Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
27. feb 2012

@prevenar Presne toto som sa jej snazila vysvetlit po cely cas (asi rok), ale nic. A ked napisala, ze suhlasi, aby na tych chudatkach skusali vakciny, tak mi az prislo zle. Miesto vody, dajme im vakcinu, ved to je "len polievka" podla slov dr. Liptaka.
Minule som nad tym tak premyslala, ze vsetci sa ohanaju argumentom, ze "vsetkych nas ockovali a vsetko bolo ok". Ci tie nase deti nedoplatili prave na to, ze aj nas ockovali. Ani boh netusi, co do nas pichli a teraz tu mame neplodne zeny, deti maju tolko chorob, ze uz nemaju na to ani diagnozu. Predtym deticky umierali na zaskrt, dnes na rakovinu. Tak co je lepsie? Preco neskusaju ucinnejsiu liecbu, ked ocividne vakciny nezaberaju? Z toho celeho mi je nanic ☹

ariela22
27. feb 2012

ahojte,tak stále čítam a už ani nevidím, neprečítala som zatial ani polovicu,fuu ,ale už nevládzem ☹ ... Je to strašné, tlačia sa mi slzy do očí 😢 a som riadne nahnevaná 😠 ani neviem rozmýšlať .......co mi povedala dr. ani nehovorim radsej 😒 ......mam niekolko otazociek ale kazdu na inu temu 😖 ak by ste mi niekto vedeli odpovedat @prevenar,@manof,@ petot boli by ste zlatí dakujem 🙂 .... pisem aby som nezabudla :
1. ochráni vobec ockovanie dieta proti tym chorobam proti ktorým je zaockovane? Lebo uz som asi uplne mimo ☹ .... Preco lekari su o tom takí presvedcení( a aj tomu veria),že očkovať je správne?
2. ako branit dieta ak nebude zaockovane?Viem ze sa to na tomto fore uz urcite pisalo,ale nenasla som to 😅 ..ake su alternativne moznosti liecby a prevencia?bude choroba prebiehat urcite tazsie....
3.Ak bol 25 ročný človek preočkovaný proti tetanu,ale bol v tej dobe chorý,len mu doktor neveril,že je chorý, čo sa môže stat? Aké môže mať následky a ako to mozme riesit ak sa neciti dobre,ale vysledky ukazuju ze je zdravy? moze to byt nieco skryte?Tažko sa mu dýcha a škaredo kašle , je slabý ...
4.Co sa mohlo stat ak mala bola zaočkovana proti TBC? Moze mat prejavy z tejto ockovacej latky aj neskor, som velmi zvedava,lebo bola nedonosena a slabucka 😒 ... pichli jej hned na 4 den 😠 ..
5.takze lekar je povinny nahlasit len pocet nezaockovaných detí..tak kvoli comu lekari chcu podpisi? Ako sa mam ohradit ak to nepodpisem?
6.Neviem ale nedočítala som sa ako by sa dalo vyhnuť pokute... A ako docielit aby lekarka pristupila aspon na odklad?
7. ako liecit astmu - kortikoidy myslim niesu ta spravna volba......
8.ako davat babatku vit C?ak by stacilo stravou,tak akou?
Ďakujem..... Idem ešte ďalej poštudovať 😉

prevenar
27. feb 2012

@moira19
..mas tam jednu vyraznu nepresnost ktoru proste musim opravit 🙂

-volakedy deticky zomierali na zaskrt, lebo bolo po vojne ..alebo nejaka prebiehala. rodiny nemali ani len teplu vodu, nie to poriadnu vyzivu. neexistovali ani vedomosti, ani antibiotika. dnes na sa predsa na zaskrt neumiera.

cize volakedy deticky, zomierali na zaskrt koli dobe v ktorej zili a dnes zomieraju na rakovinu .. a to uplne zbytocne koli nicomu. 😔

ideal
27. feb 2012

Prečo sa ľady ešte nepohnuli ?
Východná Európa je až príliš svedomito naučená plniť rozkazy. Všetko súvisí s históriou.
Konkrétne Slováci sú už stáročia vždy pod niekoho útlakom. Maďari, Česi, Nemci, Komunisti...
Prejavuje sa to na príliš veľkej servilnosti voči útlaku, ktorý je na nás páchaný.
Všetko sa však dá zmeniť. Budeme vždy len tým chvostom sveta, alebo si vybojujeme svoje miesto na slnku?
A preto treba zmeniť naše správanie, ako napísal prevenar, netreba sa vždy vzdávať a ustupovať. V principiálnych existenčných veciach treba stáť pevne a nepohnúť sa ani o piaď. Len tak zmeníme svoju budúcnosť a to nie len v očkovaní.
Sme v práve, takže zaplatenie pokuty je až na poslednom mieste. Ale nie ako výsledok zlomeného ducha, ale ako jeden jediný prehratý boj s hrubou silou. Každá sviečka ktorá bude zapálená spravodlivou neústupčivosťou a hrdosťou pomôže vytvoriť armádu, ktorá nakoniec tú tmu porazí.

