Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
19. júl 2012

@mimi nasla som v Infarixe este
Fenton medium (containing bovine extract), modified Latham medium (derived from bovine casein),
co su nejake hovadzie extraky, hovadzi kazein...??? http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downl...

a
Powder and suspension for suspension for injection.
1 dose (0.5 ml) contains:
Diphtheria toxoid1 not less than 30 International units
Tetanus toxoid1 not less than 40 International units
Bordetella pertussis antigens
Pertussis toxoid1 25 micrograms
Filamentous Haemagglutinin1 25 micrograms
Pertactin1 8 micrograms
Hepatitis B surface antigen2,3 10 micrograms
Poliovirus (inactivated)
type 1 (Mahoney strain)4 40 D-antigen unit
type 2 (MEF-1 strain)4 8 D-antigen unit
type 3 (Saukett strain)4 32 D-antigen unit
Haemophilus influenzae type b polysaccharide 10 micrograms
(polyribosylribitol phosphate)3
conjugated to tetanus toxoid as carrier protein 20 - 40 micrograms
1adsorbed on aluminium hydroxide, hydrated (Al(OH)3) 0.5 milligrams Al3+
2produced in yeast cells (Saccharomyces cerevisiae) by recombinant DNA technology (vyrobene na kulture kvasiniek technologiou rekombinantnej DNA)
3adsorbed on aluminium phosphate (AlPO4) 0.32 milligrams Al3+
4propagated in VERO cells (bunkach z obliciek africkej zelenej opice)
http://www.gsk.com.au/resources.ashx/vaccinepro...

mandarinka85
19. júl 2012

@adriana7 Baby nemate skusenost s homeopatickou liecbou??maly ju ma cca 2tyzdne a nejak sa mu spravili vyrazky na chrbatiku a na nozicke flak alergicky???mam sa obavat alebo vysadit liecbu???

lejca13
19. júl 2012

asi najlepsi argumet bol ked som sa jej spytala , preco teda uz nerobia ockovanie proti TBC v porodnici , preco to stiahli,tak bola nutena priznat , ze boli komplikacie po ockovani ,,ale autizmus dokazany nie je ani cukrovka , to dostavame do vienka od rodicov atd ... som rychlo pochopila ze tade cesta nevedie ..este mi povedala ze vy protiockovaci pouzivate stale tie iste svoje argumenty ,, z internetu ,,no co uz skratka svoje si hovorila , som jej povedala ze som si vedoma , ze so mnou nebude suhlasit ,ale ze som neprisla diskutovat len jej oznamit , tak potom uz to bolo ok.. zvlastna debata ..

strociatka
19. júl 2012

@miriem vobec nic, len si v mediach precitas, ze sa mas dat preockovat, lebo uz nie su dostatocne dlho vakciny ucinne, heh, ako keby vobec boli ucinne 😠

niagara11
19. júl 2012

Ahojte, no my sme boli nedavno pred komisiou kedze sme odmietli dat ockovat a do nas tlacili tiez ze mame dat aspon TDaP ako uz hexu ani peneumokoky nebolo treba ... a ked nie ze nas budu po sudoch vlacit a tak a pri dalsom ockovani MMR to iste ... mate s tym skusenosti? viem ze napr ockovanie proti ciernemu kaslu nezabrani aby dieta CK nedostalo, iba vraj bude mat lahsi priebeh. davali ste ockovat iba TDaP?

mimi
19. júl 2012

@keziah takto, ked ide o lekarsky zakrok, tak mi davaju podpisat papier, ze suhlasim s rizikami a ako pise vefi89, podpisuje sa papier, ze suhlasim s vysetrenim, ci s liecbou. Vy ste toto nikdy nepodpisovali?

@vefi89 ja planujem si priniest svoj papier, ze preco nedam malu ockovat a ked mi podhodi svoj, tak si ho radsej domov zoberiem na prestudovanie, aby som nepodpisovala nieco, co by mi mohlo uskodit.

mimi
19. júl 2012

@hajanka dakujem, idem si to prestudovat.

b12
19. júl 2012

Homeopaticke ockovanie je pristupne na SR, my akurat davame tak ockovat nasu malu u homeopatky v BA. Dobre je zacat hned od narodenia babatka.

neviete niekto o dobrom pediatrovi v okoli BA - Raca, Krasnany, Vajnory, Bratislava 3, a pod?? taky co by nebol az tak nakloneny ockovaniu...dakujem.
A takisto neviete nahodou nejaku skolku a jasle, kde nevyzaduju ockovanie v BA?

