Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
3. jan 2011

@z.vrablova
RÚVZ absolútne nijako. Ale niektorí lekári ako napr. Dr. Rybár z Rimavskej Seče motivuje Rómov oblečením z charity, čo mi pripadá byť dosť na hlavu, pretože charita je od toho, aby pomáhala nezištne a Dr. Rybár (ako každý ďalší očkujúci lekár) má od každého očkovania 6 €, takže zas tak nezištne to asi nerobí.

Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/exkluzivna-...

manof
3. jan 2011

"Ako moderná medicína silnie, využíva k útokom na rodinu čoraz účinnejšie metódy. Musíte ustúpiť "cirkvi", aby ste mohli začať chodiť do školy. Nenechajú vás vstúpiť do dverí, pokým nedokážete, že ste prešli všetkým "posvätným" očkovaním. Skôr či neskôr lekári i školy pritvrdia a pôjdu po tých, čo svoje deti nedajú očkovať. Jednoducho vyhlásia, že dieťa je zneužívané, a zoberú ho rodičom. Tento druh násilia už vypukol."

Dr. Robert S. Mendelsohn: "Nevěř doktorům" ("Confessions of a Medical Heretic"), str. 198 a 199.
http://www.dary-zivota.sk/products/never-doktorum/

"Najviac vypovedajúcou charakteristikou profesie, ktorá by mala prinášať zdravotnú starostlivosť, je tá, že lekári ako spoločenstvo sa javia byť viac nezdraví než zvyšok spoločnosti. Umiernené odhady stanovujú množstvo psychicky narušených lekárov v USA na 17.000, tzn. 1 z 20. Počet alkoholikov medzi nimi je väčší než 30.000, a drogovo závislých lekárov je 3.500, tzn. 1%. 30-ročná štúdia porovnávajúca lekárov s profesionálmi podobného socioekonomického a intelektuálneho statusu zistila, že na konci štúdie bola takmer polovica lekárov rozvedených alebo nešťastne ženatých, viac než tretina užívala lieky ako amfetamíny a barbituráty, či iné narkotiká. Tretina trpela emocionálnymi poruchami tak závažnými, že vyžadovali minimálne cestu k psychiatrovi. Kontrolná skupina nelekárov nedopadla zďaleka tak zle."

tamže, str. 245 a 246.

@denduska , do čoho si to Ty len šla, že si sa dala na medicínu?
😀 😀 😀

z.vrablova
3. jan 2011

@manof ... a potom kto je diskriminovany!!!! 😠

manof
3. jan 2011

@z.vrablova
Nejak som nepochopil. Myslíš ako že lekári sú diskriminovaní?

bambi2
3. jan 2011

@manof ti romovia!! ti sa tak citia... nie??

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
3. jan 2011

tu knihu NEVER DOKTORUM...

sjuzocka
3. jan 2011

Ahojte. Zajtra mame ist do poradne. Dr. zbada ze som ju neposluchla a nedala som syna zaockovat proti TBC. Mam si teraz nieco specialne pripravit, vytlacit nejake papiere alebo len proste ked mi zajtra povie ze ako to ze nie je ockovany tak jej len oznamim ze s tym nesuhlasime lebo to a to a tym to hasne? ako mam postupovat u detskej lekarky, mam si na nieco dat pozor?

susisus
3. jan 2011

@sjuzocka ja by som povedala ze mal vecer teplotu a nebudes riskovat a ze prides potom a do vtedy si vytlac a rozhodni sa ze co dalej, alebo ked ta zase zavola tak povedz zas ze sa ti nezda maly alebo daco 🙂

sjuzocka
3. jan 2011

@susisus ona sa ho nechysta ockovat - nemoze - bcg vakcinu podavaju v nemocnici alebo nejakom kalmetizacnom centre ci co... nam vravela ze mame ist do nemocnice ho dat zaockovat do 6.tyzdna jeho veku, ale sme nesli a zajtra na beznej poradni to zisti (teraz na silvestra vyprsala zakonom stanovena lehota dokedy musi byt zaockovany proti tbc). neviem vobec co mi na to povie, ci mam doniest daco pripravene vytlacene (nejaky nesuhlas s ockovanim aj do buducna..) alebo jej poviem len ze nemame zaujem a bude sa to riesit inokedy... skratka neviem co mam ocakavat

susisus
3. jan 2011

Nehovor ze nechces, natahuj, povedz ze sa ti nezdal maly uplne zdravy, ze mal zvysenu teplotu furt a ze si este nesla, ale ze pojdes 😉

manof
3. jan 2011

@bambi2
Originál knihy je dokonca z roku 1980, ale aj napriek tomu je Mendelsohnova kritika mainstreamového zdravotníctva stále platná. Možno sem-tam spomenie nejaké postupy alebo lieky, čo sa už nepoužívajú, ale to v zásade na veci nič nemení. Je to jednoducho nadčasová kniha a tých pár drobností, čo už zastarali resp. už neplatia, je tak málo, že nimi knižka nijak nestráca na hodnote.

