Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
28. mar 2011

@ivus32 To je práve to, že človek nevie, čo by stalo stalo keby....

lucula73
28. mar 2011

ahojte
ak sa možem zamiešať 😉
@ivus32 ten synagis sme dostali aj my,mám o tom celú brožúru...sú to hotové protilátky proti respiračnému sync. vírusu...........dávajú sa nedonoseným deťom počas sezony,to je vačšinou od oktobra -novenbra do marca,príp.apríla,aby mali nedonosené detičky hotové protilátky ,ak by ten vírus chytili.Bolo mi vysvetlené,že preto sa musí dávať každý mesiac,lebo tie protilátky v tele nevydržia dlhšie ako mesiac......my sme dostali len tri dávky-február,marec,apríl.....neviem či to malo nejaký význam.
Ale ak ste vy ochoreli v roku a pol tvoje dieťa ak dostalo synagis do jedného roku,tak už v tele nemalo ŽIADNE protilátky proti RSV,tak preto ochorelo 😠
A to nie je na rozvoj plúcok,ale na zabránenie komplikáciám u týchto detí,ktoré mali s plúckami po narodení problémy /my sme boli na umelej ventilácii 4 dni,potom sa malý rozdýchal/.

manof
28. mar 2011

@ivus32
Tak to si vo veľkom omyle:
"Respiratory syncytial virus (RSV) disease is the #1 cause of hospitalization in babies under a year of age in the U.S. So make sure you get the facts about Synagis, a monthly injection designed to help protect preemies and other high-risk babies from severe RSV disease during RSV season"
http://www.synagis.com/

manof
28. mar 2011

@sofhia
Keď usporiadaš besedu v Galante, tak bude aj tam. Napr. v stredu 11.V.2011 by mohla byť. V utorok 10.V.2011 večer mám byť v Nitre, takže dá sa.

Mimochodom, @amethyst , @kkkika , @jitinka1 - nepodujmete sa na usporiadanie besedy o očkovaní v NR 11.V.2011 ráno? Večer má byť session hlavne pre pediatrov, na tú už je usporiadateľ. Ale chcel by som aj pre mamičky na MD, ktorým večerný termín nevyhovuje, tak keby ste našli nejaké vhodné MC alebo iný vhodný podnik, tak rád prídem aj dopoludnia na besedu v NR. Galanta by potom mohla byť popoludní.

ivus32
28. mar 2011

Aj my sme boli 4 dni na umelej ventilacii,ockovanie sme vybrali cele,december,januar,februar,marec. Neviem,mozno to pre tie najmensie je najhorsie,a ak su vacsie,tak uz to az take riziko nieje.Chodime do Pod.Biskupic.

ivus32
28. mar 2011

@manof prelozit prosim

manof
28. mar 2011

@ivus32
Tak ako to teda bolo?

Podali Synagis keď už bola malá chorá, alebo predtým, než ochorela?

Ak PO TOM, ako ochorela na RSV, tak to bolo špatne, lebo Synagis sa deťom už nakazeným RSV NEDÁVA:

"What is Synagis?
Synagis (palivizumab) is a man-made antibody to respiratory syncytial virus (RSV), a virus that can cause serious illness in children. Palivizumab inhibits the actions of RSV and helps to prevent the disease.
Synagis is used to prevent serious lung disease caused by respiratory syncytial virus in premature infants, and infants born with certain lung disorders or heart disease.
Synagis will not treat a child who is already sick with RSV disease."
http://www.drugs.com/synagis.html

Hlavne tú poslednú vetu si všimni.

No a ak dali Tvojej malej Synagis PRED TÝM, ako ochorela na RSV, tak je to znovu špatne, lebo Synagis ju mal pred ochorením na RSV ochrániť.

Navyše nežiaduce účinky Synagisu nie sú žiadna sranda (citát z tej istej stránky):

"serious side effects such as:
- high fever, ear pain or drainage, tugging at the ear;
- warmth or swelling of the ear;
- crying or fussiness, especially while lying down;
- change in sleeping patterns;
- poor feeding or loss of appetite;
- easy bruising or bleeding; or
- trouble breathing.

Less serious Synagis side effects may include:
- low fever;
- cold symptoms such as stuffy nose, sneezing, cough;
- vomiting, diarrhea; or
- pain, redness, or swelling where the shot was given."

Suma sumárum: či už podali Tvojej dcérke Synagis pred ochorením na RSV alebo po ňom, v oboch prípadoch to bolo špatne. Takže ozaj nechápem, na základe čoho sa domnievaš, že Synagis zachránil Tvojej dcérke život.

lucula73
28. mar 2011

@manof ale ten synagis chráni len krátko...takže ak aj dostalo ten synagis,tak už nemalo protilátky,lebo to bolo asi pol roka po očkovaní,ak som dobre pochopila....čiže ochorelo po podaní synagisu...

manof
28. mar 2011

@ivus32
"monthly injection designed to help protect preemies and other high-risk babies from severe RSV disease during RSV season"

injekcia Synagisu podávaná raz za mesiac je navrhnutá na ochranu predčasne narodených a iných vysoko rizikových bábätiek pred vážnym RSV ochorením počas RSV sezóny.

manof
28. mar 2011

@lucula73
OK, každopádne ale nemožno povedať, že Synagis jej dcérke zachránil život. Možno práve naopak!

