Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kristulatko
8. feb 2010

dvojka, dobry argument je, ze zodpovednost za sve dite mas TY. a kdo bude nest zodpovednost, kdyz se po ocko neco pokazi? doktorka? stat? vyrobce vakciny? takze si s dovolenim nech tuto svou zodpovednost a doktorce to hezky (asertivne) zdurazni. 😉 si delam trochu prcu, ale nedej se!

denduska
8. feb 2010

dvojka, ja len ziram ze chcu natrepat do dietata naraz priorix tetra aj hexu. Vies co by som povedala takej dokine? Nic! uz by som ju vymenila davno 🙄 k tomu no comment, je zbytocne sa s nou natahovat, proste jej povedz ze to naraz nedovolis a hotovo! Podla mna je to uplny masaker! kopa chorob naraz a kopa hnusnych chemickych konzervantov. Ak nemas na to odvahu tak tam jednoducho v ten den nechod, zavolaj ze manzel alebo ty ste velmi prechladnuti, daj si stipec na nos, nech si doveryhodna 😅
ak bude mat po takom ockovani horucky, to bude podla mna najmenej a bude ich mat na 200%...aspon to je moj nazor..ja som strasny introvert, neznasam otvorene konflikty ale viem ze toto by som svojmu dietatu nikdy nedovolila urobit. aj keby som sa strapnila pred celym svetom.

leonor1200
9. feb 2010

denduska, tamix - dufam, ze som si dobre zapamatala, ak nie ospravedlnujem sa - mate obe deticky s atopickym ekzemom... mohli by ste mi popisat, ako to mate v rodine (ci ho ma aj niektory z vas rodicov ap.), a ci u dietok sa objavil uz pred alebo az po ockovani (t.j. vnimate to ako nasledok ockovania) - a ak si pamatate - po akom ockovani a za aky dlhy cas po nom, dakujem. A kedy sa najskor da ziadat imunologicke vysetrenie dietata, aby malo zmysel - po 1. roku?

Za dva dni mame ist k doktorke na prvu hexu, a stale som to pochopitelne este nevymyslela (okrem vseobecne negativnych ucinkov sa obavam spustenia atop. ekzemu, nakolko je 50% moznost, ze mala zdedila nachylnost na ekzem po manzelovi, okrem toho mam v blizkom okoli skaredu reakciu na tbc + 1.hexa - zhnisana tuberkulozna uzlina v pazuske, antituberkulotika niekolko mesiacov, opakovane cistenie pazusky na plucnom v podstate zaziva, nakoniec sa rozhoduju pre vyoperovanie uzliny. Vlastne dovtedy zdravy chlapcek bol nakazeny/naockovany tbc... 😠 😖 )

Nestihla som nastudovat uplne vsetky argumenty proti ockovaniu, ale presla som zakladne info, info o pentavalentnych vakcinach, prevenare/pneumokokoch a anafylakt. detoch... Chcem vsetkych ochotnych poprosit o komentar a rady k nasledovnej kompromisnej strategii, aj ked mam bohuzial pocit, ze pletiem z ho... bic (ospravedlnujem sa, ale zda sa mi to velmi vystizne):

1. Kvoli neistote, kde je vlastne pravda, manzelovi, ktory nesuhlasi s uplnym vynechanim ockovania ap. chcem dat zaockovat, ale len z povinnych, takze napr. teraz, pred 6M veku som zrusila Rotarix

2. Posunut zaciatok ockovania z 3. na 4. mesiac (myslim, ze dr. bude suhlasit, aj ked nerada), najradsej by som aj neskor, ale to by mi uz asi nepreslo 😒

3. Vzhladom na riziko mozneho rozvoja ekzemu by bolo najlepsie neockovat vobec (hlinik ako jasny alergen tam bude vzdy), ale v ramci kompromisu by som chcela vyhandrkovat uplne "odlozenie" Prevenaru (k 2. roku a potom to uhrat do stratena) a zamenit Infanrix Hexa za Infanrix Penta (bez HiB-u). Kvoli silnej alergennosti HiB-u, specialne tohto konjugovaneho na tetan. anatoxin, detto pneumokoky. Ten HiB by som chcela takisto uhrat do stratena, t.j. ziadna dodatocna monovakcina.

