Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

musko
28. jún 2011

@petot - presne to si myslím
@katja78 - manof Vám nemože odpovedať na veci, ktoré sa týkajú MUDr. Elekovej
A neviem na čo chcete vedieť moj názor

tean
28. jún 2011

@katja78
povodne som nechcel na teba reagovat, pretoze tvoje vyziadane vykanie je prejavom jasnej arogancie; ale vidim, ze to tu uspesne tapetujes uz zopar hodin.
Ja som volakedy veril ockovaniu a planoval som dat ockovat moje deti vsetkym co by znizilo pravdepodobnost ochorenia.
Neskor som sa zacal touto problematikou zaoberat a moj nazor sa zmenil.
Viem, ze existuju studie potvrdzujuce pozitiva ockovania a tiez, ze existuju studie potvrdzujuce rizika ockovania. Vybral som si.
Pobavila si ma vyrokmi:
"ale pediater predsa môže zdvihnúť telefón a spýtať sa imunológa, ktorý sa vakcinačnou imunológiou zaoberá"
a
"skúste klásť otázky jemu, alebo MUDr.Bakošovi " 😀 😀 😀

O co ti tu vlastne ide ?

manof
28. jún 2011

@katja78
ad 1)
Nuž, nie je každý človek vtelením Syna Božieho, všakže?

Ale ono by to vyzeralo inak, keby si každý človek prešiel tou duchovnou cestou, čo stihol od svojho narodenia Ježiš Nazaretský. Lenže bežní ľudia sú v zásade príliš hriešni na to, aby to zvládli, takže bolo/je len málo ľudí, u ktorých možno hovoriť o (duchovnom) zmŕtvychvstaní. Ale už z Novej Zmluvy máme príklad - Lazára.

ad 2)
"Ja som sa pýtala na plošnú primárnu prevenciu z radov celostných liečiteľov."

Lenže prevencia z radov celostných liečiteľov už z definície nemôže byť plošná, keď oni nie sú plošní a je ich len hŕstka. Štát ich nijak nepodporuje, na Slovensku nejestvujú žiadne holistické nemocnice, nieto ešte štátne orgány starajúce sa o holistickú medicínu, finančne sú podvýživení a mainstreamové médiá im dávajú minimum priestoru - v drvivej väčšine prípadov oslovujú nositeľov titulu MUDr., a aj to nie tých alternatívne zmýšľajúcich, ale (zmýšľaním) starú gardu.

Takže byť mainstreamový MUDr. a vyčítať celostným lekárom/liečiteľom nedostatok "plošnej primárnej prevencie" je hrubé pokrytectvo. Aj tak však niečo robia a na moje veľké potešenie mnohí odrádzajú rodičov od povinného očkovania (liečiac notoricky sa opakujúce nežiaduce účinky očkovania), čím vlastne robia prevenciu NÚ očkovania, hlavne SIDS:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nova-studia...

Samozrejme, keď je pod Vašu úroveň zaoberať sa homeopatmi či kýmkoľvek iným mimo oficiálnu farmako-mafiánsku propagandu, je len pochopiteľné, že o tom vôbec neviete.

ad 3)
"To, že sa Vaša známa vyliečila z HPV špeci-stravou, predsa nie je dôkaz, že by sa z HPV so špeci-stravou vyliečil každý infikovaný."

Zároveň to je však dobrý dôvod skúsiť úpravu jedálnička radšej než z definície nespoľahlivé očkovanie proti HPV, ktoré doposiaľ vôbec nepreukázalo (a ani preukázať nemohlo) akýkoľvek ochranný účinok pred rakovinou krčka maternice.

Opakujem: absencia dôkazu nie je dôkazom absencie. Ak tvrdíte opak, buď máte medzery v logike alebo prevádzkujete cielenú demagógiu.

ad 4)
Mt 5:27-28:
"Počuli ste, že bolo povedané: "Nescudzoložíš!"
No ja vám hovorím: Každý, kto na ženu hľadí žiadostivo, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci."

