Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ani3012
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
28. sep 2010
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ani3012
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miliharmi
28. sep 2010

@maggie2 Má tam takové hezké dítě, nechápu, jak může být tak bohorovný, to by mě zajímalo, jestli by mu to vydrželo, kdyby ho po očkování viděl takhle. Určitě by si říkal, no co hlavně že od mého dítěte nikdo nechytne spalničky. 😠

denduska
28. sep 2010

ja tie jeho dristy radsej necitam, lebo by mi len zbytocne dvihal tlak...ale je iste ze je primitiv, lebo aj ked robi v nejakej farma firme, ma zachovavat lojalitu a spravat sa diplomaticky a nie dristat do sveta hovadiny, to si teda robi obraz, na ich mieste ho davno vyhodim 😝

inac kedysi sa v tejto tejto teme diskutovalo o vsetkom moznom a teraz su tu nie take cistky 🤐

juliakocka
28. sep 2010

....čo robiť...........moje dieťa očkovali asi 4 den v nemocnici, čo tam, nemôžete nič povedať...potom asi 2 očkovania u lekárky..........teraz vraj očkovanie nás čaká až v roku, ani neviem proti čomu........................ja som aj myslela, že by som nedala, respektive, keby sa dalo neskor...........ale manžel je za očkovanie...............no čo ja môžem, ked nemáme rovnaký názor 😒

oscarka3
28. sep 2010

@maggie2 ,no tak to je sila 😠

erikasadek
28. sep 2010

@denduska aj ty si si vsimla; 😠 😉
neskutocne cistky 😖

no dopozerala som dokument stv. zaujimave niektore nazory mi dvihali tlak , hlavne tej lekarky ale inak bolo to jemne; 😉

oscarka3
28. sep 2010

@erikasadek
@denduska ,ale len v tejto 😠

denduska
28. sep 2010

@erikasadek @oscarka3 no ocividne to niekomu lezi na srdci...alebo lepsie povedane v zaludku 😝

@juliakocka ja som ocko na 4.den odmietla, preco by som nemohla nic povedat - minimalne povedat mozes nieco vzdy...a mm bol tiez zo mna zhrozeny ze nechcem ockovanie, a teraz ho bol sam s malinkou na poradni odmietat 😀 A neboj nie je pod papucou, on teda vobec nie 😠 trosku by veru aj mohol byt 😀

miliharmi
28. sep 2010

@manof Děkuji za podrobnou a velmi zajímavou reportáž a zároveň za Tvé komentáře k danným prohlášením. Musí Tě to stát hodně času a práce a je to velmi prospěšné. Fakt Tě obdivuji i Petota a další, co takto pečlivě a odhodlaně pracují pro věc, která je důležitá, ale zároveň přináší tolik problémů, napadání i výsměchu a odměnou může být jen dobrý pocit, že jste někomu pomohli, protože předpokládám, že na rozdíl od mnoha profesionálních zastánců očkování z toho nemáte nic, naopak do toho ještě možná musíte sami investovat vlastní prostředky.
Mě osobně informace, které jsem od vás všech získala hodně pomohly ujasnit si věci a mnohé pochopit. Ten odkaz, co jsi dával http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-o..., to je přesně ono, tam je vysvětlený možný mechanismus, co se stalo mojí holčičce, dokonce se tam i zmiňuje ten herpes.
Vím, že za svou práci a snahu nejste moc oceněni od lidí, ale třeba vaši snahu hledat pravdu ocení Ten, kdo je sám Pravdou. 😉

juliakocka
28. sep 2010

@erikasadek ....aj ja som si to pozrela a normalne som sa zlakla, lebo mala sa casto poti..........tak musim ju sledovat 😒

