porania sa, a ziju.. to je zazrak ze??

erikasadek
30. sep 2009

vroni, u nas aby som T apodporila TBC sposobilo , ze ma alergiu.. 😠
a to je s ust mojej lekarky a nie mojej hlavy..
take su posledne , vysledky... testoV

vanish1
30. sep 2009

erika, ďakujeme za preklad, je to hnus, peniaze sú nadradené ľudskému zdraviu..
s tými plombami má teda pravdu, aj ja ich mám a plánujem si ich postupne vymeniť, prečítaj si tento článok
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

erikasadek
30. sep 2009

precitam dakujem.. no ten preklad to uz bolo len take zhrnutie..
lutujem ze to nebolo skor, ale mam malo casu v poslednom case.. 😒

inkinka
30. sep 2009

vroni, čo sa týka spôsobu nákazy, napísala som veci, ktoré som si overila v odbornej literatúre, ale možno v inej literatúre píšu niečo iné, veď aj ja som bola nie raz svedkom toho, že sa dvaja lekári nevedeli zhodnúť na diagnóze alebo spôsobe liečby, a všetko má vedľajšie účinky, každý liek
erikasadek, ach jaj
petot, máš pravdu, v Afrike aj iných krajinách je veľký problém s hygienou, majú zlý prístup k pitnej vode, sú aj tu projekty na kopanie studní, asi málo, ale aspoň niečo, konkrétne UNICEF (ak sa nehodí, admina zmaž) má takéto projekty,aby som len tak všeobecne nespomínala

erikasadek
30. sep 2009

inkinka co ach jaj..
co s aTi nepaci.. 😀

co si precitala v odbornej literature..
tak si predstav ja osm predtym vela cestoval avidela, vela deti aj tie co zomieraju pred ocami v afrike, napriklad vtedy som bol aako ty, ako je mozne ze ich neockuju,;a podobne, lenze pravda prisla neskor , a prisla som nato ze nie ockovanie, nas zachrani..

zijem inde kao na slkovensku atym ze rozpravam dvoma jazykmi naviac som sa dostalak inym informaciam, ako tym co mame na slovensku...;
a otvorili sa mi oci.. som za ockovanie, ale za rozumne,ockovanie a nie za povinne a masove... 😉

nemam sa komu zodpovedat.. ostatni ma tu poznaju ovel adlhsie ako ty, ale ked ta citam tak sa vidim pred rokmi... 😀
a je mi smiesno , aka zaslepenost..

je to zvlastne ze tu , najdes lekarov ktori ti rovno povedia , nedavajte ockovat, teraz nie, ale neskor atieto uz vobec, nie. pretoze maju aj podklady , vo vedeckej literature, ktore to potvrdzuju..
len na slovensku s a k nim nedostanes...

erikasadek
30. sep 2009

no ja idem spat venovat sa mojmu muzikovi... 😉
majte sa.. 😉
inac viete ze od vcera , je schvalen a, vakcina, na chripku A v EU..

petot
30. sep 2009

inkinka: Ono sa síce hovorí, že polio vymizlo vďaka očkovaniu, ale pravda môže byť úplne iná. V USA krátko po začatí masového očkovania živou vakcínou, mnohonásobne stúpol výskyt obrny, takže na 2 týždne bolo očkovanie v mnohých štátoch prerušené. Za 2 týždne sa zmenila prípadová definícia, takže 95% prípadov predtým jasnej obrny sa začalo volať "nešpecifická meningitída" a podobne. Týmto sa papierovo "porazila obrna". Aj samotný vynálezca inaktivovanej polio vakcíny Jonas Salk svedčil, že vakcína spôsobila väčšinu prípadov obrny po nástupe očkovania.

Na Slovensku bol posledný prípad obrny v roku 1960, všetky neskoršie obrny boli spôsobené vakcínou. Vakcína šírila živý mutujúci poliovírus s možnosťou nákazy blízkych osôb. Bol z toho "tichý škandál" v roku 2005.