OK, a hovorím snáď niečo proti tomu? Možno by nezaškodilo prečítať si "Rady zkušeného ďábla" od C.S.Lewisa. Napadla ma práve taká dobrá stať odtiaľ o tom, ako bol niekto pyšný/namyslený na to, aký je cnostný (pokorný a pod.). V skutočnosti je drvivá väčšina veriacich oveľa hriešnejšia, než sú si ochotní pripustiť. Viď podobenstvo o brvne v oku (Mt 7:3-5). Pritom hriechom je aj nevyužiť príležitosť/talent/dary na dobré veci, viď podobenstvo o talentoch (MT 25:14-30), podčiarkujem verš 30:
"A neužitočného sluhu vyhoďte von do tmy; tam bude plač a škrípanie zubami."

Moje doterajšie životné poznanie mi radí: radšej sa nevystatuj svojimi cnosťami, lebo tým si privodíš zvýšené pokušenie práve v tomto smere, a tomu môžeš viac-či-menej ľahko podľahnúť. Samozrejme, môžete moju priateľskú radu ignorovať, obzvlášť, keď ste "povznesená" nad ľudí, čo (na rozdiel od Vás) neodsudzujú homeopatiu a iné nemainstreamové liečebné smery.

ad 5)
"inžinier čoho ste, ak sa smiem spýtať?"

Môj odbor sa volá "Informačné a riadiace systémy" a zameranie "Aplikovaná informatika".

prevenar
28. jún 2011

@alikaa niet zac 🙂 ..aha, tak takto si to myslela . celkom jednoduche, zacni,ze si myslis, ze je to moze byt aj z ockovania, ze ockovanie je obrovsky zasah do nezreleho imunitneho systemu dietatka a mnohym sa mozu vyvinut prave taketo poruchy ako nasledok. ..a doporuc nejake linky, ze je vela info na internete. to je asi tak vsetko, nemozes rozhodovat za inych , musia sa rozhodnut sami za seba 🙂 ..aj ked viem,ze problematika umelych nechtov a neskutocnych vypredajov kde sa daju usetrit tisice na X navstev v MCdonalde su vzdy obrovskou konkurenciou ;) ved neda sa mat cas na uplne vsetko ..ako som uz viac krat povedal ,,kto chce kam...

manof
28. jún 2011

@katja78
"nerozumiem presne, čo ste týmto chceli povedať: "Pokiaľ podľa Vás z úst jedného človeka niečo demagógiou je a to isté z úst iného človeka demagógiou nie je, tak zrejme nerozumiete významu slova demagógia.""

Reagoval som na Vaše slová:

"práve preto som sa Vás v mojom úplne prvom príspevku v tejto téme spýtala, resp.Vás vyzvala, že ak máte pocit, že máte naštudované, "prečo sa nezamestnáte ako lekár, alebo rovno neurochirurg, hm?" Ak to dokážete, beriem späť, že Váš názor v kritike prof.Dluholuckého je demagogický."

Takže keby som sa dokázal zamestnať ako neurochirurg, tak by moje slová neboli demagogické, ale keď to nedokážem (alebo nechcem), tak demagogické sú?

Keď niečo povie (informovaný) laik, je to demagógia a keď presne do bodky to isté povie neurochirurg, tak to demagógia nie je?

manof
28. jún 2011

@katja78
Napriek tomu má @desszi štátnicu z epidemiológie. Čudo judo, že? 😀 😀 😀

K Bakošovi si stačí prečítať:
http://www.ockovanie.org/reakcia-na-rozhovor-ba...
a je človeku jasné, že ide o ďalšieho bezbrehého demagóga á la prof. Dluholucký.

katja78
28. jún 2011

@manof - 23:33 milá odpoveď 😀 😀 😀

katja78
28. jún 2011

@manof - 23:29 - neurochirurg by nikdy netvrdil to, čo vy tvrdíte vo svojej kritike. A vy sa so 100%-nou istotou nezamestnáte ako akýkoľvek lekár. Aj keby ste prečítali všetku odporučenú literatúru LF.

manof
28. jún 2011

@katja78
"na to, na čo som sa pýtala, mi p.Fillo odpovedal, že posunie MUDr.Elekovej. Mňa by zujímal aj Váš názor. Inak by som mohla sucho konštatovať (ako @petot) - že dať rovnítko medzi prekancerózu a "prázdnu anamnézu" je nezmysel a stránka, ktorá to publikuje ako svoj "edukačný materiál" je "astroturfing""

Požiadala ste ma:
"prosím Vás, spýtajte sa jej, kto kedy dokázal, že "tzv. prázdna anamnéza, i desetiletí bez akutních nemocí, bez horečky - tento stav je prekanceróza". Toto si ozaj vycucala z prsta."
tak som to aj urobil. Nebola to výzva do diskusie, ale žiadosť, aby som sa danú otázku spýtal Dr. Elekovej, tak som sa k tomu nevyjadril a zrejme z rovnakého dôvodu ani nikto iný. Ak ste tým chcela vyzvať na diskusiu, tak ste sa mala vyjadriť jasnejšie.

