Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

atana
13. jan 2010

Petot,
zle som to napisala. Myslela som to tak, ze jedna tbl. ma 500 mg postupne sa uvoln, cecka...

diocka
13. jan 2010

ahojte, trocha sa uz stracam v teme, chcela by som najst, rovnako ako Cora nejaky argument na odmientnutie 3. hexy. spominali ste nejaku 8. stranu ale neviem akeho dokumentu. mohli by ste mi prosim poslat linku?
dakujem

tin007
13. jan 2010

diocka, posli mi e-mail do ip a ja ti ho poslem, link uz neviem najst

tin007
13. jan 2010

diocka nemusis,tu je cely link http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/In..., odkial sa to da stiahnut

diocka
13. jan 2010

tin007 - dakujem🙂 este by som sa chcela spytat co znamenaju tie cisla ze 2-3-4 mesiace, 2-4-6 mesiacov, 3-4-5 mesoacov. dakujem za vysvetlenie.

tin007
13. jan 2010

to su mesiace (vek dietata),ked ma byt ockovane

diocka
13. jan 2010

ale vsak tak casto sa neockuje, nie? my sme boli asi v 2. mesiacoch, v polroku a tretiu este nemame.

tin007
13. jan 2010

diocka kazda krajina ma vlastny ockovaci plan (niektori ockuju v dvoch, styroch a siestich mesiacoch, ini zacianju v troch atd), pockaj, hodim sem link na dokument ako je to kde D:\Ockovanie\EUVAC_NET - Vaccination schedules - By country.mht pozeraj prve styri stlpce, tie tvoria dokopy Hexu, len pozor,nie kazda krajina ockuje proti vsetkym chorobam

petot
13. jan 2010

atana: Postupne uvolnovanie je zalozene na tom, ze su tam male granule, ktore maju rozny "polcas rozpadu" v creve, a tak sa Cvit, ktory je vnutri, dostava do creva postupne.

Jednorazova davka totiz sice vyrazne zvysi hladinu v plazme, ale len na niekolko hodin. Postupne dodavany Cvit vie telo lepsie vyuzit.

Moze to byt pre niekoho prakticke, tabletka rano a viac na to nemysliet. Ale neviem si predstavit takto brat vasie bezne davky (6 tabliet naraz?) 🙂

Ja mam radse C s okamzitym ucinkom, lebo to za chvilu citim, ci je to dost alebo potrebujem viac. A postupny prijem si zabezpecujem tak, ze popijam cas s praskovym Cvit.

Kazdemu ako najlepsie vyhovuje 😉

tin007
13. jan 2010

diocka sorry toto e ten dobry link, uz je vela hodin, treba mi ist spat http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination...

cora73
13. jan 2010

viem,ze toto patri do inej temy,ale neviem najst v DM-ke to C-ecko,hladala som v tom regale medzi vitaminmi,pri cajoch a nic..nieco ste spominali,ze tam ma byt aj pribalena lyzicka,ale stala som tam asi 10 min a nic som nenasla

a diocka,bodaj by si mala pravdu,ale bohuzial,febrilne krce nie su kontraindikaciou,iba treba dat obvzlast pozor... ☹ ☹

no,a to dr dodrzuje... 😠 😠 😠,kedze som si to nasla sama... 😠 😠 😠

ivka144
13. jan 2010

Inak ja som par tyzdnov velky fanusik Cecka a som spokojna, aj ked je to kratko. Ale je pravda, ze par rokov do zadu mi mama hovorila, ze no hura, cecko, ktore bolo jedinym vitaminom, ktorym sa neda predavkovat uz nie je taky bezpecny, lebo sa zistilo, ze vo velkom mnozstve tvori volne radikaly a teda je rakovinotvorny. Bolo to tak 7 rokov dozadu? A Cela pointa cecka ako terapie je pritom presne o tom, ze na seba tie volne radikaly navazuje a teda ich odvadza z tela, nie?
Petot, chces nieco k tomu? Inak nekukala som ziadne konkretne studie o tom...

Cora - furt som sa chcela spytat, kolko mas rokov, lebo podla fotky mi nijak nesedelo, ze by si mala 14 rocneho syna... To dajak dobre vyzeras. To Cecko - este raz - je taka plastova nadobka okruhla, tmavomodra, s priemerom asi 5-6cm a s vyskou asi 7-8 cm, je to takej farby a designu, ako je cela rada DMkovskych doplnkov - DAS gesunde PLUS. Nalepka je trochu svetlejsie modra, s rodinkou a s napisom D.g.P. a vitamin C pulver. Ja som to tiez dllho hladala, ale v jednej DMke ani vobec nemali, v druhej som tiez dlho hladala a nasla som, skor uz na kraji regalu s doplnkami, blizko bezlepkovych potravin, ale myslim, ze to nemaju uplne rovnako vsade.

