Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
14. feb 2011

@mata35 jasne ze by som (sa ani dieta) nedala operovat bez anestezie, lebo je to moje povolanie 😅 si trafila 😀 pre mna osobne by bola vyhra keby tie povinne ockovania aspon okresali na polovicu a ostatne by boli dobrovolne ale plne preplacane. Ved ked pozriem moj ockovaci preukaz a ten dnesny..tak kazdy den oslavujem ze som este nazive....a to preslo necelych 30 rokov 🙄

mata35
14. feb 2011

@kaja73 aj moja svokra je proti lekárom, hovorí, že je to biznis..... ale trpí na klby už asi 5 rokov, u lekára nebola a hltá jeden voltaren za druhým.... tiež sa zamýšľam, to jej nevadí, že lieky je tiež biznis?

Ale keby sme sa spýtali aj lekárov, koľko ľudí, toľko názorov.
A čo sa týka tých pneumokokov, ja zas poznám deti, čo mali také silné zápaly pľúc, že skončili na infúzkach v nemocnici a dostali dobrú šupu chémie do tela.

Ja v mojom okolí nepoznám deti, čo by mali nejaké hozné reakcie na očkovanie. Vždy je to súhra viacerých faktorov.
A vôbec, nebudem sa tu doťahovať, čo k ničomu nevedie. Aj v sobotu bolo v novinách, že matka s dcérou zomreli ako precházdali cez cestu (a zdravé a myslím, že aj zaočkované, a keby aj nie......), takže naša debata oničom..... aj tak bude tak, ako má byť. Pekný deň......

mata35
14. feb 2011

@pifina NIE

mata35
14. feb 2011

@denduska vidíš, žiješ a si možno aj zdravá

certica
14. feb 2011

@mata35 mati, ale tvoja svokra hlta ten voltaren ciste dobrovolne 😉 . su aj ine alternativy starostlivosti o svoje zdravie a liecba...

bubinko83
14. feb 2011

inak moja pediatrička povedala že jej osobne nikto neodmietol očkovanie (tomu moc neverim) ale vraj ona to musi nahlasit a nam pride nejake vyrozumenie kde nam bude udelena nejaka sankcia alebo čo ? Ako pokuta? Je to pravda? Išli po vas kto ste nedali očkovat?

barborka08
14. feb 2011

@mata35 Citujem: " Bože, čo by ľudia v Afrike dali za to, keby ich ktosi zaočkoval, aby zbytočne nezomierali na na choroby, ktoré, my ani nepoznáme aj vďaka očkovaniu..."
Vacsina domorodych chudobnych ludi v Afrike je napichanych ako jezkovia vseliakym moznym svinstvom, mozno experimentalne, mozno skutocne s dobrym umyslom, to ja uz posudit neviem... To, co v Afrike spominani ludia potrebuju je zdelanie aby sa dokazali sami o seba postarat, aby si dokazali zabezpecit hygienu a stravu, ktora ma aj nejaku vyzivovu hodnotu... Skus vybehnut do Afriky a trosku sa rozkukaj, okrem toho ze Ti bude srdce trhat z toho co uvidis, mozno pochopis, ze to nie o tom ako strasne im chybaju ockovacie latky a ako cakaju aby ich ktosi zaockoval...

mata35
14. feb 2011

@barborka08 a ty si tam bola kedy?
A dala by som Vám všetkým náklady spojené s liečbou, keby Vaše dieťa na niečo z toho, čo ste odmietli očkovať ochorelo zaplatiť...... ☹ to by ste čumeli......

