Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
1. okt 2009

zelmira ide , ale musis presne podla instrukcii , vanish.. 😉
musis pockat tych 50 secund, nez mozes stahovat.; 😉

zelmirka1
1. okt 2009

ja som cakala, potom dala download a vypisalo mi ze napisalo ze download session has expired..start dowload again...???

erikasadek
1. okt 2009

aha, takl lebo si dlho cakala..; 😀 to sa stava na tomto serveri.. musis presne ked ti vypise, download, ked skoci , odpocitavanie; 😉 😉

denduska
1. okt 2009

to ste dobre, mne hned vypise ERROR 🙄

zelmirka1
1. okt 2009

ja som asi blba ale aj mne vypise error

erikasadek
1. okt 2009

tak to mi je luto baby, ja pouzivam casto tento server, a nemam problem. 😅
tak nic nerieste to.; 😉

martina46
1. okt 2009

mne to stiahlo, nemoze byt problem aj v prehliadaci? taka neodborna otazka..... ja chodim cez mozillu, uz som odtial tiez par veci stahovala a vzdy v pohode.

vanish1
1. okt 2009

petot vďaka 😒

mne to včera išlo, tak neviem, skúste znovu

erikasadek
1. okt 2009

mne to ide cez internet explorer, v pohode.. 😉

vanish1
1. okt 2009

petot, má to 25 MB, myslíš, žeby to šlo poslať mailom ?

martinka1981
1. okt 2009

Ahojte,
Erika dik za zhrnutie posledneho videa 🙂
Inak baby všimate že sa rožširuju rady neočkujucich? 🙂 super nie......každu chvilu sa tu objavi neake nove meno 😉

atana
1. okt 2009

Ahojte
Som uplne happy, ze som nadabila na tuto debatu. Pred tyzdnom som odmietla po niekolkodnovom citani faktov a pribehov o rizikach ockovania zaockovat MMR vakcinou 11 rocnu dceru. Pred dvoma rokmi som to tak dobre nezvladla a mensiu, vtedy 6 rocnu som predsa len dala na DTP po rocnom odkladani a natahovani sa s lekarkou.

Alfomilka, super si to zvladla. 😉 Tato debata tu mi asi pomoze do buducna sa lepsie popasovat s tym, ak ma nahodou predvolaju, lebo mam take stastie na vsetko :O).

Som strasne rada, ze je vas tu uz tolko, co mate info o neziaducich reakciach po ockovaniach. Ja pridam aspon to, ze moja dcera bola v dvoch rokoch v kontakte so silnou TBC u prababky a nemala absolutne ziadne protilatky (boli sme na kontr.vpich - a uz na obed som ho nevedela najst) a tak dcera brala pol roka antituberkulotika. Fuj. A rovno aj lieky na pecen jej dali.....

Teraz v juni mala byt ockovana proti TBC na 11 rokov, ale sme neboli. Ani nemam v plane po tej skusenosti, zrejme jej bolo ockovanie na figu. A to uz v porodnici soplila, a uz ako trojmesacna brala ATB a do dvoch rokov bola jednostaj chora. Napriek tomu ju vlastne v nemocnici zaockovali, vtedy som ju este nemohla mat pri sebe ako teraz - ze mam prehlad co kedy decku daju. Ja tie jej caste choroby teda pripisujem ockovaniam po tom, co som si o nich precitala.

Vcera manzel prisiel z rodicka s tym, ze ucitelka precitala asi 5 mien deti, ktore neboli na ock. proti TBC a maju ist vtedy a vtedy. Ze to mala vraj povedat diskretne, ale ze preco, nevidi dovod, ved je to len ockovanie a ked niekto bol chory, alebo odcestovany.... Zjavne pani ucitelka netusi, ze su aj rodicia, ktori toto odmietaju. JA som vo svojom okoli siroko daleko jedina.... ☹
Uz som myslela, ze na nas zabudli 😒 . Tak sa tesim na natahovanie.