4. petot aj ostatni - ak som dobre pochopila, ma zmysel (ked uz sa rozhodnem ockovat) posuvat do vyssieho veku (aj ked len o mesiac), ale delenie vakcin z napr. 1x5 na 5x1 alebo 1x3 + 1x2 sa mi zda nelogicke - sice menej antigenov pre imunitu naraz, ale opakovane cca 0,5ml hlinika a dalsich "sajrajtov".... Okrem toho mam zmatok ohladom kojenia - mala je plne kojena, ale v niektorom z dokumentov, tusim prave o anafylakt. detoch, sa spomina, ze kojenie moze paradoxne napomoct rozvoju ekzemu zosilenim imunitnej IgE reakcie

5. Takze akym sposobom kojit? Davat extremny pozor na stravu v obdobi ockovania? Davat sebe megadavky vit. C (u malej sa mi to zda priskoro v 4-5M)? Dokedy? Ja cez zimu bezne uzivam kazdy den 1000mg pomalysauvolnujuceho vit.C s vybornymi prevent. ucinkami, ak predsa len vidim priznaky zacinaj. infekcie, pridavam na 3 dni sumive kalcium.

dvojka
9. feb 2010

Všem děkuju za reakce...Jsem to tady trochu rozhýřila

Holky,já v noci ani nespala,hrozně mi štvě laxnost mojí doktorky a taky to,že mě nerespektuje ☹ ,to je hrozně smutný.
Až tam příští středu půjdu a malá bude zdravá,tak jí v žádném případě nedovolim aby jí píchla obě séra najednou 😠 a kdyby měla nějaký řeči,tak jsem připravena od ní odejít.Přece tady v okolí musí existovat nějaký doktor,který bude na mé straně a hlavně na straně mých dětí 🙂
kristulatko • denduska-udělám vše co půjde a nenechám se odstrčit-jen mi je líto,že vůbec k takévým věcem dochází ☹

vodicka75
9. feb 2010

barica: Priorix /osypky, priusnice, rubeola/ je kontraindikovany pre osoby so znamou hypersenzitivitou na neomycin a ine zlozky vakciny,...pisu aj, ze treba zvazit ockovanie osob trpiacich alergiou na vajecne proteiny,....a je kontraindikovany pre osoby s poruchami imunitnej odpovede /pacienti s primarnou a sekundarnou imunodeficienciou/ - viac tu: http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/p...

Nemate napr. v rodine niekto znizenu imunitu...ze by si poziadala lekarku, nech vas posle najskor na imuno.-alergo., aby dcerke zistili, ci nema nejake poruchy imunitnej odpovede, ze inak to nechces riskovat? Nasa dcerka mala ekzem a prave po tejto vakcine ho mala celotelovy a skoncili sme v nemocnici, lekarke potom doslo, ze sa v nasom pripade sekla, bohuzial az potom som ju poziadala o imuno. a povedala mi, ze take vys. sa detom do 4 rokov ani nerobia /este ze existuje internet/, tak som jej povedala, ze viem o tom, ze sa robia a ze po tom ockovani to vobec nemuselo tak dopadnut ako dopadlo, tak potom nas na imuno. poslala a poslala nas sama aj do kupelov....a prave k tomu mierim, povedz jej, ze s tym nesuhlasis /nech si keca, kolko chce/ a nech vas posle bud na imuno. alebo nech ona sama napise do karty /aj tebe/ oficialny papier, ze cestne prehlasuje, ze dieta nema poruchy imunitnej odpovede, ved to sa inak ako z krvi zistit neda ! Ako inak ako vysetrenim v imuno. moze nejaky obvodak vystavit svojho pacienta riziku ockovania, ked nevie o jeho imunite NIC? A nech tam napise, ze si ju informovala o poruchach imunity v rodine. Nebude si to brat na zodpovednost, ze bude riskovat komplikacie.