kaja73
14. feb 2011

@mata35 K tym pneumokokom-ta vakcina je robena na pomery v USA u nas si ani nedali namahu zistit ake kmene sa vyskytuju tu.Tych kmenov je totiž myslim okolo 200-ale to neviem iste a ta vakcina je na 13-podla vzoru USA -a už sa zistuje, že sice tie druhy klesaju ale nahradzaju ich tie ostatne kmene.A deti co su očkovane mnohe prave po očkovani začnu mat s pnumokokmi problemy.A este snad ze sme JEDINA krajina v EU,ktora ma toto očkovanie povinne a pritom patrime medzi krajiny s najmenšim množstvom tychto ochoreni.Zapaly stredaneho ucha vobec neklesli od očkovania.Len povodca sa vymenil. 😒 je to len hra na city rodičov s krasnym zarobkom pre firmy.A k tym nakladom na liečbu-dobre ale nech si plati aj zavodnik na cestach,človek co prechodi chripku a ine virozy a ma nasledky na srdci,klboch,clovek po infarkte-ako nasledok obezity,narkomani,alkoholici,ludia čo podcenili preventivky na rakovinu a už ju maju v pokročilom stadiu atd.Budme si VSETCI rovni.

tin007
14. feb 2011

Jooooj, vidim, ze som opat zabludil niekto, kto sa stavia do pozicie zalobcu, sudcu aj kata! 😠
@mata35 kludne si zaplatim naklady na liecbu ochorenia, proti ktoremu je ockovanie a ja ho odmietnem, ak si budu svoju liecbu platit fajciari, alkoholici, narkomani, obezni ludia a pod. to by si len cumela! 😉

skolara
14. feb 2011

moje dieta malo v nose pneumokoka a dostala ho v skolke v plnne ockovanom kolektive a hadajte co sa stalo ??Po 2 tyzdnoch ho uz nose nemala lebo telo si s tym samo poradilo a bez atb. Takze aj taka je sila organizmu 😉 😉
A vlastne jej ani nesposoboval problemy len nahodne z vyteru jej vysiel nalez.

kaja73
14. feb 2011

@mata35 A k tomu že nepoznas nikoho s nasledkami-to len preto že nevieš CO je nasledok.Určite poznas deti a ekzemom,potravinovymi alergiami,diabetom,autoimunnymi chorobami,deti s dyslexiou,a dalšimi poruchami učenia,deti sa autizmom.Co si mysliš že je na pričine tak ENORMNEHO narastu tychto ochoreni,zrovna v dobe rozmachu očkovani.Vzduch sa až tak neznečistil,prave naopak od padu komunizmu vela tovarni zavreli a tieto choroby stupaju.Ze by chemiou z vakcin-hliniček,olovko atb a mnohe dalšie dobrotky vpichnute do telička važiaceho 6kg s 20 nasobnym prekracovanim hranic toxicity?.Skus si zistit ako dlho sa vakciny testuju. 😉 Alebo si prečitaj knihu od HIRTEHO-Očkovanie pre a proti-je to nemecky pediater-teda clovek z praxe a odbornik.

barborka08
14. feb 2011

@mata35 ...to ja skor "cumim" ako reagujes na prispevky... Kazdy kto tu pise a ma co to prestudovane o vakcinach, ma urcite skusenosti, ktore ho viedli k nastudovaniu si tejto oblasti spolu s pozitivami aj negativami a na zaklade toho kona a robi rozhodnutia... Nehovor a nepis ako by si rada potrestala rodicov keby ich deti ochoreli na to ci ono, len preto ze ich nedali z konkretnych dovodov ockovat, pretoze nevies o pripadnej konkretnej situaci nic. Odporucam ti len nastudovat si informacie z roznych zdrojov a studii. A hlavne, aby si nemusela negativa ockovania zazit pri vlastnych detoch...

bubinko83
14. feb 2011

@tin007 ,presne moja reč s tymi alkoholikmy atd. 🙂

bubinko83
14. feb 2011

aj my trpime atopickym ekzemom a myslim že je to nasledkom očkovania aj ked nemam to na 100% potvrdene.Akurat dnes sme boli u imunologa a sam mi hovoril že neuveritelne množtvo deti trpi AE a alergiami rozneho druhu. ☹ A ešte jedna vec ako to že u nas v SR je to "povinne " očkovanie take nevyhnutne kdežto v inych šatotoch sa vobec neočkuje???

