Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
27. okt 2011

@alikaa ja tiez nerozumiem mamickam, co to jednoducho odbiju tym, ze je to povinne, a zakryvaju si oci pred tym co sa moze stat, jednoducho si nechcu priznat, ze dobrovolne svojim detom ublizili,( myslim tie, co ockuju aj napriek zlym reakciam) asi to je to,,,, a to, ze to je povinne, neznamena, ze je dobre,,, tak ako jedna zienka tuto na MK, v teme o presovskaj porodnici,,, ze za den maju aj 25 porodov,za den, ze musi to byt dobra porodnica,,,, tak ked tolko jej staci k pocitu spokojnosti, tak neviem, mam pocit, ze som asi z inej planety, lebo jej vobec nerozumiem,,,, ale co uz... kto chce kam, pomozme mu tam....

manof
27. okt 2011

@alikaa a čo sa Tvojich kamarátok týka: komu niet rady, tomu niet pomoci. Miesto viery v Boha veria v lekára, ktorý navyše o očkovaní vie veľmi málo. Napísané jest: slepí vedú slepých do priepasti.

prevenar
27. okt 2011

@jjjulia ja si zas myslim, ze kedze detsky lekar za kazde jedno ockovanie dostane od poistovne 6eur (?) + pri niektorych vakcinach si lekar moze vybrat dodavatela, cize vybera kto da lepsi vylet , je pramalo "motivovany" k neockovaniu. je to ako keby si mala kvetinarstvo a presviedcala ludi nech si kupia radsej umele kvety , lebo im vydrzia ovela dlhsie. 😀 . odhadni kolko deti ma taky detsky lekar , kolko vakcin dostane dieta napr do 2heho roka zivota (alebo 10teho) a vynasob si to 6 eurami a asi odpadnes aka "sumicka" ti vyjde. .. zaroven nezabudni na ludsku jesitnost, kedze 40 rokov hlasaju ake je ockovanie potrebne a neskodne , tak uz jednoducho si nemoze nikto "dovolit" vyjst s tym,ze je to presne opacne. podla pravidla 100x opakovana loz sa stava pravdou. 🙂

sofhia
27. okt 2011

@alikaa to co pises je strasne, ja len dufam, ze v tom vytrva, ze to nie je len terajsi nazor. ja odkedy viem o ockovani viac, tak to sirim dalej, no zial vela ludi je a chce byt hluchymi a slepymi ...co uz, je to na nich, resp. na kazdom z nas.

prevenar
27. okt 2011

@anicka1981 tak tak .. kazdy je strojca svojho stastia a osudu. ked niekto silou mocou potrebuje k prebudeniu to,ze mu po vakcinacii ostane autisticke dieta tak co uz s takym clovekom. ze.

alikaa
27. okt 2011

@sofhia ja som to sirenie dalej pomaly vzdala, lebo chcem mat aj nadalej nejake kamaratky. Neviem kde sa skryvaju ti vsetci z BA co odmietaju, vraj ich tu je najviac zo SR, ale v mojom okoli je len jedna mamicka co odmietla MMR a to len preto, ze podla nej su to bezne detske choroby a nevidi zmysel to ockovat, ale o ockovanie ako take sa nezaujima. Ju som tiez volala dnes na prednasku a ma odbila s tym, ze podla nej sa o to az prilis zaujimam, ze az fanaticky 🙄 A u ostatnych ked len nadhodim temu ockovania ma posielaju kade lahsie. A tie 2 pripady co som opisala boli len priklady, tych zlych reakcii je v mojom okoli velmi vela. Jednej kamosky dcera skoncila v nemocnici, na 10ty den po MMR dostala febrilne krce, vysoke teploty. Domov ich poslali s tym, ze je to len 6ta choroba, lebo sa ptom mala vysypala.. Dvaja chlapci co maju 2 roky zatial nepovedia ani slovo a su extremne hyperaktivny, ale mamicky to beru tak, ze z toho vyrastu... Dalsi chlapec ma poruchu reci a podla mna je trochu autista, ale rodicia to neriesia, dalsie deti maju znizene imunity a mohla by som pisat a pisat. A ziadna z tych mamiciek nie je ochotna pripustit akekolvek nasledky ockovania. 😖