manof
3. jan 2011

@sjuzocka
Radšej si sama napíš a podpíš odmietnutie očkovania, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

Lekárka Ti totiž môže dať na podpis nejakú haluz, ktorá by Ti vo výsledku mohla spôsobiť problémy, ak by si ju podpísala.

sjuzocka
3. jan 2011

susi a co tym ziskam? ako v dobrom sa pytam... lebo mne tvrdili ze tbc sa MUSI zaockovat do 6.tyzdna, inak mam pruser, no a to sme nedodrzali, takze uz pruser mam (ale ja som ho ocakavala :D). jednoducho asi to uz bude musiet nahlasit ci nie?

manof
3. jan 2011

@susisus
Naťahovanie nemusí byť výhodné. Čím skôr je odmietnutie datované, tým skôr začína plynúť premlčacia lehota 2 roky.

manof
3. jan 2011

@sjuzocka
Nahlásiť nemusí nič okrem suchého faktu, že v danom mesiaci ten a ten človek bol alebo nebol zaočkovaný, ak bol či mal nežiadúce účinky (ÁNO/NIE - nič konkrétnejšie), ak nebol, či boli kontraindikácie dočasné alebo trvalé - nič viac. Takže odmietnutie očkovania rodičom zákon ani vyhláška nepožadujú nijak zvlášť hlásiť. Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
Ak by to urobila, bola by to čisto jej osobná iniciatíva nad rámec zákona. Rozhodne nie je povinná nič také urobiť.

susisus
3. jan 2011

@manof Aha... no to keby som vedela, tak by sme uz mali rok premlcany 🙄

manof
3. jan 2011

Gardasil/Silgard schválený v USA ako prevencia rakoviny konečníka:
http://www.slobodavockovani.sk/news/gardasil-si...

@denduska , kukla by si sa mi na to, prosím Ťa? Bolo tam neúrekom odborných termínov a nie som si úplne istý, či som všetky dobre preložil.

manof
4. jan 2011

Prečo India zastavila očkovanie proti HPV?
http://www.slobodavockovani.sk/news/preco-india...

petot
4. jan 2011

@sjuzocka BCG vakcínu môžeš odmietnuť celkom legálne, aj keď RÚVZ si samozrejme bude tvrdiť niečo iné. Odvolaj sa na nemožnosť zistiť vážnu kontraindikáciu, ktorou je imunodeficiencia. Keďže u dieťaťa nie je možné vylúčiť kontraindikáciu, lekár v podstate ani nesmie očkovať. To, že sa napriek tomu očkuje, na fakte nič nemení. Keby sa do toho obul niekto, komu dieťa po BCG vakcíne dostalo ťažké komplikácie, tak by ešte mali horúco, a to paradoxne nielen na RÚVZ, ktorý vakcínu prikazuje, ale aj samotný lekár.

Pozri http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

denduska
4. jan 2011

@manof citala som zatial po slovensky tvoj preklad, je myslim ok. Este potom pozriem ten povodny, pre istotu, ale myslim ze to bude dobre. Sikulka si 😉 intraepitelialne neoplazie...a tak... no fakt 😉

vodicka75
4. jan 2011

@sjuzocka, normalne odmietni ockovanie a Dr. to zaeviduje v karte.
Podla medzinarodnej klasifikacie chorob MKCH su evidovane dovody neockovania:
Z28 Nevykonaná imunizácia
Z28.0 Nevykonané štepenie pre kontraindikáciu
Z28.1 Nevykonané štepenie pre odmietnutie pacienta z náboženských dôvodov a pod tlakom okolia
Z28.2 Nevykonané štepenie pre odmietnutie pacienta z iných a bližšie neurčených dôvodov
Z28.8 Nevykonané štepenie pre iné bližšie určené dôvody
Z28.9 Nevykonané štepenie pre bližšie neurčený dôvod

alebo poziadaj o odklad aspon po 1/2 roku a ziadaj vysetrenie imunity. Ak ti nebude vyhovene zo strany lekara, nech to aj zaznaci oficialne do karty. Ak by malo dietatko primarnu al. sekundarnu imunodefienciu, tak sa nesmie ockovat.
Ale teraz ti to nikto len tak z letmeho pohladu na dieta nepotvrdi, ani nevyvrati.

