Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kbeata
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko vies co ?mne je to jedno,co mi povedali teraz 😝 ,ale nabuduce sa spytam ci mi vratia tych cca 66 euro,ked sa rozhodnem zaockovat maleho ,ale az okolo troch rokov 😀

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@kbeata
preco by ti mali vracat POKUTU?.... hlavne je sa nedat sankcionovat, zbytok ti moze byt uprdele..... ide predsa o to aby dieta nebolo ockovane a ty mala pokoj svaty..

prevenar
27. mar 2012

@betynulka

..prosim ta, hladas tu nieco konkretne ..ci ???

aby sme si to zhrnuli ..dnes ockuje uz len

1) totalny blazon - niekto, kto slepo nasleduje rady cloveka, ktory na nom zaraba bez akejkolvek ostrazitosti a nevsima si akekolvek varovne signali.
2) uplny ignorant - niekto, napriek jasnym dokazom z jeho okolia dalej riskuje zdravie svojho vlastneho dietata.
3) rodic, ktoremu je zdravie dietata totalne lahostajne - niekto, kto si nenajde cas na to, aby si prestudoval zivotne dolezite informacie o ockovani a jeho nasledkoch napriek tomu,ze vie ze take fora existuju ..kde pisu rodicia stoviek poskodenych deti po ockovani , ale jemu je pohodlnejsie nic "neriesit" "nic necitat" " nic nevediet" "nic nevidiet"
4) vsetko do kopy ^^
5) niekto, kto absolutne netusi o akychkolvek negativach ockovania a ani sa mu len nesniva, ze by nejake mohli existovat - tato kategoria samozrejme vylucuje kazdeho, kto vie o tomto a podobnych forach ^^

dufam,ze som na nic podstatne nezabudol ..ked si sa pod nejakym cislom nasla a to cislo sa ti nepaci , je to velmi lahko opravitelne ...naozaj si PRECITAJ toto forum ..alebo aspon poslednych 300 stran. (aj ked najlepsie je ho precitat cele od zaciatku) ..ak o to nemas zaujem , tak potom fakt netusim co ocakavas od svojho posobenia tu . velka cast prispievatelov totizto POODNDILA zdravie vlastnemu dietatu PODRBANYM ockovanim ..ak silou mocou tuzis byt dalsia, tak nech sa paci ..

pekny vecer 🙂

juliam
27. mar 2012

@heimdalls viem, viem, nič nepodpisovať. a nič jej ani nebudem nosiť. dobre sa pripravím, keď pôjdem k doktorke a upozorním ju na nezákonné nahlasovanie. ale mám taký dojem, že sestričky sú viac zapálené pre očkovanie a nahlasovanie, ako samotná doktorka 😅

prevenar
27. mar 2012

@miriem
sorry , ale strcit si hlavu do slucky , aj ked vies co bude nasledovat , len aby si sa s niekym nepodstatnym nepochytila vyznieva skutocne velmi hlupo 🙂 ..dufam,ze budes mat lepsi pocit z 300 eurovej pokuty ^^

skus si doma trenovat mentalne nastavenie , ze lekarovi nemusis nic vysvetlovat ..hlavne nie v ramci tychto veci.. lekarovi OZNAMUJES svoje rozhodnutie. pripadnu diskusiu podla uvazenia ukoncujes napriklad vyrokom " dakujem , to je vsetko ..ponahlam sa .. dovidenia" 🙂

na tvojom mieste by som investoval cas to prestudovania takych poslednych 100 stran , kde najdes niekolko sposobov co dalej a ako zminimalizovat sancu na pokutu ..v com ti zelam vela sily 🙂 ..alebo proste zaplatis pokutu ^^ hlavne, ze dieta nebude dalej ockovane 🙂

paaa ..

prevenar
27. mar 2012

@juliam ..to je podla mna najlepsia kombinacia 1) nic nepodpisovat (lebo nemusim a hotovo) 2) a nic nenosit ..(lebo tiez nemusim 😀 ) 3) skusit sa dohodnut na zapise "ockovanie XY nebolo vykonane , diagnoza z.28.2"

-ak sa to nepodari vysvetlit uz ostava len lekarku upozornit ne nesirenie osobnych udajov po celom svete ^^ , ze to bude lepsie pre obe strany.
- ak lekarka vsetko ignoruje, treba ju ignorovat tiez 🙂 a zariadit sa dalej podla zakonnych moznosti.
😉

juliam
27. mar 2012

@prevenar zrejme ma nahlásia, lebo sestrička bola hneď v pohotovosti, že im mám na výmenný lístok napísať, že nechcem očkovať. že oni to musia tak robiť... no asi tak... ale kamoška chodí k tej istej doktorke a zatiaľ jej nič neprišlo. a tiež som zistila, že jedna učiteľka z MŠ od nás tiež nedala svoje dieťa očkovať, tak sa chcem s ňou porozprávať, len je teraz na PN.
ak môžem poprosiť o radu - veľa z vás tu píše, že dieťatko po očkovaná BCG vakcínou dostalo atopický ekzém. môj malý má tiež na nôžkach také suché fliačky a neviem sa toho zbaviť. tie agresívne mastičky mu na to nechcem dávať. pomôže modrá indulóna? alebo čo iné, najlepšie nejaké prírodné liečivo, odporúčate? ďakujem 🙂

