Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teodorka
11. apr 2011

tak dnes sme boli v poradni s Tabi a tiez sme odmietli komplet ockovania aj u nej aj u starsich chlapcov preockovania ,dala nam podpisat iba ze nechceme ockovat a hotovo ...uvidime co bude dalej

olifcek
11. apr 2011
jaja1118
11. apr 2011

@andreajakubska -ja zasnem nad tym predlzenim expiracie-davnejsie som, to uz pocula aj v hlavnych spravach-predlzovali dobu ucinnosti vakciny proti vtacej chripke.-Moj muz by za taketo nieco lekarke ruky dolamal....no este ze sa nam take to stat nemoze......

martinka1981
11. apr 2011

Fakt užasne s tou expiraciou 😠 Neviem ako si može niekto dovoliť podať vakcinu po zaruke!!! A nebodaj predlžiť zaruku. To som teda nepočula ani pri inych tovaroch a nieto pri vakcine! To čo sa tu už deje,nemam slov..... 🤐

manof
12. apr 2011

@martinka1981
@jaja1118
@olifcek
@andreajakubska

Inak podľa mňa sa sekla v tej Tetre, že to nebol Infanrix Tetra (taký vôbec nie je na trhu), ale Priorix Tetra.
Lenže Priorix Tetra je živá vakcína a u tej by som videl expiráciu ako z princípu nepredĺžiteľnú, a už vôbec nie o 5 mesiacov.

Tipujem, že sa lekár chcel zbaviť vakcíny nedopatrením objednanej navyše (napr. pre niekoho, kto odmietol očkovanie, alebo pre niekoho, kto nemohol byť očkovaný zo zdravotných dôvodov).

manof
12. apr 2011

@nika.r
@viliatko
@atana
@olifcek
@jonas17
@pifina
@samiana
@daducha
@susisus
@ivka144
a ďalšie Košičanky a okolíté,
čo takto ďalšie besedy v KE (nadväzujúce na tie z konca februára) povedzme v stredu 25.V.2011?

erikasadek
12. apr 2011

@ petot teba to urcite potesi , ak to uz nepoznas.. 😉
aj pre ostatnych.. 😉
http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=20...

je to clanok snaha o omezdenie vyroby vitaminu C.. a hlavne ten pribeh.. 😉

manof
12. apr 2011

@amethyst
@kkkika
@molka
@bambi2
@zajo79
@kaja73
@maja22
@linnetka
@arki996

Nejak sa nám nedarí zohnať miestnosť na besedu v Nitre dopoludnia 11.V.2011. Treba využiť príležitosť, keď už budem v Nitre, lebo predpokladám, že deň predtým večer o 17:30 nepríde každý, obzvlášť nie viaceré mamičky s malými deťmi. Takže ak by ste našli nejaké MC (alebo iný podnik s detským kútikom) v Nitre na dopoludnie v stredu 11.V.2011 povedzme od 10:00, prípadne v blízkom okolí Nitry (napr. Hlohovec, Partizánske, Vráble, Nové Zámky, či Zlaté Moravce by som snáď stihol obehnúť), tak by to bolo skvelé.

11.V.2011 (pod)večer by mala byť beseda v Topoľčanoch (ešte v jednaní), tak to musí byť v nanajvýš takej vzdialenosti, aby som sa stihol odtiaľ dostať prostriedkami hromadnej dopravy včas do Topoľčian.

