Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luna13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luna13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
18. júl 2012

@hajanka ty nesuhlasis s jej nazorom, ona s tvojim, co ma s tymto jej manzel??? 😀

btw. naozaj si off topic v tejto diskusii, tak poprajme ti vela zdravia a nechaj nas dalej diskutovat o obsahu povodnej temy

@syla po prvom odbere bral 3mes imunostimulacne lieky (aj ked nie som si celkom ista, ci to bolo spravne riesenie) a betaglukan, inak nic len bez strava (vitaminy, min.), vyhybame sa ATB, k lekarke s kaslom uz ani nechodim liecime sa doma co najviac prirodne, este mu davam zvysene davky C (musim dokupit este ze ma napadlo), cistime nos vincentkou v spreji (nie vsak pravidelne), otuzuje sa sprchou 😀

kvetinqa
18. júl 2012

@luna13 co prispevok to perla... Bud rada,ze tvoje dieta ziadne nez.ucinky nezazilo a ludi,kt.maju inu skusenost neries. Tvaris sa aka si scitana,ale o ockovani vies minimum. Mne pride nezodpovedne prave to,ze natlacis do dietata vakcinu len preto,ze je povinna a prib.letak si ani nepozries.. A ak ano,tak mu nerozumies,to si tu uz dokonale predviedla... A o tom ockovani psov by som tiez velmi nepisala. Zajdi si do rakuska a porovnaj si ockovanie psov tam a na slovensku 😉

hajanka
18. júl 2012

@luna13 to patrilo tebe, odpovedanie nefunguje

adriana7
18. júl 2012

@luna13 , no to je to, si veľmi hrdá....my, čo mám deti po očkovaní vážne ochoreli sme už skôr než hrdé, tak pokorné matky..
ad neporovnávajte...predsudky, predsudky...žila si niekedy dlhšie v iných, kultúrne odlišných krajinách? jasné, že každá krajina je iná, už len geopolohou, iná situácia je na rovníku, iná u nás, pri dodržaní rovnakého hygienického a zdravotného štandardu, atď., atď.
...ad riadim sa vlastným rozumom...a čím živíš rozum, lebo ja neustálym študovaním
...ja len nechápem jednu vec...prečo jedna matka nedokáže pochopiť inú matku so zlou skúsenosťou...to už je také nevhodné povedať nahlas svoju vlastnú, aj keď nie väčšinou očkakávanú a autoritami neprijateľnú, ale stále len pravdivú skúsenosť???

kvetinqa
18. júl 2012

@luna13 zato tvoja inteligencia priam vyraza dych

tean
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana7
18. júl 2012

@luna13, alebo ešte z iného pohľadu...nebavme sa o očkovaní, ale napríklad o rakovine, moja hláška:
" nestrašte tu ostatných, v mojom okolí nepoznám nikoho chorého na rakovinu, podľa mňa sa to moc preháňa a zveličuje"
- bude táto moja veta pre teba štýl "riadim sa vlastným rozumom"? alebo si pomyslíš, že som nedostatočne informovaná?

mikymiky
18. júl 2012

@tean vidis, to som si az teraz vsimla...

mackoxxx
18. júl 2012

Nerada sa zapájam do tém ktorým nerozumiem (a určite aj mnoho z vás). No už sa veľa popísalo za aj proti. Nechápem prečo sa tak osočujete. Každá z nás je matka a každá má právo rozhodnúť sa. Ja osobne poznám človeka (dnes má 45 rokov) a nebol očkovaný (mal cukrovku a rodičia ho nedali preto zaočkovať). Takže dalo sa odmietnuť a dá sa aj teraz. Každá nech sa rozhodne ako uzná za vhodné. Niet nad inštinkt matky. Ja osobne som svoje deti dala očkovať (mám na to svoje vážne dôvody) no súhlasím aj s mamičkou ktorá svoje dieťa nedá (určite vie prečo).

mikymiky
18. júl 2012

@luna13 moj prispevok na predchadzajucej strane patril tebe. Konik dnes nejak hapruje.