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@prevenar
pozor aby si nebol vulgarny 😀

prevenar
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko hmm .. ja som si ale daval pozor ^^ 😝

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@prevenar

najjednoduchsie je si PYTAT PRIBALOVY LETAK!..........okamzite ak sa spomenie meno ockovanie....... "dajte mi pribalovy letak!"...........

nedaju ti ho?.......... tak prepacte, ja sa k tomu nemozem vyjadrit!, dovidenia......... 🙂

daju ti ho?..........."ale ako citam, tu sa pise o mnozstve negativnych vedlajsich reakcii, zavaznej povahy, zlozenie tejto vakciny sa mi tiez nepaci, preto TYMTO PRIPRAVKOM moje dieta ockovat nedovolim! dovidenia....

ziadne "OCKOVAT HO NEDAM" a podobne..........ale TOUTO VAKCINOU, TYMTO PRIPRAVKOM, !!!

vybavene 🙂

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

NEVYJADRUJTE SA K OCKOVANIU!!!! ale ku konkretnej latke, pripravku!

do toho aby ste sa vyjadrili K OCKOVANIU sa vas budu lekarky a RUVZ stale snazit dotlacit............. ze odmietate ockovanie, nie neodmietate ockovanie, ale odmietate konkretne ockovacie latky !

a mate pokoj svaty

prevenar
27. mar 2012

@juliam

heh, ..no , my sme mali v ordinacii take male "pravnicke okienko" co sa tyka podpisovania a nahlasovania ..nic moc inak 😀

-to bude zrejme presne ten ekzem ☹ ..s indulonou by som "pockal"

skus toto
1) v prvom rade skus zistit co ho drazdi / na co je citlivy. totizto ekzem nie je choroba koze ..ale len prejav autoimunnej poruchy. dajte spravit testy na - vnutorne parazity (jeden nikdy nevie) -kvasinkove infekcie -testy na mlieko, laktozu..celiakiu atd. ..upravte stravu na co naineutralnejsiu , vychat cierne korenie, prilis nesolit, vynechat citrusove plody .. atd. je to individualne samozrejme . treba skusat.
2) kup si v lekarni 100% vytazok z aloe vera a natieraj tym kozu (najprv vyskusat na malej ploche, teoreticky moze mat alergiu aj na ten vytazok ^^ ) a este kojenecky nechtikovy krem (napr weleda , ale si aj ine znacky) ..toto by malo ciastocne pomoct.
3) sleduj zmeny ..hlavne treba zistit konkretnu vec ktora stav zhorsuje, vzdy je to nieco, len to treba najst.
4) moze pomoct homeopatia ..my sme mali strane v tomto velke nestastie a narazili sme fakt na hrozneho homeopata, malu len rozdrazdil , stav jej zhorsil tak 10x a odvtedy je horsie ako ked sme tam dosti napriek tomu, ze jeho "liecbu" neberie uz cele mesiace 😖 najblizsie by som si vybral na stranke komory registrovanych homeopatov .. takze aj s tymto opatrne 😖 ..niekto nam ho "doporucil"

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

lekar nie je ziadna autorita................je to taky isty PREDAJCA ako ten co predava rozky, alebo autosuciastky......... lekar nema pravo na nic viac!........ voci lekarovi nemusite vobec nic!

dieta?.......okej.........podrobite ho PREHLIADKE ako zakon kaze...... aby boli pridavky na dieta pokym ich fico este nezrusi.........ale NIC VIAC......

pytat si pribalove letaky a ked nechcete, tak na zaklade tychto informacii odmietat akukolvek "liecbu" a podobne.....

pokym sud nezmeni rodicovske prava, RODIC MA ABSOLUTNE PRAVO ROZHODOVAT O DIETATI!!!

jedine RODIC...........ak sa date zmanipulovat.......je to vasa chyba a vasa vec.......

prevenar
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko nie tak celkom ..len lepsiu poziciu ..sam vies ako radi ignoruju zakony. kludne ti daju pokutu aj ked odmietnes len latky. ..akurat snat na konci pri odvolani ..alebo az na sude sa z nej mozno dostanes. z tvojho "neockovania" nikto nema ani korunu a svoj hnev, ze ich odmietas zivit ti daju pekne pocitit na kazdej urovni.

prevenar
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..a to som si myslel ,ze ja pouzivam velke pismena ..a tu ho mas 🙂

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@prevenar
ja som AGRESIVNY JEDINEC, to VIES 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@prevenar
ked sa das........ a neukazes sudruzke mudr. ze dostane nakladacku alebo ju muz zmasakruje ze ma docinenia s mafiou a podobne .......

prevenar
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko celkom stacilo vysvetlenie, ze podame zalobu na prokuraturu a UOOU ..a financne sadzby ktore hrozia za porusenie konkretnych zakonov 🙂

