Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zelmirka1
20. feb 2010

preco teda vanish nepodpori, ty si asi clenom tak vies ci nie ?

vodicka75
20. feb 2010

No, ako sa hovori "v jednote je sila" nema to nic spolocne s iniciativou peticneho vyboru tejto peticie.
Ide len o akysi pokus, kolko podpisov mozeme v tomto obdobi ziskat?

vanish1
20. feb 2010

zelmirka, myslím, že to vieš aj ty 😎 viac sa k tomu vyjadrovať nebudem

zelmirka1
20. feb 2010

ja nie som clenom Iniciativy ani peticneho vyboru preto sa pytam ?

vodicka75
20. feb 2010

inak, napr. na changenete je zverejnenie peticie al. kampane ZADARMO, takisto SITA a TASR by tuto info. zverejnili bezplatne....co robi pan Fillo, ked uz zacal...nememu ani vlastna matka nerozumie.

petot
20. feb 2010

zelmirka1: Myslím si, že vodicka75 celkom dobre vystihla pomery tejto petície.

Petícia znamená mať koordinátorov, ľudí, ktorí sú schopní organizovať, vysvetľovať, obhajovať, argumentovať. Nie deň, dva, ale pol roka, rok, dva. Iniciatíva nemá na takéto niečo kapacity. Ak bude hlasov málo, bude to neúspech. Ak bude hlasov veľa, nebude to úspech, pokiaľ sa len nezmení súčasné povedomie v spoločnosti, ktoré je zatiaľ katastrofálne.

Iniciatíva sa snaží radšej najprv meniť povedomie v spoločnosti, a to jedna petícia nespraví, to je dlhodobá práca na mnoho rôznych spôsobov.

Jediné, čo by táto petícia mohla priniesť, by bolo vyvolať záujem verejnosti. Obávam sa, že v súčasnom prevedení by ani toto nemuselo znamenať pozitívum.

petot
20. feb 2010

To, čo píšem, znie možno skepticky, ale ste slobodní ľudia, najdôležitejšie, čo potrebujete, je myslieť a konať za seba, a učiť to aj iných. Môj príspevok berte ako pokus o objasnenie niektorých dôvodov, prečo Iniciatíva nevrhá svoje zdroje na túto petíciu, pretože ste sa na to pýtali.

Ak vás petícia oslovila a ste rozhodnutí sa do nej zapojiť, tak asi najviac môžete ovplyvniť ani nie tak posielanými hlasmi, ako skôr vecnými pripomienkami organizátorovi - ohľadom jeho stránky, informácií atď, čo tak veľmi pekne vymenovala vodicka75.

atana
20. feb 2010

IURO pracuje na upovedomeni ludi v SR 5 rokov. Za ten cas pracne s poslancami poriesili zopar veci ohladom ockovania. Napr., vedeli ste, ze povodne mala byt pokuta za neockovanie 50 000 korun???
IURO vybavilo 10 000. Myslim, ze povodne navrhovana by donutila viacero ludi radsej zaockovat.

Postupne sa stale viac hovori o rizikach ockovania, je to ale velmi mravencia praca ludi v IURO.
Preto peticia dnes by pochovala dlhorocne usilie v tejto teme. Este je na nu skoro.
Je nas tu na stranke len par diskutujucich....nemyslim, ze to staci. V mojom okoli su takmer vsetci presvedceni o prospesnosti ockovania...pozeraju na mna ako na blazna, su zdeseni, co im to hovorim...je to sok.
Aj pre mna bol. Ale postupne to travim, citam, odhalujem. A zistujem, ze je to ako zly sen.

Az poslednu dobu sa coraz viac hovori v televizii o rizikach ockovania, predsedu IURO vazne oslovuju televizie, beru ho ako seriozneho protagonistu, ktory nekrici, ale vytrvalo, s prehladom poukazuje na rizika ockovania.
Pribudaju aj rozne videosvedectva o tychto ucinkoch.