paula_1
27. okt 2011

@alikaa ja som z BA 😀

nae
27. okt 2011

@sofhia reagujem este na stranu dozadu. Moj syn, inak zdravy a uplne ok, mal po tej hexe presne rovnaku reakciu. Dva dni nemohol chodit, lebo mal nohu stuhnutu a bolestivu. Museli sme ho len vozit a nosit... Nastastie to ustupilo. Po prvej hexe 39,5 horucka (mal 6 tyzdnov), po 2. hexe sa plakal v noci kazdych 15 min.zo spanku. Po MMR nastastie nic. O ockovanie som sa zacala zaujimat az postupne, tak ma neudupte. Sice sa povazujem sa normalnu maminu, ale pri prvom dietati jednoducho clovek nemoze vediet vsetko a bohuzial sa casto uci na vlastnych chybach.
Dakujem teda za tuto temu, citam ju kazdy den. Rada by som ale mala nejake info aj ohladne ceskej legislativy, resp. ohlasov na neockovanie, a to konkretne v Brne, kde zijem.

martuliena
27. okt 2011

@alikaa aj ja som z BA a sedela som s malou vedla teba 😀 😀 😀 , inak s tymi problemami mas pravdu, v mojej terminovej skupine tiez malo dietatko neutisitelny plac cca 4 hod. a tak som radila zvazit dalsie ockovanie, ale mamka na to neraagovala 😖
@manof vdaka za dnesnu prednasku a myslim, ze bolo menej hlucno ako minule, alebo som si zvykla 😲 ?

paula_1
27. okt 2011

@alikaa a ked citam stranu pred touto to co za doktorku predpise antibiotika ked si mysli ze to je zo zubov??? 😕 🙄 ak sa mozem spytat kam chodis ku detskej a co ti vravi na ockovanie? ja chcem moju vymenit...

anicka1981
27. okt 2011

@nae taka bola doba, ked sme si mysleli, ze lekarom ide o nase dobro, ale to je uz prec,, a to iste s nasim statom a povinnym ockovanim,,, mali by sme mat moznost volby, ved je demokracia uz 20 rokov....predtym sa to bralo, ako samozrejmost, nikto sa nezujimal co a ako, lebo sa to muselo a nemalo zmysel o tom ani diskutovat, ale takyto postoj v dnesnej dobe, ked kazdy kope za seba je milny,,,

nae
27. okt 2011

@anicka1981 mas pravdu, hlavne ked je clovek neisty, ma tendencie verit "autoritam" so skusenostami. Teraz cakame druheho potomka, tak nasavam informacie a vela veci by som chcela inak, ci uz vedenie porodu, pristup k babatku, ockovanie-resp. neockovanie atd. V sucasnosti hladam referencie na nasu pediatricku ohladne postoja k ockovaniu, ale mam taky pocit, ze je to "stara struktura" 🙂 Chcem sa k nej ist poinformovat este pred narodenim potomka, co a ako, a podla toho bud pa-pa, alebo sa tam znovu nahlasime.

manof
27. okt 2011

@martuliena
RC Macko drží rekord v hlučnosti. Bez toho repráku a mikrofónu by som bol úplne zachrípnutý.
Menej hlučno asi nebolo, skôr by som povedal, že ten mikrofón pomohol.

alikaa
27. okt 2011

@paula_1 no predstav si, ze existuju dr. ktori po ockovani na teploty davaju antibiotika... tejto kamoske co ma dcerku ich doktorka predpisovala po kazdom ockovani, lebo okrem teploty sa tam vzdy este priplietli kasle a sopliky a pod. Bohuzial moje komentare k tomuto pristupu boli odpinkane, ze dr. vie co robi.
A ak by si chcela kontak na nasu dr. mozem do IP, ale neviem ci ju odporucat. Nase kontroly prebehli vzdy za cca 3 minuty, nebol priestor sa pytat, lebo v ordinacii sme vzdy boli 3 mamicky, jedno dieta sa prave obliekalo, dalsie vyzliekalo a dalsie vysetrovalo... My sme odmietli pred par mesiacmi MMR cez telefon, volala nam sestricka, ze kedy mozme prist, ja som povedala, ze chcem odmietnut a sestricka, ze ok zapise si to do karty a bolo. Takze nebol priestor na nejaku diskusiu. Zatial sa mi RUVZ neozvalo a dufam, ze ani neozve. A kedze moj maly chory nebyva (so soplikmi alebo jednodnovymi teplotami k dr. nechodime), tak snad ju uvidime az v 3. rokoch.