Stránka http://www.slobodaVockovani.sk - ako už naznačuje jej názov a podtitul, je slobodným priestorom pre slobodné informácie o očkovaní. Dr. Eleková využila tento ponúkaný priestor, rovnako tak ho môžete využiť Vy, ale to by chcelo od Vás trochu konštruktívnejší prístup veci, ktorého známky som zatiaľ vo Vašich vyjadreniach nepostrehol.

Článok Dr. Elekovej NIE JE oficiálnym "edukačným materiálom" stránky www.slobodaVockovani.sk , rovnako tak ním nie je brožúra Dr. Kummera či akýkoľvek iný článok na našej stránke. Publikovali sme bez akejkoľvek cenzúry aj vyjadrenia prof. Dluholuckého či Dr. Liptáka alebo Dr. Tolnayovej z RÚVZ Banská Bystrica, a rovnako tak urobíme s prípadným Vaším článkom, ak sa predsa len prepnete do "konštruktívneho módu" a niečo pre nás napíšete. Za vyjadrenia na našej stránke sú v plnej miere zodpovední ich autori a redakcia nemá nijakého preferovaného autora, o ktorom by tvrdila "jeho slová sú Písmom Svätým, jemu môžete bezvýhradne veriť".

Cieľom našej stránky nie je natlačiť ľuďom do hláv nejakú ideológiu (á la Sprievodca očkovaním), ale naučiť ich samostatne rozmýšľať, chápať súvislosti, oboznámiť ich s faktami, ktoré nie sú širokej verejnosti známe, a ukázať, že veci nie sú čierno-biele (čo je dojem, ktorý človek nadobudne zo Sprievodcu očkovaním). To však obnáša aj fakt, že vyjadrenia jedného autora článku môžu byť v rozpore s vyjadreniami iného autora. Táto názorová rôznosť nie je nedopatrením, ale cieľom.

Financovanie našich aktivít sa deje prevažne z drobných príspevkov individuálnych darcov (fyzických osôb, nie firiem), ktorí majú úprimný záujem na ozdravení slovenského zdravotníctva. Nie je mi známe, že by ktokoľvek z prispievateľov pracoval pre farmaceutický biznis. A aj keby, žiadny prispievateľ nemá autoritatívny vplyv na obsahovú náplň našich aktivít (stránky, besedy, letáky, vyjadrenia v médiách...). Finančné príspevky sú viazané na konkrétny účel (vydanie letákov, poplatky za webhosting a doménu). Takže o nejakom "astroturfingu" nemôže byť v našom prípade reč ani omylom.

K financovaniu hodlám napísať v dohľadnej dobe podrobnejší článok, lebo si všímam, že na túto tému tu vzniká mnoho nedorozumení, zrejme prameniacich v demagogických vyjadreniach doc. Krištúfkovej a jej propagandistických kolegov:
http://www.uvzsr.sk/docs/info/tb/EIW2011/TB_EIW...

manof
28. jún 2011

@katja78
V mojom komentári
http://www.slobodavockovani.sk/news/demagogia-v...
netvrdím nič z oblasti neurológie, vlastne sa tam úplne zdržiavam akýchkoľvek tvrdení z oblasti medicíny.

Jediné, čo konkrétne v tomto komentári analyzujem, je logická stránka vyjadrení prof. Dluholuckého. A v tej pohorel na celej čiare. Celkom preukázateľne. A zatiaľ ste nedokázala, že by som sa v tomto ohľade mýlil.

Takže kde beriete tú istotu, že "neurochirurg by nikdy netvrdil to, čo vy tvrdíte vo svojej kritike"? Poznáte snáď všetkých neurochirurgov sveta a všetkých ste sa na to pýtala? Alebo ak aj nie všetkých, tak aspoň Dr. Blaylocka?