Vždy hovorím, zlu sa nikdy nesmie ustupovať...
pretože skutočne platí, že každý z nás môže zmeniť svet.

prevenar
27. feb 2012

@ariela22 ahojky 🙂

na zaciatok musim povedat, ze je sice dobre precitat celu diskusiu , vzdy clovek najde nejake dobre info ..ale na druhej strane sa toho za ten cas existencie tejto diskusie strasne vela zmenilo a informacie z minulosti sa stali irelevantnymi. povedal by som ,ze zmysel ma citat maximalne poslednych 500 stran ..a urcite by stacilo aj poslednych 300.

moju odpoved prosim chap len v ramci toho o com som presvedceny ja ,,co pre teba nemusi znamenat vobec nic. 🙂

1. a) neochrani (su na to nespocetne dokazi obrovskych epidemii v ockovanych komunitach) b) ak na kratky cas aj potencionalne ochrani tak vzdy riziko z neziaducich ucinkov a aj skutocnych nasledkov je vzdy vacsie / horsie ako choroba samotna.
2. a) choroba bude prebiehat uplne rovnako. b) zalezi o ake ochorenie sa jedna ..to by bolo moc na dlho rozpisat kazdu jednu . v zasade tie najnebezpecnejsie (napriklad polio) sa u nas vobec nevyskytuju .. a drviva vacsina su banalne ochorenia (vacsinou) ..(mumps, ovcie kiahne, atd..)
3. tetanus je extremne zriedkava choroba (na slovensku 3 pripady za poslednych 10 rokov) ..zaroven extremne nebezpecna ak sa rozvinie. (napriklad, vsetci traja aj zomreli) ..tetanus clovek nedostane "len tak" zo vzduchu. predchadza mu hlboke poranenie . rana do ktorej sa nedostane vzduch (napriklad niekto stupi na klinec a tem mu prepichne cele chodidlo ..a pod. ) to si nevsimne malo kto . povrchove rany treba osetrit peroxidom vodika . ten zabije tetanove bakterie.
4.vselico a) ekzem ..ako v nasom pripade 😢 b) samotne TBC . casto bol napadnuty system lymfatickych uzlin = brutalne antibiotika , operacia (odstranenie napadnutych uzlin) az po rakoviny lymfatickych uzlin c) akekolvek alergicke a dalsie prejavy. d) fakt ani boh nevie.
5. a) chcu podpis pre to, aby to bolo neskor v konani pouzite proti tebe. vacsinou potvrdzujes ,ze chapes rizika ne ockovania , ale kedze chces zavrazdit vlastne dieta tak ockovat proste odmietas. +/- . b) velmi jednoducho. nie si povinna podpisat vobec nic v tejto oblasti. nevybavujes si uver v banke. neexistuje ziaden zakon ktory by ta k niecomu takemuto zavazoval. ..cize povies "toto , ale nepodpisem" preco ? " lebo nemusim" "dakujem , dovidenia"
6.na poslednych 100 stranach sa to spomina minimalne 20x 😀 v zasade odmietnes konkretne latky a ked ta predvolaju tak dane predvolanie napadnes na prokurature a urade na ochranu osobnych udajov. a popripade dalej sa odvolavas ..alebo na koniec to zacnes riesit sudnou cestou. medzi odmietnutim a "odlozenim" nie je v slovenskej legislative vobec ziaden rozdiel.
7. kortikoidy sposobuju astmu ^^ ..bohuzial neviem .
8.kupit co najcistejsiu formu (napriklad 100g prasok v DM . modra krabicka ..alebo ineho vyrobcu) ..nechat rozpustit v cistej vode a pit.

snad som nic nevynechal .

prevenar
27. feb 2012

@ideal ..ale pomalicky sa urcite hybu ..aby som bol presnejsi , z roka na rok viac. vidno to vsade.