4.3 Kontraindikácie
BCG Vaccine SSI sa nemá podávať osobám, u ktorých je známa precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku vakcíny.
Za normálnych okolností sa má očkovanie posunúť u osôb s horúčkou alebo s generalizovanými infikovanými kožnými ochoreniami. Ekzém nie je kontraindikácia, ale v mieste očkovania nesmie byť lézia.
BCG Vaccine SSI sa nemá podávať osobám, ktoré užívajú systémové kortikoidy alebo imunosupresívnu liečbu vrátane rádioterapie, ďalej osobám s malígnymi ochoreniami (napr. lymfóm, leukémia, Hodgkinova choroba alebo iné nádory retikulo-endoteliálneho systému), osobám s primárnou alebo sekundárnou immunodeficienciou, osobám s HIV-infekciou, vrátane dojčiat narodených HIV- pozitívnym matkám. U týchto pacientov môže byť účinok BCG vakcinácie zvýraznený a je možný vznik generalizovanej BCG infekcie. BCG Vaccine SSI sa nemá podávať osobám, ktoré dostávajú antituberkulotiká.

Asi pisem neskoro 😅

vodicka75
4. jan 2011

mna sokuju tie kontraindikacie, nie je to hra so slovickami?....aky je rozdiel medzi generalizovanymi infikovanymi koznymi ochoreniami a ekzemom (ten tiez moze byt generalizovany a tiez infikovany)....?

vodicka75
4. jan 2011

Dalsie prekvapenie k BCG:
Pri podávaní základných imunizačných dávok veľmi predčasne narodeným deťom (narodené do a vrátane 28 týždňa gravidity) a obzvlášť deťom, ktoré majú v anamnéze nezrelosť dýchacej sústavy, sa má zvážiť potenciálne riziko apnoe a potreba monitorovania dýchacích funkcií v priebehu 48-72 h. Vzhľadom k tomu, že prínos očkovania je v tejto skupine detí vysoký, očkovanie sa nemá ODOPRIEŤ alebo ODLOŽIŤ.

manof
4. jan 2011

@vodicka75
Áno, treba jednoznačne trvať na tom, aby boli lekárom preukázateľne vylúčené akékoľvek možné kontraindikácie.
Ak to lekár odmietne urobiť, je odmietnutie očkovania legálne.

vodicka75
4. jan 2011

@manof,...myslis? len ktory lekar by to zapisal do karty? oni sa snazia nepripustit potencialne kiksy, ktore by im uskodili.....asi skor len slovne by to povedal (svedok sestricka, ktora prikyvne, co treba, vsakze) a su 2 ludia proti tvrdeniu rodica, ak je tam sam,....normalne mam pocit, ze uz vsade treba chodit so svedkom,....co sa deje v okoli, je mi zle z "vychcanosti" niektorych ludi (nemam na mysli nasu Dr.).

miliharmi
4. jan 2011

Další "pomýlená" matka, která je přesvědčená, že za autismus jejího syna je zodpovědné aspoň z části očkování.

http://www.rodina.cz/clanek8123.htm

angel78
4. jan 2011

ahojte, chcem sa opytat, neviete nahodou, ci ked mi malu nezaockovali do 18 mesiaca na MMR tak ze ci ju este mozu? ja ju nechcem dat zaockovat a tak ma napadlo, ze ked ma uz teraz 19 mesiacov a podarilo sa nam ockovaniu zatial vyhnut, ci to nie je limitovane. viem ze sa to ma ockovat od 15 mesiaca ale ci to nie je obmedzene do akeho veku sa ma podat ta vakcina.. bola by t super vyhovorka preco ju nedat zaockovat. dik mooc

michaelabj
4. jan 2011

@angel78 švagrinina dcéra ma takmer 5 rokov a ešte nebola na MMB očkovaná... dôvodom je individuálny očkovací kalednár z titulu atopickej dermatitídy...
robili jej už 2x testy na imunitu, ale vždy mala zlé výsledky, tak ju neočkovali - z toho vidno, že máš ešte čas... :D
neviem, do kedy je presne termín...

michaelabj
4. jan 2011

@angel78 som si to prečítala ešte raz a pochopila, že ty si práve chcela prešvihnúť ten termín... holt... tož neviem,
ale podľa mna môžeš odmietnuť a dôvod by som nevymyšľala, v podstate zákon ukladá povinné očkovanie, ale neviem o tom, že by ukladal nejaké sankcie (to je slovenska legislativa a pre nu typicke..)