Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

andreajakubska
26. sep 2011

@sylvia11 "Je to skvělá věc, díky které jsme se zbavili nemocí na které dříve spousta dětí úplně běžně umírala" 🙂 kde som len takéto veci čítala?....určite mi neprezradíš tu nemoc ktorú porazilo očkovanie. Samozrejme že nie ked TAKá NIE JE. Takýto príspevok ukradnutý z nejakého slohu zo základnej školy sa tu pravidelne opakuje. V podstate sa dá preložiť aj takto. Neviem síce nič o očkovaní ale hovorí sa že je to dobré a vďaka tomu už neumierajú ludia na zlé choroby, len sa ma prosím nepátajte na aké lebo ja ani neviem čo som dala pichnúť deťom ale určite je to dobré a vy čo neočkujete tak podľa mňa ste nezodpovedný ale prečo to tiež neviem". 😨

miliharmi
26. sep 2011

@lowike Začínali jsme s očkováním až po 7. měsíci a to první dávka byla jen dvojvakcína tetanus+ záškrt, až od 2.dávky byla přidána pertusse, byl očkován schématem 3 + 1, tak nám to naplánovali v očkocentru v Motole, až později jsem se dozvěděla, že po půl roce věku mohlo stačit schéma 2+1

manof
26. sep 2011

@lowike
S jasľami by to malo byť rovnako ako so škôlkou.

Obávam sa, že súčasná paleta na Slovensku dostupných vakcín Ti neumožní očkovať podľa Tvojich predstáv.

denduska
26. sep 2011

@lowike ak budes ockovat po 1.roku tak aspon hemofilus aj pneumokok staci uz len 1 davka - ak to teda chces ockovat 🙂

andreajakubska
26. sep 2011

Kuknite video http://tvina.sk/index.php?program=6&video=2373
len nevidno tváre a ani není bližší popis 😒

miliharmi
26. sep 2011

@andreajakubska Tak to je síla, člověk se pořád brání věřit různým konspiračním teoriím a podobným věcem, aby se nenechal zbytečně oblbnout, ale když se pak setká s lidmi, kteří jsou v tom, tak zjistí, že ono to tak fakt funguje. Dá se vůbec někomu věřit? Představa, že jdu za lékařem s problémem a on mi předepisuje léky ne podle toho, co by pro mě bylo nejlepší a nejvíc mi pomohlo, ale podle toho, co potřebuje farmafirma, se kterou příští měsíc jede na výlet (konferenci) do Egypta, tak mi to klidu teda nedodává. A jak se dá poznat, který lékař to dělá a který ne, pokud to není můj blízký známý? Někdy přemýšlím nad tím, že nakonec nejlépe to udělal můj dědeček, celý život skoro nechodil k doktoru, když pak v 68 letech dostal mrtvici, tak po třech dnech odešel na reverz z nemocnice a za měsíc prostě umřel, ale myslím, že to tak chtěl.

manof
26. sep 2011

@miliharmi
Základným pravidlom (nielen) v tomto odvetví je "Follow the money!"

tean
26. sep 2011

@miliharmi @manof
myslim, ze paralelou na toto video je to trojhodinove video, co tu zverejnil manof.
Jaroslav Dusek hosti Jana Hnizdila, kde bolo povedane nieco taketo:
"Nechodte k lekari, mohl by vas zacit lecit".
V dnesnych dnoch uz si naozaj clovek nie je isty z akeho dovodu ho lekar vlastne lieci 😒

anicka1981
26. sep 2011

ahojte, my nechceme ockovat, a mame to ist s muzom podpisat na buducu poradnu s malym,,,a tak neviem ako to chodi,,, ci musim vobec podpisovat,,,, a tak,

sisqa19
26. sep 2011

my máme poradnu v stredu a tiež xceme odmietnuť definitívne. musia s odmietnutím suhlasiť obidvaja rodičia? a dá sa nejak zistit, či konrétna lekárka nahlasuje na úrad odmietnutie očkovania alebo či to proste nexá na "osud"?