Prosim, viete niekto, co vsetko zahrna primarna a sekundarna imunodeficiencia? Patri tam napr. aj znizena humoralna imunita? Dakujem.

vodicka75
9. feb 2010

barica, dvojka z CR:
opytajte sa lekariek, co si myslia o petici za svobodnou volbu v očkování http://petice.webnode.cz
a mozete jej ju priniest, co si o tom mysli a ci ju planuje podpisat, bude vidiet, ze nie len vy dve ste "mimo" ale vela dalsich ludi, ach, kebyze mame taku peticiu aj u nas na Slovensku ☹

vodicka75
9. feb 2010

pardon, ja som pisala o PRIRIX-e a vy uz mate novsie typy vakcin...tie nemaju podobne kontraindikacie?

samiana
9. feb 2010

denduska, ten štipec na nos nemá chybu 😀

a všetky milé mamičenky: stojíme pred neskutočne zotrvačným, konzervatívnym a nepružným systémom verejného zdravia. Dnes nie sú problémom infekčné ochorenia, ale chronické. Mám tri deti a v našej rodine (ak počítam aj seba a muža) máme alergie na potraviny 5x, autoimunitné ochorenia št. žľazy 2x, neurologické problémy 5x, u detí vážnejšie, atopický ekzém 2x, degeneratívne zmeny pohyb. ústrojenstva 2x, aspergera, poruchu správania ...

Som zvedavá, kedy sa o nás začne zaujímať ÚVZ, pretože to začína mať charakter epidémie... Jáj, ale zabudla som, tieto choroby sú neprenosné - iba ak v dedičnej línii - a teda z pohľadu úradu je všetko v poriadku. Božechráň také osýpky! Infekcia je to zlá, nebezpečná, prenosná a - jej prekonanie má za následok, že dedičné dispozície sa z organizmu odbúrajú. Toť bola šanca pre moje deti, pretože nič z vyššie vymenovaných chorôb sa nedá nájsť v generácii ich starých rodičov.

Infekčné detské choroby boli neprávom zlorečené a namiesto hľadania účinnejších spôsobov ich liečby sa medicínska veda šialeným tempom dala na "vylepšovanie nedokonalej prírody" v tých oblastiach, ktoré jej neprináležia. Zásahy do imunity. "My" to vieme lepšie, detský iminitný systém je naivný a nedokonalý, My ho vybudujeme lepším spôsobom. A úradníci štátnej správy? Komu dal Pán Boh úrad, tomu dal aj rozum. Presne plnia príkazy, vypisujú hlásenia, tabuľky, však také poklepkanie po pleci od nadriadených na znak uznania dôkladnej práce je odmena presladká. A hlavne sa nestarať o následky. Pretože je to vedecké, pretože laici nevedia, čo je pre nich dobré.

Ako len mohlo dôjsť ku takej strašnej kombinácii "vedy", moci, finančných záujmov, prestížnych záujmov , neochoty prevziať zodpovednosť atď.? Nám rodičom hádam neostane len ten štipec na nos, keď bránime, čo je nám najdrahšie. 🙂

agatkag
9. feb 2010

Ahojte, o hodinu odchádzam na predvolanie z hygieny pretože sme nedali malej hexu. Ideme tam aj s manželom, ale mám pocit ako pred skúškou, celú noc som nespala. Viem, že je tam nejaká možnosť dať odklad, ale vôbec o tom neuvažujeme. Vyklopíme to na nich na rovinu, no jednoducho nám nebol poskytnutý jediný argument, prečo by sme mali očkovať.
Neviete mi povedať, či môžu sankciovať za každý odklad? Ale vlastne nám je to jedno, len ma to zaujímalo. Tak dám vedieť ako sme dopadli.

sammy19
9. feb 2010

Agatka, viem, ako sa citis, boli sme tam aj my. Drzim palce velmi!!!!!!!

vodicka75
9. feb 2010

pre leonor1200:

precitaj si: http://www.imuno-alergo.sk/alergia-astma/ako-bo...

je tam spomenute toto:

Napríklad u detí (kojenci), najmä rodičov so silnejšími prejavmi alergie, začne do 1 roka najprv alergia na potraviny (vajcia, mlieko) ktorá sa prejavuje ekzémom, do 1-5 rokov. Táto alergia sa potom presunie buď na pele alebo v horšom prípade na roztoče prípadne plesne. U tých silných alergikov pretrváva ďalej aj na potraviny, u väčšiny však do 5 tich rokov vymizne. U určitej časti detí sa potravinová alergia nerozvíja ďalej a žiadne alergické ochorenie sa už neobjaví. Teda už deti medi 1-3 rokom s nejakými typom alergie vieme rozdeliť (stratifikovať) určiť ďalšie rizikové faktory (napríklad fajčenie v domácnosti ) a predpokladať napríklad vývoj do ťažkej formy astmy. Ďalšiu skupinu tvoria deti v predškolskom a školskom veku kde ako prvá najčastejšie vznikne alergia na peľ tráv (typické obdobie lietania topoľového chlpu). Ak sa nelieči dôsledne a adekvátne, postupne sa pridáva aj alergia na iné pele – stromy, buriny, v horšom prípade roztoče. Ak si napríklad v tom období zadováži rodina mačku (pripadne hlodavce) dieťa veľmi rýchlo získa alergiu na ňu, a preto že ide o veľmi agresívny alergén, veľmi často vzniká aj astma.

...cize ekzem ako alergia na nezname latky a v imuno. amb. vam zistia viac, mozno podobne ako nam napr. pokles celularnej imunity, v protilatkovej znizene IgA /myslim, ze prave IgA sa tyka sliznic a nasa mala ani nebyvala chora, napr. sopliky apod., ale mavala napr. zapalene zenske veci, al. dasna a zle reagovala aj na mlieko, vajicka a ine potraviny /napr. gramamovy rozok/ - zhorseny ekzem, vsetko suvisiace so sliznicami, aj crevnou, po ockovani DITQO uz bolesti bruska,...az dg. celiakia /autoimunitne ochorenie/. My sme sa na imuno. dostali az cca v 18 mes. /po ockovani MMR v 15. mes./, ale urcite sa da aj skor, bud vas posle kozna al. detska.

vodicka75
9. feb 2010

Primarne a sekundarne imunodeficiencie:
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

Ako som si pozerala kopie sprav z imuno., nam Dr. aj napisala dg. IDS, ale bohuzial som vtedy nevedela, co viem teraz a ockovania sme absolvovali, ale do buducnosti urcite nie.

ivka144
9. feb 2010

Opat necitam..., len chcem offtopic zahlasit...

Este nekricim hop, ale ak by uz horsie nebolo, tak Ti, Petot, udelim konikovsky rad alternativnej mediciny, lebo take sople a teplotka zvysena.., to sa u nas este bez atb do nosa nezaobislo..., nakoniec som nedala ani becko, ani selen, ale vela Cecka a 6x denne koloidne striebro do nosa..., wooooow! Neverila by som! Vdaka!

petot
9. feb 2010

ivka144: Super 🙂 Daj len pozor na tekutiny, a neskonci s liecbou prilis zavcasu, pockaj, kym to nebude uplne OK a potom postupne znizuj C.

shaula
9. feb 2010
kristulatko
9. feb 2010

leonor, na ekzem bych byla opatrna, i kdyz s tim probelmy nemame, ale slysela jsem a setkala jsem se i s maminkami, ktere mely po ocko velke problemy. samozrejme nahodou, ze 😎

dvojka, neber si to tak, doktori jsou ruzni a na tobe a tvych detech jim tolik nezalezi, teda te tvoji doktorce urcite ne. to nebylo pausalizovani, denduska a jine doktorky 😉 a jak moc ji na tom zalezi poznas podle toho, kdyz se ji budes ptat na vyskyt nemoci u nas, kolik mrtvych rocne atd., jak muzou snaset mimina hlinik a jine pridavne sajrajty a tak. uvidis a poznas, co ti rekne. je dobre nakouknout na stranky (ted si nevybavim ten link, ale pridam pozdeji), kde se u nas vedou statistiky jednotlivych onemocneni.t am zjsitis, ze treba zaskrt nebo tetanus u nas za poslednich 10 let nebyl, takze jeji straseni, ze ohrozujes dite, uz nebude tak silne.

