Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
11. apr 2012

@ivetka007 to asi preto, aby dobre to malé nakazili, ešte v prvých 6 mesiacoch života...

verinka100
11. apr 2012

Ludia, v piatok na TA3 o 21.30 by mal ist studentsky film o ockovani s nazvom Obchod so strachom. V sobotu ma byt repriza. Neviem, o com to ma byt, ale nazov je zaujimavy 😕

halienka
11. apr 2012

@verinka100 super že si dala vedieť, určite si pozriem...Možno to bude inšpirované knihou Obchod zo strachom od Buchwalda 😉

luba41
11. apr 2012

@miliharmi pozrela som si to z archívu, jednostranne prezentované. Jediné, čo ma zaujalo, zosmiešnenie matky /moderátorkami a tým pediatrom/ v priamom prenose 🙄 - ked v ankete napísala, že sa stará o zdravie svojich detí a neočkuje a posilňuje prirodzenú imunitu svojich detí. No to by som teda od nich nečakala /Ester aj tá druhá majú zrovna malé deti/. Jedine, čo ten MUDr. priznal, že lekári nehlásia nežiadúce účinky, ale vraj nežiadúce účinky sú len 1prípad z 10000 😕 A "maminky nešilte" nežiadajte už očkovanie proti TBC, ked už bolo zrušené, tam ozaj tie nežiadúce účinky prevažovali nad prínosom z očkovania 😢 No na zaplakanie.

verinka100
11. apr 2012

@halienka ak si to pozries,napis sem prosim o com to je, neviem ci to stihnem mrknut 😒

miliharmi
11. apr 2012

@luba41 Je to k pláči, protože já i další maminky jsme tam napsaly svoje negativní zkušenosti a ani jednu nepřečetli, jen samé ptákoviny k zasmání. zajímalo by mě, jestli by se smáli na mém místě, těžko. 😒

zaockujte_aj_slnko
11. apr 2012

@tamix
ludia su coraz blbsi a lekarky coraz agresivnejsie, bez problemov aj pachaju umyselnu trestnu cinnost sirenia poplasnej spravy = kedze ide o prachy! 🙂...

nie len ze chlapec neockovany na MMR nebude neplodny, ale cim skor mumps dostane ako dieta a cim skor ho prechodi tym skor NEMA OHROZENU PLODNOST...... a trvalu imunitu na cely zivot na mumps......

cize ak praveze chlapec ochorie na mumps ako dieta (ako aj ja) tak BUDE PLODNY A NENAKAZI INYCH....

cize este raz......ja som mumps mal aj rubeolu, asi 4r.... a az jedna lekarka sa cudovala ako sa nam podarilo splodit dieta na doslovne prvy pokus!!! hned... dieta je plne zdrave, nema ziaden defekt......

toto iste plati aj pri rubeole a dievcatach... cim skor dievca rubeolu dostane tym lepsie......lebo ak to dostane pocas tehotenstva tak je ohrozeny jej plod........ a ZIADNE OCKOVANIE JEJ TO NEZARUCI ze neochorie.....ZIADNE......noapak, just prave po ockovani moze ochoriet na rubeolu v neskorsom veku...

toto su FAKTY..... nie ziadne taraniny lekarov aby mohli ockovat......

nikimax
11. apr 2012

Zdravím, tento dokumentárny film bol natočený v decembri s naším synom Maximkom (poškodeným po očkovaní). Myslím, že režisérka ho nazvala Sú. Sme z pov. bystrice, takže zdravím halienku, jerryjanku aj ivetku (stretli sme sa na besede vo včielke) Film sme ešte nevideli, ale dúfam, že všetko podstatné tam bude, uvidíme🙂

tamix
11. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Len vysvetli to maminke, ktorej strýko je hlavný krajský hygienik (niekde pri Prahe) a ten ich presvedčil o dokonalosti a neškodnosti očkovania. To asi ozaj tomu títo ľudia musia veriť, lebo ináč by aspoň vlastnú rodinu mal od očkovania ochrániť a odhovoriť. Túto maminku presvedčiť o možnej škodlivosti MMRky bolo jednoducho nemožné.