lucula73
26. sep 2011

@denduska možem sa niečo spýtať prosím?keď ste sa tu bavili o hemophiloch......moj malý mal pred dvoma týždňami vo výteroch z nosa aj hrdla hemophilus influenzae,neviem nič bližšie,len že bol citlivý na sumamed čo sme vlastne hneď dostali.....nevieš aký to mohol byť hemophilus?mal vyše týždňa teploty,nádchu,zelené sople...

denduska
27. sep 2011

@anicka1981 nic nemusis podpisovat ani my sme nepodpisovali. Nikde nie je napisane ze musis, ak dobre viem, ak nie @manof ma opravi 😉

@lucula73 aj moja starsia mala hemofila v nose, pri beznom vytere sa nezisti ktory to je ale najpravdepodobnejsie je ze to nie je ten B..musela by sa urobit serotypizacia, ale to sa bezne nerobi..no mozno by poistovna preplatila, hm 😕

anicka1981
27. sep 2011

@denduska no nas lekar na tom trva, a nechcem si ho pohnevat,, ako vies co myslim,,, ale jedine co som ochotna podpisat, je, ze nesuhlasim, alebo odmietla ockovanie,,,, niake omacky ani nic k tomu podpisovat nebudem,,,,,, alebo neviem ako by bolo dobre,, neviem no, lekar ma ani nezastrasoval, vlastne mi na to vobec nic nepovedal, len ze mu to musim podpisat......tak neviem,,, zase nechcem si z neho urobit nepriatela,budeme k ne,u s malym chdit este chvilu,,, vies co myslim

lowike
27. sep 2011

@miliharmi @manof @denduska ďakujem za odpovede 🙂
no, nechám sa prekvapiť, aká bude situácia o pol/trištvrte roka (ale predpokladám, že rovnaká ako teraz...)
čo sa týka tých vakcín - písali ste tu, že lekár môže vyžiadať vakcínu z iného členského štátu EU, ak bude ochotný (tak ešte v to dúfam, že by to mohol byť náš prípad...)
no a o hemofilus aj pneumokok nemám záujem, aj keď by stačila len 1 dávka ;)
ja chcem očkovať hlavne ten tetanus a záškrt, ale ešte pred tým, než dám malú do jasličiek (ak mi ju tam teda vôbec vezmú ....)

denduska
27. sep 2011

@anicka1981 myslim ze v tom pripade je lepsie podpisat ze odmietas konkretne vakciny (nazvy)..nic viac.

@lowike len ten tetanus-zaskrt detska varianta obsahuje ortut. Tak ja by som ju nedala aj keby mi ju rovno tu pred domom vylozilo UPS-ko 😅

ani3012
27. sep 2011

@anicka1981 som včera podpísala len krátke vyhlásenie,že som odmietla MMR očkovanie-iné tam nebolo nič...bolo to pripojené k zdravotnej dokumentácii....
ak mi príde papier z úradu,tak napíšem odmietnutie akýchkoľvek vakcín,čo budú aj v budúcnosti povinné a na všetky moje deti.....už nebudem dávať žiadne očkovanie mojim deťom......

manof
27. sep 2011

@anicka1981
Podľa platných zákonov v zásade nemusíš podpisovať vôbec nič. A už vôbec neodporúčam, aby si to podpisovala spolu s manželom, lebo potom by vám mohli dať pokutu každému zvlášť.

Ak už vôbec niečo podpísať, tak len v znení (približne)

"Odmietam očkovanie svojho dieťaťa ... ... vakcínami Infanrix Hexa, Prevenar a Synflorix."

Toto totiž nie je priestupkom. Ak by tam však boli aj vymenované choroby, proti ktorým odmietaš očkovanie, tak to by už priestupkom bolo. Takže keď podpísať, tak len obchodné značky vakcín, nikdy nie konkrétne choroby.

manof
27. sep 2011

@sisqa19
Zistiť to môžeš leda tak, že sa jej na to opýtaš.

sisqa19
27. sep 2011

@manof ked to odmietneme, tak stačí aby to jeden podpísal? osm myslela, že obaja rodičia musia

manof
27. sep 2011

@ani3012
No MMR je už vlastne vymenovaním konkrétnych chorôb, i keď v tomto prípade by sa to dalo zahrať do autu tak, že odmietaš trojkombináciu a že chceš len samostatné vakcíny proti jednotlivým chorobám. Tie už dávno nie sú na trhu a teda Ti ich asi nezoženú, ale to vôbec nie je Tvoj problém.

manof
27. sep 2011

@sisqa19
Podľa platného práva v zásade nemusí ani jeden. Ale ak už, tak len jeden nech podpíše.
Môžeš sa vyhovoriť napr. na to, že manželovi to je jedno a necháva to na Teba a nič podpisovať nebude. A hotovo.
😀 😀 😀

miliharmi
27. sep 2011

V diskusi pod článkem v idnesu http://ona.idnes.cz/ockovani-proti-rakovine-oba... je příspěvek od Peto30 (předpokládám, že je to náš @petot, 😉 )snad nebude vadit, když ho sem zkopíruji, protože informace, v něm obsažené, jsou závažné a mě překvapuje, jak je možné přehlížet takové argumenty. Sama teda nedokážu posoudit jejich objektivnost, ale právě u všech očkování mě hodně varuje, že od proočkovacích odborníků téměř nelze najít vyjádření, která by podobné argumenty přesvědčivě vyvrátila, většinou jsou to jen obecné řeči o jasně prokázané (jak přesně prokázané se většinou nedovíme) prospěšnosti či spíše dokonce nezbytnosti očkování.

V oficiálnom ohlasovacom systéme VAERS sa objavujú najmä neurologické a imúnne dysfunkcie, napríklad ochrnutie, syndróm chronickej únavy a roztrúsená skleróza. V evidencii je aktuálne 84 hlásení o úmrtí.

Tento mesiac bolo objavené, že vakcíny Gardasil/Silgard obsahujú vo veľkom množstve DNA vírusu HPV, ktorá by tam nemala byť (mali by tam byť len povrchové L1 proteíny vírusu). Jedno dievča, ktoré po tejto vakcíne dostalo CFS, má v krvi aj po 2 rokoch vírusovú DNA! Za normálnych okolností sa to nemôže stať, DNA vírusu HPV dá zistiť len v mieste infekcie, nie v krvi, a životnosť DNA v krvi je veľmi krátka. Lenže HPV vakcíny sú produkované novou technológiou genetického inžinierstva pomocou rekombinantného vírusu na bunkových štruktúrach hmyzu, a je možné, že umelo vytvorená adsorbovaná DNA je pre človeka prakticky neodbúrateľná. Čo spôsobí voľná vírusová DNA kolujúca dlhodobo v krvi, sa môžeme len domnievať, ale už vieme, že sa môže zabudovať do buniek hostiteľa. Dôsledky? Nič dobré.

Jiný příklad. Už jste někdy slyšeli uspokojivou odpověď od provakcinačních odborníků na argument, uvedený v článku http://www.cez-okno.net/clanok/ockovanie/valka-... v části "chybějící data, zůstává jen tvrzení", pokles nemocnosti a úmrtnosti na dnes očkované nemoci o 90 a více % před zavedením plošného očkování, mnohdy už před objevením se samotné vakcíny? Mě by fakt zajímalo, zda někdy někdo s provakcinačních odborníků k tomu zaujal nějaký smysluplný postoj, protože tohle podle mě jasně vyvrací teorii, že očkování je zodpovědné za pokles a vymýcení těchto nemocí, že bez něj by se vrátily apod. Tohle se jako mantra moderní medicíny stále opakuje, tak jak se vyrovnávají s těmi daty o drtivém poklesu před zavedením očkování? Četli nebo slyšeli jste někdy nějaký protiargument?

manof
27. sep 2011

@miliharmi
K tomu očkovaniu proti HPV máme článok tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakcina-sil...