"A vy sa so 100%-nou istotou nezamestnáte ako akýkoľvek lekár. Aj keby ste prečítali všetku odporučenú literatúru LF"

Dokážte to!

katja78
28. jún 2011

@manof - zabúdate, že som už asi 2x písala, že jediné, čo mi na Vašom analytickom komentári vadí a za čo Vás kritizujem je:
"" V treťom rade: vzdelanie v určitej oblasti je možné nadobudnúť aj inak než štúdiom na lekárskej fakulte s následnou atestáciou. Lekárska literatúra je dnes už všeobecne dostupná širokej verejnosti. Ak má niekto dosť peňazí, dostane sa k prakticky všetkému, čo bolo v oblasti medicíny publikované. Navyše: v čom sa odlišuje samouk od študenta lekárskej fakulty? Posväcuje snáď študenta medicíny, že má priamy kontakt s lekárskymi celebritami? Alebo schopnosť rozumne posúdiť určitý medicínsky problém nadobudne študent medicíny až "aktom vysvätenia" pri získaní atestácie?"
- ak sa opýtate Vášho spolupracovníka, Dr.Blaylocka, možno Vám túto časť Vašej analýzy s rozpakmi odobrí, ale hocijaký neurochirurg, ktorý nie je Vašim spolupracovníkom, sa už len pousmeje.
- myslím, že je na Vás, aby ste dokázali, že ako samouk zvládnete operovať mozgy!

katja78
29. jún 2011

@manof - namietali ste, že neviem, čo sa Bohu páči, a z moci koho si to myslím. Takže ak už nenamietate, prečo na mňa aplikujete iné verše, ktorými ma chcete usvedčiť z pokrytetcva a pýchy, keď ste včera nadránom písali, že moje správanie "ma ctí". Rady skušeného ďábla mám prečítané dávnejšie.

- chcela by som zhrnúť Vaše úvahy o primárnej prevencii napr. pohlavne prenosných chorôb, ktorú dávate do rúk výlučne lekárom:
1./ Lekári, čoby ľudia najviac študovaní v otázkach zdravia, by si zákonite mali aj najviac uvedomovať dôsledky, ktoré amorálne správanie sa zanecháva na národnom zdraví
2./Keďže vedomosť prináša zodpovednosť
3./ zároveň majú lekári v našej spoločnosti výnimočné postavenie v tom ohľade, že im veľká väčšina národa viac verí a viac ich rešpektuje než kňazov
4./je tá zodpovednosť o to vyššia a zároveň aj možnosti sú lepšie.
5./ Lenže prevencia z radov celostných liečiteľov už z definície nemôže byť plošná, keď oni nie sú plošní a je ich
len hŕstka. Štát ich nijak nepodporuje, na Slovensku nejestvujú žiadne holistické nemocnice

ad 1. a 2./ Ak vy máte vedomosť o (ne)očkovaní, tvrdíte, že vyššiu ako väčšina lekárov, tak za to nechcete brať zodpovednosť - viď Vaša odpoveď 23.6.2011 o 11:26:
"I keď teda ja by som si dával bacha na presviedčanie. Skôr by som sa snažil objektívne informovať o tom, čo drvivá väčšina občanov netuší. A potom nech sa rozhodnú sami. Keď napriek všetkým informáciám budú ďalej očkovať, tak ok - na vlastnú zodpovednosť. Ak nie, tak tiež ok - na vlastnú zodpovednosť.
Lebo presviedčaním tak trochu berieš zodpovednosť na seba a to nie je dobre."

A tu zrazu, hop - lekár má najviac poznatkov v otázkach zdravia, tak je najviac zodpovedný za šírenie osvety (ktorá je podľa mňa aj z masovo-komunikačných prostriedkov každému viac ako jasná, nehovoriac o tom, že skutočne účinná osveta by sa mala diať výchovou v rodine, škole, osobným príkladom rodičov), už len z toho titulu, že "vedomosť prináša zodpovednosť". Dvojaký meter máte! Vy, keď rodičovi niečo "lejete do hlavy", v podstate za jeho konanie nechcete na seba zobrať žiadnu zodpovednosť.

ad 3./ lekári nemajú také výnimočné postavenie, skôr by som povedala, že dnes sú ľudia viac a viac dezorientovní a nevedia, komu a čomu majú veriť. Tak skúšajú.

ad 4. a 5./ v čom má lekár lepšie možnosti na skutočne účinnú primárnu prevenciu nielen oproti celostným liečiteľom/lekárom, ale aj oproti ostatným ľuďom?