Vakcinátori tiež zvyknú "taktne pomlčať" o tom, ako polio vakcína nakazila stovky miliónov ľudí vírusom SV40, ktorý spôsobuje rakovinu mozgu, kostí a lymfatických uzlín. Tento vírus sa už divoko šíri v populácii aj bez vakcín.

ma76
30. sep 2009

ahojte,

ešte som Vam zabudla povedat par perličiek zo sedenie na urade....

....Dr.P.....že čim horšia reakcia -viac protilatok na choroby vo vakcine..... 😲

.....na autizmus s očkovania mi bolo odpovedane.......že zatial to nie je potvrdene....

,ale zavahanie tam bolo ,citila som to v hlase 😒

.....tetanus...nejaka pani sa udajne pichla na trni na chodniku a zomrela....a ja na to že či bola vo vakue-bez kyslika,ja si myslim že pani dostala hepat.,ale ktovie kedy to bolo a či.....vôbec

spytala som sa jej na polio vakcinu ktora bola zakazana v celosvetovom meradle...išla na mna s extra odbornymi vyrazmi,ale tvarila som sa že rozumiem 😀,ale aj tak na koniec začala niečo splietat s črevami a travenim,som vedela že tam sa uklada ten bordel....a su zle nasledky.V celku som pochopila že sa to deje aj dnes s povolenymi vakcinami.

o hexe sme nestihli....som to ukončila a bolo,ale určite je to skusenost na ktoru sa nezabuda 😅 vypočut si par užasnych tvrdeni o užasnych vakcinach.

petot
30. sep 2009

inkinka: Treba tiež poznamenať, že polio aj tetanus sú ľahko liečiteľné ochorenia.

Inou otázkou je, prečo to hlavný prúd medicíny ani po 60 rokoch nevzal na vedomie. A dnes už takéto odhalenie zjavne nikomu nevyhovuje, lebo by sa muselo vysvetliť, prečo vlastne ľudia pol storočia zbytočne zomierali, a samozrejme, vakcíny by stratili príťažlivosť.

Frederick R. Klenner, M.D., Reidsville, North Carolina. The Treatment of Poliomyelitis and Other Virus Diseases with Vitamin C. Southern Medicine & Surgery, july 1949;111(7):209-14. PMID: 18147027.

Klenner, F.R.: Recent Discoveries in the Treatment of Lockjaw. Tri-State Medical Journal, 1954 July: 7-11.

inkinka
30. sep 2009

petot, fajn, ak máš máš dobré zdroje, hoď linky, pozriem. Môžu byť aj v angličtine 😉

inkinka
30. sep 2009

petot, myslela som hlavne toto:

Na Slovensku bol posledný prípad obrny v roku 1960, všetky neskoršie obrny boli spôsobené vakcínou. Vakcína šírila živý mutujúci poliovírus s možnosťou nákazy blízkych osôb. Bol z toho "tichý škandál" v roku 2005.

Vakcinátori tiež zvyknú "taktne pomlčať" o tom, ako polio vakcína nakazila stovky miliónov ľudí vírusom SV40, ktorý spôsobuje rakovinu mozgu, kostí a lymfatických uzlín. Tento vírus sa už divoko šíri v populácii aj bez vakcín.

o tom polio sa niečo hovorilo , stovky miliónov sa mi zdá veľmi veľa. Určite si niečo k tejto kauze pozriem.