mihic30
12. apr 2011

Ahojte, ja som tu nova🙂 Mam skoro 3mesacneho chlapceka Miska, vakcinu proti TBC som este vtedy neriesila, maly nastastie nemal ziadne problemy po nej ale potom co som sa riadne zakusla do zistovani informacii o vakcinach uz do mojho dietata nikto nic okrem cisteho tetanu nepichne. O tyzden ideme k lekarke, tam jej to oznamim a budem cakat na dalsi postup. A celkom sa aj tesim na vymenu nazorov s ludmi z RUVZ🙂))
S mojim doktorom homeopatom som riesila aj pripadny detox tej TBC vakciny tak dufam ze malinky s tym nebude mat problem. Dr. mi povedal ze si mam zohnat Alteanas(to je proti tetanu), neviete niekto, da sa to zohnat v lekarni? Ze homaopaticka liecba proti tetanu zabera na nejakych 40% a treba mu to samozrejme pichnut az ked zasne behat, teraz je to nepodstatne.
Ja som inac alergik(pel, roztoce, pel), 10rokov som chodila pravidelne na vakciny, alergiu som sice nemala taku silnu ale cely rok som byvala viac menej chora, zapaly mandli, hrdla... rok pre otehotnenim som prestala chodit na vakciny(dr. sa mi vyhrazal ze dostanem astmu) a zrazu sa mi stav zlepsil, chora som odvtedy nebola, ked citim ze ma hrdlo boli, behnem za homeopatom a mam problem vyrieseny..🙂
a este pripajam nejake linky, co mi sestra zo Svedska posiela, ten posledny len pre silne zaludky, strasne som plakala☹

http://www.whale.to/v/mend.html

http://www.esoterictube.com/vaccine-nation.html

http://iansvoice.org/default.aspx

je to v anglictine..

bambi2
12. apr 2011

@manof skusim nieco pozret...

manof
12. apr 2011

@mihic30
Altheana má síce ešte platnú registráciu, ale obsahuje ortuť v podobe prudko jedovatej zlúčeniny thiomersal, takže sa už tuším ani nevyrába. Namiesto Altheany sa používa Tetavax, ktorý pre zmenu obsahuje značnú dávku hliníka, ale aspoň tá ortuť by v ňom byť nemala. Mal by sa dať zohnať v lekárni, ale len na predpis (ako ostatne všetky vakcíny).

Inak na tetanus údajne dobre funguje vnútrožilovo aplikovaný vitamín C, ale neviem, či by si našla lekára, čo by Ti ho bol ochotný v prípade potreby pichnúť. Viac Ti k tomu povie @petot

ivv
12. apr 2011

@mihic30 ten posledny link.. strasne strasne strasne 😢 😢 😢 malicky bobacik..
nechapem tych idiotov, ktori s bohorovnostou tvrdia ze vakciny su bezpecne 😠 😠 😠 😠

kaja73
12. apr 2011

@mihic30 Mne prišlo zle pri tom poslednom linku.A bola by so zvedava,kto za to prebral zodpovednost.

evina34
12. apr 2011

...ten malicky anjelicek Ian zil len 47 dni...zopar tych fotiek si vytlacim a ukazem nasej pani doktorke (buduci tyzden odmietame očkovanie) som zvedava na reakcie ..."bezpečnosť" vakcinacie je ozaj dokázateľná...

ju11i
12. apr 2011

@mihic30 ten posledný link je srdcervúci ☹ Chúďatko malé čo komu spravilo, že takto dopadlo?

olifcek
12. apr 2011

@manof super napad

johankakoz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamix
12. apr 2011

trochu mimo tému!!! Úplne mi odišiel hlas, asi studená Cola v McDonalde. Pomôôôôôžte!!!!! Je na to niečo? Ďakujem.

mihic30
12. apr 2011

@evina34
taketo fotky by asi mali byt v pribalovych letakoch od vakcin, kedysi tusim byvali fotky znicenych pluc na obaloch od cigariet...tak preco nie toto???

mihic30
12. apr 2011

@manof
dakujem...takze bezpecna vakcina proti tetanu neexistuje hmm...moje dieta sa bude cele detstvo pohybovat na letisku v opravovni turbin, motorov atd...na ten vitamin C by som asi nenahovorila ziadneho lekara v pripade potreby...tak zozeniem ten Tetavax, ale to budem potrebovat aj tak az za rok tak uvidim, ci sa nieco nove dovtedy nevymysli...🙂)

manof
12. apr 2011

@mihic30
Jediná bezpečná vakcína je taká vakcína, ktorá nebude nikdy použitá.