zaockujte_aj_slnko
28. feb 2012

dnes bolo v spravach ze v bratislave je 100 pripadov cierneho kasla....... a vraj 3 umrtia...........vie o tom niekto nieco?

miriem
28. feb 2012

Ahojte, mame za sebou poradnu v 2. mesiaci a doktorka nas upozornila, ze nabuduce ockojume. Tak som ju uporoznila ja, ze v nasom pripade je zbytocne vakcimu objednat, lebo ockovat nechceme. Vyplestila na mna oci, ze ci to ako vazne? Ja ze ano, vazne. A ze ci sa nebojime? Tak je hovorim, ze ano, bojime a preto neockujeme. Bojime sa neziaducich ucinkov. Tak na mna divala ako na nejaku pomylenu a ze teda nam da podpisat volajaky papier a nahlasi nas. Ale citam, ze to vobec nemusim podpisat? To podpisanie mi moze v niecom uskodit? Zasa nerada by som sa s Dr. nejak dostala na noze...
Potom malemu kukla ramienko a zas zdesena- vy nemame ani TBC!? Tak je hovorim- tak to uz teda vobec nie 😝 Asi tam nema vela rodicov, co neockuju, lebo ostatla statocne prekvapena...
Ale zas ked sme boli na kontrole s klbikmi, tak ortoped mal na tvari siroky usmev, ked videl, ze sme TBC neockovali. Zda sa, ze aj medzi lekarmi su uz "cierne ovce". 😉

zaockujte_aj_slnko
28. feb 2012

@luba41
"INFORMÁCIA O VÝSKYTE PERTUSSIS
V tomto týždni bolo v Bratislavskom kraji hlásených 20 ochorení, co predstavuje
chorobnost 3,2/100 000. Ochorenia boli hlásené zo 6 okresov Bratislavského kraja s najvyššou
chorobnostou v okrese Bratislava IV (6,18/100 000 obyvatelov). Najvyššia vekovo-špecifická
chorobnost bola evidovaná v skupine 15-19 rocných osôb (9,66/100 000)."

takze klamali o 100 chorych a 3 umrtiach 🙂

luba41
28. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko sem tam pozriem aj chrípkové správy - chrípka a akútne respiračné ochorenia / silné virozy, zápaly priedušiek, pluc a pod/ . Ked pozrieš čisto, kolko je prípadov potvrdeného chrípkového vírusu z celkového počtu ochorení a prípadne komplikácii, tak to číslo je mizivé. Ja bývam v malom mestečku cca 5 tis. obyvatelov, tak si to vždy prepočítavam na tento počet obyvatelov, že aká je šanca nákazy, aby som bola v obraze 🙂 Ved treba rozsievať STRACH

prevenar
28. feb 2012

@miriem ahojky

-nemusis podpisovat vobec nic. vsetko co podpises bude neskor na jednani pouzite proti tvojmu zaujmu.
-na noze to bude skor ci neskor ..lebo proste 1) oberas ju o zisk 2) presadzujes svoj nazor nad jej = vysmievas sa jej nekonecnemu a nenahraditelnemu studiu a vsetkym atestaciam 😝 3) aby si mala aspon potencialnu sancu zachranit sa pred pokutou musis jej nahlasenie (co na 100% spravy) dat riesit cez prokuraturu + UOOU . cize jej budes robit celkom vazne "problemy" .

inak pekna odpoved 😉 ..tej nekonecnej prekvapenosti by som uz az tak neveril. takyto zazitok mame asi vsetci. vzdy sa tvaria ,ze niekto kto odmieta je uplne sam zrejme v celom vesmire. myslim ,ze je to skor sucast na cviceneho cirkusoveho predstavenia ..ale bohvie 🙂

prevenar
28. feb 2012

@luba41 "strach" zabera na vacsinu obyvatelstva uplne spolahlivo. vsimli si ,ze je to fantasticky nastroj biznisu ktori robia.

misa0411
28. feb 2012

@prevenar Aj naša lekárka, keď som povedala, že nedáme zaočkovať tak na nás aj so sestričkou pozerali jak telce na nové vráta. Že ešte sa im to nikdy nestalo, a nevedia, že čo teraz. To bolo ešte v septembri. Odvtedy sme u lekárky neboli, nebol dôvod, ale teraz v marci ideme na RUVZ na prejednanie. Tak som zvedavá ako to dopadne. Každopádne som rozhodnutá, že žiadnu pokutu im platiť nebudem, a keď bude treba tak pojdem aj do Štrasburgu... Ja nebudem hazardovať so zdravím a životom môjho syna, len pre dobrý pocit niektorých ľudí.