Rada rokuje aj s poslancami, su v nej celkom zaujimavi ludia. Priebezne pracuju na preklade odbornych clankov, ktore pribudaju na ich stranke.
Za tri roky, odkedy som prvykrat zvazovala odmietnutie ockovania (a aj tak som podlahla tlaku sestricky) je na stranke tolko perfektenho materialu, ze uz sa da na ich zaklade urobit prehlad a rozhodnut sa.
Som clenkou len kratko, asi pol roka, ale medzi diskutujucimi som sa dozvedela vela uzitocnych informacii.

Teraz je uz pripravena do obehu kniha na tomto fore spominana, od Ivy Vranskej o ockovani formou romanu z farmac. prostredia. Osobne si od nej slubujem vela. V nej bude vsetko najdolezitejsie.
A potom, ak bude tato kniha v obehu, si myslim, ze ludia budu sami kricat po peticii. Ale uz bude mat vacsi vyznam.
A mozno dovtedy IURO "vybavi" v zakone dobrovolnost ockovania tak ako je to v inych krajinach a aj tak je tam 90% zaockovanost. Sme tu ako v komunizme, hore su stare struktury, kotre si myslia, ze ked oni raz povedia, ze sa musi!, tak sa musi a opovaz sa papulovat.

Dokazom je aj rozhodnutie, ktore mi bolo napisane ako reakcia na moje odmietnutie ockovania. Vykreslili ma ako nejaku ciganku, ktora sa nestara o svoje deti a "nedopraje" im tu vymozenost ockovania. Akym pravom mi tu niekto rozkazuje co mam robit s dietatom, ved ja som sa nerozhodla na zaklade jedna pani povedala...ale po tyzdnovych, mesacnych studiach o problematike. A hlavne, ked ten niekto sa potom, ked sa objavia neziaduce ucinky dusuje, ze to s ockovanim v ziadnom pripade nesuvisi??!!

Takze tak. Dlho som nepisala, nestiham, tak aspon teraz.
Dufam, ze som neponukla velmi interne informacie...snazila som sa vybrat opatrne....snad to ozrejmi situaciu okolo peticie.

A ak vznika dalsia organizacia proti ockovaniu, moze to byt dobre....ale ak ludia v nej budu reagovat prilis zbrklo a hura systemom, mozu znicit 5 (nie mesiac) rocnu pracu ludi uvedenu vyssie, hoc neumyselnym konanim. Urcite ste to zazili. Chcete niekomu pomoct, a nakoniec ste ten najhorsi.

...mam to poslat.....nemam poslat....mam poslat.......posielam...

Howk

denduska
21. feb 2010

no ako to tu tak citam, zacina sa mi skladat nieco, na co som predtym nepomyslela...ale pravdupovediac ma to az tak neprekvapilo 😎
ze iuro vybavilo spustenie pokuty z 50 na 10 litrov je sice pekne, ale preco na to potom neupozornuju? ved je to ich zasluha. Neviem co ine za 5 rokov robili, pre mna ako bezneho cloveka sa za 5 rokov udialo to, ze sa spovinnilo ockovanie proti hepB, pneumokokom, zaviedla sa pokuta - teraz uz je jedno v akej vyske a este sa hrozi aj odobratim rodicaku. A prispejem svojou kuloarnou info, ze sa idu spovinnit aj ovcie kiahne 😉

Ale kedze sme tu vsetci taki zrazu tajni, budem uz aj ja a asi sa prestanem tu vyjadrovat. Ja peticiu rozhodne podporim, mam moznost ziskat vela mudr podpisov tak to vyuzijem, lebo zijem tu a teraz, teraz mam male dieta, druhe sa mi hmyri v bruchu, pre ne chcem teraz nieco urobit, zajtra ma tu mozno prejde traktor a ja umriem s tym ze som vobec neurobila nic.

A aj preto ze zopar z tych ludi ktori su uvedeni v peticnom vybore poznam, viem o okoho ide a viem ze tomu cloveku ide naozaj o to - o zrusenie povinnosti ockovat (mne osobne, by stacilo, keby sa zrusili niektore ocko, ale to sa predsa s tym nebije). Otazkou je o co v skutocnosti za tym vsetkym ide iuro 😎

Ale kecy o naruseni procesu formovania povedomia spolocnosti mna teda neoslovili lebo ja ziaden proces nevidim 😀 na Slovensku pokial do cloveka nekopnete niecim jasnym ciernobielym, hoci aj peticnym harkom, nikdy sa sam o to zaujimat nebude, pokial uz nema negativnu skusenost.