prevenar
18. júl 2012

@luna13 no vidis, mna zas vobec nezaujima, co nezaujima teba. takze vela stastia do buducnosti.

adriana7
18. júl 2012

@mackoxxx, ty si zas tolerantná mama 😵

hajanka
18. júl 2012

@mackoxxx ved jasne ze odmietnut sa da, ale za aku cenu? pod hrozbou natahovaciek s uradmi a pokuty...
rozhodnutie ockovat ci neockovat by mali byt slobodne! a o to nam tu vsetkym ide 😉
vas nikto nepokutuje za to ockujete aj ked na to mate "vazne dovody"
my mame tiez vazne dovody (vaznejsie) ale tie su vsetkym ukradnute 😖

heimdalls
18. júl 2012

@luna13 - Nikto sa nechce s tebou ani hádať ani ťa akýmkoľvek spôsobom osočovať, si tu vítaná, ako každý diskutujúci. Musíš si však uvedomiť jeden veľmi dôležitý aspekt tohto fora na 1260 elektronických stranách, je tu mnoho mamín, ktorím práve povinné očkovanie urobilo zo zdravých detí postihnuté, či už atopickým ekzémom, zníženou imunitou až po choroby autistického spektra, rôzne druhy cukroviek, dokonca bohužiaľ (ak sa tejto diskusii povenuješ širšie) aj prípady, kedy následky očkovania skončili tragédiou.

Žiadneho návštevníka tejto stránky nikto z nás prítomných nenúti neočkovať svoje deti, ako som písal naposledy, máš misku váh pre a proti, každý sa musí napokon rozhodnúť sám čo je pre to najcennejšie čo na svete má najvhodnejšie. Bojujeme tu za spoločný cieľ, aby slobodná voľba nebola priestupkom proti nariadeniu RÚVZ a aby slobodnému rozhodnutiu (podľa môjho názoru jedného z najzodpovednejších v živote človeka) nestála v ceste ako strašiak pokuta v možnej výške do 331€.

kvetinqa
18. júl 2012

@mackoxxx len o tom to cele je. U nas nemas pravo sa rozhodnut. Musis dat dieta oblovat,ak nie pachas tym podla ruvz priestupok a zaplatis zan. Ak ma ide buzerovat niekto,kto z toho ma peniaze tak to je v dnesnej dobe bezne. Ale ze tu ide niekoho sudit matka,kt.dieta ma a nevie pochopit,ze ja to svoje ohrozovat nemienim,lebo mam na to asi nejaky dovod,tak to mi pride cudne.. Potom sa necudujme,ze je situacia taka,aka je..

mackoxxx
18. júl 2012

@hajanka Viem, že je to drahé ale ak by som mala vážny dôvod tak by som do toho šla hlava-nehlava. Držím prsty aby ste mali silu (a aj financie) na naťahovanie sa.

kvetinqa
18. júl 2012

@mackoxxx ockovat.sorry

heimdalls
18. júl 2012

@mackoxxx - samozrejme že do toho ideme aj reálne, nie len tu v diskusii, my konkrétne sme odmietli MMR v apríli.....zatiaľ chvalabohu, žiadna neželaná pošta z RÚVZ.

hajanka
18. júl 2012

@mackoxxx heh a co myslis, ze tu vsetci robime 😅

takze nie slobodna volba, ale financie a trpezlivost na natahovanie 😀 😀 😀 dakujemeeeeeeee.... presne toto nam chyba ku stastiu (a hlavne zdraviu) 😠

jerryjanka
18. júl 2012

že vás baví sa s ňou naťahovať - včera očkovala mladšie dieťa - takže vonku z toho ešte nie je. neprajem jej nič zlé a tomu dieťatku už vôbec nie. ale teraz dostala tretiu hexu - a ešte ju čaká mmr.

ajja21
18. júl 2012

@jerryjanka Presne tak, treba ju ignorovať!