luba41
11. apr 2012

@miliharmi joj,a ešte sa mi tam "páčilo" - omieľali stále epidémiu príušnic. Ked sa opýtala matka, či treba preočkovať jej syna-pubertiaka - odpoveď pediatra bola -áno. Potom tam niekto volal otázku, že kolegovia v práci majú príušnice, či on 30tnik sa má dať preočkovať, tak zase áno. 😒

tepka
11. apr 2012

@ivetka007 no aj ja mam nervy z toho mam a ja písala som im mi to lezie na nervy tie reklamy aj tu jedna beha dole rotarix rotarix všade a prevenar 13 a ten sa že pozastavil v švedsku 😠

tepka
11. apr 2012

@heimdalls krása a ja malej kupujem bio to už sa môžeme rovno zakopať 😠

petot
11. apr 2012

@miliharmi V tom článku, resp. diskusii sa autor pekne vyfarbil. Tvrdí, že MMR vakcína je tá s thimerosalom, a že bola stiahnutá kvôli obavám rodičov. Ja už nemám "dukáty" ale niekto by mohol poukázať na zjavnú nekompetentnosť autora písať o tejto téme. Vysvetlenie: MMR vakcína neobsahuje thimerosal, a stiahnutá nebola, očkuje sa v USA celoplošne. Keď chcem o niečom písať, tak si aspoň zistím základné fakty. Ale to už moderní pisálkovia nemusia. Dnes napíšu o vakcínach a zajtra o čínskom vesmírnom programe... 😒

zaockujte_aj_slnko
11. apr 2012

@tamix
a aby som bol teda objektivny a ze sa na to pozeram neutralne, tak je pravdou ze KDE ma mumps a rubelou v sucasnosti dieta chytit aby to este v detskom veku "malo z krku"? 🙂 tieto choroby skoro uz neexistuju aj uplne prirodzene ze ludia ziju viac izolovane a v ovela lepsich podmienkach...

takze takto to s tym MMR ockovanim "vylepsili".... v realite to cele co bolo prirodzene a funkcne, ockovanim na celej ciare pokazili .....

cize postavili rodica do neriesitelnej volby......
- ockovat a riskovat X inych vedlajsich ucinkov a sucasne takto V NAJLEPSOM PRIPADE "sposobit" dietatu tu chorobu umyselne.......aby ju teda mal z krku v istom veku... lebo OCHRANA OCKOVANIM NIE JE VOBEC ZARUCENA!

- alebo neockovat vobec, usetrit dieta roznych sraciek z tohto ockovania, ale sucasne sa "spoliehat" ze dieta samo ochorie "este vcas" predtym ako zacne byt pohlavne zrele....

proste jedna aj druha volba je VDAKA OCKOVANIU MMR prakticky neriesitelna.. 🙂 bohuzial, takto to tie "KAPACITY" dobacovali

skor teda mali vymysliet umyselnu "vakcinu" na infikovanie touto chorobou, aby pod kontrolou si to dieta mohlo prejst a byt dozivotne imunne "este vcas"...

zaockujte_aj_slnko
11. apr 2012

ano presne, takto potom vznikne paradox, kedy 30r muz ma tiez na vyber neriesitelnu otazku, namiesto toho aby ako 4-6 rocny mal mumps za sebou a nemusel sa tym vobec zaoberat ci mu este nejake to ockovanie MMR vobec ucinkuje alebo ochorie na mumps a rodinu uz mozno vobec nezalozi 🙂

- mam sa dat ockovat a riskovat ze ajtak teraz uz v tomto strednom veku ochoriem, budem sterilny, a budem mat aj nasledky ine?

- nemam sa dat ockovat a spoliehat sa na boha Visnu ze mne sa to vyhne pokym budem mat dost deti? 🙂

a toto je vsetko "vdaka" MMR vakcinam....... bezohladu na jedy v nich......

zaockujte_aj_slnko
11. apr 2012

este horsie je to s rubeolou u zien.... lebo tam co?.... otehotnie a teraz co?!...... ma sa izolovat od sveta, alebo sa ma dat zaockovat este pred tehotenstvom a trpnut strachom ze ajtak rubeolu z tej ockovacej latky dostane a dieta bude zmrzacene? 🙂

vsetko "vdaka" MMR vakcinam.......

