Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
12. apr 2011

@kbeata
vopred ďakujem

manof
13. apr 2011

TV rozhovor o očkovaní z Dolného Kubína spred necelých 2 mesiacov:
http://www.tvdk.sk/?page=detail&id=1264&id_spra...

denduska
13. apr 2011

@manof diky za besedu 😉 zostala by som aj dlhsie, ale moje dieta poculo carovne slovo "tatík"a zdrhalo prec. Nechysta sa nieco v KE? budeme tam cez leto travit viac casu, tak mozeme decka hodit na krk babkam a ist aj s mm.

sorciera24
13. apr 2011

@manof aj ja dakujem...aj vam baby, rada som vas spoznala 🙂

samiana
13. apr 2011

@tamix
ten kalciový sirup je výborný a ešte lepšie je vypiť kalciový preparát, čo sa pichá do žily. netreba celý, stačí tak polovicu, ale na to už potrebuješ predpis. Teda asi 🙂

Pomôcť by Ti mohol aj teplý obklad na hrdlo, na vatu nahriaty olej a ma to nejakú šatku a igelit.
Prípadne si daj nejaký kyslejší cukrík, čo vyprodukuje veľa slín, tie majú na hrdlo liečivý účinok.

tamix
13. apr 2011

@manof Ahoj, akosi som nepochopila o tej mojej odvahe. Ak tam niekto už raz bol, tak vie aké strašne studené nápoje dávajú a keď som požiadala o niečo teplejšie, tak že to neide. lebo tak je nastavený stroj. A potom tam ešte dajú aj kopu ľadu. S kvalitou nebol problém, išlo o moju neopatrnosť, že som sa napila takého studeného nápoja. Neviem, či som dobre pochopila tvoje slová.

tamix
13. apr 2011

@katrinka8
ďakujem, dúfam, že pomôže

tamix
13. apr 2011

@samiana už si idem robiť zábal, ďakujem

nady
13. apr 2011

@samiana Ahojka igelit je špatně,obklad převázat vždy jen větší vrstvou bavlněné látky. 🙂

martinba
13. apr 2011

pekny PR clanok: http://www.24hod.sk/ockovanie-proti-pneumokokom...
žeby na objednavku ministerstva zdravotnictva 🙂

nady
13. apr 2011

@tamix Možná je to myšleno tak, že nejlepší nepít Colu jako takovou vůbec... 😀 🤐

samiana
13. apr 2011

@nady
i tak še da 🙂 ako sa hovorí u nás 🙂

ide o to intenzívne "mastné " teplo

nady
13. apr 2011

@martinba achjo ,stejná masáž jako u nás.. 😠

tamix
13. apr 2011

@nady Asi to bude najlepšie 😉

pifina
13. apr 2011

@tamix na odideny hlas je dobre homeopatikum Homeovox - stalo sa mi to len raz, ale pomohlo a velmi 😅

tamix
13. apr 2011

@pifina ďakujem

eaka
13. apr 2011

ahojte, práve bežala debata s nejakým asi Dr na jojke vrámci správ o 12tej o tom, ako by sme sa mali všetci zaočkovať hepA a B, vraj budú ešte pokračovať o tom, aké je odmietanie očkovania nebezpečné...

eaka
13. apr 2011

no, moc tam toho nepovedali, akurát jedna pani Dr sa vyhrážala, že nebodaj nám raz dieťa ochorie na niektorú z týchto vážnych chorôb a nebodaj by ešte došlo k najhoršiemu a už by sme v živote nevymýšľali somariny (nie presne jej slová), tiež povedala, že 21.storočie už nebude choroby liečiť, ale bude storočím vakcín a prevencie...