strociatka
18. júl 2012

@luna13 to je super, ze sa ti tu paci, aspon sa niecomu priucis 😉

napriklad tolerancii

strociatka
18. júl 2012

niekedy sa tak len zamyslam sama so sebou (vidite dosledy materskej? aj ja 😀) a nie je mi celkom jasna jedna vec: kolki z beznych ludi (vratane mna) nema ani sajnu o prave, zakonoch, novelach, vyhlaskach... a napriek tomu je voci nam vsetkym stat rovnako "kruty" ak zakony neovladame, lebo neznalost zakonov neospravedlnuje. Preco potom v tak dolezitej veci ako je zivot a zdravie nas vsetkych neplati rovnake pravidlo? Preco zakony ovladat musime (ako sa to vezme), ale nase nazvime to medicinske povedomie nezaujima absolutne nikoho. Potom to tu aj v tejto teme tak obcas vyzera, ale o to mi nejde.

Casto sa mi stane, som len clovek a casto o sebe aj pochybujem, potrebujem svoje rozhodnutie nejakym sposobom potvrdit, ujasnit si, ci som spravne urobila to ci ono, nejde tu o rozhodnutie ci kupit rozky alebo chlieb, ale o zivotne dolezitu vec ako je ockovanie. Naucila som sa (konecne aspon trochu) s rozhodnutim obcas pockat a dat si cas. Teraz som sa rozhodla (hlavne po skusenostiach, o ktorych som tu uz vela pisala) neockovat. Je vsak strasne velky tlak vyvijany na nas neockovancov a tak sa mi stane, ze zapochybujem. Nehante ma prosim za to, ucim sa cely zivot, niekedy mi to ide, ale casto skor nie 😠 Takze sa chystam trosku rozvirit hladinu, aby som sa znovu nieco naucila:

Je nas tu vela - niektori neockuju nic, niektori len nieco a niektori vsetko. Chcela by som vediet, od skupiny co neockuje nic a ockuje len nieco, co by dali zaockovat a preco?

Ja zatial neockujem vobec nic a preto, lebo som zatial presvedcena, ze ockovanie je obrovske riziko na zivote a zdravi mojich deti, ale obcas som schopna spochybnit sama seba, tak sa radsej pytam 😕

manof
18. júl 2012

Z knihy:

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 5.: "Pravá podstata imunologickej pamäte"
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

monky978
18. júl 2012

@strociatka tiež mávam takéto pocity... ale je to normálne. Nerozhodujeme o tom či dať dieťaťu "svetrík" alebo nedať...
My neočkujeme nič, lebo po zistení si všetkých pre a proti to jednoducho tak teraz momentálne cítim. Ak budem o tom raz presvedčená, že je správne očkovať všetko alebo iba niečo tak to tak urobím. Ale zatiaľ sa riadim rozumom + srdcom + mojou intuíciou = neočkovať nič

A je mi jedno kto si čo myslí... je to holý fakt a nič s tým nenarobí!! Ja som rodič, moja zodpovednosť!!

prevenar
18. júl 2012

@strociatka u nas je to jednoduche ..

nic a za ziadnych okolnosti 🙂

Gates sa jasne vyjadril k comu su vakciny urcene a poznam jeho agendu a "nadacie" ..v tomto mu skutocne verim. vie co robia aj aky je ich ciel. kazdy vie, ze jeho a jemu podobnym ide o znizovanie poctu ludi na Zemi. kto chce, aby jeho deti boli toho sucastou, tak uprimne drzim palce. 😕

-kto chce nech samozrejme ockuje, v podstate som tomu "rad" ..bude tu viac miesta pre moje deti a ich potomkov lol

strociatka
18. júl 2012

@monky978 som rada, ze su tu tieto temy, lebo rozhodovat sa na zaklade "nejakeho pocitu" mi pride nezodpovedne, mne velmi pomaha aj dobra argumentacia a najviac linky:

http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a_Tet... - som studovala a strasne som sa tesila, ze je tolko skvelych ludi, co to po veceroch preklada, moja ucta...

strociatka
18. júl 2012

@prevenar posli link, rada si precitam