Okrem odrádzania rodičov od očkovania, zasahujú celostní liečitelia/lekári nejako primárne preventívne v iných veciach?

desszi
29. jún 2011

Priatelia nemam momentalne cas ani energiu tu cele citat, mame totiz ine problemy vyplyvajuce zo zdravotneho stavu nasho krpceka, ale ako vidim @katja78 nema velmi ine starosti. Vazena, ja Vam nemusim predkladat svoj zivotopis, mam ine problemy, ktore musim riesit. Epidemiologia sa nemusi studovat len na Lekarskej fakulte. Ale ked chcete - SZS Trencin, odbor zdravotnicky laborant, TU FOSP odbor verejne zdravotnictvo, hygiena a epidemiologia, cerveny diplom, cena rektora. Studovala u panov ako Krcmery, Dluholucky, Rovensky, Izak, atd... Praca na UPKM odd. toxikologie zivotneho prostredia, prof. Ginter, ak Vam to nieco hovori a potom som sla do sveta a dalej sa Vam nemusim vobec spovedat. A som rada, ze som nestudovala klasicku medicinu, pretoze som vdaka tejto ceste zivotom stretla trosku inych ludi, ktory maju malinko ine zmyslanie ako vacsina, ktoriy si vidia aj dalej od nosa a ktori, aj ked mali titulov na mraky, stale ostali ludmi a nie nadludmi. Pekny den.

martinba
29. jún 2011

priznám sa, že nemam cas a ani chut to tu celé čítať ale pochopil som, že katja78 je bojovnicka a ma snahu oponovat. Ako uz manof neraz uviedol, privita oponenta na svojej besede, kde si mozete v realnom case vydiskutovat vsetky spomínane temy. Co vy na to? Ak by sa to konalo v Ba, ja by som urcite prisiel.

denisocka
29. jún 2011

nechápem čo tu tej kati vykáte,a čo tu zo seba robí takeho šaška,ked v iných temach vie existovat normálne . tuna mi to pripada jak za marie terezie , uplne scestne jednanie

erikasadek
29. jún 2011

@katja78 nekomentujem....

ahojte dlho som tu nebola nemala som pc..
@manof mam pre teba stranku snad ti pomoze k niecomu je to stranka.. cosa tyka ockovania uvidis tam mnoho odbornikov lekarvo.. ale hlavne nedavno bola relacia co sa tryka negativneho ucinku hlinika co je vo vakcinach a ktory sposobuje tieto choroby de Myofasciite à Macrophages okolo toho je vela ale zaklad je odkedy je farmaceuticky skandal v fr tohto roku ktory nastartoval liek mediator!! tak mnoho liekov a aj vakciny su na oficialnom liste je ich zatial 69 ak sa dobre pamatam medzi nimi aj slavny ospevovany prevnar!! ktore su teraz lekarsky a klinicky sledovane ako potencionalne nebezpecne zdraviu skodlive mediakamenty...
k veci ziadaju ludi ktori mali a alebo terz maju neagtivnu reakciu po ockovani aby sa hlasili aby sa presne mohli spocitat statistiky... len na okraj..
viedo je tu ohlas bol velky zamozrejme; video zacina od minuty .. mam pocit..... len na okraj 🙂

http://cestauprogramme.france2.fr/index-fr.php?...

erikasadek
29. jún 2011

manof oprava zacina 4 30 minuta......

manof
29. jún 2011

@katja78
Ale veď tu neoperujeme mozgy, ale bavíme sa o očkovaní a jeho vplyvoch na nervovú sústavu a mozog v teoretickej rovine. Samozrejme, že praktickú zručnosť človek nadobudne len cvikom. Tvrdil som snáď niečo iné? Písal som len toľko, že teoretické poznatky (vrátane empirických pozorovaní/zistení praktických neurochirurgov) sú dnes už dostupné prakticky každému, kto má dosť peňazí, a teda nie sú výsadou absolventov LF.

