Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
2. mar 2011

@jerrymona mozes aj mne prosim, ja si ju rada precitam, diky 😉

manof
2. mar 2011

@barborka08
To povinné očkovanie proti HPV je nieže otázkou času, oni ho úplne vážne chcú zaradiť do povinného očkovania od 1.I.2012.
Teraz si vôbec nerobím srandu, ale myslím to smrteľne vážne. Pozri si napr. toto:

"II. slovenský vakcinologický kongres 13.-15.I.2011 na Štrbskom Plese - Príhovor":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ii-slovensk...

manof
2. mar 2011

@maggie2
Kľudne tým môžeš obohatiť .týždeň, ale ja nestíííííhááááám.

blovitc120
2. mar 2011

@manof nechutné

maggie2
2. mar 2011

@blovitc120 viem že profesor M. Borovský sa oduševńuje za povinné HPV on je tiež tuším ďalší taký odborník aj na MZ v rozhodovacej funkcii...... 😠

sofhia
2. mar 2011

@manof hm, to aby nahradili TBC aby sme mali stale dostatok tych ockovani??? mna tam skor zaujal ten ockovaci kalendar u dospelych ☹

maggie2
2. mar 2011

@sofhia očkovací kalendár pre dospelých - to sa nemusíš báť - to môžu akurát urobiť odporúčací a nie povinný - to by sa zdvihla taká vlna protestu - prví čo by sa odmietali dať povinne očkovať by boli samotní lekári 😀 ono, deťom, nemluvňatám to sme schopní pichnúť hocaké svinstvo ale neboj, len pár mužov by sa po očkovaní skolilo na zem iba v teplotách a bolo by koniec povinného očkovania!!! (prepáčte chlapci tu - myslela som to v prenesenom význame - veď vieme akú majú povesť muži pri znášaní bolesti, choroby a pod 😉 )

sirinka
2. mar 2011

@maggie2 ale aj v dospelosti existuje povinne ockovanie, napr. proti tetanu kazdych 15 rokov...ale to uz asi nikoho nes.... aby ta niekam hlasil a vymahal od teba pokutu... 😝

martinba
2. mar 2011

@maggie2 máš úplnú pravdu, vnukla si nápad. Poďme podporovať povinné očkovanie aj pre dospelých! Znie to bláznivo, ale je naozaj veľmi pravdepodobné, že by to neskutočne zdvihlo vlnu odporu a už by sme mali v rukách argument, aha takže ty sa očkovať nechceš ale nemluvňatám to kľudne picháš a možno by sme dosiahli zrušenie povinného očkovania aj pre deti.

maggie2
2. mar 2011

@martinba no ja by som to ešte zúžila: povinné očkovanie všetkých lekárov, všetkými dostupnými vakcínami - ale poctivo - každý rok obnovovať, nie len tak láry fáry 😀

maggie2
2. mar 2011

@sirinka nemajú evidenciu na to 😀

sirinka
2. mar 2011

@maggie2 resp. tak malo ludi u nas chodi na preventivky a preockovania, ze by tolko hlaseni nestihali vybavit ani nahodou...

tean
2. mar 2011

@maggie2
to znie ako vyborny napad 😀

bambi2
2. mar 2011

ved captak spominal, ze cakaju na nejaku novu bcg vakcinu, uz sa jej nemozu dockat... 😉

tean
2. mar 2011

@bambi2
tak by sme mali captaka zaockovat ako prveho 😀

bambi2
2. mar 2011

@tean ale najprv zmiesat s HPV vakcinou a potom rovno do mozgu a trojitu davku aspon!!!!! nech si to vychutna poriadne!!!!

skolara
2. mar 2011

boze ludia sa tu rehocem. ze captaka prveho 😀 😀

andreajakubska
2. mar 2011

Ahojte, koľko má Dlouholucký rokov?
Inak vedeli ste, že ľudia zo zahraničia sa knám chodia očkovať?!! Aspon podľa sestričky ktorá nás presviedčala na očkovanie. A keď už je tu taká vtipná nálada pridám ešte jednu pikošku: Podľa spomínanej sestričky teraz všetky chudiatka zaočkované deti budu musieť svojou superočkovacou imunitou chrániť moju dcérku kedže nie je plne očkovaná. Vraj nás zaočkovaný chránia, ale keď nás bude veľa tak to bude neudržateľné.

maggie2
2. mar 2011

@andreajakubska neviem koľko má rokov, ale podĺa toho ako sa prezentuje ten by najradšej sa chválil, že snáď ešte liečil i mor v stredoveku. Pani supersestrička nech si nechá múdrosti pre svoje črevo. Nech sa už konečne zobudia z toho sna, tuto vedľa pár km od BA za kopečkami nik nemá očkovanie bcg, to keby som povedala, že ich všetkých my Slováci chránime pred tbc, to by bol aký rehot 😀

tin007
2. mar 2011

@andreajakubska tusim ma 70 alebo 71 rokov

ju11i
2. mar 2011

Neviete mi poradiť nejakého pediatra v Žiline a okolí, ktorý nie je zarytým zástancom očkovania?

Zajtra ideme na poradňu a keďže máme už 12 týždňov, bojím sa, že nastal čas na prvú hexu. Za NIČ na svete mu to nedám pichnúť. Už si viem predstaviť to zhrozenie pediatričky 😠

bambi2
2. mar 2011

@andreajakubska mala si sa opytat, ze kde pocula ten vtip??? 😀 😀 😀

jerrymona
2. mar 2011

nieco som nasla na youtube. je to po anglicky s nemeckymi titulkami.

https://www.youtube.com/watch?v=Mn2ZgfIAO3g
desszi
2. mar 2011

@jerrymona pozrela som si, najdolezitejsi odkaz celej nahravky Nedajte svoje deti ockovat!!! 🙂

sisinka76
2. mar 2011

@jerrymona ahojky, prosim Ta, posles mi tu knizku v nemcine? do IP ti napisem mail, ak mozem. vdaka 😉
@manof zajtra sa tesim na prednasku, dufam, ze Budatko bude plne, letaky sa dostali do spravnych ruk 😉

jerrymona
2. mar 2011

@desszi on vie, preco to hovori. 😉
@sisinka76 pisem IP 🙂

desszi
2. mar 2011

@jerrymona kto je ten chlapik v tom videu, nevies?

jerrymona
2. mar 2011

@desszi okrem toho, ze sa vola david icke o nom neviem nic. 😅

bambi2
2. mar 2011

@desszi bude to urcite nejaky interligent odbornik na rozdiel tych kupenych odbornikov ako je captak &company...

bambi2
2. mar 2011

a je mi aj viac sympatickejsi 🙂