jezibosorka
28. feb 2012

chcem sa opytat, ake detske choroby prichadzaju prve, na co sa mam prichytat, co ma doma po ruke,,,, dakujem

jezibosorka
28. feb 2012

@misa0411 my sme odmietli este v auguste, a zatial nic, no uvidime na poradni sme boli posledny X na mikulasa, maly ma 8 a pol mesiaca... drzim palce na prejdnavani, aby to islo hladko

moira19
28. feb 2012

@prevenar Dovod zaskrtu pozname. Tu ide o to, ze co je lepsie ockovat a dostat rakovinu, alebo radsej pracovat na ucinnejsich liekoch. Nech uz by sme ochoreli na akukolvek chorobu. Viem, ze sa pytam blbo, pretoze vakciny uz maju marketing za sebou, ludia to beru ako samozrejmost, ergo uz do toho netreba investovat. A priznat sa, ze nieco tak uzasne ako su vakciny nefunguju a skodia, to by asi zlozilo farmafirmy. Hodnotovy rebricek ludi je vsak stavany tak, ze peniaze su prednejsie ako ludsky zivot a preto neriesia takyto zanedbatelny problem :(

jezibosorka
28. feb 2012

http://www.stv.sk/online/archiv/fokus?date=2011...

..neviem co ten docent ma so schodami... stale ta ista pesnicka, ako aj v radiu Lumen

ideal
28. feb 2012

moira19,

nie, to by skutočne farmamafiu nezložilo...žiaľ

Ľudia majú neskutočne krátku pamäť. Veď koľko už bolo škandálov a pochybení /jeden na ukážku http://www.poznanie.sk/poslanie/vakcinacia-snad... a nikto nepadol. A to je všade, nie len vo farmamafii, ale aj v politike.
Vinník sa totiž nikdy neusvedčí sám! Kým nezoberú ľudia do rúk vidly, tak sa nič nezmení.
Dnes nás subjekt A otrávi a o rok už bude zasa ten najpokrokovejší a najbezpečnejší výrobca na svete. A tak stále dookola.
V jednej ruke cukrík, v druhej zasa nôž. Stačí len správne načasovať to čo nám ukážu.

verinka100
28. feb 2012

@prevenar @petot Chcem sa spytat, 1)aby bola aj lekarka chranena, ze nas na ockovanie zavolala a teda, ze my sme "vinni" lebo sme odmietli, tak mozem podpisat v zdravotnej karte dietata tu diagnozu Z28-2, alebo podobne, ze sme odmietli ockovat, alebo aj tento podpis mi moze nejako uskodit?
2)Podpisovat informativny (ne)suhlas s ockovanim, resp nieco pre RUVZ teda nemusim?
3)A petota sa chcem spytat, aka je podla teba najidealnejsia denna davka vit C pre dojciaciu matku?
Dakujem 🙂 😉

tamix
28. feb 2012

@miriem moja očná a malej neurologička v pohode priznali, že vakcíny sú humus. Neurologička nás dokonca upozornila, že vakcíny sú škodlivé, a že ona má týždenne pacientov, ktorí prídu k nej a ona zistí, že zase jedno dieťa poškodené v dôsledku vakcín. Ja vďaka jej radám už malú neočkujem. To asi len pediatri sú na 100% presvedčení o ich pozitívách.

luba41
28. feb 2012

@verinka100 prečo väčšina doktoriek argumentuje, že musí byť krytá a požaduje papiere a podpisy? Prídeš na termín /na poradňu/, zaznačí do karty, že si tam bola s dieťaťom, napíše diagnozu a basta. Inokedy, ked ste chorí, pýta podpisy pri návšteve? Naša nežiada nič, zapísala a riešte si potom s RUVZ.

ideal
28. feb 2012

jezibosorka,

pozerám ten odkaz na STV a rozmýšľam nad jednou vecou. Aké jednoduché to majú farma firmy ...
Tí ich agitátori sú totiž tak pyšní, tak presvedčení o svojej odbornej nadradenosti a neomylnosti, že ich ani nemusia uplácať. Tvária sa akoby oni mali patent na pravdu a pritom sú ako malé deti. Naozaj smiešni ľudia. Gašparkovia na motúziku. Nič viac nepotrebujem na ovládnutie sveta, len zopár imbecilov, ktorí si myslia že sú múdri a že o niečom rozhodujú...