oscarka3
14. feb 2011

@mata35 , ja by som bola strašne rada keby mi peniaze za odmietnuté vakcíny vrátili. vedela by som ich využiť oveľa zmysluplnejšie 😉

lubka3700
14. feb 2011

@bubinko83 vidím, že máš jedno dieťa, a ak by si mala náhodu druhú, vyskúšaj ho nedať očkovať, a uvidíš, či bude mať ekzém, alebo nebude..... to sú všetko dohady, čo by bolo keby.

lubka3700
14. feb 2011

@bubinko83 to súhlasím aj ja, alkoholici a fajčiari.... nech sa páči, nech si platia za liečbu chorôb srdca, či púc. Ale zas súhlasím aj s Maťou, nech si platia aj rodičia, čo odmietli povinné očkovanie. Je to každého slobodná voľba.

bubinko83
14. feb 2011

@lubka3700 ,určite nedam druhe dieta očkovat aj keby maly nemal ekzem.

bubinko83
14. feb 2011

@lubka3700 a ked je dieta zaočkovane napr.proti rotavirusom a dostane to napriek tomu kto to ma platit v takomto pripade? A hlavne to utrpenie matky ktora jednak vyhodila peniaze za uplne zbytočne očkovanie a jednak za to že trpi tym že dietatko je chore napriek tomu že ho dala očkovat ? Tak načo je to? Kolko ludi si plati zdr. poistovnu a pritom vobec nebyvaju chory? Tie ich peniaze idu kam?

kaja73
14. feb 2011

@lubka3700 myslim že keby si platil každy choroby ,ktore si sposobil sam, asi by sme si všetci skoro vsetko platili-ved sa zamysli -nikdy si neprechodila virozu,nevymeškala preventivku,neprebehla cez cestu,nezjedla nezdrave jedlo ,dodržiavas vzdy zdravu životospravu ,očkuješ sa každy rok na chripku,mas zaočkovanu hepatitidu,tetanus mas preočkovany,v aute si vždy zapnuta,vždy ides predpisanou rychlostou atd ?.takže nebudme na seba taki prisni,ono sa to vrati ako bumerang.

lubka3700
14. feb 2011

@bubinko83 a rotavirusy sú povinné?

bubinko83
14. feb 2011

@lubka3700 ,niesu povinne ja to hovorim ako priklad,lebo su aj ine ochorenia proti ktorym sme očkovany a pritom ich dostaneme ako napr. teraz bol čierny kašel.

desszi
14. feb 2011

@barborka08 ja si tiez niekedy myslim, ze ti chudaci v Afrike su len velka pokusna skupina pre farmaceuticke a ine koncerny, ktore sa potom tvaria, kolko dobra pre ne urobili ☹
@mata35 a mne kto preplati vsetky tie naklady, ktore mam, kedze moj syncek je na specialnej diete "vdaka" ockovaniu, to uz nikoho netrapi? Keby si videla co vsetko nesmie, tak by sa ti z toho zakrutila hlava a to co smie stoji take peniaze, ze mame co robit, aby sme to ustali. Len dufam, ze sa z toho casom dostaneme, pretoze jeho zivot by bol plny obmedzeni. Ale toto este nie je ten najhorsi pripad. Ja som vdacna za to, ze mame len tento problem.

Teoreticky by malo ockovanie podporit imunitu, krvne vysledky nasho drobca onoho casu ukazali vsetky imunoparametre znizene a teda dost. Z toho mi vyplyavju dve veci:
1. bud bol tento stav vrodeny, takze by nesmel byt ockovany, ale kedze ho nikto nevysetroval, nikto o tom ani nevedel (bolo to hop anebo trop)
2. alebo je tento stav ziskany - pytam sa z coho? od mala neprekonal ziadne ochorenie, ani len sopliky, ktore by mohlo vyrazne vycerpat imunitu telicka,bol plne dojceny, tak mi ako jedine ostava ockovanie. Tak dakujem za takuto podporu imunity.
Som len rada, ze sa v inkriminovanom obdobi nestretol so ziadnym agresivnym mikrobom.

