Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

piacere
15. sep 2011

@didulka85 😕 prečo?

maja22
15. sep 2011

@didulka85 nesúhlasím... Rozboril dal možnosť vyjadriť sa a za to si ho vážim... že povedal, že nechce šíriť paniku, to bolo správne, panika nikomu nepomôže. Pomôže čítať príbalové letáky a slobodne sa rozhodovať. A to povedal tiež. Preto ma mrzí, ako si ho "otitulovala", nezaslúži si to. Treba trochu vážiť slová. On ide s kožou na trh verejne, mať silné reči v anonymnom internete je niečo úplne iné. Nečudujem sa, že mnohým ľuďom sa protiočkovaci zdajú agresívne naladení, pozorujem to aj ja a nepáči sa mi to. 🙄

piacere
15. sep 2011

súhlasím s @maja22 ... pred Vilom sa hlboko skláňam a nikdy by som si nedovolila takýto "titul" na jeho adresu.... 😔

manof
15. sep 2011

@didulka85
No hovorím, že potreboval "uistiť odborníkov" (či skôr inzerentov spomedzi výrobcov vakcín?), že to nie je myslené ako anti-vakcinačná propaganda.

manof
15. sep 2011

@maja22
No dobre, beriem, ale faktom je, že v tom, že vakcíny proti chrípke pomohli mnohým ľuďom, jednoducho nemá pravdu. Pomohli im leda tak do hrobu... alebo k Guillain-Barrého syndrómu. Očividne nemá o tejto téme ani štipku poňatia, ale napriek tomu sa zasvätene vyjadruje o účinnosti vakcín proti chrípke - to je, myslím, ozaj hodné kritiky, i keď možno nie až tak ostrej.

manof
15. sep 2011

@denisocka
Môžeš mu, prosím, odkázať, nech mi napíše mail na sloboda.v.ockovani@gmail.com ?

denisocka
15. sep 2011

@manof ak nezabudnem.abo didulka nech naoiše,davala som jej kontakt

maja22
15. sep 2011

@manof Ono je to tak, že ak sa dá niekto zaočkovať proti chrípke a celý rok tú chrípku nemá, sú dve možnosti: buď mu naozaj pomohla, alebo by ju nebol dostal ani tak. Ale to nikto nevie. Každý si o tom môže myslieť svoje. Preto aj tá veta, že vakcíny pomohli mnohým ľuďom... Modré z neba nie je relácia, ktorá analyzuje do hĺbky. Podstatné tam aj tak odznelo a ľudia si môžu urobiť záver sami...

maja22
15. sep 2011

A hlavne, nie Vilo Rozboril je ten, na koho sa hnevať. Ja sa hnevám na kompetentných lekárov, ktorí mali možnosť ísť ku koreňu problému, rozčeriť hladinu a ozvať sa, že tu nie je niečo v poriadku. 😒 Najhoršie v celom tom príbehu boli slová o tom, ako sa o vakcíne hovorí iba neoficiálne a ako sa o to nikto nezaujímal...

denduska
15. sep 2011

@maja22 ja uplne chapem agresivne naladenych proti-ockovacov a ja som agresivne naladena tiez 😠 Strasne sa hnevam ze ma nikto neupozornil na nic co moze byt, ze nikto za to neberie zodpovednost, ze kazdy to odignoruje a nevynimam ani seba a na seba sa hnevam asi najviac ze ma napriek zlemu pocitu nenapadlo si o tom zistit viac NEZ PRECITAT LETAK - lebo to som urobila a prd mi to pomohlo, ved ockovanie je povinne. To bolo vsetko co som v tej dobe vedela. Ta bezmocnost je strasna, chce sa ti plakat aj niekomu rozbit cifernik, jasne ze vec ako taku to nevyriesi a zdravie dietatu nevrati ale v tejto dobe moznosti, ci skor nemoznosti uz cloveku napadaju aj take veci 😔 Nebudem zo seba robit uhladenu hrdinku, lebo nou nie som...radsej nech si ludia zlost vyventiluju cez net, aspon na daco je dobry 😅
(konkretne na Vilovu adresu sa nevyjadrujem, pretoze som to nestihla pozriet)

maja22
15. sep 2011

@denduska ja to chápem, aj tú zlosť a bezmocnosť, aj to chápem, ak je človek s niekým v priamej konfrontácii, kde si obe strany povedia svoje, ale vybehnúť na niekoho, kto nie je prítomný, resp. nepovedal nič hrozné, za čo by si zaslúžil, aby sa na neho tá zlosť vyliala, to nepovažujem za správne a je to aj kontraproduktívne...

manof
15. sep 2011

@maja22
OK, OK, ale keď o niečom nemám vôbec páru (a to Vilo o očkovaní proti chrípke očividne nemá), tak sa o tom radšej verejne nevyjadrujem, nie? Alebo ak áno, tak len tak, že kladiem otázky tým, čo tomu rozumejú o poznanie viac.

Ja na druhej strane oceňujem, že ten príbeh vôbec do Modrého z neba vybrali, pretože ho kľudne vybrať nemuseli, že Vilo neprotirečil tým dvom manželom ohľadne pôvodcu problému a tak. Potiaľ OK.