tamix
28. feb 2012

teraz ma napadlo, že keď sme odmietli očkovanie, tak nám sestrička tvrdila, že vakcíny sú super a oni v ambulancii ešte nikdy nemali žiadne vedľajšie účinky. Tak som zareagovala, že sú šťastnou ambulanciou a videla som, že sa to dr. nepáči. Keď sme stretli sestričku v meste, tak jej prvá otázka bola, ako zvládla dcérka očkovanie, a či je v pohode. No keby nemávali žiadne reakcie na očkovanie, tak by sa ma v meste takúto otázku asi neopýtala. O pól roka neskôr, pri nezáväznej diskusii skonštatovala, že niektoré deti majú dosť prudké reakcie na očkovanie. Tak teraz čo je pravda? Sama sebe protirečila.

miriem
28. feb 2012

@tamix Inak ja som velmi rada, ze mam znamych, ktori sa o tieto veci zaujimaju a dali mi chrobaka do hlavy. Keby som stadovito dala ockovat a nieco by sa nasmu krpcekovi stalo, neviem si predstavit tie vycitky svedomia.
Doktorka ma strasila, ze je hrooozne vela cierneho kaslu, ze "minimalne" aby sme aspon hexu dali. Ja sa obavam, ze problem ani nie je s tou chorobou ale s tym, ze kopec lekarov to ani nevie vcas diagnostikovat, kedze sa nevyskytuje az tak casto. Moja kamaratka robi na infekcnom, tak sa jej popytam, ako je to realne s vyskytom tych chorob, proti ktorym sa ockuje..

alikaa
28. feb 2012

@erikasadek Uz velmi davno si sem pisala informaciu o ciernom kasli. Ze u vas vo Fr. si cierny kasel ludia liecia tak, ze idu do hor do nejakej nadmorskej vysky, lebo v takej vyske bakterie cierneho kasla nedokazu prezit, ze staci tam pobudnut 2 hodiny a je po ciernom kasli. Nepamatas sa aka je to nadmorska vyska? Kedze som z BA a vraj je tu epidemia, tak by ma to zaujimalo.

tamix
28. feb 2012

@miriem ani my sme neboli voči všetkým tým chorobám očkovaní, čo terajšie bábätká a predsa celá trieda nás prežila. Žiaden spolužiak nezomrel na mumps ani nič podobné. Ja som na 99% presvedčená, že tá častá leukémia u ročných detí je v dôsledku vakcín. Veď len v mojom okolí má kopa bábätiek problém s kostnou dreňou a krvou. To asi nebude z materského mlieka ☹

tamix
28. feb 2012

@alikaa SUPER

luba41
28. feb 2012

@tamix ja si ani nepamätám, že ak sa aj vyskytol napr. mumps v triede, že by do mesiaca ochorela celá trieda. To nás v triede bolo 36, dochádzali k nám deti z okolitých obcí /tiež nektorí nemali doma úplne všetky hyg. vymoženosti-napr. stále teplú vodu, splach. záchod/ , písal sa koniec 70 tych rokov. To sa vyskytovalo sporadicky. Hnačkové infekcie, meningitídy, kliešťové encefalitídy? Mumps mal môj brat, určite som sa od neho neseparovala, mali sme spoločnú izbu a ani som to od neho nedostala 😉 A o rubeole som prvýkrát počula, až ked ma na strednej v 16rokoch zaočkovali. A posledné dieťa sa mi narodilo po 25 rokoch od očkovania a nebála som sa. Že by som verila na kolektívnu imunitu? Ale len na Slovensku, lebo za hranicami asi neplatí 😉
Už som dnes písala, čítam v poslednom čase epidemiologické správy z RUVZ a viac by som sa teraz bála nejakej infekcie po operácii, ktorú by som chytila v "sterilnej" nemocnici 😠

filmuska_01
28. feb 2012

@verinka100 ahoj, pozor na podpisy,
mne naprikald lekarka chcela dat podpisat peciatku skoro necitatelnu - podobne ako vzdy pri predpise liekov- ze pacient bol pouceny o neziaducich ucinkoch a sposobe liecby. -moc ju rozculilo, ked som odmietla.
Dokonca aj vyhrazky o base a odnati dietata boli.

a obavy o lekarku nemaj, aj ked mas s nou zatial pravdepodobne dobry vztah-,
oni sa kryju a bez problemov ta uda dalej RUVZ, posunie tvoje osobe udaje bez povolenia.