Mozno sa mylim, a to co som napisala, vobec nie je tak, ale neviem, budem rada, ked mi to niekto objasni.

lubka3700
14. feb 2011

@kaja73 virozu, vždy vyležím, preventívky dodržiavam, cez cestu chodím iba po prechode, nezdravé jedlo - to je aké?, na chrípku sa očkujem, tetanus mám preočkovaný, hepatitídu - nie, v aute som vždy zapnutá, rýchlosť dodržiavam...... ha ha a budem tu naveky......
no, to čo som napísala fakt dodržujem, ale všetko je relatívne......jedna strana je môj pohľad na vec a druhá strana je tvoj pohľad na vec.
Ale keby som dala písomne, že sa zriekam nejakého očkovania, tak by som sa nemala báť následkov, ale mala by som byť presvedčená, o svojom správnom čine, a tým rátať s tým, že dôsledky si znášam sama, nie, že vyskúšam, ale potom poisťovňa preplácaj. Aj na burze, keď riskuješ, môžeš prehrať, ale aj vyhrať.
Alebo ideš si brať chlapa a celá rodina je presvedčené o tom, že je ten nesprávny, ale ty si ho berieš, podpíšeš, že ho chceš. A keď potom zistíš, hop, zmýlila som sa..... kto za to zaplatí? iba ty. To bolo tak obrazne. 😉

kaja73
14. feb 2011

@lubka3700 Ale co mysliš kolko ludi toto dodržuje?Možno si jedna z milona.Takže platme si všetci vsetko.A ja viem prečo neočkujem dalej.Viem čim sme si prešli a nikdy viac.Presne viem ake riziko podstupujem a z mojho pohladu je to menšie ako riziko spojene s očkovanim.Tiež mi nik finančne nepomohol ked sme odstranovali nasledky očkovania,kaslali na nas. a ani to nik nehlasil.A tak sa robi statistika.

lubka3700
14. feb 2011

@desszi to mi je ľúto, ale kde máš istotu, že je to z očkovania? Aj kedysi naši rodičia a aj my sme boli očkovaní a nebolo toľko alergií

lubka3700
14. feb 2011

@bubinko83 ale to zas, možno sem doniesol niekto, kto to očkovanie odmietol..... neviem....
😒

kaja73
14. feb 2011

@lubka3700 len jedna posledna otazka-kolko literatury mas nastudovanej ohladom očkovania-ale nie financovanej farma firmou,kolko statistik si čitala o poklese ochoreni pred zavedenim očkovani?A to s tym očkovanim minulych generacii-si si ista že mali tolko očkovani ako deti za poslednych 5 rokov?Už len moj starši syn ma citelne menej ako moj mladši.Nas očkovali na DI.TE-PE a v 12 rokoch na rubeolu.To bolo vsetko.Teraz je to ako?Zložka na hemofila v Hexe sposobuje niektorym detom potravinove alergie,to sa už zistilo.Ale treba si info hladat a nielen slepo prijmat od bohov.A ten cierny kasel sa širi medzi očkovanymi,a ked napr žena prekona tuto chorobu tak, ak dojčijej babo toto ochorenie nedostane-čo sa neda povedat o tom ked je len očkovana a dieta je ohrozena na živote prave prvy pol rok,čo vakcina nezabera.Ciže očkovanie na čierny kasel praveže sposobilo,že deti su nim viac ohrozene prave vo veku ked ich može zabit.

barborka08
14. feb 2011

@lubka3700 Nerozumiem tvojmu prispevku... Stale tu hovorime a piseme o povinnosti ockovania vyplyvajucej zo zakona, alebo o dobrovolnom osobnom rozhodovani za koho sa vydat? 😕 A ked uz sa tu spomina slovne spojenie "niest nasledky", ano suhlasim, za svoje ciny treba niest nasledky a ku vsetkemu sa stavat zodpovedne. No upresni mi, kto nesie nasledky za zhumplovany zdravotny stav dietata po ockovani? Opat len rodic?

@desszi