Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
16. máj 2010

hely79: podla mojich skusenosti, pediatri toho vedia o vakcinach menej nez ja a to nemam lekarske vzdelanie
Tiez som skusal presvedcit moju sestru o rizikach ockovania, ale radsej to nechcela ani pocut. Ma 2 male deti a radsej ich dala zaockovat, lebo sa bala toho, ze by ich nedala zaockovat a stalo by sa nieco hrozne.
Tiez mam kamosa, ktory ma 2 male deti, ale po skusenostiach s mojou sestrou som mu o ockovani radsej nic nepovedal. Jeho syn dostal kratko po ockovani zapal priedusiek, pluc a potom stratil imunitu. Lekarka iba skonstatovala, ze casom ju mozno zase ziska.
Maly je permanentne chory a vystriedal mnoho antibiotik a v tomto trende pokracuje.
Po skusenosti s mojou sestrou som mu radsej ani nehovoril, ze to ma zrejme z ockovania.
Je to chulostiva tema a ako to tak pozorujem, tak vacsinou o rizikach ockovania vedia rodicia, ktori si uz problemy s ockovanim prezili. Tym boli donuteni si nieco vygooglit a potom zmenit nazor na ockovanie.
Vymyvanie mozgu v tejto oblasti bohuzial funguje skoro dokonale.

tin007
16. máj 2010

ahojte, pred cca 2 tyzdnami som dala otazku na tu stranku sprievodcaockovanim, ale akosi tam nie je 😠 zeby profesor nenasiel ziaden argument?

oscarka3
16. máj 2010

tean, tiež mám také skúsenosti ako ty. keď niekomu niečo poviem o rizikách očkovania, tak reagujú: "radšej mi nič nehovor" 😒

maznacik007
16. máj 2010

nas maly ma 22 mesiacov este nedostal to ockovanie MMR... na ktore ale pojdeme tak o mesiac cca.. co urobit aby to znasal co najlepsie... rozmyslala som ze ci davat vitaminy /sirup/ tak tyzden pred a tyzden po.. inakmoc umele vitamniny neuznavam

teodorka
16. máj 2010

hmm ani ja o tejto teme s nikym nedebatujem ,beztak ma maju za cudacku pre moje nazory ale toto by bola inac silna kava pre vsetkych okolo ze som si dieta nedala ockovat

tin007
16. máj 2010

ahojte, ja sa obcas rozpravam o ockovani s ludmi z mojho okolia, ale nie tak, ze s hocikym a som celkom milo prekvapena, ze dost ludi ma taky nazor, ze netreba ockovat bezhlavo, resp. sami mi povedia, ze su radi, ze nasli niekoho, kto ma pochybnosti a pridaju vlastnu alebo sprostredkovanu skusenost. mne zatial nik nepovedal ani pol negativneho slova k tomu, ze maly nie je "komplet" ockovany.

tin007
16. máj 2010

maznacik skor davaj homeopatika (skus par stran dozadu ak ti nik nenapise ich nazov a davkovanie)

petot
16. máj 2010

cora73: Je naozaj rozdiel v tých výživových doplnkoch. Treba si všímať nielen formu, ale aj obsah horčíka. Napríklad jeden veľmi používaný prípravok, ktorý sa volá "magnézium 500", obsahuje na tabletku len 50mg elementárneho horčíka.

Dr. Abraham odporúčal pacientkam s nedostatkom horčíka užívanie doplnkov v dávkach 800-1200mg horčíka denne. Keď po niekoľkých týždňoch začne mať ten horčík laxatívne účinky, to znamená, že telo sa nasýtilo a môžu sa znížiť dávky.

cora73
16. máj 2010

petot,dik,uz len pozhanat info o obsahu na nete a ist vyzbrojena vedomostami do lekarne... 😀 aby tam zas neboli mudrejsi... 😀 aj som si spomenula,ze vzdy,ked som bola bez "davok",tak som mala aj problemy zaspat...

misik
16. máj 2010

maznacik pred a po sa dava homeo thuja a telesna teplota moze byt max. 36,8 - tak povedal mne nas alternativny dr.

blovitc120
16. máj 2010

Maznacik, Thuya occidentalis 15 CH, den pred, v den a den po ockovani, 5 guliciek rozpustit v troche vody a podavat na umelej lyzicke, nesmie prist do styku s kovom, pol hodiny pred a po nic nejest a nepit, jedine vodu.

manof
17. máj 2010

tean:

Ak to Tvojmu kamarátovi nepovieš Ty, tak kto?

Len tak mimochodom: je rozdiel povedať niekomu o tom, že MOŽNO JE DIEŤA CHORÉ Z OČKOVANIA, a presviedčať ho silou-mocou, že to tak je.