Petot - vies co ma zaujima ohladom monovakcin? Alebo aj ostatni, samozrejme. Mne sa zda, ze jednoznacne by mali byt pre telo prijatelnejsie, ale uvazujem, ci spolu keby dostalo dieta 6 monovakcin, ci suctom nedostane do tela viac tych nosicov, pomocnych latok a olova a hliniku, ako ked to vsetko je spolu v jednej... Co vy na to?

weblucy
14. jan 2010

Ja som sa o ockavanie nezaujimala, az kym mojej 6 mesacnej neterke nediagnostikovali rakovinu, mala najtazsi stupen, metastazy do kostnej drene. Davali jej malu sancu. Nador sa jej zrazu objavil na krku, za kratky cas, po tom, co ju zaockovali proti TBC, mala zlu reakciu, hnisal jej vpich na ramienku, no a lekari si spociatku mysleli, ze ma TBC, mesiac ich drzali v nemocnici, davali viacero antibiotik proti TBC, ale nador na krciku stale rastol, az sa jej napokon odvazili vziat z toho vzorku, diagnoza, je to zhubne. Do toho ockovania to bolo celkom zdrave a krasne babatko. Doktori si nie su nicim isti, ani to nie je iste, ci rakovinu dostala z ockovania a nikto sa tym ani nezaoberal. Proste tymto by som chcela vyjadrit svoj nazor, ze kazdy organizmus je iny, vakcina nemusi kazdemu sadnut, a Dr. nemoze vediet, ked ockuje dieta, ze uz v tom malom bezbrannom telicku neprebieha choroba v inkubacnej dobe, ktora oslabi jeho imunitu a ockovat vtedy je nebezpecne. Malo by sa robit vysetrenie pred ockovani a nie hop alebo trop ockovat. Ked som citala z coho su vyrobene niektore vakciny (opicie pohlavne zlazy, hnis, ...), nebolo mi vsetko jedno, ze privediem na svet zdrave dieta a dam si do neho pchat take svinstvo. No dala som, ako kazda mamicka, vsak ockovanie zachranilo zivoty a vsetko ma svoje za aj proti.

cora73
14. jan 2010

weblucy,ved o to prave ide,aby sa ku kazdemu dietatku pristupovalo individualne,lebo potom sa uz nic neda vratit spat.... ☹
a musime na tom my trvat,lebo aj napriek komplikaciam sa tu nic nezmenilo a to uz je par desatroci...
nemozu byt tie vsetky celosvetove vyskumy iba klamstvo...
ale tu sa zije v takej WHO bublinke.... 😠

ivka144
dakujem pekne 😀 ,to vies,recept je lahky,cely den sa nezastavit,malo spat a clovek mladne.... 😀 😀
ale nie,teraz mame taku radost v zivote z toho maleho.. 😀 😀 😀 cela rodina sa na nom uchcavame,tie ksichty a tak,ved to poznate,a cloveku to doda taku pozitivnu energiu,ked vidi taku cistu,jemnu,este nepokazenu krasu.... 😀
no a to cecko skusim najst,mozno len prave nemali,alebo som bola slepa,hladala som to pred Vianocami a bolo tam kopec ludi,tak som nechcela otravovat predavacky... 🙂

cora73
14. jan 2010

dam sem link,skoro na konci je pre mna zujimava veta,ze sa zastupcovia farm firiem vyjadruju k vyhlaskam a zakonom....

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2007_01.htm

blovitc120
14. jan 2010

Cora, to C v DM, je to tmavomodry valec vysky asi 7 cm s priemerom cca 5 cm. Lyzicku nehladaj pri nom, ona je dnu, je to taka lyzicocka, do ktorej sa zmesti myslim 135 mg prasku, treba ju hladat dnu v tom prasku 😀. Niekedy ho nemaju, ale priebezne dokladaju. Ale pozor, ak to chces aj dietatu, je to kysle ako slak 😀. Niektorym detom to ale nevadi. Kvoli tej chuti je lepsie to C s mineralmi, je neutralne. Hoci mne chuti aj to kysle. Inak kolko je ta ODD vitaminu C? 120 mg pre dospeleho a 60 mg pre dieta? Zaujimave, ze je tam potom odmerka na 135...

cora73
14. jan 2010

no to by aj mna zaujimalo,to davkovanie,ak by som to chcela nasadit celej rodine,kazdy sme iny... 😕
nie je na to nejaka tabulka?

ale mam skvelu spravu !!!