Tak🙂

vanish1
21. feb 2010

denduska, ja nie som tajná a ani sa tu nechcem prestať vyjadrovať, ale k tejto veci už nie, tiež musíš chápať, že nie všetko môžeme písať len tak verejne.
IURO toho vybavilo oveľa viac, než píšeš. Len to neprezentuje všade ako svoje zásluhy.
Ide nám predsa o spoločný cieľ, tak sa tu nesekajme, je predsa každého vec, či to podpíše, alebo nie. 😉

denduska
21. feb 2010

vanish, no ale to by ste mali prezentovat ako svoje zasluhy, teda ak nejake este su, ked nie su ani na stranke iuro (ja som si ju parkrat preklikavala ale nic extra v tomto smere som tam nenasla), kto vam ma potom doverovat a ako chcete to povedomie formovat? Kto sa prvy nepochvali sam, toho nikto nepochvali, a potom nemoze cakat ze nieco dosiahne. A koktanim v telke urcite nie (to nie v zlom, ja tiez v rozpakoch kokcem a preto sa ani verejne nikam nepcham).
Ja k teme IURO uz len tolko - ruka ruku myje. Nebude tazke zistit kto je druha ruka, ale nechce sa mi akoze absolutne do toho vrtat, ale ked tak nad tym rozmyslam, mam nejake zdroje ako to zistit, tak mozno dvihnem telefoooon 😀 ale skor nie.

martinba
21. feb 2010

Ja nepoznam osobne nikoho, ani z IURO a ani z peticneho vyboru. Videl som ich komunikaciu a z mojho pohladu sa obaja mylia a zaroven maju pravdu. Ja si myslim, ze sposob ako to robi IURO je malo uderny a naopak p. Fillo to rozbehol az moc rychlo. Idealne by bolo keby nasli spolocnu rec.... ale to sa uz asi nestane.

Peticia ma vyznam aj v tomto obdobi, pretoze ludia maju este cerstvo v pamati ockovanie proti H1N1 a moze sa popri tom zviest. Ludia si pamataju ako dopadlo nariadenie v CR povinne ockovat vojakov a tiez si pamataju ze na SK sa nechalo zaockovat iba tusim 5% zdravotnikov a to rozputalo debatu v spolocnosti. Ja som vyzbieral zatial 12 podpisov a z toho 8 ludi nemalo ani minimalnu vedomost o rizikach ockovania, ale ked si precitali text peticie, tak sa im to spojilo s vakcinou proti chripke a boli jasne proti povinemu ockovaniu ako takemu, pretoze ani oni by sa nenechali povinne ockovat proti chripke, takze to vedeli pochopit a podpisali a este musim napisat, ze som nikoho neprehovaral 🙂

lucrezia
21. feb 2010

ahojte, no tak petíciu som chcela podporiť, ale teraz, ked čitam vaše námietky, tak neviem.....ale skor som stále naklonená k tomu, že podporím.

mám presne ten istý pocit ako denduška.....

a dosť som rozladená z postoja Iniciatívy 😠 prepáčte, nechcem sa nikoho dotknúť, ale načo tu tá organizácia vobec je? aké kroky podniká? ked sa niekto konečne o niečo pokusi, tak to nie je dobré, lebo.......
a čo je lepšie? donekonečna tu na forach vypisovať a vymieňať si skusenosti, ako sme pochodili u doktorky, ako sme pochodili na RUVZ???? ako závidíme, že vo vyspelom svete to nie je povinné??? tým sa lady pohnú????????? niečo sa týmto sposobom zmení???? 😠 😠 😠

zaujímalo by ma, ako si vlastne Iniciatíva predstavuje, že sa začne niečo okolo povinného očkovania robiť. petícia nie, tak čo teda?

lucrezia
21. feb 2010

a ešte niečo, ked sa petícia z podnetu Iniciatívy rozbehne o nejakých 15 -20 rokov, ked povedomie Slovákov bude už na to "pripravené" , tak pre mna to už bude neskoro. ked teraz zaplatím pokutu, decko mi nezoberú do školky, a nakoniec budem aj tak musiet dat ockovat, tak potom už nebudem mat chut podporovat nič a nikoho.
som rozčúlená 😖

atana
21. feb 2010

Mozno to ludia naozaj vdaka poslednym udalostiam okolo chripky vnimaju tak ako pisete. Myslim, ze aj vdaka nevydarenej pras. chripke ludia pochopia, ze aj ine ockovania su bububu.