miliharmi
11. apr 2012

@petot Tak jsem tam doplnila tu větu podle tvé poznámky tady, snad jsem to napsala dobře. 🙂

prevenar
11. apr 2012

@nikimax gratulujem k takemu vykonu ako spravit film . taketo filmy by mali chodit kazdy den .

prevenar
11. apr 2012

@petot nase "spravodajstvo" a "zurnalistika" by sa vo vela pripadoch dala nazvat aj - google translator ^^ , tomu potom akosi zodpoveda aj uroven. inak paci sa mi ako z markizy "zmizla" moznost prispievat pod ich "clankami" verim,ze ciastocne aj koli mne 😝

nikimax
12. apr 2012

Zdravím všetkých, chcem oznámiť, že teraz na poslednú chvílu, TA3 zmenila vysielací čas toho celého dokum. cyklu (študentskou kamerou). Malo by to ísť v sobotu o 13,30 h. , v repríze nedela 14,30h. Takýto zmätok... prevenar-vdaka🙂

strociatka
12. apr 2012

prosim zaveste tu niekto link, vobec netusim o akom filme tu pisete, diiiik

prevenar
12. apr 2012

@nikimax dufam,ze to nie je zaciatok konca ..najprv sa to ma odvysielat , v telke je vacsinou jasno tak tyzden aj dlhsie dopredu kedy to bude . potom to treba zrazu presunut .. lebo ? no a nakoniec sa to "strati" uplne. heh dufam,ze k tomu nedojde , ale na tieto "presuny" v ramci relacii o neockovani sme temer zvyknuti 😀

nikimax
12. apr 2012

Pevne verím, že sa to odvysiela, už len pre tú námahu. Práve sme zažili velké fiasko v škôlke, čo ma len utvrdilo, že celý tento systém nie je pripravený na takéto poškodené/postihnuté deti. (hlavne,že ich vyrába.....)

didulka85
12. apr 2012

@nikimax dam si ten film nahrat. Snad ho odvysielaju. Budem ho potom pustat navstevam. 😀
Co sa stalo v skolke?

nikimax
12. apr 2012

Ale, p.učitelka pozabudla, že budú v telocvični a tak sme sa nemohli dozvoniť. Vysvetlite to autistovi..... Jačal na celú štvrť, až ludia z okolitých panelákov vyliezali z okien, čo sa deje. A pani riaditelka, že hupss, stalo sa ! Ved nevadí.... Budeme ho dávať dva týždne psych. do poriadku. A my s ním. Ale čo je horšie, aj ked ho tam prijali, zrejme vedia o autizme, jeho prejavoch holé nič. Mám z toho pocit. "hádam ich tu nejaký čas strpíme". 🙄

didulka85
12. apr 2012

@nikimax 😒 Nejaka speci skolka tam u vas asi nie je...

tasiko
12. apr 2012

@nikimax aj mňa to veľmi zaujíma,kde si to môžem pozrieť?

ivetka007
12. apr 2012

@tasiko - na TA3 v sobotu o 13,30 hod., v repríze nedela 14,30h. Volá sa to študenstkou kamerou.
@nikimax - aj ja ťa pozdravujem, prístup pani riaditeľky skutočne otrasný ☹ . Dúfam, že ten film odvysielajú a posadím pred TV aj manžela, nech vie, že veľa nečítam...

mgrartdrzka
12. apr 2012

hmmm...no boli sme u lekara a ten nam povedal, ze sa aj otec aj matka mame podpisat do karty, ze nesuhlasime s ockovanim...aby bol on kryty, ze mu to povedal nejaky kolega, ktory s tym ma skusenosti, lebo on ma nas ako prvy pripad. Ze mu to povedali aj na epidemiologickom...tak sme mu povedali, nech si to overi, ze podpisovat nic nebudeme, ze tam ma podpisany papier s nesuhlasom o ockovacich latkach...mate niekto podobnu skusenost? Alebo ako ste to riesili vy?

nikimax
12. apr 2012

@didulka85 To vieš,že nie je☹ ale "dopyt "si vyžiadal aspoň aut. triedu v špeci škole...Sme radi aspon za to. Našej psychol. z centra sme požičiavali knihu od A. Struneckej , označila to za niečo nové, kedže sa tam riadili zrejme učebnicami zo 70- tych rokov, troška sme jej otvárali oči, no...