Mam novu doktorku!!!!! 😀 😀 😀 😀
konecne som sa jej dovolala,povedala som jej,ze mam zaujem o homeopatku,tak sa pytala,ci ta,co som teraz u nej,ci s tym nerobi,ja ze nie,a najblizsiu by som mala az v DNV,co mi je dost daleko,tak ona ze dobre,a nato som sa jej opytala,ci by mala nejaky problem,ak by som chcela posunut,alebo odmietnut ockovanie,a ona ze nie,v pohode,ze sa o tom potom porozpravame!!!!!! dala mi sestricku,ta si pytala maleho udaje,ja som povedala,ze este sme tretiu Hexu neockovali,ze ideme na imunologiu,a potom uvidime,ale ze asi budem ziadat odklad ockovania,alebo uplne neockovat,tak sestricka,ze dobre,vypyta si kartu od dr,uz k tej predtym ani nemusim ist a po imunologii idem s vysledkami priamo k nim... 😀 😀 😀
normalne neverim.... 😕 😕 😕
ale na tuto som mala referencie,ze robi odklady a tiez nesuhlasi s tymto ockovacim kalendarom...

tamix
14. jan 2010

Možno ste to už čítali, že sťahujú Nurofen pre deti – č. šarže 909 263, má nejaké vedľajšie účinky. Tak si to skúste skontrolovať.

cora73
14. jan 2010

my mame sarzu 900 761,no a kto mi zaruci,ze tato je v poriadku? kolko vyrovkov vlastne obsahuje jedna sarza? 100 000?

vanish1
14. jan 2010

no sila s tým nurofenom... ja používam iba panadol, ale minule som kúpila aj nurofen na prestriedanie, lebo malá mala celý týždeň teploty (mala herpetický vírus) a podľa toho článku ho mám aj ja doma, lebo tiež sa mi zdalo, že tam sú hrudky a pozastavila som sa nad tým 😠
musím pozrieť doma, keď prídem... ináč som už tretí deň v práci 😝

ak by ste chceli info o novej slovenskej knihe o očkovaní, tak pošlite mi do ip mailové adresy a rozpošlem vám info, lebo je to aj s prílohou a ukážkou

martinba
14. jan 2010

veronikapp WHO sa distancuje ale to im nepomoze (aspon dufam), minuly rok na jar totiz zmenili definiciu "pandemie" (zazracna zhoda casovych udalosti) z nutnosti enormneho mnozstva nakazenych alebo mrtvych na vyhlasenie pandemie iba na vyskyt virusu ktory sa siri cez hranice, ale tym ze nechali termin Pandemia (ktory maju skoro vsetky staty zavedeny v pandemickych planoch) tak sa zacalo postupovat podla toho (nakup vakcin atd).

Dufam ze to nezahrnu pod koberec a otovria sa oci ludom, ze WHO je iba dalsia skorumpovana byrokraticka institucia. Kazdy kto tvrdil pred pol rokom, ze je to bublina a ide o zisky z predaja vakcin, bol povazovany za konspiracneho blazna. Chcel by som si pozriet reakciu pana MUDrca Liptaka na tuto novu situaciu....

veronikapp
14. jan 2010

martinba- neviem, ci v tom vsetkom ma alebo nema WHO prsty, ale este na skole sme sa ucili, ze vyraz pandemia sa pouziva vtedy, ak sa ochorenie vyskytne na viacerych kontinentoch v jednom casovom obdobi, nezalezi na tom, ci 1 pripad alebo 100.

cora73
14. jan 2010

neviem to teraz najst,ale od neviem ktoreho roku si dava WHO opakovane plan na uplne odstranenie osypok z povrchu zemskeho,neviem,od roku cca 1970?,a najnovsi posledny datum je 2010,co jej uz pokazilo Bulharsko..
tolko sa budeme ockovat a preockovavat,az ten virus zmutuje a potom sa z toho.....

nattou
14. jan 2010

no super,ten Nurofen mam doma, chvalabohu sme ho este nenacali.

cora73
14. jan 2010

Vanish,tu ukazku knizky som videla,urcite si ju objednam,uz som vlastne chcela vcera,len p.Vranska tam naviguje do spravy prijimatela napisat meno,adresu a ten kod,a mne sa bohuzial zmesti len meno a polovica adresy,dalej ma to nepusti,neviem,co s tym,aj som jej uz pisala,ale zatial nic..
no do banky sa mi ale kvoli tomu nechce ist,vsetko uz riesim cez netbanking... ☹
a fakt,podporte tu knizku,aspon nieco spravme...ja sice z tej chudobnej materskej prispejem asi len 20€,ale dojde mi knizka... 😀
knizka stoji 12,50 €,aby ste vedeli,cize to nie je take strasne,a da sa ju aj sponzorovat,myslim,ze aj male ciastky pomozu... 😉

jaron
14. jan 2010

Ahojte,

nechcem sa vyjadriť k očkovaniu samotnému.