prevenar
27. okt 2011

@alikaa no, oni na to skor ci neskor pridu vzdy. a) ak ta lekar protizakonne nahlasi, tak na to pridu hned. b) ak ta nenahlasi, tak na to pridu aj sami, kedze raz rocne kontroluju zaznami o ockovani. ide len o to ako budu iniciativni ak budu tvoje zaznami vyzerat ako tie nase 😀 cize znacne prazdne 😝

prevenar
27. okt 2011

kurnik , 900 stran :D niekto by to mohol zhrnut a vydat roman - "pribehy z modreho konika" 😎

lucisa
27. okt 2011

Omlouvám se, jestli se budu po někom opakovat, ale nemám sílu dočítat, je tady toho hodně, jen jsem se dnes dočetla zajímavé věci, které s tímto tématem částečně souvisí. Jak nás neustále někdo nahoře tlačí do očkování, aby se někdo nabalil:
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/248678...

prevenar
27. okt 2011

@lucisa neucinnost je davno znami fakt ..avsak "neucinnost" je fakt len spickou ladovca celeho problemu okolo tejto aj ostatnych vakcin. ked si to precitas pozorne, zistis ze je to len sikovne napisany clanok pre podporu ockovania. "stara vakcina sice nie je tak ucinna ako by mala ,, ale taaa novaaa.. hmmm to bude papanicko" 🙂 zaroven pekne odviedli pozornost na temu ucinnost-neucinnost , kdezto hlavny problem je uplne inde. ..a to su "vedlajsie" ucinky.

milanka33
27. okt 2011

Ahojte
Veľmi neprispievam do témy len Vás ticho čítam.
Na toto som narazila http://www.topky.sk/cl/13/1289965/Ucinnost-vakc...

lucylulu
28. okt 2011

Ahoj chcem len povedat tolko zijem v usa a tu je ockovanie odporucane a da sa povedat nie ale to co sa tu deje a to kolko deti musi dostat do 15 mesiaca svojho zivota az 36 vakcin je svinstvo a hlavne kolko deti maju hrozostrasne reakcie ☹ Ja neockujem a ani nebudem nasla som na jednej slovenskej stranke skupinku ludi co zhanaju podpisi na peticiu http://www.slobodavockovani.sk/ skuste ak mozte sa zapojit ja sa snazim ale cim je nas viac tym lepsie pre nase deti.

anicka1981
28. okt 2011

@nae ja som mala pekny porod, ale som si ho musela tvrdo vybojovat, 😉 vsetko super dopadlo, naozaj velmi pozitivna skusenost,,,,, a starostlivost o babo bola tiez velmi dobra, nemam im co vytknut, ale si uvedomujem, ze nieco som ovplyvnit nemohla, takze urcite sme mali aj stipku stastia 😵 a prakticky hladanie na internete informacii ohladom porodu ma doviedli aj na temu ockovania-neockovania, takze som bola rozhodnuta tbc nedat urcite, a potom postupne som dosla k zaveru nedat nic,,,, a lekara som az tak neriesila,,,, aj ked s nim som tiez mala troska stastie, lebo do mna netlaci niake ockovacie halusky,,, uvidim, ci ma nahlasi, alebo pocka, kym mu nepride neaka kontrola,,,, no ale mame sa stahovat, tak uvidim ako to bude dalej,...

luciatko789
28. okt 2011

@sana15 Ked sa uz hras na pani doktorku, tak si aspon over vyznam slova celulitida, co nie je v tomto pripade ta pomarancova koza, ktoru maju zeny na zadku: http://www.chorobycloveka.estranky.cz/clanky/ce....

