Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
6. okt 2009

tin007, vdaka za info, tak som sa predsa plietla, pardon..... 😅 😵
erika, u nas by som ocakavala, ze prave zavedu toto ockovanie povinne... ved tak to na sk chodi... 😒

erikasadek
6. okt 2009

martinka, dufajme ze tak daleko zase nepojdu.. a po druhe je to velmi drahe , ockovanie, mam pocit ze hovorili ze 300 euro.. za davku.. tak si vies predstavit.. 😉

preto bola aj velka dilema nedavno tu v telke lekari a ich nazory na tuto vakcinu;; styl, skoro ani jeden nebol za.; skor naopak za prevenciu , ktora stoji menej a menej skodi, ako , za ockovanie, ktore stoji , tazke prachy a nie je najbezpecnejsie..

inak predstavte si tie peniaze 😉

vanish1
6. okt 2009

alfomilka, tak to je sila

sisa, prevenar je povinný pre deti narodené od 1.1.2009! takže v pohode môžeš odmietnuť a lekárka ti nemôže povedať ani pol slova

čo sa týka tej imunológie, nie je to v poriadku! ako vám prišli tie výsledky? nerozprávala si sa priamo s imunológom? určite by som dieťa v takomto stave neočkovala! aj mojej bola zistená porucha imunity, ale teraz ju už nemá. Preliečili sme sa. Lekár napísal pediatričke, že neočkujeme. Určite sa porozprávaj s imunológom!!! Podľa mňa to, že to majú všetky deti v jej veku to je poriadna sprostosť, ako som písala, po preliečení nám už porucha imunity nebola zistená.

petot
6. okt 2009

alfomilka: Očkovanie je niečo na spôsob náboženského kultu/sekty. Má svojich veľkňazov, kňazov, dogmatický systém, prijatie znaku na telo, inkvizíciu... Argumenty a veda nie sú potrebné. 2 príklady:

1, WHO vo svojej kolosálnej štúdii nad všetku pochybnosť dokázala, že BCG vakcína nechráni pred ochorením, ba dokonca očkovaní sú ešte náchylnejší.

Trvalo 30 rokov, kým posledné zo záp. Európy Rakúsko zrušilo túto nebezpečnú vakcínu. Francúzsko ju ešte dáva imigrantom, však Erika? K nim peší posol z Indie ešte nedorazil.
A nedorazil ani k nám, asi kvôli železnej opone, lebo my veselo picháme túto vakcínu ešte dnes, 40 rokov po preukázaní jej neúčinnosti!

2, V roku 2006 Jefferson et al z Cochrane (Rím) zhromaždili všetky štúdie o klinickej účinnosti chrípkovej vakcíny, z celého sveta, v akomkoľvek jazyku, za posledných 40 rokov. Vyšlo im, že chrípkové očkovanie je neefektívne, a že sa nedá dokázať, že by malo nejakú hodnotu, a celkom najbezcennejšie je u malých detí a dôchodcov. Publikovali to v prestížnom magazíne British Medical Journal (asi aby to už nemusel po celom svete roznášať peší posol, ako v prípade BCG vakcíny).

Výsledok? Úrady po celom svete urputne presadzujú chrípkové očkovanie. V našom "Pandemickom pláne" z roku 2008 je veta: Očkovanie je najúčinnejším preventívnym opatrením proti chrípke.

Vakcinátori nemajú fakty na svojej strane, a tak si vystačia s vierou a opakovaním rozprávok.