mimi
19. júl 2012

@niagara11 pre pana, ze na sud, ako strasia rodicov, hotovi gestapaci 😠 😠

lucia2207
19. júl 2012

@erikasadek chápem veľmi dobre tvoje reakcie

11motylka11
19. júl 2012

@hajanka moja dcerka ani nemala prvu vakcinu ockovaniu. :( lebo v nemocnici antolskej nemali ockovanie latky. preto ju nedali ockovat :( az doteraz mam strach. Dr. mi povedala ze neboj sa ,bude vsetko v poriadku...

radkatom
19. júl 2012

Ahojte este ma napadlo, ze pred komisiu sa dostanem len raz? Alebo si ma budu volat na kazde ockovanie? My bohuzial mame vsetko okrem MMR ale preockovat uz nedam. A este ma napadlo, ze budem potom platit celu pokutu 330 EUR alebo mi z toho nejako vyclenia alikvotnu cast 😀.

11motylka11
19. júl 2012

@11motylka11 ockovanie proti turbekuloze.

11motylka11
19. júl 2012

@hajanka ockovanie proti turbekuloze.

mirka_aa
19. júl 2012

prosim vas,vie niekto o nejakom pediatrovy v kosiciach co NIE JE zasadne ZA ockovanie alebo aspon taky co s neockovanim nebude robit problemy? dakujem 🙂

erikasadek
19. júl 2012

co sa tyka ockovanie zakaldne homeo je pri cistom dtp; Thuya 9 CH ou 15 CH, vecer pred ockovanim; a rano, pomoze hlavne na teplotu a ine neziaduce , zial nechrani voci, hliniku .. moznym autoimuinym spustacom;;... ☹

mmr sa dava doza su to mensie kapsule a berie sa cele balenie naraz do ust..... 😉 Sulfur Iod 15 CH a Morbillinum sa berie po ockovani, a neskor sa dava cisto vytazok s vaknciny mmr ak su komplikacie cisti to do hlbky organizmus ale treba si uvedomit ze trva to min 1 rok...... bratie tohto homeo;. 😉

tuberkuloza aj ked uz nie je aktualna ako vakcinacia berie sa pred vakcinaciou a po vakcinacii Tuberculinum 9 CH

miriem
19. júl 2012

@mirka_aa Skus otazku adresovat na petot-a a manof-a, oni maju v tomto prehlad.

mirka_aa
19. júl 2012

@manof prosim,nevies mi poradit pediatra v Kosiciach co nie je za ockovanie alebo s aspon nebude robit problemy s neockovanim...? dakujem

amouramour
19. júl 2012

mna by zaujimalo ci vy neockovacie maminy mate o rizikach ockovania aj naozaj relevantne informacie, alebo len precitane z popularnej literatury, z pokecov na pieskovickach...ono sa tak troska umelo vytvara fenomen problemovosti ockovania, lebo jasne ak sa objavi nejaka negativna reakcia je to patricne na ociach a zvelicene...ale povedze si uprimne, na kazdu jednu latku sa da najst niekolko pripadov negativnej reakcie, ci uz je to vakcina alebo obycajny arasid...vacsina lekarov odbornikov stale zastava nazor, ze rizika su omnoho mensie nez pozitivne ucinky...viete v pohode zit so svojim svedomim, ze Vase dieta kvoli vasej tvrdohlavosti alebo sklonu k jedna teta povedala mozno ochorie na nieco comu sa mohlo vyhnut vdaka zaockvoaniu, alebo minimalne zmiernit priebeh choroby?a nevadi vam, ze to mozno bude dovodom na neprijatie do statnej skolky???dakujem za odpoved, mna to len zaujimalo, lebo obcas mam pocit, ze mamicky ani nemaju na to adekvatne argumenty, len ze citala som, ze je to zle a to argument velmi nie je....

erikasadek
19. júl 2012

@amouramour mas pravdu vdaka moje tvrdohlavosti a sleposti s vedomim ze ockovanie je dokonale achrani znicila svojmu synovy zivot keby sa dal cas vt=ratit spat viem presne kedy by som sa chcel avratit v case a nedovolit aby dostal to ockovanie..