alfomilka
30. sep 2009

vroni: super s tou zubnou pastou

boli sme vcera u lekara odmietnut ockovanie a bola som pripravena na vsetko. A na moje prekvapenie lekar len, ok, tak to musime oznamit na hygienu, na pravne oddelenie a ak bude epidemia, tak ma budu brat na zodpovednost. ja na to, ze jasne, viem. a sestricka okamzite zdvihla telefon a uz ma radostne hlasili. Znelo to ako: pani P nam prave ukradla z obchodu 1 maslo, 3 rohliky a pol kila sunkovej salamy. 😀 😀
Potom lekar bachol do karty peciatkou : Rodic bol pouceny .... a odmieta ockovanie, az sa mi zdalo, ze bol rad, ze si tu peciatku konecne moze vyskusat. Tak som podpisala a bolo.
Sestricka sa na mna pozerala smutne pohladom, ako by mi prave musela oznamit, ze som sa zosalela a uz si pre mna idu. Len smutne poznamenala, ze to ubohe 2apol mesacne NEZAOCKOVANE dieta zomrelo na cierny kasel. Tak ja na to, ze ani to ockovanie by ju nezachranilo, kedze to chrani az po 3 ockovaniach a to je po veku 1 roka, ale aj tak ma nepocuvali. Takze ziadne presviedcanie, nic, len sa lekar zasmial, ze mamicka, co chce chranit svoje dieta pred ockovanim, haha a ze jeho nic neprekvapi, on bol aj v Afrike. No, ved ja nie som proti ockovaniu v Afrike, ak im svet nie je schopny zabezpecit zlepsenie podmienok. Este som dala panu doktorovi nejake materialy na citanie, naco sa zasmial, ze tuto organizaciu pozna, mam dojem, ze aj sleduje info, ale listoval si v tom, ze rad si precita. Takze som vlastne prijemne prekvapena, prezili sme, nemusim si menit lekara, uvidime, co bude dalej.

sisa.b
30. sep 2009

alfomilka, ty si len prelozila ockovanie, ci uplne zamietla? a ktore?
skusenost paradna, ste tu nejake vtipne holky 😀

vanish1
30. sep 2009

ak máte záujem o prefotenú knihu Problémy s očkovaním v češtine, tak kliknite na odkaz, potom na free user, potom počkajte cca 50 sek., stlačne download a dajte si to uložiť do počítača. Pri otvorení sa vás bude pýtať, kde má uložiť predpokladám rozbalený súbor, tak to tam zadajte,

http://rapidshare.com/files/285930511/Probemy_s...

Príjemné čítanie, ja som ju prelúskala za 2 dni.

petot
30. sep 2009

inkinka:
Pokiaľ ide o rok 1960 ako posledný výskyt obrny, je to oficiálna informácia: ÚVZ: Informácia o plnení Národného Imunizačného Programu v Slovenskej Republike v roku 2006.

Mutujúci poliovírus z vakcíny: First isolation of vaccine-derived poliovirus in Slovakia. Eurosurveillance 2005 Aug 18;10(8):E050818.3. PMID: 16785687.

Rozšírený karcinogénny vírus SV40: Butel JS et al. Detection of Antibodies to Polyomavirus SV40 in Two Central European Countries. Central European Journal of Public Health 2003 Mar;11(1):3-8. PMID: 12690795.

Vilchez RA, Butel JS. Emergent Human Pathogen Simian Virus 40 and Its Role in Cancer. Clinical Microbiology Reviews, 2004 Jul;17(3):495-508. PMID: 15258090. PMCID: 452549.

Desiatky ďalších štúdií nájdeš po rozkliknutí otáznikov tu: http://www.ockovanie.org/virus-polio-vakcina.html

vanish1
30. sep 2009

petot, teoreticky by sme mohli mať aj my tento vírus v sebe?

petot
1. okt 2009

vanish1: Teoreticky mohli. Prišlo s ním do styku 1-9% obyvateľstva strednej Európy. 🙄

The prevalence of antibodies was between 1.3 and 8.7% in Hungary and from 1.0 to 4.0% in the Czech Republic. Females had a higher rate of antibodies than males, reaching in certain age groups 15.6% in Hungary and 8.3% in the Czech Republic. Antibodies to SV40 were found in similar proportions in both countries among persons not directly exposed to poliovaccines and subjects vaccinated in the era of SV40-free vaccines.

SV40 je tzv. pomalý vírus, následky sa môžu objaviť aj po 30 rokoch. Dá sa predpokladať, že časť ľudí si s ním možno poradilo a imunitný systém ten vírus zlikvidoval, a u časti sa natrvalo zahniezdil. Nepýtaj sa, ktorá časť je aká veľká, to neviem 😉

erikasadek
1. okt 2009

ahojte..

vanish , super link.. 😉

petot ty nemozes spat.. 😉 😀

to je sila.... 😉

zelmirka1
1. okt 2009

ahojte
vanish ta kniha nejde stiahnut...
pravidelne vas citam a som rozhodnuta neockovat uz maleho tak studujem a chystam argumenty pre doktorku