Najistejší spôsob, ako sa z lekára stane odporca očkovania: prísne vedecké štúdium faktov.

erikasadek
6. okt 2009

petot , ano, ae len dobrovolne, oni to tak pekne vysvetlia ze odkial ste aha, tak tu je tabulka vychodny blok tak ste rizikova skupina, afrika;. a ine. 😠
ale nie je povinna..

niekedy davali , lepsiu , setrnu vakcinu , na tbc; ale odkedy zrusili povionnost ockovania, tak ju uz nevyrabaju a vratili sa k tej starej.;

tu setrnu poznal este moj prvy syn.. neda s aporovnat, forma peciatky, a dieta ani neciti kedy pichne, a po druhe ziadne opuchy a ni znacky po vpichu , ako po tej starej.... 😠

volala sa monovac... 😉

inak aj ja suhlasim s vanish ni eje to vobec normalne co ti povedala lekarka, tava jedna...
sprepacenim tej tave sa ospravedlnujem.. 😀
ale vsade pisu vo vakcinach zakaz u deti , ktor emaju slabu alebo narusenu imunitu.... 😠

a ze je to bezne u deti.. no asi , mozno v jej praxi.. 😠

petot
6. okt 2009

A ešte musím dodať, že porovnanie vakcinizmu s náboženskou sektou píšem ako veriaci človek, bez úmyslu pohoršiť bratov a sestry 😉

erikasadek
6. okt 2009

amen brat.. 😉 😀

sabinazv
6. okt 2009

tin, my mame poistovnu dovera a nam teda bol prevenar automaticky zaockovany s hexou (1.davka) a bez priplatku, druhu a dalsiu sme odlozili... na neurcito 😉

sisa.b
6. okt 2009

testy robili na nas popud. krv odoberala doktorka a vysledky prisli priamo k nej. takze ich hodnotila len ona. asi by sme ich mali prehodnotit s nejakym imunologom, len neviem, ci zobrat tieto vysledky, alebo ist po dalsie. a nepotrebujem nejake odporucenie od doktorky? akoze s nou sa mi to uz fakt nechce preberat 😒

tin007
6. okt 2009

sabinazv moj maly sa narodil este v dec. 2008 a az pre deti narodene od 1.1.09 je to povinne

sisa.b
6. okt 2009

petot, s tou sektou si fakt trafil do cierneho, este aby nam zacali prikazovat skakanie z mosta 🙄

sabinazv
6. okt 2009

tin ahaa... a pamatas si ma? ja teba ano, si mi raz radila v teme "dakujeme annag" 😉

vanish1
6. okt 2009

sisa, ja by som šla k lekárke a povedala jej, že vzhľadom k tomu, že vyšli takéto výsledky, chceš ešte vyšetrenie na imunológii a pýtaj si odporúčanie. Určite to skonzultuj s odborníkom! moja chcela malú rok zaočkovať aj keď mala ekzém a nakoniec sme šli na imunológiu s niečim úplne iným a vyšla z toho porucha imunity. Určite to nepodceňuj!

martina46
6. okt 2009

petot, s tou "najucinnejsou" ochranou proti chripke - vakcinou - si mi pripomnul, co som chcela napisat.
vcera som niekde naraziila na clanok, ze vyskum potvrdil, ze u deti zien, ktore v tehotenstve prekonali chripku, je v dospelosti ovela vacsi vyskyt ochoreni srdca.... tak si hovorim, te nto clanok si precitam, to bude na 100percent reklama na ockovanie. no tak aj bolo!!! v zavere clanku odporucali ockovanie tehotnym... parada 😠

tin007
6. okt 2009

sabinazv uz si spominam, teda na meno, urcite to bolo o kojeni 😉

sisa.b
6. okt 2009

vanish, aj mala ma nieco na sebe, taku suchu drsnu pokozku, zatial nam doktorka na to dala len excipial mlieko, ale nemizne jej to. ja som mala ekzem ako dieta a veru to nebola ziadna sranda. a ked pride medzivykurovacie obdobie, tak mam problem este aj teraz ☹ a tych angin a bronchitid, co som si presla... 😔