ludka78
28. mar 2011

@petot Aj ja som o tom pocula, ze maju pediatri v stredu 30.3.2011 velke sedie na RUVZ KE, ohladom toho neockovaneho dietata....neviem tiez co sa deje....ale my sme zajtra predvolani na RUVZ Senny trh, este je tu taky niekto??....vyhradili si na mna 15 min, pretoze dalsiu mamicku maju riesit o 14,00 hod!!
Plus v Kosiciach minuly rok v lete, lekarka zaockovala InfarixHexou predcastne narodene dieta, malinka mala nasledne opuch mozgu a rozne ine komplikacie. Samozrejme, ze nasledne liecenie im ziadna poistovna nepreplaca! Musia chodit do Prahy a niekde do Madarska sa liecit! No hroza!

martinba
28. mar 2011

@jitinka1 z mojich skusenosti ti mozem povedat ze je to uplne zbytocna snaha, nikdy neohuris a ani nepresvedcis ziadneho Dr. o nicom ohladne mediciny, pretoze pani Dr. nas vsetkych ostatnych beru ako "laikov" ktori sa do toho prd rozumeju, takze si kludne usetri namahu. Je ovela jednoduchsie proste odmietnut dajme tomu z etickych, nabozenskych alebo inych dovodov a nerozoberat to viac, bola by to vopred prehrana vojna. Tym ale nechcem povedat aby si sa ty v tom neorientovala, ja si stutudem vsetko dostupne uz 2 roky a stale v tom pokracujem, vnutorne viem co je ockovanie zac, ale nebudem o tom nikoho presviedcat...

ludka78
28. mar 2011

Martinba ja som odmietla na zaklade nabozenskych dovodov diagnoza medzinarodna na to existuje 😀 a i tak ma predvolali!!!

ludka78
28. mar 2011

@manof chcela by som vediet tie kontraindikacie u deti, ktori nepokutovali!

ivus32
28. mar 2011

@manof mala sa narodila v auguste ,potom od decembra az do marca chodila na ockovanie,takze ked sme to ockovanie ukoncili mala pol roka.az o rok a pol neskorsie ochorela. Co ak by ochorela skorej,a nebola by ockovana,vies to urcite,ze by sa jej nic nestalo? Bola vysoko rizikove babatko,ved mala len 1230g.

jarka72
28. mar 2011

@ludka78 my sme predvolaní na zajtra na 13,30, odmietla som MMR, tak som zvedavá čo bude.

manof
28. mar 2011

@ivus32
Inak povedané, nie je naozaj žiadny dôvod tvrdiť, že Synagis zachránil Tvojej dcérke život. Vírusom RSV sa mohla a nemusela nakaziť, čo už spätne aj tak nezistíš (a neviem, či by sa to vôbec dalo zistiť čo aj priamo pri nákaze, ak by choroba vďaka protilátkam neprepukla), takže je prinajmenšom veľmi pochybné tvrdiť niečo o záchrane života.

manof
28. mar 2011

@ludka78
Zažalovať!

manof
28. mar 2011

@jarka72
@ludka78
Jeminenko!
To v tých KE je Vás nejak veľa, keď majú na jedného len 15 minút.
Košice, do toho!

skolara
28. mar 2011

a Michalovce spia 😀 😀 😀
Ja som odmietla MMR pred rokom a pol a este stale nic.

manof
28. mar 2011
skolara
28. mar 2011

Inak urcite to zavisi aj od iniciativy doktorky vsak? My mame v tom stastie ze ta nasa nas umyselne nebude nikde hlasit.
A co tam vlastne hovoria ked uz predvolaju. Ci len popocuvas a ides domov 😅 😅 😅 alebo nejake bububu?

jarka72
28. mar 2011

@manof naša lekárka vravela, že má štyroch čo odmietli, alebo odložili očkovanie. Ona nás pekne nahlásila ešte koncom roka 2009. Tešíme sa na zajtra ☹ ☹ ☹

sofhia
28. mar 2011

@manof a co to obnasa taka beseda? priznam sa, ze tu vela ludi nepoznam, som sa sem pristahovala, ani do M. centra nechodim, ale oslovit by som ho mohla. aj ked sa moj muz zasmial, ze by sme tam boli my 3ja...aj s tebou 😀 ked som skusala tuto temu nacrtnut na galantskom fore, tak mamicky ma vyslovene vysmiali, jednej dokonca dosiel trapny aj ten Relfex, ...no nekomentujem to...ok ale napis mi podmienky, a za pokus to stoji.

ludka78
28. mar 2011

@ivus32 aj podla La Leche League, aj vyskumov ktore robili napr.Greci....dojcenie vysoko prevazuje ockovanie! nie je potrebne ockovanie, ak je dieta plne dojcene, ziskava vsetky imunologicke latky!

vid http://www.bbc.co.uk/news/health-11417490
@jarka72 my na 13,45hod aj my MMR a pneumokoky! mam uz aj pisomne vyhlasenie! nejak sa mi to nepaci!

ludka78
28. mar 2011

@jarka72 Jarka a nechodis ku Kocikovej?

martinba
28. mar 2011

@ludka78 a dostali ste aj pokutu?

ludka78
28. mar 2011

@martinba nie nedostali sme pokutu, neviem akym pravom by mi ju mali dat, kedze to nie je priestupkove konanie, a ja si nie som ziadneho pristupku vedoma, vzhladom na to, ze mam vyhradu svedomia a "diagnozu" !!!

martinba
28. mar 2011

@ludka78 jaaj, to by si sa cudovala kolkym ju dali, ale tvoj pripad moze byt dobry navod ako sa vyhnut pokute, mohla by si nam zverejnit ake je cislo tej diagnozy alebo ako presne sa to vola? respektive ako ste to formulovali?