odpoved na otazku na pieskovisku neviem nevymienam si tieto nazory na pieskovisku..... ano relevantne informacie idu tu v tv!!!! francuzske media nesetria v ziadnom pripade farmaceuticke spolocnosti a ich pochybne vysledky a kamuflaze co sa negativnych nasledkov tyka...; myslim si ze mnoho profesorov a velek lekarske kapacity dokazali aj pred kamerou povedat co sa ockovania tyka, a teraz nemyslim pozitivne.. .. 😉
mimochodom tato veta casto povedana ze rizka su mensie je sdoslova reklamna kampan cislo jeden co sa ockovania tyka, bohuzial statistyka, teda je ich viac hovoria nieco uplne ine...; 😉

sorciera24
19. júl 2012

@amouramour studovala som a studujem tuto probblematiku kazdy vecer vyse 2 rokov.....(nie pieskoviskove pokecy....rozne stranky, literaturu...aj pre aj proti ockovaniu...)....u mna to isto nie je tvrdohlavost, ale zial, neg. skusenost po ockovani, kt. ma priam donutila zacat studovat tuto problematiku podrobnejsie (inak by som sla stale dalej s davom a veselo veriac v dobro, ockvoala dalej)....mozno mi tieto skusenosti daliv iac a hlavne otvorili oci......ver, ze vacsina z nas, co tu je kedysi boli ockovaci, lebo verili lekarom a statu....ze to tak ma byt.....a v podstate drviva vacsina z nas sa popalila a uz olutovala, ze vobec ockovala kedysi...pre mna osobne....viac sa bojim nez. ucinkov vakcin ako danych chorob.......co sa tyka st. skolky...nemam problem.....u nas problem nie je a melho v pohode zobrali (dokonca ani nezistuju, kto je ci nie je ockovany...lebo ich to nema co zo zakona zaujimat....chvalabohu za u nas rozumne skolky....)...okrem toho, ani vakcina ti nezaruci, ze danu chorobu nedostanes.....neviem, kde citas argumenty...ale ja mam padne dovody neockvoat....a kludne ta zahltim literaturou, kt. mozes studovat par rokov .....

alikaa
19. júl 2012

@amouramour ja si o rizikach ockovania studujem uz 1.5 roka, celkom intenzivne, mam doma aj par knih o ockovani pisane doktormi, takze u mna to nie su informacie "jedna pani povedala". Ako prve som si precitala pribalove letaky jednotlivych vakcin, to ma teda poriadne nastartovalo, aby som si pozisovala o jednotlivych zlozkach vakcin nieco viac. Vsade inde je hlinnik, ortut, formaldehyd zakazany, len vo vakcinach nie. Potom som si nastudovala jednotlive choroby proti ktorym sa ockuje, ako sa prejavuju, ako sa daju liecit, zistila som ze vsetky choroby sa daju liecit, takze zo mna opadol strach z chorob, ktory je hybnou silou farmabiznisu. Po tom co mam nastudovane, je u mna strach z ockovania ovela vacsi ako z neockovania a uz vobec neverim na ochranu cloveka po zaockovani. A u nas nikoho nezaujima, ci je dieta ockovane, takze nebojim sa neprijatia dietata do statnej skolky, zo zakona to ani skolky nema co zaujimat.

miriem
19. júl 2012

@amouramour Len v skratke, ano viem zit v pohode so svojim svedomim, pretoze moje rozhodnutie nevzniklo na zaklade toho co jedna pani povedala, nevzniklo ani vdaka mojej tvrdohlavosti ani z odporu k verejnym instanciam. Nevzniklo dokonca ani zo dna na den ani po zlom sne o neziaducich ucinkoch. Predchadzalo mu dlhe zistovanie, studium a overevanie relevantnosti zdrojov. Vzniklo ako vysledok zvazenia vsetkych pre a proti, za pouzitia zdraveho rozumu, pri vsetkej pricetnosti. Myslim, ze v tomto duchu to citia aj ostatni z tejto temy, ale toto ti pisem ja za seba a svoje svedomie.

gubcikova
19. júl 2012

@amouramour vidíš peti čo nám sa stalo.takže o tretej dávke ani neuvažujeme.a som potom zvedavá ako to bude zo škôlkou

abbey1
19. júl 2012

@amouramour Vďaka z aopýtanie. Spávam pokojne. Vlastne občas nie, keďže som už jedno dieťa stratila a nočné mory ma prenasledujú stále. Naštudované mám. Radila som sa i s lekármi.
Bez škôlky by sme v pohode prežili, a je nezmysel, aby mi dieťa do škôlky či školy nevzali. Občas tam sedí šialený fanatik, ktorý robí problémi. Našťastie väčšina nie.
Ak by som mala alergiu na arašidy, tak by som sa im vyhýbala. Rovnako ako sa vyhýbam laktóze, ktorú neznášam.