tak treba dnes jsem na imunologii (neb nase aktivni doktorka nas tam poslala na dalsi testy kvuli poruse imunity.samozrejme, ze zadnou holky nemaji, jen se nevesly presne do tabulek) byla zlata pani doktorka, ktera si pouze poznamenala u mladsi, ze ockovana neni. ani slovo vic. kdyz se ptala na vahy/miry, vytahla jsem u male prukazku a na 18m prohlidce ctu "ockovani matka opet odmitla". teda tohle si detska doktorka za ramecek neda. chapu, ze se kryje, ale ja ji poprosila o zapsani tech mir do prukazu, nic vic. a hlavne ma ode me podepsany papir, ze se bude ockovat az po vyreseni imunologicke situace, navic nas na imunologii sama poslala. no dobre mi tak, nemela jsem ji tu prukazku davat, zase si z "pozice vyssi moci" napsala svoje. no nic, aspon jsmem chytrejsi. 😎

martinba
9. feb 2010

shaula vdaka za tip, uz som ju aj objednal, tak snad to dodaju aj na SK

denduska
9. feb 2010

tu je trosku lahsieho citania http://www.patientsville.com/vaccine/
zaznamy o hlasenych neziaducich reakciach na ocko v USA..pripada mi to akoby si to narychlo niekto vypisoval.... ale najlepsie je jeden infanrix - ten co som prvy otvorila - a prvy zaznam...patient died 😔 okrem toho je tam milion patient recovered, teda ze sa zotavil..ale ten prvy mi uz zobral chut 😒

petot
9. feb 2010

Citujem z príloh Infanrix Hexa:
http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/In...

Údaje týkajúce sa účinnosti a bezpečnosti simultánnej aplikácie Infanrix hexa a očkovacej látky proti
osýpkam, mumpsu a rubeole nie sú dostatočné na to, aby bolo možné urobiť akékoľvek odporúčanie.

Febrilné kŕče v anamnéze, v rodinnej anamnéze sa vyskytujúce stavy s kŕčmi alebo syndróm náhleho
úmrtia dieťaťa (SIDS) sa nepovažujú za kontraindikáciu použitia Infanrix hexa. Očkovaní jedinci
s febrilnými kŕčmi v anamnéze sa majú prísne sledovať, pretože takéto nežiaduce účinky sa môžu
vyskytnúť v priebehu 2 až 3 dní po očkovaní.

Keď sa Infanrix hexa aplikuje súčasne s očkovacou látkou Prevenar (pneumokokovou konjugovanou
sacharidovou očkovacou látkou, adsorbovanou), lekár si má byť vedomý toho, že údaje z klinických
štúdií svedčia o tom, že výskyt febrilných reakcií bol vyšší pri porovnaní s febrilnými reakciami, ktoré
sa vyskytovali po samostatne aplikovanom Infanrix hexa. Tieto reakcie boli väčšinou stredne závažnej
intenzity (menšie alebo rovné 39 oC) a prechodné

vodicka75
9. feb 2010

Výzva Hlavného hygienika SR na očkovanie pandemickou vakcínou MUDr. Rovného

Hlavný hygienik SR týmto vyzýva obyvateľov Slovenskej republiky na očkovanie proti pandemickej chrípke vo svojom vlastnom záujme.

Dovezená vakcín a Panenza proti pandemickej chrípke bola dosiaľ určená pre osoby v najvyššom riziku nákazy a to pre:
* tehotné ženy vo všetkých trimestroch gravidity,
* dospelých so závažnými chronickými ochoreniami s vysokým rizikom komplikácií alebo úmrtia pri ochorení pandemickou chrípkou,
* deti od šiestich mesiacov života a dorast so závažnými chronickými ochoreniamis vysokým rizikom komplikácií alebo úmrtia pri ochorení pandemickou chrípkou,
* osoby zabezpečujúce zachovanie chodu hospodárstva a verejného života.

Dnešným dňom je očkovanie prístupné pre všetkých záujemcov o očkovanie pandemickou vakcínou.

Distribúcia vakcíny Panenza lekárom primárneho kontaktu priebežne pokračuje. Je potrebné, aby záujemca o očkovanie vopred kontaktoval svojho ošetrujúceho lekára.
Ide o mimoriadne odporúčané očkovanie, ktoré chráni pred ochorením a pred nebezpečenstvom vzniku vážnych komplikácii pri ochorení spôsobenom pandemickým vírusom A(HINI) 2009.
Pandemická vakcína PANENZA je neživá očkovacia látka, ktorá obsahuje štiepený vírus chrípky AlCalifomia/7/2009 (HINI) 2009. Aplikuje sa do svalu ramena, u malých detí do stehenného svalu.
Očkovacia látka je účinná a bezpečná.
Pandémia chrípky nie je sezónnou záležitosťou a nie je ohraničená ukončením bežnej chrípkovej sezóny. Riziko pretrvávania pandemického obdobia v priebehu celého roka trvá, s možnosťou vzniku ďalších pandemických vín.