Aj môj komentár predsa neoperuje mozog, ale len v teoretickej rovine analyzuje logickú stránku prejavu prof. Dluholuckého. Na posúdenie pravdivosti toho či onoho predsa netreba byť neurochirurgom. Ak by áno, tak prof. Dluholucký nemá žiadne právo hodnotiť vyjadrenia Dr. Blaylocka o vplyve vakcín na mozog. Takže sa asi zhodneme, že nie. Alebo?

Ak by sme mali byť v tomto ohľade dôslední, tak by potom vlastne bez atestácie v infektológii a imunológii (prípadne aj virológii a bakteriológii) nemal nikto právo hovoriť o očkovaní - ani Dr. Špániková, ani prof. Dluholucký, ani Dr. Lipták, atď. atď. Ak však oni toto právo majú, potom ho rovnako dobre mám aj ja, pretože drivá väčšina ich poznatkov z tejto oblasti (rovnako tak mojich) je čisto teoretická. Navyše mám oproti nim ešte výhodu určitej nepredpojatosti, pretože som neabsolvoval silne ideologicky podfarbené štúdium a školenia financované farmaceutickým priemyslom.

Takže prečo by mal byť iný meter na mňa a iný na menovaných doktorov? Prečo by moje slová mali byť demagógiou, ale ich slová (aj keby povedali do bodky to isté) nie?

959touareg
29. jún 2011

@desszi
Musim pochvalit, ako si to napisala, najma tie posledne vety...super.....

katja 78......nemam slov, radsej sa nejdem vyjadrovat....ale jedno mi neda....je nanajvys ubohe vyzvedat , aku skolu kto skoncil, vid. otazka na manofa, aky je inzinier....ta otazka bola polozena dost blbo a vyznela, akoby ste sa mu posmievala, boli nadradena, ze on je IBA inzinier.....co vas je do toho, ci podla vas ludia, ktory nemaju titul MUDr. su blbci a nemaju sa co kafrat vam, ctenym lekarom do remesla? To si fakt myslite, ze ste pojedli vsetku mudrost sveta,ked ste skoncili medinu, ste nadludia? Poznam dost lekarov a vacsina je presne taka, ale ti, ktori su velmi mudri a inteligentni, su naopak skromni a pokorni....co nie je vas pripad.....z vasich prispevkov citit velku aroganciu, nadradenost a .....radsej sa skarede nevyjadrim.....no je mi vas tak trosku luto.....mozno sa mylim, no nemam z vas dobry pocit, ako z cloveka. Ani nahodou.

manof
29. jún 2011

@katja78
"A tu zrazu, hop - lekár má najviac poznatkov v otázkach zdravia, tak je najviac zodpovedný za šírenie osvety (ktorá je podľa mňa aj z masovo-komunikačných prostriedkov každému viac ako jasná, nehovoriac o tom, že skutočne účinná osveta by sa mala diať výchovou v rodine, škole, osobným príkladom rodičov), už len z toho titulu, že "vedomosť prináša zodpovednosť". Dvojaký meter máte! Vy, keď rodičovi niečo "lejete do hlavy", v podstate za jeho konanie nechcete na seba zobrať žiadnu zodpovednosť."

Ale kdeže. Ja sa tu práveže snažím čo najviac ľudí informovať práve v zmysle toho, že najlepšou prevenciou niektorých chorôb je morálne správanie sa. Preukázateľne to robím, čo mi môžu dosvedčiť stovky účastníkov besied.

Ale ja nie som lekár a ako taký nenesiem zodpovednosť za zdravie iných ľudí. Aby som mohol niesť takúto zodpovednosť, musel by som mať zároveň príslušné informácie, ktoré bežne lekár o pacientovi má resp. môže si ich vyžiadať. Keď ich nemám, môžem maximálne tak odporúčať preštudovať si nejakú rozumnú literatúru a potom nech si už zváži každý sám.

To, čo podľa Vás je dvojitý meter, je v skutočnosti to, že ja chcem, aby každý svojprávny jedinec prevzal plnú zodpovednosť za svoje zdravie (a zdravie svojich detí) do vlastných rúk a nespoliehal sa na "všemocného" lekára. Má to tú výhodu, že človek zvyčajne vie sám o sebe toho oveľa viac, než vie o ňom jeho lekár, takže s príslušnými poznatkami (na tie sa môže opýtať lekára, ak je lenivý alebo nemá čas si ich vyhľadať v literatúre) môže lepšie posúdiť svoj zdravotný stav a prípadné možnosti liečby. Toto je ostatne nosná myšlienka práva na informovaný (ne)súhlas so zdravotnou starostlivosťou. Alebo jedna z nosných myšlienok.

