Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
6. máj 2009

a neviečš tu temu najsť? lebo ja som velmi často na teba myslela,ako si dopadla na pohotovosti,ale ten blby vyhladavč to už nenašiel a nevedela som,kde to je

miliharmi
6. máj 2009

Bobulle, nechci tě strašit, ale vidím, že si sama uvědomuješ nebezpečí. Moje malá taky měla ošklivou reakci na 3 hexu a způsobilo jí to poruchu imunity a když pak za rok dostala MMR, tak taky dostala encefalitidu a zemřela. Nedávej už malou očkovat, jestliže měla takovou závažnou reakci, tak žádný odstup není dost velký, mohla by ti umřít, to ti za to nestojí. Tohle je tak nespravedlivé a hnusné, že nás nutí nechat očkovat naše dětičky, které to špatně snáší a riskovat tak jejich zdraví a život.

vanish1
6. máj 2009

bobulle, tak to je sila, ale to sú typické argumenty lekárov, ja by som na tvojom mieste určite trvala na vyšetrení imunity a tá reakcia (fontanela) je myslím dosť nebezpečná pre ďalšie očkovanie, a ak máte v rodine alergiu... ja usudzujem podľa seba, už som to písala, že ja mám alergiu a astmu a moji štyria súrodenci sú všetci alergici a ja som odmietla tretiu hexu (podľa mňa zasiahla vyššia moc 😉 ) už vtedy, keď som ešte nevedela, že malá má poruchu imunity, to sme zistili náhodou, keď nás doktorka poslala na alergológiu, lebo malá sa vysypala.... (pravd. mala šiestu chorobu)
držím palce, lebo je to nápor na psychiku a ako som už písala, myslím, že pediatričke záleží len na čiarke v štatistike a nie na dieťati (česť výnimkám)

denisocka, MMR sú osýpky, mumps, rubeola, teraz je to priorix, predtým myslím trivivac
diteper - záškrt, tetanus, čierny kašeľ

miliharmi
6. máj 2009

No u nás to bylo ještě horší přístup, náš pediatr věděl, že Milenka má poruchu imunity, když byla pořád nemocná, tak jí nechal udělat testy a vyšla jí snížená buněčná imunita a přesto ji klidně naočkoval živou virovou vakcínou. Pořád si říkám, že jsem taky měla víc myslet, mělo mě napadnout, že když má sníženou imunitu, nemůže se očkovat, ale mě to nějak nedošlo, já jsem se spíš bála té 4 hexy, co se dává v roce a půl a nějak mi uniklo, že ta MMR je vlastně ještě nebezpečnější, protože je živá.
Holky na lékaře se v tom často nedá spoléhat, musíte to sledovat samy a něco o tom vědět a když se vám něco nezdá, tak se doktorům postavte, protože oni pak nebudou ti, kdo po nocích pláče do polštáře. ☹

bobulle
6. máj 2009
bobulle
6. máj 2009

Petot, můžu se prosím zeptat, ty se o rizika spojená s očkováním zajímáš nějak hlouběji... ?

bobulle
6. máj 2009

Vanish... Dr. mi žekla že mi doporučení nenapíše, ale já jsem na něm trvala.... tato doktorka léčila i Klárčiného tatínka a bratra, který je silná alergik (stačilo jediné zrnko maku! a on celá opuchl, zmodral a dusil se.... v dětství několikrát málem zemřel a nyní je astmatik).... takže zná dobře rodinou anamnézu... no jsem zvědavá, co nám řeknou na té imunologii.
Miliharmi... nic si nevyčítej... nejsi vševědoucí a nemohla jsi tušit, jaké komplikace vzniknou... myslím že zamyslet by se měl váš pediatr... 😔
A víš co je Mili nejhorší... že se jedná o běžné dětské nemoci, které v dětství nemají nijak závažný průběh... 😔 ☹ ... ach jo....

bobulle
6. máj 2009

Jejda.... ty překlepy... omlouvám se 😅

martina46
6. máj 2009

moja mama mi toto tvrdila uz davno: musis byt pomaly sama lekarom, pretoze lekari na teba kaslu...

martina46
6. máj 2009

nie vsetci... nechcem ich hadzat do jedneho vreca samozrejme....
je to tak ako vo vsetkom, su svedomiti a ti lahostajni.... zial v medicine ide o zivot..... a tam to teda poznat 😔

petot
6. máj 2009

bobulle: V rámci voľného času, áno.

zitaje
6. máj 2009

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit. Ja viem, ze tema je odmietnutie ockovania, ale ja vlastne iba zvazujem odmietnutie popripade odsunutie.
Ide o to, ze moja mala bude mat koncom maja 15 mesiacov a teda by mala ist do poradne, a zrejme bude MMR (este som sa nepytala, ale to mi zrejme povie lekarka, ked si zavolam pre termin). No a my by sme 3 tyzdne na to mali odletiet do zahranicia na mesiac - mimo EU, smerom na vychod. Nemam potuchy, ako je to tam s preockovanim obyvatelstva, s vyskytom tychto chorob a pod., ci teoreticky moze malej nieco zavazne hrozit, ak ju nenecham pichnut teraz. Mala este chora nebola. Ked dieta nebyva chore a na predosle ockovania nemalo ziadne reakcie, ani teplotu, mam sancu uspiet u nasej pomerne konzertvativnej lekarky (ktora ma prehovarala na Prevenar s tym, ze to je "dobra vakcina" 😒 ) s posunutim ockovania?
Mam z MMR stale vacsi strach, len neviem, ci som dost silna obhajit posunutie ockovania aj pred rodinou a hlavne pred lekarkou - mozno to vyznie zvlastne, ale ja fakt neviem, co si mam mysliet...
Dakujem
z

petot
6. máj 2009

zitaje: Žiaden rozumný lekár nebude očkovať pred cestou.

