Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jandl
16. júl 2012

@lili-k ,co se příušnic,zarděnek a spalniček týče,to jsem u svého 1,5létého odmítla,podepsala,že nechci.hexu jsem odmítla,loni v 8.měsíci mi doktor nabídla aspoň záškrt,tet.,dáv.kašel.teď mám v 1,5r.přeočkovat a fakt nevím.co se týče zodpovědné MUDr.,zeptej se MUDr.Strnadelové z institutu celostní medicíny v Praze.Já po takové MuDr. taky toužím,nejen kvůli očkování.Doporučila mi jednu ve vzd. asi 35km od nás.

mimi
16. júl 2012

@manof tym listom p.Viglasovi. 🙂 Pytala som sa lekarky ohladom tej pozvanky na ockovanie od RUVZ, tak samozrejme, oni im nahlasuju nase mena, keby som ja toto vedela, tak k tej lekarke ani nejdem 😠 😠 a ako odbornicka, ockovanie je dobre, ale samozrjeme o moznych rizikach mi nic nepovedala a ani pribalovy letak k danej vakcine nemali 😠 TAkze je to na nas rodicoch, treba si vsetko sam prestudovat a urobit svoj zaver...

xlucia
16. júl 2012

@sisinka76 aha. cize maly ti uz ide do skolky od septembra. to som si neuvedomila ze uz mas takych velkych chlapov 🙂
pytam sa lebo pri tomasovi nasa dr. velmi rychlo dopisala na prihlasku aj to, ze dieta je plne ockovane, co ma dost nastavalo , lebo kolonka na taku vec tam nebola a nikoho do toho nic nie je. tak neiem ako sa to riesi pri detickach ktore nie su ockovane vobec. a takych pribuda.
vasa dr. vas aj nahlasila?

ajja21
16. júl 2012

@mimi tak tomu neverím 🙂 prachy sú viac ako zdravie nejakého dieťaťa!!!

manof
16. júl 2012

@mimi
Tak sa lekárky opýtaj, že či vie o tom, že je jej zákonnou povinnosťou zhodnotiť kontraindikácie očkovania podľa príbalového letáku, ktorý ANI LEN NEMALI V AMBULANCII!!! To ho pozná naspamäť, alebo ako to robí?
Prípadne kašle zvysoka na zákony (a na zdravie detí)???

manof
16. júl 2012

Z knihy:

Dr. Tetyana Obukhanych:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

Kapitola 3.: „Prirodzená imunita voči tetanu — aké to prekvapenie!“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...

mimi
16. júl 2012

@manof pravdu povedat, som velmi sklamana, ze ona tie pozvanky riesi tak, ze nase adresy da RUVZ a ti nas pozyvaju na ockovanie, ci je toto standartny postup?Keby som chcela zmenit lekara, musim jej uviest meno ku komu pojdem, nevies nahodou? Ockovanie som zatial odlozila, ale jej ziadna odpoved na neziaduce ucinky mi nestacila, tak zacinam o nej pochybovat ako o kompetentnej lekarke.

jandl
16. júl 2012

@mimi jakmile jsem nabyla odvahu zeptat se na pár věcí ohledně očkování,taky jsem začla o kompetentnosti naší dětské lékařky pochybovat.Ona není špatná,ta ta tvoje taky asi ne.jen je nikdo nenutil se problémem očkování hlouběji zabývat.Kdo nejde rád pohodlnou cestou?Nebýt atop.exému u své nejstarší,tak bych se o problémy s očkováním nezabývala.

jandl
16. júl 2012

Řekněte všem o důležitosti toho,aby všechny nežádoucí reakce po očkování byly hlášeny vaší MUDr. na příslušná místa.Já jsem brala za normální,že po očkování jsou reakce jako horečka,podrážděnost,otok na místě vpichu trvající i 2měsíce/u dalších očk. jsem přikládala studený obklad/.Tak jsem si při návštěvě lékařky na tyto problémy nestěžovala.Prostě jsem věřila tomu očkovacímu náboženství.Tak proč mám být překvapena,že oficiální hlášení zaznamenávají tak málo nežádoucích reakcí,že?

jandl
16. júl 2012

V 10letech nám přeočkovávají děti proti tetanu inj. do paže.Týden ta paže nebyla v pohodě.Její kamarádky si také stěžovaly.Až dnes mi došlo,že jsem si měla stěžovat u MUDr. také.Ptám se,jak musí být očkovaným miminkům a kde se domohou práva?Mám u svých dětí v očkování pokračovat????

mimi
16. júl 2012

@jandl asi tak.

supocka
16. júl 2012

Ahojte,chcem odmietnut u dcerky MMR vakcinu.Mam aj 3 rocneho syna,ktory bol zial ockovany vsetkymi vakcinami,ale dalsie uz chcem odmietnut.Mozem do listu o odmietnuti spomenut aj syna,alebo to budu riesit az o 3 roky?najradsej by som to mala vsetko uz za sebou.odmietnut vsetko naraz.Mate s tym niekto nejake skusenosti?dakujem

hajanka
16. júl 2012

@lili_k konkretne by som musela pozriet do spravy od imunologicky ktore su zalozene v karte, ja si tie terminy späti nepamätam 😅 super ze sa vam to lepsi, ja som zvedava na vysledky ake bude mat moj po dalsom odbere. Dufam, ze lepsie budu..