Ale to, ako sa to snažil na záver zažehliť... Ja neviem komu to adresoval, tie slová. Mám taký pocit, že si niekoho nechcel pohnevať, lebo v minulosti už tuším v tejto relácii bolo niečo o nejakom vážnom probléme po očkovaní a možno mu za to niekto vtedy poriadne vynadal, že "neuviedol veci na pravú mieru" (rozumej: proočkovaciu). Celý ten jeho dodatok na záver mi pripadal taký strašne nasilu a vlastne to tam vôbec nezapadlo. I keď ten dôraz na čítanie príbalových letákov beriem správny nápad.

No a o očkovaní proti chrípke je už viac než rozsiahla vedecká dokumentácia, že je v podstate úplne nanič (resp. len na škodu), viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pravda-o-oc...

blovitc120
15. sep 2011

K tej ucinnosti ockovania proti chripke mam strasne velku nedoveru a myslim si, ze ak sa niekto ockuje a nedostane ju, nedostal by ju ani bez ockovania, mne sa zda velmi nepravdepodobne, ze sezonu pred chripkou si niekto povie, ze tento kmen bude buduci rok, to je ako vestenie z carovnej gule...
A mimochodom k tomu GB syndromu po ockovani proti chripke, vobec nie je taky ojedinely, sama viem o dvoch ludoch, ktorym sa rozvinul po vakcine proti chripke

maja22
15. sep 2011

@blovitc120 súhlasím s tebou, tiež si to myslím, že očkovanie pred chrípkou nezachraňuje...
@manof mne napadlo aj to, že keby chceli byť veľmi proočkovací, zostrihajú to tak, že zaznie len veta, že lekári to nepriznali... a nič o tom, čo je v letáku... za to majú tiež veľké plus, že to pustili do éteru... proste tam bol akože pokus o objektivitu, preto asi aj tá veta, že nechcú šíriť paniku...

manof
15. sep 2011

@maja22
No len ten pokus o objektivitu bol veľmi veľmi nepodarený.

jerryjanka
15. sep 2011

tiež som to kukala a dvihalo ma zo sedačky ale cením si to že vôbec príbeh uverejnili.
inak ahojky
@maja22 neviem či si na mna ešte spominaš sme kedysi diskutovali v teme o interupciách. ja len ked ťa vidim tu ma napada otazka či očkuješ a ak ano tak či všetko 😅

maja22
16. sep 2011
moira19
16. sep 2011

@kedicik Kupala som ich cca 3 krat, vo vlaznejsej vode. Niekedy vydrzali dlhsie, niekedy kratsie. Je to pre nas priatelnejsi sposob ako studeny obklad 🙂 Paralen starsej nerobil nic, teplota zostala, ak sa este nezvysovala 😠

nina88
16. sep 2011

Ahojte,ja sem vzdy len tak nakuknem ci nieco nove,len nemam cas to citat cele... ☹ Su nejake nove poznatky o ockovani? Ja som stale taka vselijaka... Maly ma 14 mesiacov,ockovany neni na nic,lebo to tak citim, riadim sa svojimi materinskymi instinktami a zatial ma nikdy nesklamali ,klop klop klop, len ,,problem,, je v tom,ze muz je zo zdravotnickej rodiny a minule padla tema ockovanie a skoro ma ukamenovali svokrovci,ked zistili,ze maly neni ockovany... Normalne som si v tom momente pripadala ako matka,ktora planuje zabit svoje dieta,neprehanam... Ja som ani nemala argumenty,lebo velmi sa do toho do hlbky ani nerozumiem,len tak nieco co som zapocula,ale neviem sa branit voci takym reciam... Chcu ma zobrat do nemocnic pozriet sa na dieta so zaskrtom ako bojuje o zivot,na dieta s ciernym kaslom ako ho intubuju,na vykrivene deti s obrnou a podobne... Naozaj som taka nezodpovedna matka,co brani svojmu dietatu v ochrane zivota?? Je moj pocit,ze ho chranim prave odmietnutim ockovania nespravny?? Neviem uz co mam robit... Nie som rebel,chcem len to najlepsie pre moje deti...
Dcera ma atopicky ekzem,alergie, dlho sme bojovali so zlou imunitou... Ja net´vrdim,ze to ma z ockovania,ale co ak ano?? Maly nemal jednu vyrazku,krasne prospieva,je uplne vsetko ovocie od č mesiacov vratane citronov a nic... Mozno je to nahoda ale je ich tolko?? Jeho imunita slape ako hodinky... Dostane virus,vysoke teploty,nezrazam,teplota zabije virus,za š dni sme ok... Dalsia nahoda? Ja uzu neviem... ☹

tin007
16. sep 2011

@nina88 na dieta so zaskrtom by som sa isla pozriet aj ja, kedze sme poslednych 30 rokov (presnejsie tusim 31) ziaden oficialny pripad na slovensku nemali! to je info z epis-u (epidemiolog. informacny system). mozno chcu ist na ukrajinu, hmmm? fiha a aj pripad obrny je v nemocnici? ta nebola od roku 1960, t.j. viac ako 50 rokov. mozno poletite do afganistanu, alebo indie, ci nigeru 😖
prepac, ze som ironicka, ale taketo reci ma uplne nadvihuju, pretoze ide o sproste strasenie