zitaje
6. máj 2009

O, petot, dakujem. Takze cesta je dovod odsunut, super. O to viac, ze som tu kdesi citala, ze ktosi dostal horucky 2 tyzdne po ockovani???
A inak co si myslite o tom, ist do trochu divokejsieho zahranicia s nezaockovanym dietatom? To asi nie je problem, ked chore nebyva a je dobre zivene plus kojene, nie? Vsetky ostatne povinne ma. Zaujimalo by ma, ci niekde na svete je vela tych chorob, proti ktorym sa ockuje, aj v dobre zivenej a hygienicky ok populacii.

bobulle
6. máj 2009

Potot a nepíšeš i na nějakou jinou diskusi? Mám tušení, že už jsem Tvé příspěvky někde četla 😉

bobulle
6. máj 2009

Zitaje, já Ti neporadím... ale selským rozumem bych taky před cestou neočkovala.... ale v nejhorším řekni dr. že malá měla teploty a to by očkovat snad neměla... 😕

vikinka27
6. máj 2009

zitaje, verim ze sa bojis a zvazujes co a ako, ale teraz je uz na ockovanie asi naozaj neskoro... po MMR naozaj vybehavaju vedlajsie ucinky (aj teploty) aj po vyse 2 tyzdnoch. aby Vam to nerozhodilo cestu...

pozri sa na to takto, ze v tom divokejsom zahranici su tiez deti (predpokladam,ze aj ked tam ockuju tak podobne ako u nas) cca do 1 roka, ktore MMR nemaju ;)
ked ma vsetky ostatne, toho by som sa snazila nebat 😉

bobulle
6. máj 2009
zitaje
6. máj 2009

Bobulle, to su dost vysoke percenta!!! Napr. len infekcia dychacich ciest 0,57%, o ostatnom ani nehovoriac. Existuju aj lekarky, ktore nemaju problem ockovania posuvat? 😕 Ta moja si bude mysliet, ze mi preskocilo, alebo ze som total nezodpovedna.
Vikinkaa, no vidis, takto som sa na to nepozerala, keby sme tam boli teraz, tak to ockovanie predsa nema, hehe, tak toto ma presvedcilo. Vdaka. 🙂

bobulle
6. máj 2009

Zitaje, lékaři by to očkování právě měli odsunout pokud se vyskytne nějaká kontraindikace (např. ta horečka) .... 😉

vanish1
7. máj 2009

bobulle, super, tak sa drž

zitaje, vo vyhláške (ktorá je pravdepodobne neústavná) nie je stanovená horná hranica MMR vakcíny, takže môžeš argumentovať tým a pediatrička bez tvojho dovolenia zaočkovať nemôže, ak jej povieš, že posúvaš, musí to akceptovať, aj v očkovacom kalendári máš, že sa očkuje do 18 mesiaca (aj keď to nemá oporu vo vyhláške..)

denisocka
7. máj 2009

ZITAJE,AJ MOJA pediatrička,ked som jej vravela že chcem odklad,lebo nie je horna hranica MMR tak hned vravela - samozrejme, ale očkovať to musim dať .... opýtala som sa,či suhlasi z odkladom trebars ked pojde maly do školky a vravela že v poriadku

bobulle
7. máj 2009

Denisocka, tak to máš ohromné štěstí na pediatra... 😉

yasmina
7. máj 2009

som nastvana...
si predstavte ze niekto poslal na moje sestru socialku ju prisli domov kontrolovat vraj sa nestara o dcerku a ohrozuje obcanov lebo nedala zaockovat malu...je toto normalne???
ma autisticku dcerku a ano odmietla ju ockovat ...na posledy ju ockovala ked mala 3 roky a teraz ma 7 r....a neviem komu lezala v zaludku...sestra nechce ockovat lebo podla nej aj nasej rodiny sa autizmus prejavil po ockovaniach ...
ma nasr...li ...nechodia kontrolovat ciganov co byvaju v chatrciach ako sa staraju o deti ale slusnych bielych ludi!!!

martina46
7. máj 2009

yasmina, nech sa spoji s iniciativou pre uvedomenie si rizika ockovania, tam riesia aj taketo pripady, poradia co robit v takejto situacii.

bobulle
7. máj 2009

yasmina 😕 🙄 .... tak to hledím.... nečekala bych, že e něco podobného může v dnešní době stát 😔

yasmina
7. máj 2009

no niekto ju udal ze sa nestara o malu... 😒 tak ked uz nie ona tak neviem kto...ved ona je najobetavejsia mamicka aku poznam...o dcrku sa stara vzorne a ma ju doma nie ako niektore mamicky co podavali deticky ako je jej dcerka do ustavov...

barborka08
7. máj 2009

yasmina, niektori ludia su vazne hnusni ☹ Ked jej vytykali to nezaockovanie, nereagovala tak hygiena na hlasenie detskej doktorky?

lenki33
7. máj 2009

yasmina, je to velmi neprijemne resp nechutne a musi to byt strasne na psychiku 😒
ale v reali jej podla mna fakt nic nemozu, budu robit len taketo sproste bububu
nech sa drzia

yasmina
7. máj 2009

mala im vynadala...je to taka papula ...ona ma aspargov autizmus da sa to zvladat az na zachvaty...
sestra im povedala ze bubu nemusia robit, ze sa ich neboji nech na nu daju tresne oznamenie...skontrolovali malej izbu, podmienky, vypocuvali malu ci chodi s nou mamka k lekarke a podobne kecy...nebola to hygiena...to niekto z bloku kde byvaju...alebo zo skoly pre autistov v PO kde mala chodi...lebo sestra tam mala vymenu nazorov...