Najlepsie je to v praci, s kolegami som tuto temu rozoberala a oni furt svoje, ze keby to nebolo dobre, lekari by to nedoporucovali. A po dalsie, ze ved vdaka ockovaniam vymizli choroby ako mor a pod....A, ze prave teraz je dolezite, ked je tu taka migracia inostrancov. Potom moja otazka - preco sa neockuje plosne rovnako na celom svete?
A este mi bolo povedane, ze mame na taku malu krajinu vynikajuce uspechy vdaka ockovaniu - teda to, ze nemame kadejake choroby. Kolega mnou nainfikovany sa pytal detskej lekarky, ma dve male deti, tak som ho asi vystrasila. KOlega ale ncital clanky, co som mu preposlala, tazko mat uceleny nazor na to, ked vies info len z pocutia. Na stranke rizika ockovania toho maju hodne a prehladne.

Musim si teraz poriadne nastudovat este raz TBC, ked pojdem ohlasit, ze nemam zaujem. Ale poviem vam, uz mam hlavu ako balon niekedy, ked si to vsetko chcem zapamatat. Nieco som citala aj parkrat kym si to nahucim do hlavy, aby som vedela oponovat lekarom.
Este som zvedava ako to doriesim dalej, lebo dcera chodi na kone a do buducna by asi chcela ist aj na nejake zavody a uz mi povedala, ze musi byt zaockovana proti TBC. Inac sa vraj nemoze zucastnit pretekov.....mam dost. Ale to este tak skoro nebude. Mozno o dva-tri roky, tak potom to budem riesit. Mozno sa dovtedy nieco zmeni.

ludka78
1. okt 2009

mile maminy a tatikovia, po zhliadnuti videa od Anity Petek, som dospela k nazoru, ze svoju dceru uz viac nedam zaockovat. tie ockovania sposobuju alergie, SIDS, sklerozu multiplex, autizmus, cukrovku atd...snad si to pozriete cela na http://blip.tv/file/2224472/> a napisete mi svoj nazor. poznate niekoho kto nedal zaockovat a dostal pokutu?

lucrezia
1. okt 2009

ano ludka, prečítaj si par stran dozadu....Ma76 bola predvolana tento tyzden a naparili jej pokutu 😖 , ginepra bola predvolana, ale s tou nevieme co je, lebo sa zatial neozvala 😖
predtym sa písalo, ze pokutami len strasia a ze zatial ju dostal len 1 clovek, ale ja si myslim, ze tych ludi je viac, len o tom asi nehovoria 😒

olinka6226
1. okt 2009

ludka my sme to uz videli... my po tom ako sme to videli nedame zaockovat uz ani psa ☹

teraz bola na "koberceku" jedna kocka nick zacna na ma a nejake cislo (najdes na predoslych stranach) pisala tam o tom. cca 2-3 strany dozadu.

inak sa chcem podakovat petotovi za info o c-cku. v pondelok mi do prace dorazila zasielka od damiana, ako na potvoru (alebo nastastie) maly dostal v to popoludnie horucku takmer 40 stupnov bez akychkolvek dalsich priznakov ako kasel ci viditelne hlieny (priznaky mal len stazene dychanie a slabe chrapcanie v oblasti nosovych dutin a stazoval sa na bolesti hlavicky na cele). zamiesala som mu z c-ka do cajiku a bez akychkolvek inych liekov na znizovanie teploty (povedala som si ze az ak stupne nad 40 zacnem so zabalmi avsak nebolo to nutne) nam v pribehu noci (o 2h rano mal uz len 37,7) teplota klesla a okolo 8h rano ked sme vstavali uz nemal vobec teplotu a doteraz nema (neobjavili sa ani hlieny a kasel) pokracujem v priebeznom podavani vit c teraz uz v mensich davkach ako v prvu noc ale viditelne mu prospieva. takze DAKUJEM

olivova
1. okt 2009

mam otazku este ohladom ockovania v 11-rokoch - ockuje sa aj proti rubeole. Ta je pre tehotnu zenu velmi nebezpecna (ako som citala - vlastne pre babo, ktore caka). Kedze sa plosne ockuje, samozrejme sme ju neprekonali. Tak teraz - ockovat? neockovat?

martina46
1. okt 2009

Olinka, ja si céčko od Damiana tiež pochvaľujem, zatiaľ ho beriem iba ja a malej som dala včera a predvčerom, lebo sa nám nezdala, ale je už ok.
Olivová, ťažko povedať, či očkovanie v 11 rokoch bude mať ešte účinok o 10-20 rokov neskôr.. ak vôbec nejaký účinok je..