Denduska, Ty si z lekarskej brandze, tak nieco o ockovani vies....ale v mojom okoli su vacsinou ludia s inym ako lekarskym vzdelanim, i ked tiez vysokoskolskym a tito doteraz brali ockovanie ako super vec. Az teraz, ked som im podhodila nejake info sa tym zacinaju zaoberat. Chvilu potrva kym najdu dostatok infa.

Lucrezia, myslis, ze clenovia IURO maju deti uz velke...?

denduska
21. feb 2010

lucrezia, ja to vidim tak isto a preto peticiu podporim, lebo nemam cas cakat kym IURO bude dvihat neexistujuce povedomie neexistujucimi sposobmi - alebo takymi ktore sa nedaju ani zverejnit. Potrebujem nieco urobit pre svoje dieta, jedine co sa mi naskytuje je podpisat peticiu. Teraz, nie ked pojdem Emme na promocie 🙄

a ked uz v IURO neviete ako na to, tak ja neviem, hned by som stranku vymalovala, pokupila bannery na mimibazare, tuna na koni, zalozila oficialnu skupinu na FB, prenajala zopar bilbordov popri severnej D1 alebo D1 BA-Trnava, vacsie hovadiny tam su a verte tomu ze si ich vsimnem... takto sa to robi a sa nedajte vysmiat ze nejaka dokina s minimalnou praxou co trci na materskej ako ja vam to ma povedat. Lebo si myslim ze to davno viete a preco to nerobite - nuz asi agent Mulder by nam dal odpoved, inak uz nikto 😒

atana, myslim ze clenovia iuro maju deticky zabezpecene 😉

vanish1
21. feb 2010

denduska..ono je to ľahké povedať čo a ako, ale myslíš, že IURO niekto financuje? Ak niečo chceme, musíme sa nato vyzbierať.... nie sme farma firma, ale len združenie ľudí......
neviem, čo myslíš tým, že máme detičky zabezpečené, ale ok, ak to tak vidíš....
neviem prečo ste sa obrátili proti nám, ja osobne nemám rada konflikty, preboha veď tu spolu komunikujeme už dlho a neviem, čo sa zrazu stalo....

denduska
21. feb 2010

vanish, ty nechces prezradit co sa stalo, lebo myslim ze co je v tej peticii, o to ide aj IURO - aspon tak to prezentujete, ale ze si sami okolo seba teraz vytvarate sektarsky nadych, za to ja nemozem. Mna dost prekvapil vas postoj.
No bohuzial v dnesnej dobe nic bez penazi nejde, a nemusi to sponzorovat len farmaceuticka firma, existuju urcite aj ine a hlavne senzaciechtive, a zas toto co som vymenovala nestoji milion eur.

Pozri, ak nemate co skryvat tak sa mozete otvorene k tomu vyjadrit, ak mate, nuz bohuzial sa musite zmierit s tym ze sa este dlho nic nepohne.

No okej, uz mi na dnes stacilo, idem k svojmu potomkovi kym sa vladzem obracat 😉

tamix
21. feb 2010

Ja sa snažím informovať mamičky v mojom okolí o očkovaní. Nech si to preštudujú a sami sa rozhodnú. A keď sa s nimi stretnem o pár mesiacov tak mi povedia, že ich pediatrička im povedala, že o vakcínach nepripúšťa žiadnu diskusiu a že nie sú škodlivé. Nech nehystrečí. Tak práve pre to by mala byť tá petícia, aby človek vedel ukázať, že sa niečo deje. Nie každý rodič bude mať dosť síl bojovať.

MOJ NÁZOR:
Tak ako sa to tu teraz ukázalo, že ľudia bojujúci za jednu vec sa rozdelili na dva tábory. (Jasné, že každý má právo na názor!!!)