Nepáčia sa mi iba vyhlásenia typu WHO je skorumpovaná inštitúcia, lekári nemajú záujem na nájdení jednoduchého a lacného lieku proti ochoreniu, aby mohli zarábať na ochoreniach a pod.
Je to zavádzajúce a neobjektívne, vrcholne paranoické a extrémistické.

Aj vo WHO, aj v Americkej dietetickej asociácii, aj medzi lekármi atď. je korupcia, sú medzi nimi ľudia, ktorým ide iba o zisk, a o seba a pod. S týmto súhlasím, ale odrovnať tieto inštitúcie celé, to je absurdné. To je aj odrovnať v nich kopu (a niekedy i väčšinu) odborníkov, ktorí urobili pre ľudí kus práce, ktorých zmyslom života je pomôcť ľuďom nie formou udržovať ich na liekoch, ale viesť ich k prevencii, aby vôbec lekára a chemické lieky nemuseli potrebovať.

Poznám viacerých takýchto ľudí a niektorých osobne, iných poznajú osobne moji dobrí známi. Napr.: k čomu asi tak vedie hlavný školiteľ lekárov v oblasti primárnej prevencie na univerzite ľudí (skrze svojich žiakov - lekárov)? Správne používať jednoduché princípy zdravia, zdravý životný štýl bez potreby liekov, lekárov (tí sú v tomto procese skôr ako školitelia, nie ako „predpisovači“ liekov...) aby úspešne predchádzali chorobám a vyhli sa zbytočnému používaniu liekov a návšteve lekára. Ja viem, že takých je možno málo, ale sú. A našťastie ešte stále pracujú aj v tých „skorumpovaných“ organizáciách.

Uznávam, že i napr.: vo WHO je boj "dobra" i "zla", sú záujmy také i onaké, ale odpísať WHO ako celok, že je to iba zlo??? Zoberte si už len takú informáciu, že na dĺžku a kvalitu života má lekárska starostlivosť vplyv do 10 %, životný štýl každého z nás 50 až 75 %. To vyhlási lekárska organizácia (WHO), ktorej ide iba o moc nad ľuďmi a o zisk? Som vďačný mnohým odborníkom (a nielen z WHO), za ich prácu, výskumy, štúdie, sledovania..., ktoré mi pomohli zorientovať sa v oblasti zdravia... a v mnohom pomohli a verím, že nielen mne.

Myslím, že je potrebné triediť, rozlišovať, oddeľovať... a nie zavrhnúť nejakú organizáciu ako celok, tvrdiť, že všetci sú podplatení len preto, že v určitej veci je tá organizácia voči mne v opozícii. Je to ako keby ste človeka, s ktorého názormi v určitej veci nesúhlasíte odpísali celého, že je sebec, zlý, všetky jeho názory sú zlé.

Opakujem, že toto nie je príspevok proti všetkému, čo píšete o vedľajších účinkoch očkovania, len možno bude lepšie aj pre dôveryhodnosť a úspešnosť vášho „boja“ vyhnúť sa zbytočným extrémom a hádzania všetkých (lekárov a odborníkov s iným názorom) do jedného vreca.

Myslím to v dobrom.
🙂

vanish1
14. jan 2010

komu neprišlo, hláste sa 😉

martinba
14. jan 2010

jaron však OK, veď som nenapísal že všetci ľudia pracujúci pre WHO sú skorumpovaný, ale ak sa potvrdia obvinenia ktoré su vznesené, tak ako by si nazval takú organizáciu?

Ja tiež mám v rodine troch pediatrov a keď som sa s nimi rozpraval o očkovaní tak mi oponovali iba informaciami z letacikov a nie su to zli ludia, iba podlahli systemu, marketingu atd...

atana
14. jan 2010

Ivka144,
tiez som pozerala pred par dnami, aka je Cora na svoj uvedeny vek kocka. Ale vies co...ona tu ma fotku s tym synom, co ma teraz 14..... 😀 😀 😀
Ale vazne, Cora vyzeras fakt na max 26... super.

Knihu od p. Vranskej si chcem aj ja objednat. Typujem, ze ak je to pisane ako som citala, niektorych muzov to trosku odradi..sladka literatura vyzera. Ale info v nej urcite bude stat za to. A uryvok posobil na mna detektivne.
Urcite otvori ta kniha ludom tajne dvere....

Inac, pozrela som si ten dokument ceskeho poslanca Vita, co tu hodila Cora...uz len ten jeho podpis na mna posobi arogantne....

Som asi presvihla debatu niekedy davnejsie o tom cecku co tu spominate. To je asi ake velke balenie a kolko stoji? Chapem to dobre, ze sa da kupit v DM (teda drogerii) ?

atana
14. jan 2010

Petot, dakujem za vysvetlenie ako funguje to dlhorozpustne cecko. Mne tiez vyhovuje to okamzite, len som chcela vediet co s tamtym...