Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

slady
3. sep 2012

@lenaluci ktorých? Aj chrípka je infekčné ochorenie. btw, choroby sú prirodzenou súčasťou života, človek nimi získava imunitu.

hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenaluci
3. sep 2012
hajanka
3. sep 2012

No zbohom, nemenovana si zalozila vlastnu pro-ockovaciu stranku 😀 😀 (lepsie nez tu - to je pravda), mozno na nej bude radit ostatnym ako ockovat, v akych intervaloch, ako rozkladad vakciny a nakolko krat ...... LOL a mozno aj vytvori vlastny uplne novy ockovaci kalendar a nove vakciny 😀

pectore
3. sep 2012

@slady 1 odmietate propagaciu ockovania ? Odmietate potom akukolvek propagaciu? Ved v zverimexoch su propagovane produkty pre zvierata a v obchodoch s obelcenim zas modne znacky... nevidim nic hrozne na tom ze v ordinaciach a lekarskych zariadeniach su propagacne materialy, vakciny a lieky...je to normalny komercny tah.... ktory sa pouziva vsade.... preco len propagacia vakcin je v tom pripade problem? Ked je tento kroch chapany ako sucat vsetkych spolocnosti a projektov?...ten clanok je pracovny to znamena ze nebol zatial zverejneny nikde okrem tohot fora... co vsak v priebehu mesiaca zmenime.
Ta doticna mamicka je ochotna koli neziaducim ucinkom ryskovat zdravie aj 1000 deti.... to je silne vyjadrenie...ktore sa hlboko dotklo mojho presvedcenia o zmyslani ludi... poukazalo to na fungovanie dnesnej doby ...ktora je bezohladna a sebecka... kazdy si hrabe na svojom piesocku...a hoc je to primarna hodnota hranici s neludskostou... hlavne ked sa jedna o vyjadrenie matky.... ktorej by nemal byt lahostajny osud ziadneho dietata... pouzili som to ako priklad zmyslania ktore nas zarazilo.... Nie preto ze by jej dieta mohlo ohrozit moje...co v teoretickej rovine nemoze kedze my sme zaockovany....
OZ nepfofesionalita a neobjektivita v takych vaznych temach nemaju ani zdaleko co hladat... to nieje tema z nejakeho bulvaru kde sa mozme rozvasnit...ale tema ktora rozhoduje o nasom zdravi.... tu treba prezentovat plne profesionalne a objektivne.... preto aj ten clanok upozornuje na to ze take chovanie u OZ chyba .... subjektivne hodnotenia a kritika lekarskych seminarov ci prac neni pre hoc jakeho IT technika..... bohuzial...hoci je tu vzorom anita petek (RIP) ... ja o jej profesionalite aj stoho co som videla silno pochybujem nakolko je to samouk... takych odbornikov mame plny internet ale nezvladli by ani lahky chirurgicky zakrok.... v realnej medicine by boli strateny a nepouzitelny.....podotikam s pedagogickou skolou. Kazdy jeden je podlozeny linkami...ale pozrela si sa ne tie zdroje lepsie.... co je pisane v nich a co v clankoch...rozdiel som nasla ohladom kauzalnej stupnice napriklad. Su vypustane informacie o autoroch niektorých clankov ktory nemaju licencie v europe dat ani lekarsky predpis...to su dolezite informacie ktore by nemali byt prehliadane....

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
3. sep 2012

@prevenar to nevie nik, len vyvolena (spolu s dr.) 🤐 😝

sorciera24
3. sep 2012

@hajanka inak to, co vypotila ma dost daleko od blogu 😉 ja by som sa za take daco hanbila jak pes..... 😅

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
3. sep 2012

@sorciera24 😅 a este nam tu da link 😀 (ze AHA, co som o vas napisala) tam jej nebudu mazat komenty, bez diskusie... tak nech si pise co chce 😉

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slady
3. sep 2012

@pectore precenujes skoly, neviem ci si chodila na vysku, ale pokial lekari prechadzaju vyskou tak ako ini odbornici, tak predpokladam, ze samouk petekova mala nastudovanych viac odbornych knih ako tvoj priemerny skoleny medik, s takymto javom som sa stretla aj pri inych profesiach, nezalezi na formalnom vzdelani, to ze mas papier este neznamena ze o tom nieco vies a naopak. Neodsudzujem propagaciu ockovania bodka, odsudzujem propagaciu ockovania ako jedinej spravnej a efektivnej prevencie infekcnych ochoreni, treba pozornejsie citat, mam v pazi letaky, mame slobodny trh , nech si propaguje kto chce co chce, ale nech mi "odbornik" netvrdi, ze ak nezaockujem dieta dostane danu chorobu a zomrie, uraza ma tym. lekari nie su bohovia, su to ludia, ich profesia nie je ziadna zahadna veda, neviem preco by sa clovek samostudiom nemohol dostat na uroven medika, co sa tyka nacitanych, naucenych ci prestudovanych informacii. "hocijaky IT" alebo nedajboze pedagog sa moze jedneho dna zacat v oblasti vzdelavat a dosiahnut vysoku uroven vedomosti, rozhlad a vzdelanie v oblasti aj ked neformalne.

hajanka
3. sep 2012

@lenaluci ale ani to co tu dala nie je k teme 😉 svoje psychicke rozpolozenie nech si riesi inde, tu to nikoho nezaujima 😉

lenaluci
3. sep 2012

@slady a to budes kazde ochorenie, na ktoré nedajbože narazíš študovať?

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenaluci
3. sep 2012

@sorciera24 ja som sa tiež rozhodla na základe vaších morálnych postojov

pectore
3. sep 2012

@sorciera24 suvisi je to pohlad na neočkovanie...

sorciera24
3. sep 2012

@lenaluci trosku ti nerozumiem 😅

lenaluci
3. sep 2012

@sorciera24 na tuto stránku som prišla s tým, že nechcem očkovať, ale nepresvedčili ste ma, dourážali, povysmievali sa

sorciera24
3. sep 2012

@lenaluci je pravda, ze su tu ludia, kt. nevedia diskutovat na urovni....a za tych sa veru hanbim (lebo potom to vytvara obraz, ze sme tu vsetci taki...)....tak na takych nereaguj a bav sa len s tymi, s kt. sa da.....(inak sorry, ale to, co napisala pectore...fakt nie je blog....ak si narazala na to....blog je proste jazykovy zaner, kt. vyzera trosku inak;))

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miros_dh
3. sep 2012

@hajanka no je to veru divne, asi admini blokuju IP

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
3. sep 2012

@miros_dh necudoval by som sa nicomu 😉

petot
3. sep 2012

@slady A to jej radšej neprezrádzaj, že očkovanie dievčat až v puberte je uznávanou očkovacou schémou, akurát sa pri nej zarába 4x menej než keď sa okrem toho zaočkujú aj malé dievčatká, malí chlapci a ešte aj pubertálni chlapci 🙂

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz