Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kryska5
22. jún 2011

@nellina veru išli, po tom čo sa naša lekárka ešte aj v SME vyjadrovala k očkovaniu, som si povedala že stačilo. Už som nemala chuť ju navštíviť 🙂

sisqa19
22. jún 2011

@kbeata akú máš?

kryska5
22. jún 2011

@petot keby som bola mladšia tak by tam tá sťažnosť už bola 🙂 Čím som staršia tým viacej mi je proti srsti bojovať proti každému "debilovi", zväčša to človeku zbytočne uberá radosti zo života a efekt to bohužiaľ nemá žiadny. Ona ako lekárka nebola úplne zlá, len čo sa týka očkovania :(

sisqa19
22. jún 2011

@kryska5 aj my máme odložené, len neviem, dokedy sa to dá stále odkladať 😅

sisqa19
22. jún 2011

@petot no minimálne by ma zaujímalo, či by mi bola sxopná dať príbalový leták k očkovaniu

kryska5
22. jún 2011

@sirinka ahoj, mne napríklad odloženie očkovania navrhli sami na RUVZ, resp. pýtali sa ma priamo či odmietam očkovanie (dali by mi hneď pokutu) alebo či zvážim očkovanie. Takže som povedala že ako "zvážime" a máme odklad do jedného roku, čo už je zachvíľu 🙂 Oni by si to mali preverovať, či doočkujeme alebo zaplatíme 🙂 Asi záleží na koho človek narazí na RUVZ.

sirinka
22. jún 2011

@kryska5 no tak super, budeme za seba bojovat 🙂

manof
22. jún 2011

@kryska5
To som rád, že si u toho lekára spokojná.

manof
22. jún 2011

@kryska5
dovolím si oponovať:
neprotestovanie proti debilom má ten efekt, že si debili čoraz viac dovoľujú.
Inak povedané:

Na to, aby zvíťazilo zlo, stačí jedna vec: aby dobrí ľudia neurobili nič.

kryska5
22. jún 2011

@manof máš úplnú absolútnu pravdu 😀 len niekedy na to nemám nervy a mám z toho zbytočný stres ☹ (aj keď nie vždy asi zbytočný) pokúsim sa polepšiť 😉
....a s takýmto byrokratickým molochom je to o to horšie, že aj keď dobrý ľudia niečo robia, nie vždy to má nejaký efekt. Pravda je že keby nebolo teba a spol., tejto témy a mnoho informácii ktoré som vďaka tomu získala tak by sme na tom mohli byť oveľa horšie, takže vaša osveta a šírenie informácii je nenahraditeľná. A niekde v kútiku duše verím, že to skončí ako v "rozprávke" a dobro zvíťazí (aj vďaka vašej práci) aj keď to racio mi hovorí presný opak 😒 (biznis je biznis)

kryska5
22. jún 2011

Dovolím si vložiť veľmi zaujímavý dokument, dúfam že to nie je úplne mimo tému, ale v podstate tam ide o to o čo nám všetkým --- o zdravie 🙂

Food Matters

https://vimeo.com/16821390
nellina
22. jún 2011

@kryska5 ten dokument som videla je super.. uz som tu tiez aj link tusim davala ale tak davnejsie..takze tiez odporucam ...

prevenar
23. jún 2011

@manof no, my sme presvedcili 2 rodiny v nasom okoli neockovat, mozno 3 , takze ja mam svedomie ciste co sa tyka snahy. samozrejme sirim nadalej co mi sili stacia 🙂

to co si napisal sa hodi nie len na zdravotnictvo , ale aj bohuzial na vsetko co sa prave deje vo svete.

manof
23. jún 2011

@prevenar
Skvelé, len tak ďalej!

I keď teda ja by som si dával bacha na presviedčanie. Skôr by som sa snažil objektívne informovať o tom, čo drvivá väčšina občanov netuší. A potom nech sa rozhodnú sami. Keď napriek všetkým informáciám budú ďalej očkovať, tak ok - na vlastnú zodpovednosť. Ak nie, tak tiež ok - na vlastnú zodpovednosť.

Lebo presviedčaním tak trochu berieš zodpovednosť na seba a to nie je dobre.

miliharmi
23. jún 2011

Rozhovor s prof. Struneckou v Českém rozhlase.

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-playe...

kbeata
23. jún 2011

@sisqa19 mam kralikovu,zdr.stredisko bebravska,d.hony

tean
23. jún 2011

@miliharmi
super, dik. Vypocujem si vecer.
Struneckej fandim, citam pomaly tu jej knihu a je fakt super... aj kniha aj ona.
Este ze existuju ludia ako ona.

sisqa19
23. jún 2011

@kbeata tak to nie, ja mám v petržalke 😅

prevenar
23. jún 2011

@manof heh, som to skor zle nazval.. skor naviedol na spravnu cestu ;)

tean
23. jún 2011

Ta p. Strunecka bola v tom radiu dobra. Skoda, ze posluchaci nedostali viacej priestoru.
Zase sa otvorila tema ockovanie a toto by urcite zaujimalo mnoho ludi.

manof
24. jún 2011

@tean
Nuž ale ani ona toho nestihla veľa povedať, okrem troj-(či viac-?)násobného odporúčania prečítať si jej knihu. To vyznelo skoro ako platená reklama.

Mne by sa žiadalo, keby tam povedala aspoň pár zásadných vecí k očkovaniu (napr. chronická stimulácia mikroglií), nielen "prečítajte si Dobu jedovú".

denduska
24. jún 2011
blovitc120
24. jún 2011
oscarka3
24. jún 2011

@denduska , také niečo by sa malo vylepiť pediatrom v čakárňach

pifina
24. jún 2011

@oscarka3
@denduska nielen v cakarnach, ale aj v ambulanciach a to povinne, aby to mali denno-denne pred ocami ...

blovitc120
24. jún 2011

@denduska
@pifina
@oscarka3
A každý rodič by to mal dostať do ruky tak, ako dostane knižočky o Rotarixe, Havrixe, Priorixe Tetra a pod. a Sprievodcu očkovaním, v ktorom sa žiadne NÚ nepripúšťajú 😝 😠 🙄

oscarka3
24. jún 2011

@pifina
@blovitc120 , áno, aj aj 🙂

denduska
24. jún 2011

v CR sa spon DACO deje, kdezto u naaaaaaaas 🙄 ked si kliknete na sukl.cz tam je ten spravodaj o hlaseniach a najviac sa hlasi Boostrix polio, to bude nejaky humus 😝

rubinka
24. jún 2011

Baby poradte ako odmietnuť očkovanie aby som neplatila pokutu? Podarilo sa to niekomu z vás?

manof
24. jún 2011

@denduska
To máme v 13 r. povinne - ten Boostrix Polio. V Česku zrejme rovnako tak.