sorciera24
13. apr 2011

@eaka videla som to....no sa mame na co tesit...vlastne nam uz dopredu hrozia, ze nas napichaju vsetkym . cim sa len bude dat.... 🤐

eaka
13. apr 2011

spolu s tým ich obchodným tajomstvom, či nemusia nikomu zverovať... 😒

manof
13. apr 2011

@tamix nič si z toho nerob, len som hlúpo rýpal. Ja len, že keď sa v týchto našich ozdravných kruhoch pochváliš návštevou McDonaldu, tak veľmi nezaboduješ... 🙂

zdeniii
13. apr 2011

Ahojky, měla bych s dcerkou jít na 4 dávku hexavakcíny a zvažuju jestli jí mám odmítnout nebo ne, když už má ty předešlé. Hledám nějaké argumenty pro a proti, teda hlavně spíš proti 🙂) poradíte? Předchozí očkování zvládnula úplně v pohodě...

blovitc120
13. apr 2011

@zdeniii ja osobne by som štvtú hexu nedala, vy v ČR ste naozaj rarita, kde sa očkujú 4 dávky. U nás sú našťastie "len" 3.

zdeniii
13. apr 2011

@blovitc120 tak ono je to nějak stejné akorát je to jinak rozložené ne? nebo tak jsem to pochopila já, že ta poslední je nějaká jako zesilovač nebo tak něco, nevím jak to říct...

blovitc120
13. apr 2011

@zdeniii nie, u nás sa naozaj aplikujú len 3 dávky Infanrix Hexa, schéma je 3-4-10 alebo 4-5-11 mesiacov

tin007
13. apr 2011

@zdeniii podla vyrobcu, ak idu 2 davky hexy za sebou v scheme napr. 3-5, tak ta tretia je iba booster (asi o 5-6 mesiacov o druhej davke). inak uz po 2 davkach je u takmer vsetkych zloziek per. vytvorenych protilatok nad 90% a boosterom sa toto percento zvysuje uz iba o "drobne" (napr. z 93 na 95 a pod.)

nady
13. apr 2011

@blovitc120 přiznám že jsem nedávno taky s úžasem zjistila že jsou Vás tři a u nás 4 dávky ,je to pěkný bordel..kdyby jsem tušila bránila bych se víc,ale zase bohudíky nemáme ještě povinně Prevenar.. 😉 Aspon něco..

blovitc120
13. apr 2011

@nady vy ste bohuzial asi svetova rarita, okrem zbytocneho pichania hexy do deti nechcem si ani predstavit, kolko prachov vasu ekonomiku stoji toto dvojite boostrovanie 😅. Prevenar len ticho zavidime, ze mate nepovinny (nechcem malovat certa na stenu,ale co nie je, moze byt) hoci ani moja dcera ho nastastie este nemala povinny

nady
13. apr 2011

@blovitc120 Naše zdravotnictví je jedna velká černá díra ,nejen z tohoto důvodu..Co se týče prevenaru ,no ani nemluv ..ale ted je tuším hrazený státem ,takže kdo chce si očkuje.Je to síla ,že u Vás je povinný.Co se týče Hexy ,je zajímavé že v zájmu kolektivní imunizace ,a šíření infekčních chorob ,kterou se i tady neustále ohání ,může být jedna dávka vypuštěná případně přidaná 🙂 ..u nás tak a kilometr za hranicemi jinak,tady bez 4 dávky rozhodně nepřežiješ ,u Vás pohoda 😉 Ja jaj 😀 Onehdy jsem se tu ptala něco na MMR ,ale nikdo se nějako nebavil 😠 🙂 ,ale už jsem si celkem našla a potvrdila co jsem hledala.Řeším aktualně MMR a mám nervy už týden v háji a sedím na netu ... 😠 Nejhorší je že po cca 3 a půl letech "očkovacího /neočkovacího studia" nacházím stále horší a horší informace a dezinformace,až si říkám jak jednoduchý život bych měla kdybych nic neřešila a jen slepě důvěřovala,a tak nějak šla s davem..Ale jsem ráda aspon že ta možnost informací tady je.. 🙂 ,díky za ně..