jandl
16. júl 2012

@hajanka DÍKY ZA ODKAZY,VIDEO.HLEDALA JSEM INFO DLOUHO.JÁ OČKOVÁNÍ A PŘEOČKOVÁNÍ ODMÍTNU.BUDU POKRAČOVAT V MAKROBIOTICE,VĚŘIT V BOHA,MÍT ČAS NA SVÉ DĚTI...ŽÁDNÉ LACINÉ ŘEŠENÍ NEEXISTUJE.DRŽÍM PALCE VÁM VŠEM NA VAŠÍ CESTĚ.

hajanka
16. júl 2012

@mimi my sme starej dr. davali vymenny listok alebo ako sa to vola, od novej dr. a vzali sme si od nej karty, takze vedela ku komu ideme, ale neviem ci je to standardny postup..

hajanka
16. júl 2012

@supocka kazde dietatko budu riesit zvlast, v aktualnom case, sestra u malej odmietla 3.hexu a MMR takze to bude riesit asi naraz dve vakciny, zatial vsak je klud (klop-klop-klop) po tom co sme zmenili lekarku

mirka_aa
16. júl 2012

ahojte,nechcem vytvarat novu temu kedze je tu toho az az,ale rozhodla som sa neockovat moju dcerku vobec na nic..ale je tu toho az tolko ze keby som to mala cele citat tak tu stravim cele hodiny a tolko casu nemam...chcela by som len vediet,ci ma uz niekto skusenost s odmietnutim ockovania..ze ako sa to cele vyriesilo..ci to niekto obisiel bez pokuty a ak tak ako sa to podarilo...dakujem 🙂

miskakyska
16. júl 2012

@mirka_aa no moja zlatá či sa Ti chce,alebo nie..či máš,či nemáš čas budeš si to musieť prečítať..takych by tu bolo...babenky tu majú aj iné na robote,nie len písať a vysvetľovať kolom dokola to isté,keď sa niekomu nechce čítať..keď Ťa to vážne zaujíma pekne študuj :o)

lili_k
16. júl 2012

@miskakyska ne kazdy ma cas tady vse studovat, maminy co maji vice malych deti, nedejboze nemocnych, nemaji proste casu nazbyt!!! Ale to jste Vy zrejme nezazila, jinak byste neco takoveho nenapsala!!! Ano, az budu mit deti stare jako Vy, tak asi budu mit cas vse prostudovat, jenze to mi uz bude na dve veci tou dobou ze...

miskakyska
16. júl 2012

@lili_k nie,ja som vôbec nezažila malé deti..mne sa vychovali same...

mirka_aa
16. júl 2012

@miskakyska nie ze by sa mi nechcelo,ale pri malom dietati jednoducho neni cas...teraz po veceroch som dost citala o samotnom ockovani (dat ci nedat ),studovala stranky kde pisu o tom ako odmietnut ockovanie a co robit potom,ale nenasla som ziadnu konkretnu skusenost niekoho...ale jasne,mas pravu..ja skusam len tak nahodou ci nenatrafim na niekoho kto by si to vsimol,a hoci to tu uz aj pisal,da sa text skopirovat alebo povedat je to na tej a tej strane..ale jasne ze ratam aj s tym ze to budem musiet jednoducho citat a citat alebo to dovtedy precitat nestihnem a potom tu napisem svoju vlastnu skusenost :P

miskakyska
16. júl 2012

@mirka_aa veď chápem,nie som včerajšia..ani som to tak vážne nemyslela,ako to vzala
@lili_k,ktora si nevšimla na konci úsmev a hneď mi to nandala..

miskakyska
16. júl 2012

@mirka_aa a keď tu natrafíš na spravnych ľudi sa aj čo to dozvieš..

lili_k
16. júl 2012

@miskakyska no pokud dobre vidim mate deti 8 let po sobe takze ano, nezazila jste starat se o dve male deti... jen se mi nelibil vas ton, dnes sem ale v razi tak se omlouvam.. ono je starani a starani, kdo nezazil nepochopi, ale to je uz na jinou didkuzi, dobrou..

alienka73
16. júl 2012

@ajja21 prosim ta ake vidis rozdiely oproti rovesnikom?

manof
17. júl 2012

@mimi
Je mi ľúto, ale o nijakej rozumnej detskej lekárke v Žiline neviem. Tiež nejakú takú hľadáme.
Jedna známa to vyriešila tak, že zobrala karty svojich dvoch dcér od lekárky a nie je u nikoho... Len to nie je riešenie pre každého.

A štandardným postupom to pozývanie na očkovanie zo strany RÚVZ teda naozaj nie je.

manof
17. júl 2012

Z knihy:

Dr. Tetyana Obukhanych:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

Kapitola 4.: „Dvojitý štandard vedeckého výskumu“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...

tamix
17. júl 2012

@

mimi
17. júl 2012

@mirka_aa ja to momentalne riesim, zatial som poziadala o odklad ockovania nakolko moje dieta nedosiahlo urcitu vahu, tymto som ziskala viacej casu na studovanie. Taktiez sa chcem vyhnut pokute 😉

mimi
17. júl 2012

@mirka_aa tiez ta chapem, ze nemas cas popri malemu babu studovat, ved ani ja, mna k tomu cakaju o par tyzdnov statnice a neviem, comu sa mam skor venovat 😒