To nie je z mojej hlavy, to povedal bývalý riaditeľ CDC, čo je niečo ako Úrad verejného zdravotníctva v USA.

katrinka8
12. apr 2011

@manof - no, alebo su to skor ludia, ktori chcu bezbozne a nechutne zarabat a hrabat peniaze a je im jedno, ci to niekoho znici alebo nie ☹ Pripadam si strasne bezmocne, niekedy mam pocit, ze clovek len musi bojovat za svoje zakladne prava, ktore by mali byt samozrejme ☹
Ale je tu nadej, ze aspon nieco sa da predsa len vybojovat 😉
Veru, vitamin C by mal aspon nejaky efekt... 😀

kbeata
12. apr 2011

@mihic30 ahoj,ak by si mi vedela poradit ohladom detoxu od tbc vakciny,alebo niekto.Dnes som bola uz 2 krat s malym u ocnej,ma na viecku uz treti jacmen ☹ trva to vyse mesiaca uz.Prvy krat mi lekarka povedala,ze ma oslabenu imunitu,dnes ze ma ju vyrazne oslabenu ☹ ja sice anglicky neviem,ale na ten posledny link som to ani nepotrebovala ☹

manof
12. apr 2011

@katrinka8
Ja si myslím, že keď poriadne šliapneme na krk tým našim vakciNacistom, tak to prinesie svoje ovocie, takže bezmocný sa rozhodne necítim - obzvlášť nie pri podpore utešene rastúceho počtu prebúdzajúcich sa rodičov.

Treba hlavne zmeniť svoje sebavedomie z "ja, bezmocné koliesko v mašinérii" na "ja, občan, ktorý platí štátnych úradníkov zo svojich daní a ktorý očakáva a tvrdo požaduje, aby mu títo slúžili, nie sa na ňom vyvršovali."

manof
12. apr 2011

@kbeata
Nechceš sa pridať a napísať svoj príbeh na výstrahu ostatným rodičom? Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

manof
12. apr 2011

@tamix
Panečku... Cola? A v McDonalde?? Ešte povedz, že po očkovaní proti kliešťom, a bude to hotová Sodoma-Gomora...
😀 😀 😀

Inak nič v zlom, len obdivujem Tvoju odvahu, že také niečo napíšeš o sebe do verejnej témy. Ja by som to asi nedokázal.
Žiaľ, neviem poradiť...

katrinka8
12. apr 2011

@manof - no, to hej, len obcas je to pre mna tazke, sa takto "preonacit" - ale snazim sa 😀 Ale aj mna tesi, ze sa rozrasta skupina uvedomelych rodicov. Hoci mam pocit, ze vacsina z nich je uvedomela preto, ze ma negativnu skusenost. Ti, co taku negativnu skusenost nemaju, su viac-menej spokojni s ockovanim a ako keby neverili, ze ockovanie JE nebezpecne. Neviem, ci aj Ty mas takuto skusenost, ci len mne sa to zda. Hoci ja poznam vela ludi, co ten problem s ockovanim ma.
Mimochodom, vcera som stretla kolegynu, jej takmer 10-mesacna vnucka ma za sebou operaciu v plnej narkoze - vyber uzlinky po BCG vakcine, cakaju na vysledky (nevedela, ci z histologie, ci z coho) - tiez su rozhodnuti viac neockovat...

kbeata
12. apr 2011

@manof ano,napisem,do konca tyzdna to dam nejak dokopy a odoslem 🙂

katrinka8
12. apr 2011

@tamix - mne na "odideny" hlas pomaha obycajne Calcium - sirup. Prave som ho douzivala a hlas je spat 😀 Myslim, ze sa to presne vola Calcium chloratum, je v takej zeleno-fialovej krabicke - v lekarni bez predpisu 😉