maggie2
28. sep 2010

@juliakocka pozri, práve toto je veľmi nebezpečné, často sú ľudia okolo iniciatívy obviňovaní, že stresujú mamičky, že pomaly všetko je škodlivé a jedovaté, že mamičky sa boja pomaly umývať deťom zuby zubnou pastou a podobne. Toto je o tom, aby každý triezvo a reálne uvažoval a nie vytváral a pestoval si fóbie. To skôr škodí než prospieva. Ad potenie: v prvom rade treba sa pozrieť či je dieťa primerane oblečené a nie príliš teplo. Je úplne normálne nechať dieťa spať v izbe s teplotou 18 stupňov, pokiaľ je zakryté dekou či je vo váčiku a má na sebe dlhorukávové dupačky

manof
28. sep 2010

@juliakocka
No môžeš si napr. urobiť po svojom navzdory manželovi. Alebo sa skúsiť s ním rozumne porozprávať.
V pôrodnici si tiež mohla odmietnuť.

deina
28. sep 2010

Ahojte, ja len chcem povedat, @manof, dakujem za tie clanky z ockovacieho kongresu, to je perfektne napisane, nic extremisticke, rozumne, no klobuk dole. 🙂

manof
28. sep 2010

@miliharmi
No jo, ale už sa musím viac venovať zarábaniu peňazí, inak oslávime Vianoce pod mostom. Takže asi už nebudem tak často a tak veľa prekladať. Možno nie jeden článok za deň, ale tak jeden za dva-tri. A iba také zaujímavejšie, nie také, ktoré sú podobné niečomu, čo už na stránke je. Za tých pár mesiacov sa ale nazbierala, myslím, celkom slušná základňa, tak zas tak veľa pridávať hádam nebude treba. Len keď bude nejaká veľká aféra zas... Som napr. zvedavý, ako dopadne ten superbacil odolný voči ATB.

Každopádne ďakujem za Tvoje veľmi milé slová. Rozhodne potešili.

Keby to šlo, tak by som najradšej robil plateného novinára na tému očkovania, ale na to tu asi ešte nie je trh.

maggie2
28. sep 2010

@manof tak ten profesor "jabĺčkový", vieme všakáno, je riadny alkoholik, býva v Karlovej Vsi v BA, tam ho všetci poznajú, permanentne chodí ožratý a to aj autom, koľkorazy prišiel domov a zo svojho auta akurát vypadol, močí ľuďom pod balkónmi a tak, sa čudujem, že ešte nikoho tou svojou jazdou nezabil, ten nemá zodpovednosť teda

miliharmi
28. sep 2010

@manof Tak to chápu, že se musíš věnovat vydělávání peněz, že takhle je to neudržitelné, taky jsi se do toho pořádně obul, u nás na Rozaliu vyjde článek jen jednou za čas, myslím, že jsi udělal fakt velký kus práce.

erikasadek
28. sep 2010

@manof ak by si potreboval niekedy s preklaodm pomoct tak s ami ozvy ak si sadnem poriadne na vec tak to ide... vyhoda je u mna anglina a j franina.. 😉

maggie2
28. sep 2010

@manof inak ešte sa vrátim k tej osobe, ktorá píše všetko možné napríklad toto: http://marianjanos.blog.sme.sk/c/221623/Naucime... a na druhej strane nedá dopustiť na očkovanie. Schizofrenické trochu.

maggie2
28. sep 2010

@manof a ešte dávam do pozornosti, že tento človek navrhuje infikovať malé deti helicobactermi a potom ich liečiť, to ako že sa asi domnieva, že im to posilní organizmus alebo čo? Prečítajte si v diskusii (hneď v poradí druhý reakcia samotného autora) k horeuvedenámu článku. To je normálne choré, veď ten propaguje robenie pokusov na ľuďoch.