Viac: http://www.region-bsk.sk/clanok/zdravotnictvo-a...

Bez komentara.

petot
9. feb 2010

"Očkovacia látka je účinná a bezpečná". Ivan Rovný, hlavný hygienik

"V súčasnosti nie sú dostupné žiadne údaje o použití očkovacej látky Panenza počas tehotenstva". SPC Panenza.

"V otvorenej klinickej štúdii boli podané dve dávky (0,5 ml) očkovacej látky Panenza s 3-týždňovým odstupom 101 dospelým a 45 starším osobám. Bezpečnosť bola hodnotená po každom podaní.
Lokálne a systémové reakcie sa objavili v priebehu 7 dní po podaní očkovacej látky." SPC Panenza
(Poznámka: áno, sledovalo sa len 146 pokusných pacientov, len po dobu 7 dní od očkovania.)

"U detí mladších ako 2 roky, inaktivované [sezónne chrípkové] vakcíny majú rovnakú terénnu efektivitu ako placebo, a u ľudí mladších ako 65 rokov vakcína neovplyvnila čas pobytu v nemocnici, práceneschopnosť alebo úmrtnosť na chrípku alebo jej komplikácie. Prehľady nenašli žiadne dôkazy o efekte u ľudí s astmou alebo cystickou fibrózou..." Thomas Jefferson, Cochrane Collaboration. PMID: 17068038.

vanish1
9. feb 2010

Ahojte, chcela by som dať do pozornosti tri časti výbornej prednášky, ktorú sa podľa mňa oplatí pozrieť, ja som si pozrela necelý prvý diel a som nadšená, začína to bisfenolom A a došla som zatiaľ po ťažké kovy a alzhaimera...
V druhej a tretej časti sa vraj podrobne rozoberá autizmus... pozrite si to, je to so slov. titulkami
http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni

bublina29
9. feb 2010

baby ja sa vám divím, na chorob,y na ktoré sa očkuje sa kedysi umieralo a i v dnešnej dobe sú smrtelné, asi by som takto so životom neriskovala, alebo budú vaše deti len doma a na Slovensui? vaše deti majú šťastie, že 95 % populácie je začkovanej a tieto choroby neroznášajú, ale vaše deti sa v budúcnosti môžu stať hrozbou pre iných a pre sebe samých, som laik ale myslím si, že viac životov sa takto zachránilo ako zničilo ja som svoje deti proti týmto pilagam dala zaočkovať, čo neuznávam je očkovanie proti chrípke a pneumokokom

tamix
9. feb 2010

Bublinka: ty neuznávaš očkovanie proti pneumokokom, ale moja dcérka ho má povinné. Možno tvoje deti ešte mali také šťastie, že Prevenar nemali povinní. Tak o čom hovoríš? O čom to je? Veď teraz aj pneumokoky sú smrteľné - je to tiež pliaga.
A určite sa nájdu vždy nové a nové choroby, ktoré budú vkladané do povinného očkovania – LEBO SÚ SMRTEĽNÉ

petot
9. feb 2010

bublina29: Určite by Tvojmu pohľadu na vec prospelo, najprv venovať aspoň 10 hodín času získaniu základných informácií o povahe a výskyte tých chorôb. Potom 10 hodín povahe a výskytu nežiadúcich účinkov vakcín. Keby si to ešte okorenila 10 hodinami pátrania po dôkazoch o účinnosti vakcín a ich údajnom vplyve na ústup chorôb, veľmi by ma zaujímalo, čo by si nám potom prišla povedať 😉 Schválne nechcem začať s prednáškou, tie fakty sú omnoho zaujímavejšie, keď si ich vyhľadá človek samostatne, aspoň potom nemá pocit, že je manipulovaný...