martinba
16. sep 2011

@nina88 skoro vsetci vieme ako sa citis, pretoze aj my sme si zazili podobne debaty.. Debaty o nezodpovodnenosti ma najviac rozosmeju... Pises, ze manzel je zo zdravotickej rodiny a napriek tomu vedia tak malo o tychto chorobach, na zaskrt ta urcite nezoberu sa pozriet, pretoze uz desiatky rokov sa na SK nevysytuje, ani jediny pripad podla oficialnych statistik, podobne je natom Polio, cize kludne ich mozes zobrat za slovo, ze by si sa isla pozriet na nejake chore dieta s tymito chorobami. Cierny kasel tu je, ale aj podla samotnych lekarov je nebezpecny pre dieta do 6mes respektive do 12 mesiacov (niektori pisu tak a druhi inak), v kazdom pripade tvoje dieta ma 14 mesiacov, cize je mimo ohrozenia, na druhhu stranu su tu statistiky, ze prave tie ockovane deti dostanu Pertussis, cize je to absolutne jedno ci je alebo nie je ockovane.
Riad sa aj nadalej svojim materinskym citom, dobre ti radi aj ked je to narocna cesta ale za zdravie nasich deti to urcite stoji. Drz sa!

nina88
16. sep 2011

@tin007 to naozaj?? Tak dakujem velmi pekne,ja totiz taketo info nemam,tak naozaj dakujem... Nabuduce im poviem,ze ked nas chcu zobrat na exoticku dovolenku,mozu najst aj iny sposob,ako nam to oznamit... 😀 Dakujem

nina88
16. sep 2011

@martinba Dakujem... 😉 Je hrozne,ze za nezodpovedne sme tu my... My co nam nie je lahostajne,co sa dostava do tiel nasich deti a nejdem z davom len preto,ze sa to ,,tak ma,, ☹

jolinka
16. sep 2011

@nina88 inak ja nechapem ako si clovek zo "zdravotnickej" moze mylit take choroby ako virusove polio a DMO sposobene poskodenim mozgu, to je elementarna chyba alebo umyselne zavadzanie, ked ja ako uctovnicka to viem... 😉

nina88
16. sep 2011

No ono to je smutne,ale vacsinou ludia zo zdravotnictva toho vedia najmenej,lebo si myslia,ze su najmudrejsi a nevzdelavaju sa... Samozrejme cest vynimkam...

jolinka
16. sep 2011

inak boli sme stredu na kalmetizacnom, v pohode sme odlizili BCG o rok {cize na nikdy 😀 }, zapisali a odlozili kartu nabok, bez akychkolvek reci.
bolo tam ludoprazdno, len jedno babo, chuda zaockovane, pred nami... asi neni zaujem ci co 😉 😉 😉 ked som bola pred 2,5 rokmi so starsim synom, tak plna cakaren.

kaja73
16. sep 2011

@nina88 na tvojom mieste by som si určite zacala hladat info o očkovaniach a o chorobach na ktore sa očkuje 😉
Potom sa vyhnes takymto zastrasovaniam a blbym rečiam.Ked budes vediet reagovat,tak len vtedy ich umlciš.Takto možes mat 100 krat pravdu,ale si ju neobhajis a budes sa blbu matku. 😲 Pred cudzimi ti to može byt fuk,ale toto je rodina,tak si radsej studuj.Neboj,to co zistiš bude podporovat tvoj nazor a postoj,nie ich.
Daj im napriklad aj pozriet modre z neba z terajsej stredy,alebo im daj linky na stranky slobodavockovani,ci rizikaockovania. 😉
A ozaj by bolo zaujimave najst tu dieta so zaskrtom ci obrnou. A jolinka ma pravdu DMO-detska mozgova obrna je ine-to nie je nakazlive,nie je to polio-to je nasledok poskodenia mozgu pocas tehu,pocas porodu,alebo kratko po nom.Nie je to virus.A cierny kasel ak ti ukažu,tak sa spytaj ci to dieta bolo očkovane a uvidis ze bolo a aj tak ochorelo.

jolinka
16. sep 2011

@kaja73 presne ak aj pri nejakej chorobe najdu dieta co ochorelo, vzdy je to "poctivo zaockovane".

kryska5
16. sep 2011

@hajanka Ahoj, mne napr. teraz za 3.dávky Hexy čo sme neočkovali vyrúbili pokutu 66€ +16€ (aj keď ešte nemám oficiálny papier, ale tak to mám uvedené aj v zápisnici 🙂) Ono sa tá pokuta nedáva naraz v tej maximálnej sume, ale postupne ....

hajanka
16. sep 2011

@kryska5 dakujem krasne za info, ja som si myslela (a vela ludi si tiez mysli), ze za kazde ockovanie mozu dostat tych 330e ci kolko.