ALE

Vďaka tomu, že sme takýto národ aký sme, sa tu fantasticky „kraľuje“!!! Politici, manažéri, riaditelia a ešte neviem kto všetko si robia čo chcú, lebo sa nevieme postaviť za svoje názory. V Írsku ľudia hneď kričia, keď si politici robia svojvoľné rozhodnutia, ktoré sa im nepáčia.
Už sa nepamätám, ktorý filozof povedal, že SLOVANIA nikdy nezaniknú, lebo sú poddajný, ochotný trpieť a bez slova sa prispôsobia akejkoľvek situácii akémukoľvek „vládcovi“.

tamix
21. feb 2010

A Česi majú načo petíciu????????????
Zato, že sú presvedčení, že to nič nepomôže?

erikasadek
21. feb 2010

ja len cumim................ 😅 😕 🙄 😖

denduska
21. feb 2010

vanish, aby som to upresnila, s tymi detickami - myslela som tym ludi vo vedeni IURO..v pozadi....nie beznych radovych clenov.

tamix - preeeesne si to vystihla. slovaci sa nevedia zjednotit ani ked im ide o vlastne decka, sme strasne uzkoprsy narod...a zavistlivy...a len fnukame aki sme uboziaci...ale nepohneme ani prstom...lutovat sa je lahsie 🙄

atana
21. feb 2010

Tamix, Cesi to maju teraz IN, kedze u nich poslednu dobu kazdy den bola nejaka kauza ohladom toho a peticny vybor ma napomocneho aj prezidenta, tak to vycitili, podla mna.
Lebo ten otvorene viackrat povedal, ze nebude pokusnym kralikom a ze sa nutenim porusuje dohovor o ludskych pravach a biomedicine...a po dalsie tam nutili ockovat vojakov pod hrozbou pokuty, alebo znizenia platu a dalej minister zdravotnictva, ci kto tam dostal prasaciu chripku a nebol proti nej ockovany, vyhovaral sa potom, ze bol voci obycanej....tak v tomto case je peticia len prinosom. Tam to teraz bolo dennodenne na podnose. Ale najdolezitejsie je podla mna, ze prezident je jasne proti. To dava vahu.
U nas sa akurat kazdy den objavovalo, ze treba dat ockovat a treba....

Denduska, hovoris, ze tu fnukame. Ty sama si kedysi pisala, ze nevies ako obist to neockovanie a snazis sa najst spriazneneho lekara z Tvojho okolia, manzel tiez.....Preco rovno lekarke nepovies otvorene, ze nechces ockovat preto a preto.....
.......vidis, nie je to take lahke, ako hovoris.

lucrezia
21. feb 2010

vanish, ja nie som členom IURO, ale keby ste vyšli s nejakým dobrým nápadom a problém by bol len v peniazoch, bola by som ochotná prispieť aj peniazmi, aj podpisom, alebo hocičíma myslím, že by nás bolo určite určite viac.
ale som fakt sklamaná vašim postojom, že ked niekto, konečne niečo chce robiť, tak sa vám to nepáči a hladáte všetky možné argumenty, prečo to nie je dobré.

ved aj babulka, prispievatelka, ktorá je prívržencom očkovania tu v jednom príspevku podotkla, že vyplakávať na forach nestačí, že treba mať na čele schopných ludí a konečne niečo ZAČAŤ ROBIŤ, v čom s ňou úúúplne súhlasím.

denduska
21. feb 2010

atana, my sme lekarovi rovno povedali ze ockovat teraz nebudeme. Zatial mame dovod, dokonca aj nas ockovaci imunolog na nas netlaci. Co bude o polroka, ja sa zatial vobec nestaram, lebo ja na take veci nemyslim, ani moj muz, my sme take povahy, dolezite je pre nas co robime prave teraz. Ak uplne odmietneme ockovanie, viem ze dostaneme pokutu - ak sa teda nic nezmeni. Mozem hladat doktora akeho chcem a s nazorom aky chcem. Nebudem ockovat, nemusim - ale budem niest dosledky take ake z toho pri dnesnom stave veci vyplyvaju a plne si to uvedomujem.

ja by som tiez financne prispela ak by tu bola nejaka snaha - ale bohuzial nevidim iniciativu veskeru zadnu. No po tomto uz asi neprispejem, lebo zacina mi na tom nieco smrdiet 😝

a napisala som ze ako narod sme ufnukany.

petot
21. feb 2010

denduska, lucrezia: Nejdem písať, čo sa nám podarilo alebo nie vybaviť. Pripomeniem, že pred rokom na Markíze hovorkyňa MZSR rozprávala o trestnom stíhaní a odoberaní rodičovských príspevkov. Oproti tejto variante si myslím, že je situácia predsa len o niečo priaznivejšia.