Mne osobne sa osvedčilo nepresviedčať, ale klásť dobre formulované otázky. Napr. keď najbližšie toho kamaráta stretneš, môžeš sa ho spýtať (ideálne po zdvorilostnej otázke, že ako sa má jeho dieťa, či je ešte stále také chorľavé a pod.), či neuvažoval o tom, že by to mohlo byť z očkovania. Týmto dávaš tomu človeku úplnú slobodu myslenia a buď ho tá myšlienka zaujme, alebo nie. Prípadne to môžeš doplniť slovami, že si už počul/čítal o tom, ako sa z úplne zdravého dieťaťa stalo po očkovaní chronicky choré dieťa, tak že či "náhodou" toto nie je tiež ten prípad. Ak sa kamarát nechytí, tak zmeň tému a je to vybavené. Ty si tým svoju morálnu povinnosť splníš, a od tej chvíle je to len a len na Tvojom kamarátovi, či sa v záujme zdravia svojho dieťaťa začne tou myšlienkou zaoberať viac, alebo zostane naďalej oddaným vyznavačom Sekty plošného očkovania. Možno sa nechytí hneď, možno Ťa najskôr zamietne, ale aj tak Tvoja OTÁZKA nahlodá jeho presvedčenie a možno o mesiac sa Ťa spýta, kde si sa o tom dočítal, kde by sa on o tom mohol dozvedieť viac... A možno nie... Možností je veľa. Ide o to, aby si aj Ty mal svedomie čisté a aby aj jeho sloboda zostala v plnej miere zachovaná.

manof
17. máj 2010

maznacik007:

Si si istá, že chceš dať svojmu dieťaťu pichnúť MMR vakcínu?
Nechceš si to radšej vopred poriadne rozmyslieť? Lebo aj takéto niečo sa Ti po MMR-ke môže prihodiť (resp. nie Tebe, ale Tvojmu dieťaťu):
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/jakub-pov...

K MMR-vakcíne nie je od veci si prečítať aj toto:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/osypky-oc...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/zlyhanie-...

No a v prípade, že súčasťou Tvojho mravného založenia či náboženského presvedčenia je aj odmietanie umelých potratov, tak je rozhodne dobré si prečítať aj toto:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/vedecka-s...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/moralne-u...

Čo sa spomínaných homeopatík týka, ich úlohou je zmierniť negatívne následky očkovania. Bolo by veľmi trúfalé tvrdiť, že homeopatiká (aj keby boli vyslovene šité na mieru danému dieťaťu a podané včas a správnym spôsobom) úplne odstránia všetky negatívne následky očkovania.

Na druhú stranu, ak si sa slobodne, vedome a zodpovedne rozhodla, že svojmu dieťaťu tú MMR-ku predsa len dáš pichnúť, tak tie spomínané homeopatiká sú asi predsa len lepšie, než nerobiť nič. Syntetické vitamínové doplnky by som naozaj neodporúčal. Keď tak ovocné šťavy, najlepšie čerstvo vylisované bez prechodu pasterizáciu či dokonca dehydratáciou. Bez sacharózy (t.j. "bez pridaného cukru"). Ak nemáš odšťavovač alebo lis, tak sú ešte ako-tak použiteľné tie šťavy, ktoré nájdeš v hypermarkete V CHLADIACOM BOXE. Tie nechladené (obzvlášť ak sú z koncentrátu, čiže dehydrované na prášok a následne rozriedené vodou) za veľa nestoja. Taktiež platí pravidlo, že tetrapack je lepší než PET fľaša a sklená fľaša je lepšia než tetrapack - ide o rôzne konzervačné postupy potrebné pri rôznych typoch obalov.

maznacik007
17. máj 2010

manof.. moje rozhodovacie prava su v tomto smere obmedzene.. nakolko maly je u nas v pestunskej starostlivosti.. cize nechcem mat potahovacky so socialkou.. keby nahodou...

aj tak on ma ockavania dost posunute.. vsetky mu davaju o dost neskor ako je ockovaci kalendar... vsetko ma posunute o min. pol roka... lebo hygiena prenasleduje iba vzornych rodicov.. asi...

v case pichania MMR bude mat min. 23 mesiacov....

manof
17. máj 2010

maznacik007:

Čo to znamená "v pestúnskej starostlivosti"? Ste profesionálni rodičia, či ako sa to volá? Alebo ho máte adoptovaného? Alebo ešte niečo iné?

A čo RÚVZ s tým má do činenia?

Nevyznám sa v tom, tak sa pýtam, aké by boli možné dôsledky neočkovania. Rád by som to vedel, aby som bol v obraze.