A prosím, už konečne uverte, že sa väčšina z nás rozhodla neočkovať po negatívnej skúsenosti. VLASTNEJ!!! A po následnom dlhodobom zvažovaní a študovaní.
Ale tu zjavne niekto iný funguje na princípe: Jedna pani povedala... 😉

kvetinka211
19. júl 2012

@amouramour pred rokom som pisala podobne prispevky ... ale pred mmr som stravila asi dva tyzdne resersovanim, hladanim oficialnych dat a ratanim rizik, ktore pri sucasnej situacii vysli neprospech vakciny ... a to aj za predpokladu ze by hlasene pripady neziaducich ucinkov neboli podhodnotene, nakoniec sme mmr zatial nedali, uvidime aka bude epidemiologicka situacia pred tym nez pojdeme do skolky.
Hexu by som zrejme dala znovu, tbc sme zial este dostali, pri druhom nedam ani keby sa znovu zaviedlo.
Mali sme medzicasom siestu chorobu - vysoke horucky a potom vysyp, ktora by casovo akurat zapadla ak by sme boli ockovani v povodnom termine, asi by som mala dobre nervy keby bol ockovany ... asi aj takto vznikaju famy o ockovani. Suhlasim ze velka cast protiockovacieho hnutia su hystericke etnozienky, ale cast su ludia ktori mali fakt tu strasnu smolu ze prave ich dieta na ockovanie doplatilo.
Strach ci som urobila dobre je stale pritomny - keby som dala zaockovat tak by som vsetky odchylky vo vyvoji vnimala ako moznu pricinu ockovania, takto sa akurat bojim ked stretneme na ihrisku nejake cudzokrajne exoticke deti. Pri tej siestej chorobe som sa chvilu bala ci to nie su osypky, ale jednak ich vyskyt je na sk mizivy a priznaky im tiez nezodpovedali, takze to bolo rychlo jasne.

nikimax
19. júl 2012

@amouramour máme relevantné informácie, ktoré sme poväčšine získali skúsenosťami s očkovaním vlastných detí. takže sme takí očitý svedkovia toho, že nie je všetko tak , ako tvrdí lekár. K tej škôlke- my sme nášho poškodeného synčeka úplne v pohode umiestnili do škôlky - špeciálnej ☹

kvetinqa
19. júl 2012

@amouramour vidis a mna by zaujimalo, ci si si ty nastudovala dostatocne problematiku ockovania a vakcin alebo ides s davom len preto, ze je to povinne a preto, ze lekari hovoria, ze rizika su mensie ako pozitiva?

amouramour
19. júl 2012

@abbey1 ja som to nemyslela v zlom, mna to len zaujimalo...tie arasidy bol len priklad ale vies kym ho nezjes tak nevies...mne takto ako malinkej predpisali penicilin a dostala som silnu alergicku reakciu, bohuzial vela veci sa neda predvidat...a kope ludi ten penicilin pomaha🙂a urcite ja na tomto principe nefungujem, mna zaujimal tiez nazor konkretnych ludi odbornikov, ci ockovat neockovat...lebo ak som aj niekde zacula nazor, ze neockujem vlastne dieta vela ludi nevedelo adekvatne vysvetlit preco nie, len ze je to zle...
@gubcikova o vas viem, ze vy ste bohuzial mali tu negativnu skusenost:(

sofia2008
19. júl 2012

@amouramour kazdy ma pravo na svoj nazor 🙂
poviem ti , co som prezivala ja, ked moja dcerka skoncila na pohotovosti a nasledne na neurologii po ockovani s tym, ze pravdepodobne z neho dostala epilepsiu, tyzden som nespala pre svoje svedomie, kedze som uz nechcela ockovat, ale nakoniec som dala..pochadzam z velkej velmi dobre vzdelanej rodiny, o ockovani som debatovala s viacerymi lekarmi a ani jeden mi uz viac nepodporucil ockovat, hlavne nie MMR vakcinu..moja dcerka je nastastie v poriadku, ale tych 7 dni, kedy prevracala oci a upadala na sekundy do bezvedomia, na to nezabudnem..