Keď som sa ja začal zaoberať očkovaním pred cca 4 rokmi, v TV ani v tlači sa o tom nehovorilo. Neboli k dispozícii žiadne materiály, ktoré by som si mohol prečítať. Informácie som si prácne zháňal po Internete. Myslím, že ktokoľvek sa chce niečo dozvedieť dnes, má to neporovnateľne ľahšie. V tomto smere Iniciatíva plní svoj cieľ "informovať". Ak sa Ti zdá, že to ide pomaly, nič Ti nebráni priložiť ruku k dielu. Každá pomoc je dobrá.

Čo sa týka politiky a väčších verejných aktivít, treba si uvedomiť, že u nás je neuveriteľne totalitná atmosféra v tomto smere. Vo Francúzsku samotní lekári urobili vzburu voči vakcíne proti hepatitíde B a minister ju musel zrušiť. V Rusku lekári vyvinuli taký tlak, že bolo prednedávnom zrušené povinné očkovanie. V Česku sa aspoň časť lekárov otvorene vyjadruje o zle postavenom očkovaní BCG, hoci v Čechách je totalita v niektorých smeroch horšia než u nás. Ešte aj vládni predstavitelia ČR verejne povedali, že radšej zaplatia pokutu, než by sa zaočkovali. Prezident otvorene povedal, že nebude pokusným králikom, a že povinné očkovanie je nezmysel, pretože porušuje základné ľudské práva.

A teraz si to porovnaj so Slovenskom. Ktorý politik verejne povedal, že sa nezaočkuje? Kto si trúfol povedať, že očkovanie je podvod a biznis? Ešte aj umiernené aktivity poslankyne Muškovej končia výsmechom. Parlament má správny SMER a ešte aj odškodňovanie obetí zmetie zo stola.

Koľkí lekári na Slovensku sa otvorene odvážili spochybniť čo i len jednu z povinných vakcín? 1? 2? 3? A ako si ich potom podali ich kolegovia? Veď tu sa ešte aj ľudia boja verejne povedať, že im vakcína zmrzačila dieťa.

Ak máš nejaké nápady, ako účinne verejne pracovať v takejto atmosfére, kde nemáš žiadnu politickú ani odbornú podporu, sem s ním.

denduska
21. feb 2010

petot, ja sa znovu len pytam - PRECO iniciativa nepodpori peticiu o zruseni povinneho ockovania? To co si napisal, je sice "pekne" ale je to len zhodnotenie toho ako to tu je. Ak mas na to naozaj az taky negativny nazor, tak potom peticia neuskodi a upadne do zabudnutia. Ale kazdy clovek komu sa dostane do ruk, sa nad tym mozno aspon zamysli a ak bude neskor nejaka dalsia, vacsia, viac propagovana, tak uz sa bude lahsie sirit.

Ja som si vsetko info o ockovani hladala sama a 99,9% to boli zahranicne zdroje. Uprimne, o stranku inciativy som ani nezakopla.

Myslim ze napadov som napisala celkom dost, najlacnejsie co ma napada, je vyrobit male letaciky s nejakym zakladnym info, postavit sa pred Tesco a rozdavat alebo hadzat do schranok. Jeden karton vam kludne poslem, ak tam bude 100 A4, a z kazdeho budu 4 male letaciky, uz to je 400 papierikov = 400 domacnosti krat 3 clenovia rodiny, je 1200 ludi, ktori mozno budu aspon 15 sekund venovat ockovaniu.

Este nieco? 🙂 Neviem uz co mam vymyslat, nakoniec ani moja praca to nie je.