dolinka
28. sep 2010

Tean .. zrely nazor ktory je namieste.. treba nam vsetkym otvorit oci... aj ja som bola slepa a naivne verila tomu, ze pre svoje dieta robim to najlepsie a pristupujem zodpovedne ked ho dam ockovat.. keby sa nam nestalo co sa stalo.. snad by som bola dodnes tym slepym zastancom ze vakciny su super a mozno by som vam do tejto diskusie teraz pisala antagonisticke prispevky o tom ze ste negativni a krvopotne vyhladavate pochybne fakty na vyvratenie spravnosti ockovania.. ale dnes viem ze tie fakty vobec nie su pochybne a skutocnost naozaj je, ze zijeme presne v takej spolocnosti ako si to zadefinoval.. ani ja by som to lepsie nevystihla ..

dolinka
28. sep 2010

jonas a manof, dakujem za cenne prispevky v tejto diskusii vdaka ktorym nam rozsirujete obzory a davate vsetkym rodicom sancu zvazit si pre a proti , ktore sa pri povinnom ani nepovinnom ockovani nedozvedia a tak si vybrat cestu ktoru pokladaju za spravnu

maggie2
28. sep 2010

@manof aj ja sa pripájam k poďakovaniu za Tvoje preklady, ktoré robíš vo voľnom čase, a robíš to naozaj úžasne a poďakovanie patrí aj Tvojej rodine, za tú obetu, že majú pochopenie pre Tvoj entuziasmus a nakoniec držím palčeky aby sa Ti v práci darilo 🙂

manof
28. sep 2010

@maggie2
Myslíš profesora Hruštičku?

Inak, @petot , tak sa mi zdá, že Iva Vranská urobila z Hruškoviča Hrdličku v tej svojej reportáži, ale to asi nebolo úplne na mieste, lebo ako tu @maggie píše, profesorovi je skôr milá hruškovica než že by bol krotký ako hrdlička. Teda prinajmenšom na mňa ozaj pôsobil ako alkoholik, ale pri tých jeho trhaných pohyboch, po pravde rečeno, si ho dosť dobre neviem predstaviť, že by bol vôbec schopný šoférovať. Agresívny je každopádne dosť.

manof
28. sep 2010

@erikasadek
No ak máš nejaký dobrý francúzsky článok, čo by si vedela preložiť, tak to by bolo skvelé. Z francúzštiny ešte nemáme nič preložené. Ja neviem po francúzsky ani natoľko, že by som vedel z toho usúdiť, ktorý článok stojí za preklad a ktorý nie. Predpokladám, že nejaké proti-očkovacie stránky budú aj vo Francúzsku, len ja o nich vôbec neviem. Ani očkovanie neviem, ako sa povie po francúzsky. 🙂
Prípadne by si mohla doplniť náš slovníček o francúzske názvy:
http://www.slobodavockovani.sk/news/slovnicek-i...
Aj španielčina by bodla, ak niekto vie...

Ak by si z angličtiny niečo chcela preložiť, tak tento článok by som mal rád preložený, ale je dosť dlhý a asi aj nadpriemerne odborný, tak neviem, či si trúfaš:
http://www.ageofautism.com/2010/09/primates-pro...

manof
28. sep 2010

@dolinka
Ďakujem za uznanie.

Pozerám, že si z Martina (resp. okolia). Poslal som nejaké letáky teraz do Martina do BIO obchodu Planeta Food:
http://www.slobodavockovani.sk/peticia/kde-sa-d...

Tak ak chceš, môžeš si odtiaľ zopár (desiatok) letákov zobrať. Môžeš sa odvolať na mňa, že som Ťa tam poslal.

manof
28. sep 2010

@maggie2
Ďakujem za uznanie,
Ty si sa do toho (MUDr.?) Mariána Jánoša nejak obula... 🙂

Nuž, vôbec celé jeho vystupovanie je dosť úchylné. Najprv sa oháňa profesionalitou a vedeckosťou a potom vysvitne, že celé jeho uvažovanie je postavené na slepej viere v GMC, BBC, Lancet a bulvárneho novinára Briana Deera. Tak to ozaj nemá chybu.

Viď tá diskusia:
http://blog.sme.sk/diskusie/1736359/4/14471273/...