spolu so @samiana sme uvažovali nad tým, že ono asi ani rekombinovaná (geneticky manipulovaná) HPV DNA by nezostala v krvi tak dlho. Nedáva to zmysel, lebo však chemicky je to prakticky úplne to isté ako prírodný originál. Rozdiel je zrejme v tom naviazaní na hliníkový adjuvant (v tejto funkcii to vlastne nie je adjuvant ale adsorbent), čo sa presne robí aj vo vakcíne proti tetanu za účelom dlhšieho zotrvania antigénu v krvi. Nikto ale asi nečakal, že:
1. z adjuvantu sa nechtiac stane adsorbent
2. to v tejto podobe vydrží v krvi tak dlho (2 roky)

manof
27. sep 2011

článok francúzskej detskej lekárky:
"Vynikajúce zdravie neočkovaných detí"
http://www.slobodavockovani.sk/news/vynikajuce-...

anicka1981
27. sep 2011

@manof ano rozumiem,,,a este, naco chce aj obciansky preukaz? Nebolbo by lepsie, keby som si to napisala sama doma.. ako ja anna bla bla bla, odmietam ockovanie svojho dietata vakcinami prevenar atd,,, a podpis. citala som, ze by aj stacilo sa podpisat len do karty, ze nechceme ockovat,, ale nas doki je pedant,,, , chce to na extra papiery,, mame mu zavolat 2 dni pred tym ako prideme, aby si vedel pripravit ten papier na podpis, tak som zvadava co tam da,,, a ked pridem sama tak sa mozem vyhovorit, ze je na sluzobnej ceste.. alebo skoleni....

denduska
27. sep 2011

@anicka1981 tvoj doki chce od teba obciansky?? to je blbost, na to nema pravo..teda aspon si myslim. Normalne ze profi-udavac 😅 😝

anicka1981
27. sep 2011

@denduska @manof 🙂 no,, ze to musi zapisat do toho odmietnutia, a zdoraznil mi 2x, ze si ho priniest aj muz,,,, a este a na co je ta posledna vakcina synflorix,, tie prve viem, ale tato mi nc nehovori..... ja som nedala ani tbc, a toto bude uz nase druhe neockovanie, tak ked nemoze v noci spavat koli tomu, tak nech nahlasi, ale chcem aby sme tym presli bez neakych zbytocnych tahanic,,, ho postrasim pravnikom, ze pravnik nam odporucal, aby som podpisala, len ja, a este sa ho po pripade budem pytat, kam vsade to chce poslat, lebo som citala, ze to moze poslat aj na socialku,,ale v takomto pripade by to bolo porusenie lekarskeho tajomstva,,,, aspon tak som vyrozumela z toho clanku....

makovienka
27. sep 2011

viete niekto o tom, ako je to s preplatenim vakcinacie, ked sa odsunie (napr. po druhom roku), vraj to potom uz nemusi preplatit poistovna.
A este - ak moje dieta chyti nejaku z chorob na ktore malo a kvoli mojmu odmietnutiu nebolo ockovane, vraj tiez nepreplatia naklady na liecbu.

denduska
27. sep 2011

@anicka1981 ja nie som pravnik ale poviem ti inu prihodu - moj muz kupoval raz v tmobile mobilny telefon bez zmluvy- na volny predaj, bez pausalu. A slecna mu ho nechcela predat iba s tym ze jej da obciansky. On ze preco ze to nema co pytat, a ona ze bez toho mu to predat nemoze, ze take maju predpisy Ponahlal sa, tak jej ho ukazal, ona odpisala cislo do dokladu o kupe. A on, coby horkokrvny clovek, poslal staznost - uz neviem kam...hehe a uznali to a tmobile pobocka dostala podzub.

Ja by som mu ziaden obciansky nedavala. Maximalne by som podpisala do karty ze odmietam ockovanie a dovi. Nech aj rovno predo mnou vola na RUVZ a nahlasi ma. Ja neviem kto vsetko ma pravo pytat obciansky ale vseobecny lekar myslim tazko @maggie2 pomoooc porad 🙂

a synflorix je 10-valentna vakcina proti pneumokokom.

anicka1981
27. sep 2011

@denduska no ved iba postrasim, ho vies ako,,, lebo si bude mysiet, ze to je z mojej hlavy,ze vymyslam a ked poviem, ze pravnik poradil, tak to uz ma vahu,,,,alebo aspon, neaky respekt, on chce byt kryty, ale ja tiez, ....