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@prevenar
na prokuraturu davas trestne oznamenie alebo oznamenie nasvedcujuce tomu ze bol spachany trestny cin, nie zalobu, tu dava az prokurator na sud..........aby si nebol pred magistrou rovno smiesny 🙂

ano, to je samozrejme,
ak im das najavo ze si so sebou nedas manipulovat, ze okamzite kazdy ich krok konci na prokurature, a bude sa to tahat........ a samozrejme ze je tu vazne nebezpecenstvo ze pri poskodeni zdravia dietatu ockovanim dojde k nejakemu to "moralnemu" poskodeniu aj pachatela, tak tu platia aj INE ZAKONY ako tie napisane na papieri.... a najdu si radsej niekoho kto im podpise cokolvek.......

prevenar
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ved tak som to myslel 😝

manof
28. mar 2012

@bobocka nuž, rád by som prišiel do BB, napr. vo štvrtok 26.IV.2012 by som mohol (v ľubovoľnom čase). Ak chceš, skús usporiadať. Môžeš osloviť napr. nejaké z miestnych materských centier, prípadne aj všetky, že ktoré sa chytí. 🙂

juliam
28. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ja som sa vyjadrila tak, že nie som proti očkovaniu ako takému, ale proti vakcínam 😉

juliam
28. mar 2012

@prevenar ďakujem za cenné rady. weledu som kúpila akurát minulý týždeň a to aloe tiež určite obstarám. na stravu si dávam v podstate pozor. tak dúfam, že nám to zmizne...

miriem
28. mar 2012

@prevenar Diky, idem studovat tych poslednych 100 stran a uvidim, co sa bude dat robit. Keby som tu pokutu zaplatila, daju mi uz pokoj? Definitivne?

prevenar
28. mar 2012

@juliam nie je to sranda ☹ "mizne" to fakt zlozito ^^ ..urcite nepouzivaj kortikoidy od koznej = kratkodobe zlepsenie stavu a nasledny navrat na povodny + astma a poskodzovanie vnutornych organov. ..lebo to je presne to co kortikoidy robia. 😖

zaockujte_aj_slnko
28. mar 2012

@miriem
podla toho aku pokutu zaplatis, lebo za nove odmietnutie ockovania = nova pokuta 🙂 cize ak si odmietla ockovania vsetky, resp. ti dali pokutu za odmietnutie vsetkych ockovaich latok (co je nezmysel sam o sebe) tak by ti uz ziadnu novu pokutu dat nemali... za ten isty priestupok sa da sankcionovat len raz..... ale toto je kocurkovo, bezpravny stat...... skonci to ajtak asi koltami a divokym strednym zapadom

jankavivien
28. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko Ahoj prosim ta možete mi povedat strucne negativne ucinky na tretie ockovanie v 11mesiaci dietata...? je tu toho strasne vela a momentalne sa tomu nemozem venovat na vyhľadavaci na nete...ak mas prosim cas porad..:( S malou idem do poradne 10.4. a ze ju budu ockovat ale ze to je nebezpecne to mi už nespomenuli brali to ako rutinu a ja sa teraz po citani tychto varovných prispevkov bojim ci ju dat alebo nie? skor nie ale aby som mala nejaky podložený argument k mojej obhajobe ake su percenta ze sa na mojej prejavia neg.ucinky? na predosle ockovania nemala ziadne neg.priznaky po prvom len troska zvysena teplota..dcerka je zdrave babatko s chutou do jedla, pravidelnou stolicou a silnou imuniou je sikovna nerada by som ju vystavila nebezpecenstvu..prosim porad ..dakujem

prevenar
28. mar 2012

@miriem bohuzial osobne skusenosti s RUVZ nemam , len sprostredkovane. v zasade si myslim,ze je to podla toho ako koncipujes vyhlasenie . pokutu za jeden "precin" mozes dostat len raz ..takze ak do vyhlasenia zhrnies vsetky pristupne vakciny mozes za to dostat len jednu pokutu. ak sa budes natahovat len o jednu vakcinu, tak dostanes pokutu len za jednu a na buduce zas za druhu ..

aspon takto tomu rozumiem ja (co nie je zarukou spravnosti 😉 )

heimdalls
28. mar 2012

@prevenar - Problém s vyrážkami na tváričke postretol v poslednej dobe aj nás, na jednom líčku sa malej vyhodili vyrážočky ako krupica a potom to sčervenalo, len na jednom líčku, doktorka to charakterizovala ako reakciu na slnko, alebo stravu, atopický ekzém vylúčila, malá vypije cca 4dc mlieka v noci keď sa prebudí, tak to pripísala tomu. Dostali sme na to kvapky zyrtec a niečo ako mastičku (tinktúru) locoid crelo, kortikoidnú podľa toho čo bolo v letáku napísane a vyrážky už takmer zmizli od piatku. Najprv sme použili bez lekára modrú indulónu - a tá spôsobila ešte horšie sčervenanie, takže by som ju tak vehementne neodporúčal, u nás indulona skončila, používame teraz krém nivea SOS, kvapky zyrtec a tú kortikoidnú masť a pomáha to.

juliam
28. mar 2012

@prevenar viem, že to nebude len tak... ale nevzdám to. vy ste už na tom lepšie?