Vopred ďakujem za odpoveď.

zuzuh
17. máj 2010

Ahojte.Mam 6mes syna a zajtra by sme mali ist na druhe preockovanie .
No neviem ci ho mam dat zaockovat pretoze uz 3 tyz mi kasle. Vsetky vysetrenia - krvny obraz, rengen pluc, vyteri ma dobre.
Pricina kasla je zatial neznama, cakame este na gastro vysetrenie ci to nie je reflux.
Lekarka vravi ze moze byt zaockovani ale ja sa bojim, lebo stale ho trapi ten kasel.
Mam ho dat zaockovat alebo radsej pockat.

blovitc120
17. máj 2010

Zuzuh, ja by som ho v ŽIADNOM prípade nedala zaočkovať, keď kašle, dieťa má byť zdravé, tým argumentuj aj u lekárky.

martinba
17. máj 2010

Ahoj zuzuh, tak myslím že tu ti včetci poradia aby si tam určite nešla, pretože všetci čo tu prispievame pravidelnejšie svoje deti nedávame očkovať aj keď sú 100% zdravé a nie to ešte keď sú choré. Ale späť k tvojmu malému. Kto nariadil rontgen pre 6 mes babo? tomu lekárovi by som sa určite vyhýbal oblúkom. Skús si vyžiadať kultivačné vyšetrenie na baktériu Bordetella pertussis, čo môže byť podľa môjho názoru tá neznáma príčina , keďže je to pôvodca ochorenia zvaného Čierny kašeľ a tvoj syn ho dostal v prvej dávke HEXA vakcíny. Podla štatistiky za rok 2009 bolo 66% detí ktoré na čierny kašeľ ochoreli zaočkované... existuje teória že práve preto ochoreli a mne príde celkom logická.

teodorka
17. máj 2010

martinba ...to znie logicky ..preco na to fakt nepridu dr?

zuzuh
17. máj 2010

ale ona mi tvrdi ze ked choroba uz odznieva tak moze byt zaockovany.
Len neviem ci odznieva lebo uz 3tyz kasle stale rovnako a este je aj zahlieneny.

zuzuh
17. máj 2010

martinba - na ten rontgen nas poslala lebo nevedela co uz s nami ked vsetky vysetrenia boli v poriadku. Aj mne sa to zdalo skoro take male dieta snimkovat ale som si povedala ze ked je lekarka ta asi vie co robi

martinba
17. máj 2010

zuzuh treba si uvedomit, že tu sme iba anonymný prispievatelia na webe, každý súdny človek by sa neriadil názorom z nejakého web fora ani keby išlo o oveľa menej a nie ešte o tak veľa ako je zdravie dieťaťa. Existujú iba dve cesty a záleží na tebe ktorú si vyberieš. Prvá je dôverovať vašej lekárke a druhá začať študovať a zaujímať sa o problematiku. Ta druhá voľba je náročná, pretože v prvom rade musíš presvedčiť sama seba že robíš to najlepšie pre svoje dieťa a potom aj ostaných v tvojom okolí.

Z mojich skúseností ti hovorím, že vo všeobecnosti máme lekárov za odborníkov ale nie je to tak. Sú to taký istý ľudia ako my a iba 5% z nich je naozaj špičkou vo svojom obore, tak ako je to v každom inom obore. Dokonca si dovolím tvrdiť že odbor medicíny je ešte na tom trošku horšie, pretože aj tí neschopný sa držia remesla, keď to už raz vyštudovali.

držím palce aby sa synček čo najskôr vyliečil a aby si urobila správne rozhodnutie.

cora73
17. máj 2010

zuzuh,nie kazdy lekar vie,co robi...posle ta na par klasickych vysetreni a potom je bezradny (vlastna skusenost) ...
povedz lekarke,ze ockovanie nie je ATB,aby sa muselo dat PRESNE na den urceny v ICH KALENDARI,a vypytaj si vysetrenie na cierny kasel,ako ti poradil martinba..ak ho nebude chciet dat spravit,tak si stoj za tym,ze ho das ockovat az ked bude uplne bez kasla a hlienov..prip povedz,ze aj vy doma ste nejaki prechoreli,a ze vies,ze dieta sa moze dat ockovat jedine ked je zdrave a vsetci v rodine su zdravi ..nenechaj sa zlomit nejakym jej tvrdenim,ze urcite sa malemu nic nestane,pretoze ak sa nedajboze stane,tak nikto nie je za to zodpovedny-teda v nasom state...ak teda mienis ockovat,tak jej povedz ze ano,das ho zaockovat,ale az bude uplne ok...(alebo sa jej opytaj,ci si zoberie na zodpovednost,ak sa mu nieco stane,ale zase neviem,aka je to lekarka,a aky mas s nou vztah..)