sisi08
6. okt 2009

Všetkých vás pozdravujem. Toto 🙂 fórum sledujem už dlho. Tiež som odmietla BCG v pôrodnici, 1.a2.hexu sme dali, ale odmietli sme Prevenar. S tým, že odkladáme. Podpísala som doktorke, že odkladám a hotovo. Nebol problém.
Píšem, pretože ma zaujala upútavka v časopise Meduňka -mesačníku o alternatívnych cestách ku zdraviu. Upútavka sa týka článkov, ktoré pripravujú v ďalšom čísle. Citujem:
"V srpnu jsme se dozvědeli, že ČR nakoupí vakciny proti viru prasečí chripky pro pul milionu obyvatel od firmy GLAXOSmithKline. Při podpisu smlouvy s touto firmou však zástupci našeho státu museli přistoupit na podmínku, že výrobce nezodpovídá za poškození zdraví vedlejšími účinky vakcíny a veškeré škody vzniklé pacientum uhradí stát. Uvádí se, že za výskyt komplikací vyplatili USA ovětem vakcin proti prasečí chřipce 1,3miliardy dolaru."

vanish1
6. okt 2009

sisa.b 😒 aj ja som mala v detstve ekzém, teraz som alergička a astmatička, takže je pravdepodobnosť, že aj tvoja dcéra ho bude mať. Nám sa ekzém ukázal po druhej hexe, viem, že predpoklad tam bol, ale možno by ten ekzém neprepukol... Ja by som určite šla k imunológovi... Čo sa týka toho mastenia, vyskúšali sme všetko, aj nám to tak začínalo, najprv fliačik a potom hrôôza. Teraz nemáme nič len vďaka diéte, po cca dvoch týždňoch bola úplne čistá a je stále, takže sa tešííííííím.

denduska
7. okt 2009

sisa.b....aj nam to tak zacalo....skus Atoderm na mastenie...a hlavne dietu...na MK chodi jedna baba, ma nick kam.zyk, strasne nam pomohla,ona robi s atopickymi detmi, tak jej skus pisnut 😉
a ak ma diete ekzem, nesmie sa ockovat, to mi povedal aj nas pediater, ze on ju ockovat nebude, kym jej ekzem nezmizne.

tana74
7. okt 2009

Ja som sa včera riadne naštvala, keď som v telke videla upútavku na tú novú kampaň reči okolo toho....

Ináč, moju mladšiu dcéru normálne očkovali, hoci mala príšerné ekzémy, miestami až krvavé a vôbec sa nad tým Dr. nepozastavila. Strašne ľutujem, že som o tom vtedy nič nevedela.

vanish1
7. okt 2009

tana 😒

denduska, aj mne pomohla kamzyk 😉, ale hlavne mi pomohol damián....... 😉

sisa, pozri sem, akú máme diétu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kamzyk mi na túto diétu napísala svoj názor:
Dieta je výborná věc a ani nevíš jak moc pro dceru děláš tím, že jí nepodáváš alergeny - kdybys je totiž podávala a příznaky (např.ekzém) utlumovala např.kortikoidními mastmi, do budoucna bys zadělávala na astma, velmi silné inhalační alergie, atd. - prostě na velmi silnou atopii. Takto, vyloučením alergenů, její střeva chráníš od skrytých zánětů (charakteristických pro alerg.reakci, střeva=80% imunit.systému), chráníš také játra před nadměrnou zátěží způsobenou metabolity alergenních molekul, a nejen to (tělo je velmi provázaný komplex). Zkrátka, děláš ohromně záslužnou činnost do budoucna, kdy namísto astmatických záchvatů a silných ekzémů (někdy nejen toto) čeká dceru maximálně tak slabá např.pylová alergie (možná ani to ne), s níž se dá naprosto v pohodě žít bez omezení kvality života. Děláš to dobře, jen tak dál.

sisa.b, čo dávaš dcérke papať?

hanam
7. okt 2009

Neviete mi poradit ako mam postupovat ak chcem pred zacatim ockovania dat dietatu urobit testy imunity? Ake parametre sa presne sleduju a preco? Chcem mat totiz potvrdene ze je v poriadku. A este jedna otazka su este nejake nevyhnutne testy, ktore by dieta malo mat urobene pred zacatim ockovania?