Uz sa mi tym nechce zaoberat, myslim ze kazdy normalny inteligentny clovek iniciativu prekukol 🙄 ludia ktori chcu s tym nieco robit konat, nie len filozofovat po nete, maju moju plnu podporu. Nie je skoro zacat. Tu uz cas davno vyprsal.

Ozaj Rasi povedal rovno redaktorovi Markizy ze on vakcinu prenecha radsej jemu 😝

vodicka75
21. feb 2010

S tou nejednotnostou podpory peticie zo strany IURO apod., ktora tu je, nech je aka chce, mrzi aj mna,
aj ked som mala k nej vyhrady, ktore som spomenula, zaslala som ich p. Fillovi, nech sa tym zaobera a snad sa pozrie aj na tuto diskusiu, kde su dalsie namety na zlepsenie propagacie...
Odkaz pre IURO: Kde sa dvaja hadaju, zvitazi treti - myslim tym opozicia /zanietenci ockovania/....mate to tazke, ale aj napriek vsetkym problemom, ktore su spojene s touto peticou, by ste sa za nu mali postavit, take porovnanie ako mama a otec nezletileho dievcata, ktore porodilo dieta....dieta patri do rodiny a je potrebne sa on postarat, lebo nam na nom zalezi...dieta = peticia 🙂
Myslim si, ze vsetci, ktori peticiu chcu podporit, toto od vas ocakavaju a ak zvitazia zabo - mysie vojny a nie sila odpustenia a charakteru, tak dovi dopo 😖

petot
21. feb 2010

denduska: Dobre. Predstavme si teda akciu "letáky". Rozdávať letáky by museli ľudia, ktorí vedia odpovedať na otázky. Toto nie je pozvánka na výpredaj čínskeho tovaru. Toto je téma, ktorú ľuďom odmalička masírujú do hlavy.

Koľko takých ľudí je podľa Teba k dispozícii? Koľko času môžu títo ľudia tráviť takouto aktivitou, keď ich doma čakajú rodiny a deti a musia okrem toho ešte aj zarábať na živobytie?

Ono nápad s letákmi v základe nie je zlý. Lenže nie takým spôsobom, ako sa to bežne predstavuje, že vyrobíme nejakých 50000 letákov a "nejako" ich už "rozhodíme" medzi ľudí.

Letáky tohto druhu sa dávajú osobne, jednotlivo každému človeku, s vyhliadkou, že leták vyprovokuje polhodinovú diskusiu. Čiže povedzme, 10 letákov denne = veľký úspech.

zelmirka1
21. feb 2010

fiha debata sa riadne rozbehla, ale myslim ze je to fajn, lebo je tu vela nazorov a umozni nam to rozmyslat vsetkym...kedze som z rovnakeho mesta ako iniciator peticie tak nebol problem sa o tom dozvediet.

v podstate suhlasim s denduskou, som rada ze sa vobec nieco deje. Mne stranka iniciativy velmi pomohla a citala som ju a citam stale a verim ze urobili kus prace, ale zial je to stale malo, mam male dieta a potrebujem pomoct teraz, ked budeme cakat kedy bude v spolocnosti vhodna doba na peticiu, co si myslim je tazke odhadnut kedy ten cas nastal, tak mozno moje dieta bude mat 18 rokov a kto vie ci nebude postihnute ockovanim. Proste som nadobudla pocit ze Iniciativa chce viac informovat ako nieco riesit vo vacsom rozsahu. Jasne je to tazke lebo naozaj povedomie je rokmi ovplyvnene tak ze ludia slepo veria ockovaniu, ale prave preto bude potrebne skusat rozne prostriedky a aj ked na prvy, mozno aj druhy treti pokus to nevyjde, verim ze raz sa situacia v SR zmeni. Inak v CR je to dost podobne, velka cast mojej rodiny odtial pochadza a som tam casto /mame v rodine aj lekarku/, takze nie som si ista ci tiez maju spravny cas na peticiu, napriek vyjadreniu prezidenta, ale pokusaju sa o to. Ja vidim zmysel v tom aby sa ludia ktorych to ani nenapadlo zacali aspon zaujimat o ockovanie a nielen slepo doverovali sucasnemu systemu.