zuzuh
17. máj 2010

dakujem za radu.
Mne sa zdalo riskantne ho dat zaockovat ale som potrebovala pocut viac nazorov ci ano alebo nie.
Som uz rozhodnuta za ho nedam este zaockovat a rozmyslam nad vhodnou formou ako to oznamit lekarke a ako poziadat to vysetrenie na tu bakteriu. o ktorej som sadozvedala az tu.
Nie som nejaky velky odorca ockovani, ale v poslednej dobe stretavam vela pripadov negativnych dopadov ockovania na dieta.
A kedze sa velmi nerozumiem tejto problematike doverovala som do teraz lekarke.
No budem sa asi musiet zacat venovat tejto teme.
Este raz vdaka za radu najme ohladom tej bakterie

denduska
17. máj 2010

zuzuh, no, z hexy sa cierny kasel dostat neda, kedze je to uz acelularna vakcina, tak uplne teoreticky by mohol mat nejake prejavy, ale urcite nie tri tyzdne...
Druha vec je ze to ockovanie je naprd, cize on skutocne moze mat cierny kasel ale od niekoho ho chytil - od teba, manzela... ja by som urcite nedavala robit nazofaryngelany vyter takemu malemu dietatu, tu si nieco precitaj, ako sa to robi http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... Ja som tiez trvala na imuno testoch len kvoli debilnemu ockovaniu a ked som videla ako mi tyraju dieta tymi ihlami na niekolko krat, hlavu som si trepala o stenu, aj tak to k nicomu neviedlo, vysli samozrejme zle ale ockovat mozeme 😒 ja si myslim ze to za to nestoji..
Osobne si myslim ze najpravdepodobnejsie to naozaj bude reflux - urcite vylucte najma to a potom sa trap s ciernym kaslom a az nakoniec ries nejake ockovanie 😉

petruci6
17. máj 2010

pozrite si toto video a potom sa rozhodnite podla svojho vedomia a svedomia co robime nasim zdravym detom
http://www.auria.sk/blog/ockovanie-zmysel-ci-ne...

atuin
17. máj 2010

Nedavajte vase deti zaockovat, netrapte ich. Ved ostatni okolo vas su ockovani, vase dieta nebude mat od koho ochoriet.
A taky nazofaryngealny vyter? Tak to uz je skutocne zverstvo.

petot
17. máj 2010

zuzuh: Podľa mňa nemá význam robiť test na bordetella pertussis. Resp. doktor by musel presne vedieť, aký test má urobiť.

1, Na obyčajný výter je už neskoro, bordetella pertussis sa dá preukázať kultiváciou len v začiatkoch ochorenia
2, Užitočný by mohol byť jedine PCR test (ak sa nemýlim), ale to len v prípade, že by sa dieťa niekde nakazilo divokým bacilom, pretože
3, Vakcína neobsahuje baktériu bordetella pertussis, obsahuje len bakteriálny toxín, takže síce môže spôsobiť čierny kašeľ (resp. jeho klinické príznaky), ale testom na prítomnosť baktérie nič nedokážeš.

A denduska, čierny kašeľ z vakcíny trvá toľko, kým organizmus odbúra toxín. Môže to trvať aj 3 týždne. http://www.rizikaockovania.sk/sved/brana.html

maznacik007
17. máj 2010

mame ho zvereneho v pestunskej starostlivosti to znamena ze mame priznane vsetky rodicovske prava v beznom rozsahu.. mame na to samozrejme pravoplatne sudne rozhodnutie...

syna ockovat dame aj na MMR.... aj dcera je ockovana... ja som sa zaujimala ako nejakymi pripravkami /homeopatikami, vitaminami/ pomoct imunite zvladnut to ockovanie...

chapem rizika ockovania.. a aj znamy -lekar nam radil ze je to pre maleho lepsie ked sa davaju neskor ako je ockovaci plan... a toho sa drzime... toto ockovanie MMR co sa dava v 15. mesiacoch on dostane az v 23 -24 mesiacoch.. tak dufam ze jeho imunita je vyzretejsia... celkovo nam nebyva chory... moja lekarka nedava ATB hocikedy sopliky neriesim liekmi iba vitaminy, pokoj a max paralen /tabletkovy rozdrveny pri teplote 38 stupnov a viac../ otuzujem ... a klop klop decka su zdrave

nevravim ze deti sa maju ockovat hlava nehlava... ale ja by som nebola si taka ista tym ze nase deti nebudu mat od koho ochoriet na choroby co ich ockujeme...

denduska
17. máj 2010

to som uz citala a podla toho co tam pisu bola ockovana DTwP...chudatko 😔 a druha vec, zuzuh pise ze zacal kaslat pred troma tyzdnami, tak ak by to bola reakcia na vakcinu, hoci len na toxin, asi by to prepuklo skor, kedze teraz idu na druhe ocko, ak ratam ze je medzi nimi rozdiel tych 6 tyzdnov, co by tam ´prve 3 tyzdne ten toxin sedel a cakal...? to je myslim fakt nepravdepodobne 😒