S tou zaočkovanosťou je to rôzne, a našim úradom sa veriť nedá, ale nebojíš sa ísť napríklad do Rakúska, Nemecka alebo Anglicka? Tam je zaočkovanosť nižšia než na Slovensku.

petot
9. feb 2010

Ľudia, dnes som si pozrel zo záznamu Dr. House, prvú sériu, časť 2. Vždy som to bral s rezervou, ale táto časť ma priam urazila. 🙄 Zastrašujú tam mamičku, čo nechcela očkovať dieťa, rakvičkami. Zlatý klinec prichádza na záver - hlavný pacient mal vraj SSPE, lebo jeho matka nebola očkovaná proti osýpkam, a "preto sa tie vakcíny pichajú v pol roku, lebo potom už dieťa nechránia matkine protilátky".

Odhliadnuc od zriedkavosti SSPE (jeden ku koľkým miliónom?), oni tí farmaceuti, čo to tam dirigujú, si snáď myslia, že sme všetci padnutí na hlavu. Osýpky sa neočkujú skôr, než v 12 mesiacoch, zvyčajne až v 15-18. Očkovanie matky by pravdepodobne nemohlo ovplyvniť, či dieťa dostane osýpky - jednak akýkoľvek vplyv vakcíny, ak nejaký vôbec bol, je pravdepodobne dávno preč v čase pôrodu, jednak práve matka, ktorá prekonala osýpky, prenáša mliečkom na dieťa viac protilátok... Práve očkovaná matka má najlepší predpoklad, že dieťa neochráni ani len tých prvých 6 mesiacov, a preto u preočkovanej populácie sa osýpky vyskytujú aj u malých detí, čo by za normálnych okolností nemalo byť (osýpky je najlepšie prekonať v škôlkárskom veku).

Mimochodom, zaujímalo by ma, či sa SSPE vyskytuje aj u neočkovaných ľudí. Má niekto o tom informácie?

Ja sa nechcem rozčuľovať nad popkultúrou, len je smutné, aký vplyv na ňu majú zištné záujmy BigFarmy, k akej primitívnej propagande sa uchyľujú, a ako z nás robia hlupákov. Ale majú vlastne zčasti aj pravdu, väčšina ľudí je taká dôverčivá, že si nedokáže overiť ani tieto základné nezrovnalosti, nieto ešte tie ostatné, hlbšie skryté klamstvá. 🙄

Teraz sa už omnoho menej divím tomu, ako v inej časti negatívne vykreslili liečbu intravenóznym vitamínom C - doktor, čo ju navrhol, bol v seriáli vlastne podvodník, a liečba céčkom tam akože spôsobila pacientovi kŕče, načo seriáloví lekári mudrujú o úbytku vápnika (toto by sa v skutočnosti mohlo stať len keby lekár bol analfabet a babrák, pretože metodika je dosť dobre opísaná a pri dodržaní základných parametrov - riedenie, rýchlosť a prídavok kalcium glukonátu - žiadne kŕče nehrozia). BigFarma jednoducho musela spochybniť lacnú a účinnú konkurenciu. Je to úbohé.

vodicka75
9. feb 2010

Ahojte, neda mi tato problematika spat a rozmyslam a lamem si hlavu /aj ked najblizsie ockovanie by sme mali mat az o 5 rokov/ a chcela by som sa podelit s vami podobne zmyslajucimi so svojou velmi jednoduchou uvahou zalozenou na pozorovani blizkeho okolia a skusenostiach:

vychodiska:
- vsimla som si, ze problemy po ockovani maju hlavne deti, ktore su v porovnani s rovesnikmi fyzicky mensie
- ked dcerka mala brat antibiotika vo veku 5 rokov a Dr. som upozornila, ze je drobnejsia a velka ako vacsina 3-rocnych deti, upravila jej davku ako pre dieta 3-rocne
- nedonosenym detom sa upravuje ockovaci kalendar
- ked manzel /cca 60kg/ konzumuje rovnake mnozstvo piva ako jeho statny 100kg kamos, vidim nasledky 😀
/alkohol odburava pecen/

uvaha:
- je rozdiel, ked sa poda vakcina s obsahom x toxickych latok dietatu, ktore ma napr. 6 kg a 10kg, toxiny odburava pecen, ktora je u mensieho dietata logicky mensia a nestiha ich spracovat a narobia viac skody
- lieky na predpis sa davkuju bud podla veku al. podla kg /ale s tym vekom uvadzam skusenost upravy davkovania podla kg/
- farma. firmy registruju vakcinu so stabilnym mnozstvom zloziek a vobec nie je definovane davkovanie podla kg ako pri ostatnych liecivach, akoby vsetky deti boli "tabulkove"