prevenar
28. okt 2011

ludia dobri, trosku na inu temu, nasiel som fantasticku stranku kde je super vysvetlene o co ide v politike a financiach . su tu veci ktore sa do sprav samozrejme nikdy nedostanu. je to nieco ako slobodavockovani v ramci spravodajstva 🙂 informujte sa a volte podla toho ako hlasuju strany v klucovych hlasovaniach a nie podla nic neznamenajucich prazdnych slubov. nevolte nikoho kto hlasoval za "euroval" len tak sa mozme zachranit. vsetci by si mali zobrat priklad z islandu. tu sa snazili prevziat krajinu banky a zaviazat island k nekonecnym dlhom s ktorym tyto ludia nemali nic spolocne. parlament bol kupeny tak ako u nas a vsade v EU. ludia proste vypalili parlament prinutili politikov k referendu a v nom to odmietli. o situacii na islande sa nikde nepisalo ^^

toto su najnovsie spravy.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/8...

manof
28. okt 2011

Poradný výbor CDC vyhlásil, že mladí chlapci by mali byť očkovaní proti vírusu HPV, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice
http://www.slobodavockovani.sk/news/poradny-vyb...

cigaretka5
28. okt 2011

@manof myslela som ze tieto urady su na byvalej krajskej baze ale kukam, ze je to o okresoch, neveis ako je to v Senici?

didulka85
28. okt 2011

Nedavno som tu postrehla, ze PFIZER monitoruje, co sa o nich pise na internete a sleduju aj toto forum. Neda mi, aby som nezareagovala, kedze maju na stranke zverejneny aj moj prispevok. A tento si urcite precitaju pani z PFIZER-u tiez.
Moja dcera mala reakciu po ockovani. Ako rodic, ktory miluje svoje dieta, obratila som sa na lekarov. Pomoci som sa nedockala. Zufala som sa obratila na vasu spolocnost, kedze mate na stranke cislo, kam sa hlasia neziaduce ucinky po ockovani. Tam mi pani z Ceskej pobocky povedala, ze nedokazem, ze to je z vasej vakciny, kedze mojej dcere pichli 2 vakciny od 2 vyrobcov. Gratulujem... Take slova naozaj potesia rodica dietata, ktore ma problem po vakcine.
A teraz pointa... Vrchol vsetkeho bol, ked mi od vas volala nejaka pani, ktora sa pytala na zdravotny stav mojho dietata. Rozhovor vyzeral nasledovne: Pani: Dododododododobry dededededen... Si robite srandu? Taketo finty na mna neplatia. Mozno je XY rodicov, co sa nad chuderkou zlutuju a radsej ukoncia skor rozhovor, no ja medzi ne nepatrim. Ja som ju vytrapila a evidentne jej rozhovor so mnou nebol prijemny.
Dokonca som od vas dostala aj mail, kde mi pisete, ze sa mi snazite pomoct v sulade so zakonom. To je ako? Ze mi zavola koktajuca telefonistka alebo mi napisete mail? To ma ma akoze potesit?
V mailovej komunikacii som vas ziadala, aby ste mi dali aspon nejake vysvetlenie, co sa mojej dcere stalo, kedze mi to doteraz nikto nevysvetlil. Vlastne vysvetlil. Homeopatka, ktorej liecbu si musim hradit sama.

halienka
28. okt 2011

@didulka85 no tá hláška, že nedokažeš, že to je z ich vakciny, keďže tvojej dcere pichli 2 vakciny od 2 vyrobcov naraz, to je vrchol arogancie, hnusu, vychcanosti a neviem čoho ešte, to vyznieva akoby to bolo tým pádom zámerom, to švihnúť naraz, aby bolo vlastne nedokázateľné, že akékoľvek nežiadúce účinky sú z ich vakcíny. Tak to je postoj za všetky prachy, a ak toto čítajú, nech si uvedomia, že tu nejde o guličky ale o deti, ich zdravie a život, preboha! 😠 😠 😠

pifina
28. okt 2011

@halienka vobec by som sa nedivila, keby toto bolo fakt zamerom, preco sa pichaju dve injekcie naraz :-/

denduska
28. okt 2011

@halienka
@pifina ja si myslim ze to je schvalne tak urobene ze sa pichaju naraz...aj ked su z roznych firiem..ruka ruku myje 😝

pifina
28. okt 2011

@denduska ved prave to, ze su z roznych firiem :-/ je mi z toho zle :-/ s tymto svetom sa fakt musi stat nieco zle, aby sa ludia prebudili ...