Takže to, čo ja navrhujem, je aby pacienti prevzali osobnú zodpovednosť za svoje zdravie a nespoliehali sa na lekárov. Lenže mnohí lekári (nevravím, že všetci) sa tomu zubami-nechtami bránia, viď napr. vyjadrenia Dr. Liptáka na besede 2.V.2011 v BA-Lamači ("nemusíte nič študovať, spoľahnite sa na pediatra..."), takže oni vlastne chcú (akože) niesť zodpovednosť za zdravie detí namiesto rodičov týchto detí.

Nuž keď teda chcú niesť zodpovednosť, tak nech aj prevencia vyzerá naozaj zodpovedne. Tzn. napr. sexuálna zdržanlivosť namiesto očkovania proti HPV!

Takže žiadny dvojitý meter, ale kto chce kam, pomôžme mu tam! Ja chcem osobnú zodpovednosť každého svojprávneho jedinca, druhá strana to odmieta (inak by - logicky - nemohla požadovať povinné očkovanie). Tak potom nech sa správa skutočne zodpovedne, keď chce rozhodovať za iných!!! Ja za iných rozhodovať nechcem!

Keďže som Vám napísal, aká je moja špecializácia, poprosím Vás, aby ste napísala tú Vašu.

piacere
29. jún 2011

Aj ja mám vysokú školu... kto chce vedieť akú? 😀

Žartujem.... 🙄 😵

olifcek
29. jún 2011

@piacere ja chcem vedieeeeet a paq mozno i ja prezradim svoje dve 😀

zartujem.. nic neprezradzaj

fakt, trapnu hru tu ta @katja78 chce hrat..

piacere
29. jún 2011

@olifcek radšej nie, odbočovali by sme od témy 😀

manof
29. jún 2011

@erikasadek
Ďakujem, ale bez prinajmenšom anglických (ak už nie slovenských či českých) tituliek môžem akurát konštatovať, že v štúdiu je šarmantná moderátorka a pán s mimoriadne vypracovanou gestikuláciou a grimasami. 🙂

Nechce sa Ti aspoň zhrnúť, o čom tam je reč?

erikasadek
29. jún 2011

no , ide o hlinik , je dokazane studiami ze sposobuje tuto chorobu. ktora je realna proste hlinik ostatva v tkanive vo svalstve a bohuzial ostanu len postihnuti ludia pretoze trva to roky je to bolestive pre ludi , ziju na protibolesti tabletkjach ana tabletkach na spanie.... kvoli bolesti. aby mohli spat liek nato nie je...; zatial sa to dotyka dospelych a nie deti. tazko povedat dieta nemoze presne vediet preco ho boli svalstvo.. proste princip realcie bol v tom aby sa ludia hlasili ak maju pozadovane problemy unava bolest svalstva/// myslim tym neustale..... a kam maju sa hlasit.... 🙂 a hlavne o tom ze hlinik sposobuje alzeimer co je tu tiez casto kritizovane takze sa snazia odstranit hlinik s vakcin... asi tak v skratke.. som sa zasmiala na gestikulacii.. no vies francuzi su tym slavni.. 😀

manof
29. jún 2011

@erikasadek
No tak to je skvelé, že sa to takto verejne prepiera.
Keby si preložila nejaký (stačí kratší) novinový článok o tomto, bol by som Ti veľmi vďačný.
Hlavne, aby tam boli citované francúzske odborné "autority", štátne úrady atď.
Týmto by sme pekne nabúrali mýtus bezpečného hliníka vo vakcínach z dielne Urbančíková, Dluholucký, Pfizer & Co.