eridani
7. okt 2009

Pridam moj poznatok o testovani na rubeolu v tehotenstve, o ktorom ste sa pred casom bavili. Dnes som si bola pre vysledky z prveho vysetrenia krvi v tehotenstve. Krv mi brali v 13. tyzdni, ked som prisla ku gynekologovi v 7. tyzdni, povedal, ze je to prilis skoro. Na vysledky som cakala 3 tyzdne a dnes som sa dozvedela, ze robili len RRR+TPPA (syfilis), HBaSg (hepatitida B) a HIV. V knizke su kolonky aj na HCV (hepatitida C), rubeolu a toxoplazmozu, ale tie mam prazdne. Ked som sa na to pytala, tak mi bolo povedane, ze to robit netreba. Teraz som v 16. tyzdni tehotenstva a ziadne testy na rubeolu mi nerobili a ani robit neplanuju. Takze aj takto funguje slovenske zdravotnictvo. Mna osobne rubeola netrapi, lebo viem, ze som ju prekonala v detstve. Mama hovorila, ze to bola jedna z najlepsich chorob, nic mi nebolo, ziadna teplota ani nechutenstvo, len som mala vyrazky a nesmela do kolektivu. Zaraza ma ale, ze sa tieto testy v tehotenstve nerobia standardne. Ani na hep. C ani toxoplazmozu. Ta toxoplazmoza by ma celkom zaujimala, kedze mame doma macku, co som lekarovi pred odberom krvi zdoraznovala. Este, ze nie je problem dat vysetrit tu macku. 😅

sisa.b
7. okt 2009

vanish, moja mala je z vacsej casti este stale dojcena 😅 inak papava na ranajky vacsinou rohlik s maslom, potom nejaky jogurt, na obed vela varenej zeleninky s maskom aj bez neho, medzitym nejake ovocie (vacsinou jablko) a na veceru obilninovu kasu.
tu pokozku nema priamo ako ekzem, len je taka viac sucha, najskor to zacalo na prsiach, teraz aj na rukach a nohach. skusam este prepierat veci, lebo doteraz som vsetko prala v mydlovom slize, ale posledne tyzdne som zacala aj s prachom na pranie 😕

erikasadek
7. okt 2009

eridani, vidis a vo francuzsku nadavaju preco nas stale pichaju, kazdy mesiac , postupujes , kontrolny test, na toxu a ine; kazdu mesiac a , posledny mesiac aj na stafylokoka, povinne vsetci, aby vedeli ci dat automaticky na atb, a chranit dieta..

vidis kazda krajina to ma ine...
skoda z eto nerobia na slovensku , povinne. od zaciatku..
neako dlho ti robili tie testy teda tu su hned.. 😅

eridani
7. okt 2009

Ved mna to tiez prekvapilo, ze to trvalo tak dlho a este ani polovicu z toho, co je v knozke nespravili. 😖 A k tomu pichaniu: tu sa vobec nehrnu do pichania ked treba robit testy, ale zato do pichania ockovania sa hrnu jedna radost. 😠

erikasadek
7. okt 2009

tak to je hnus.. naozaj.. 😠
vidis, jedna z veci preco radsej som tu rodila.. 😉 a teraz som rada ze sa vyhnem aj ockovaniu, tym ze nie som na slovensku..

vanish1
7. okt 2009

sisa.b, podľa mňa je výborné, že ju ešte dojčíš, ja som lepok zavádzala až od 11. mesiaca, mliečne výrobky som do roka určite nedávala - kvôli prevencii alergie. A kašu jej dávaš pšeničnú?myslím klasickú krupicu? lebo tá je najmenej hodnotná a je z alergizujúcej obilniny. Skús kukuričnú, pohánkovú, ryžovú....

sisa.b
7. okt 2009

vanish, davam jej tie mliecne dojcenske kase, nie krupicu. jogurty nam doktorka povolila, ale nepapa ich vela. no davala som jej, lebo stolicu ma raz za 3 dni a pekne si to odplace ☹ ani slivkova presnidavka nepomaha. ryzovu kasu jej varim doma z ryze a takisto kasu z psena. tie jej robim nemliecne.