Otazka je, ci ste si tuto "zakonitost" vsimli aj vy, alebo bude najlepsie aby som uz isla radsej spat. 🙂

palomka
9. feb 2010

baby, ja uz pisem kade tade. chcem sa vyhnut ockovanie nejako potichucky. dcera ma rok a ma alergiu na BKM co vieme asi tyzden a doteraz to bola intolerancia a tak som jej davala jogurty a take veci...len mi to nedalo a isli sme na gastro kde mi povedali, ze je to alergia. tak si viete predstavit v akom stave sa jej creva nachadzaju...
od malicka ma altopicky ekzem a teraz ju mali ockovat 3 povinnym ockovanim do 1roka. lenze som si vypitala od gastro papier na poradnu pre rizikovych pacientov (co mi aj odporucila) aby som ju nemusela eraz dat ockovat a, ze tam mi poradia nejaku inu vakcinu ktora nebude obsahovat vajcia a tek tie hnusne latky...lenze ja by som ockovanie chcela co najviac oddialit ako sa da... a preto sa vas pytam ako sa to da?? 😀
nejako nenapadne potichucky natahovat cas. nasej detskej som rovno povedala, ze sa bojim cukrovky. aj teraz jej v krvnom obraze vysiel cukor nieco nad 6. otec ma tiez cukrovku. velmi sa bojim. ale tiez viem pochopit aj lekarov, ze to musia robit. ale kto dofrasa bude zodpovedny za to, ked moja dcera MOZNO tu cukrovku dostane?? a co mi to aj bude platne ked ju uz bude mat 😖

zelmirka1
9. feb 2010

bublina 29, su rozne choroby, aj na beznu chripku sa da zomriet ver tomu, prestuduj si malicko o kontretnych chorobach a uvidis, ak teda vobec vies presne proti ktorym sa ockuje, ako sa prenasaju, ako sa liecia, co mozu sposobit a podobne.....
napr. ockovanie proti mumsu, rubeole a osypkam je super vec, ja som ich prekonala a nezomrela som, som uplne v pohode, su to choroby ktore po prekonani maju deti dozivotnu imunitu, na rozdiel od vakciny ktora ak ucinkuje tak kto vie ako dlho ??? napr. cierny kasel sa znovu zacina objavovat, vraj po case vakcina prestava chranit tvrdili v spravach tak neviem neviem ci su tvoje deti ozaj dobre chranene.

palomka bola by som velmi opatrna s tym ockovanim lebo som v kontakte s dvoma maminami ktorych deti zial dostali diabetes nasledne po ockovani a nikto nie je zodpovedny, dostali vyjadrenie ze to nemohla vakcina sposobit aj ked to nastalo tesne po ockovani, to je sice pekne ale ked mas dietatu 4x denne pichat inzulin a predtym bolo uplne zdrave tak je uplne jedno kto je zodpovedny lebo je to velmi vazna vec, nehovoriac ak je v rodine cukrovka a dcera je alergik je tam vyssie riziko. Natahovat sa da ak je doktorka chapava, ale nie donekonecna,urcite by som ziadala dokladne imunologicke vysetrenie, aj geneticke, na alergologii a co ja viem ake este sa da kym vobec budete uvazovat o ockovani.

petot
9. feb 2010

vodicka75: Dobre si si všimla, naozaj je to tak. Vsjo rovno, 3-kilové dieťa dostane rovnakú dávku ako 10-kilové. A to nie je všetko, už najmenej 10 rokov sa vie, že dojčené deti majú odlišnú imunitnú odozvu od detí na umelých formulách, a že niektoré vakcíny by im "stačili" aj v polovičnej dávke.

Raz, dva, pochodom vchod, zarovnať rad, raz, dva,...

palomka: Infanrix Hexa obsahuje laktózu.