959touareg
29. jún 2011

@olifcek
Mas pravdu, ze je to trapne. Ale to je priklad bezneho lekara v praxi. Tiez, ked mu clovek, ktory nema titul MUDr. zacne protirecit a nema ten isty nazor ako on, tak ti povie, ze co ty o tom vies, ty nie si naslo-vzaty odbornik, nemas predsa skoncenu medecinu......oni su tak zaslepeni sami sebou, ze jednoducho nepripustia, aby clovek ineho vzdelania mohol mat pravdu.....mnohi sa o to ani nesnazia si ho vypocut a aspon kus nad tym porozmyslat, ze mozno mal ten clovek v niecom aj kus pravdy......jednoducho to zavrhnu a hotovo...smutne.

manofa, ako cloveka si ja osobne veeelmi vazim, aj ked sa do problematiky az tak nevyznam a neodvazim sa s vami tu pustat do diskusii ohladne chorob a vakcin,iba to tu pravidelne citam..., niektori z vas ste tu uz vyssi level,.... tak pred tymto clovekom kludne snimem klobuk. A je mi uplne jedno, aku ma skolu, keby mal skoncenych aj 5 ludovych, pokial ma taky prehlad ohladne vakcin, chorob suvisiach s nimi a proste vsetkeho co s tym suvisi, tak kaslat na skolu.Vidim, ze sa v tejto problematike vyzna a takmer tristvrtina lekarov nema ohladne tejto problematiky taky prehlad ako tento clovek, ktory je este ku vsetkeme velmi mily a ochotny pomoct a poradit inym, co vela lekarov nevie a nie je ochotnych, hoci je to ich poslanim. Mozu sa od neho ucit. Ale to by musel byt tiez MUDr., vtedy by si ho mozno vypoculi.
Ja osobne ludi nikdy neposudzujem podla toho, kto aku skolu ma skoncenu. Pre mna , ked je clovek inteligentny a zdravo mysliaci, moze mat aj zakladnu skolu, budem si ho vazit a prijmem jeho nazor a radu s radostou.. Titul este nikomu rozum a inteligenciu nelial do hlav. To musi mat clovek v sebe a je jedno, aku skolu vychodil.
Ale niekto si asi dava velmi zalezat na tom, s kym sa pusti do debaty a ludia, ktory nemaju taky titul ako on, t.j.MUDr. su pod jeho uroven a preto ich treba zhadzovat, robit sa dolezitym a najlepsie je hned na zaciatku upozornit, ze.....budeme si VYKAT. Nieco priserne.....

erikasadek
29. jún 2011

@manof ta stranka pozri si , hned mas tam neurologa meno a jeho posobisko nemocnica.... 🙂 ale jasne ze ti prelozim teraz uz bude vioac casu a hlavne funkcne pc...
http://www.myofasciite.fr/

erikasadek
29. jún 2011

zabudla som prepac meno profesor a jeho foto..... 🙂 takze vidis aj danu osobu a jeho posobisko...

prave som klikla len tak nahodou.. a mas vakciny bez hlinnika.VACCINS SANS ALUMINIUM

Pour ce qui est de la méningite à Méningocoques,
il existe un vaccin qui protège contre deux sérotypes (A et C) qui s'appelle "vaccin Ménigococcique polyosidique A+C Pasteur" et ne contient pas d'aluminium.
Par contre, le "Méningitec", qui ne protège que contre le sérotype C (et a été utilisé dans le Puy-de-Dôme il y a quelques mois) contient de l'hydroxyde d'aluminium.

Pour le Tétanos,
si on veut éviter l'aluminium, il faut utiliser le vaccin TETAGRIP vaccin tétanique et grippal inactivé, suspension injectable MERIEUX MSD, TP Pasteur (Tétanos Polio) ou le DTPolio Pasteur (Diphtérie Tétanos Polio) rajouter suite au courrier que nous avons adressé à Monsieur DOUSTE-BLAZY le 08 février 2005, est maintenant disponible en pharmacie !
Par contre, le vaccin Tétanos Pasteur seul contient de l'aluminium.

jedine tetanos pasteur obsahuje hlinik... tieto vyssie spominane su bez...

manof
29. jún 2011

@959touareg
Lenže oni tí provakcinační lekári väčšinou nepočúvajú ani svojich kolegov s titulom MUDr., ktorý nie sú až tak hŕŕŕ do očkovania. Napr. tu ich je niekoľko desiatok takých:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-s...

Takže tá hlavná kontroverzia - ako som už spomínal ja, @musko a @maggie2 - tu nie je medzi laikmi a lekármi, ale medzi lekármi navzájom.