grettka
1. okt 2009

no, napriklad v pripade ockovania proti tbc sa predsa vykonava tubrkulinova skuska na pritomnost protilatok... a viem, ze ked nas ockovali v skole, teda robili tuto skusku, tak asi polovica deti mala protilatky, teda ich neockovali... mna naposledy v 11 rokoch a v 18 pri tuberk. skuske som mala protilatky, takze uz som ockovaciu latku nedostala... akurat ma teraz dr. upozornila na ockovanie proti tetanu, to vraj ma ucinnost 10 rokov.

olinka6226
1. okt 2009

grettka mne sa po preockovani tetanu v 25ke urobil ekzem na rukach... 🙄

martinka1981
1. okt 2009

Olinka6226 presne to iste som si povedala aj ja po pozreni toho videa ☹ ked si predstavim čo všetko sme mu dali v dobrej viere pichnuť až mi je do plaču ☹ .............

tana74
1. okt 2009

Ahojte,
pre tých, ktoré sa stretli so škodlivosťou amalgámu a chcú s tým niečo robiť, alebo aspoň zistiť, či majú niektoré príznaky. Super stránky: http://detox.uforum.sk/
http://svetlanablog.nazory.eu/
http://derealizacia.wgz.cz/
http://ne-e.net/book/4671?f=0

tana74
1. okt 2009

Ja stále čakám, či sa bude niečo diať, ani neviem, či nás naša Dr. niekde nahlásila.
Mladšiu som nedala min. rok preočkovať v piatich - DTwP, staršiu v 11 - TBC a teraz v 12 - dT-IPV.
Nechce sa mi to teraz rozoberať, možno som to už niekde písala, ale nemáme dobre skúsenosti s doterajšími očkovaniami. Škoda len, že som nemala net skôr a že sa o tom skôr nepísalo.

Super debata, musím sa tu zastaviť častejšie. 🙂

sisa.b
1. okt 2009

baby a od akeho damiana zhanate tie vitaminy?

tana74
1. okt 2009

Kočky, ktoré vitamíny od Damiána, teda od fa. Lamberts sa oplatí okrem toho C-čka kúpiť. Už dlho sa chystám niečo objednať, len sa k tomu nemôžem dokopať.

Zelmirka1 - asi je to tento: http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...
Tu sú všetky od fa. Lamberts http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

Ak nie, niekto ma opraví.... 🙂

tana74
1. okt 2009

To hore bolo pre Sisa.b - neviem, nad čím rozmýšľam.... 😎

olinka6226
1. okt 2009

ano je to ten horny prasok a potom som este brala 180tabl * 1000mg za rovnaku cenu (15eur) prasok pre maleho a tabletky pre mna. aj ked prasok sa cenovo vyplati viac, lebo je ho na mg viac. neviem co ine sa oplati, nebrala som nic viac.

lucia123
1. okt 2009

alfomilka 🙂 super! Si sa drzala. Skoda ze su neni viaceré mamicky take v pohode a nepose..ú sa pred lekarom 😀

lucrezia
1. okt 2009

kočky, chcem sa vas už dlhšie opytat, prečo Cečko akurat od Damiana?
iné nie je dobre?
a ešte jedna možno trochu blbá otázočka, ale váham nad ňou už dlhšie, nebojíte sa objednávať lieky (vitamíny) cez net? mne to nepripada velmi dôverihodné, najmä po rôznych aférach s internetovým predajom liekov dôverujem radšej lekárňam. v lekárni sa dobré Cečko nedá kupiť?

tana74
1. okt 2009

V lekárni sú väčšinou iba C-čka s postupným uvoľňovaním, liečba C-čkom vyžaduje silnú jednorázovú dávku pravidelne opakovať. To C-čko práškové je niečo úplne iné, také na SK nie je.
Tu je toho viac: http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecb...

tana74
1. okt 2009

A ešte niečo, vitamíny nie sú lieky, sú to "potravinové" doplnky. Ale ja osobne objednávam takto aj lieky, napr. na detoxikáciu od ťažkých kovov, rakovinu ... také, ktoré sa na náš trh nedostanú, alebo kto vie kedy....