Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veroveronika
5. máj 2012

@prevenar dakujem 🙂 ...no dlho sa u nej karty mojich deti neohreju..to je fakt...vidim to tak na cca 6 mesiacov 😀 ..este raz dakujem

bobocka
5. máj 2012

@prevenar ved hovorim,ze necakam ,ze ona ako lekar pediater povie nie vakcine.ide mi o to,ze ak sa rozhodnem neockovat,tak bude vediet,ze to nebolo len tak,ze tomu predchadzali hodiny "studia" danej problematiky.ze svoje rozhodnutia zakladam na mohych i odbornych info.ide mi o to,ze mozno potom pochopi moje rozhodnutia a nebude sa na mna pozerat cez prsty a ako na vyvrhela.ze sa mozno inak postavi aj k nahlasovaniu atd atd.ona je velmi ludska,taky dobrak od kosti.info si zbieram tak ci tak a je najmenej to vytlacit a dat jej to pozriet.nejak extra vela namahy ma to stat nebude a mozno to padne na urodnu podu.pokial studium mediciny neponukne lekarovi i druhu odvratenu stranu vakcin,tak holt asi je len na nas rodicoch im ju posunut.mnohi lekari sa o temu ockovanie nezaujimaju,beru to ako holy fakt,ockovat treba a ockovat sa bude.pokial za svoju prax nezazili nejake extra neziaduce ucinky vakcin,tak ani nemaju dovod nejak patrat ci su ozaj bezpecne alebo nie.tak ako je dolezite posuvat info medzi rodicov,tak je dolezite ho posuvat i medzi pediatrov.nehodno vsetkych pediatrov hadzat do jedneho vreca.

prevenar
5. máj 2012

@bobocka este.. ono je skutocne zriedkave, aby lekarovi skutocne, skutocne zalezalo na pacientovi. casto cele "zalezanie" konci pri troch veciach, alebo ich kombinacii..
1) peniazoch - neockovanie = financna strata a mozno aj strata nejakych "bodikov" na dovolenku od farmafirmy.
2) pri extremnej nevoli "otravovat" sa s akymikolvek uradmi. lekarovi je jedno co bude s vami, ci sa nahodou nechysta vas protizakonne poskodit, to ma u zadku, hlavne aby ON nemal "problemy"
3) pri egu - 6rocna skola, "celozivotne" studium , atestacie , pocit nekonecnej dolezitosti ..atd. to vsetko zanecha casto hlboke stopy na mozgu aj silnejsieho jedinca ^^

-samozrejme, clovek sa ma vzdy sancu obcas podknut o nejaku tu vynimku 😀 ..takze , do jedneho vreca urcite nie, ale realita je taka aka je. ten nepomer medzi "ustretovymi" a "zatvrdnutymi" je fakt velky.

v kazdom pripade ti drzim palce v tvojej misii 😀 a budem rad, ked nas budes informovat o vysledkoch 🙂

molka
5. máj 2012

@prevenar myslím si, že teraz lekárom veľmi krivdíš, ja poznám osobne veľa lekárov a väčšine z nich na pacientovi naozaj záleží. Nejde každému len o peniaze alebo vlastné ego. Naša pedi na mňa nikdy s očkovaním netlačila, bez slova akceptovala moje rozhodnutie neočkovať niektoré vakcíny, vraj je to moje osobné právo, keďže som rodič.

prevenar
5. máj 2012

@molka pockat, pockat ...prosim ta, bud taka dobra a odcituj mi kde presne pisem ze KAZDEMU lekarovi, ide len o peniaze. ..len teda, aby sme sme mohli korektne pokracovat v diskusii .

no vidis a nasa zas na nas tlacila ,ze brutalne a "vyhrazala" sa nam smrtou nasho dietata a ukazovala nam fotky nejakych uboziakov s poliom tak so 60 rokov niekde z pakistanu. takze ..

keziah
5. máj 2012

@veroveronika skus trosku pogooglit, tych 6 mesiacov nie je jednoznacnych, napr. podla tohto mozes zmenit aj skor http://zdravedieta.meu.zoznam.sk/registracia/

bubu100
5. máj 2012

Nasla som starsi clanok o vakcinach, mozno tu uz niekde je, aj tak posielam link http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci...

mgrartdrzka
5. máj 2012

@bubu100 strasny rozhovor ☹ ani som pomaly neklipkala ocami, ako som hltala pismena...

shakti9
6. máj 2012

@didulka85 :DDD aj mne to vcera napadlo s tym "formalnym ockovanim". Mala som take myslienky, kedze som citala v tlaci clanok o estebackym praktikach a sposoboch a hned som si to pesimisticky premietla na sucasnost a ockovanie a tak... dufam, ze to nebude treba prepanajana, ze sme aspon trosku "civilizovanejsi"... hm, podla mna tieto nase "zufale" myslienky suvisia s tou "novinkou" od Uradu na ochranu os. udajov, clovek ma pocit, ze sa to neobracia k dobremu, ale naopak... v konecnom dosledku sa ale prave preto netreba nechat vystrasit!

halienka
6. máj 2012

@manof tie tvoje články vo Vitalite sú také super, akurát som dočítala teraz v najnovšom čísle a zas len musím povedať SUPER 😵 Všetky si ich vytŕham a odkladám 😉 🙂 A si na Vitalita feste teraz? Je dosť ľudí? Dúfam, že hej, nech sa to zase trošku viac rozšíri 😉 🙂

manof
6. máj 2012

@halienka ďakujem za pochvalu. Som na Vitalita feste. Je tu asi pár tisíc ľudí, ale na mojej prednáške bolo len odhadom do 50. Ale debatovali sme dosť živo. Nebol problém minút všetok vyhradený čas. Ale na takého Hnízdila bol totálny nátresk. Býval v hoteli vedľa mňa. Skvelý človek.

samiana
6. máj 2012

@ariela22

osýpky, mumps, rubeola, čierny kašeľ - v podstate klasické "detské" choroby, všetky dobre liečiteľné homeopaticky-samozrejme, nič nie je na 100%, ani homeopatia nie

základ je neznižovať horúčku paralen-ibuprofen a spol. , ale ísť cielene podľa príznakov na liečenie choroby a samozrejme, vhodná strava,

Napríklad počas čierneho kašľa (najneskôr vtedy) nedávať dieťaťu nijaké zahlieňujúce potraviny typu mlieko(iba dojčenie), mliečne výrobky ...
na osýpky dodať vitC a vit A (napríklad čerstvá šťava z mrkvy)...

Rozpis homeopatických liekov podľa príznakov na tieto choroby sem môžem hodiť, alebo do IP, je to pomerne dosť, ale v prípade záujmu dám 😉 😅

miskakyska
6. máj 2012

@samiana neznižovať horúčku do 38.5 si zabudla asi napísať!!..a keď moje dieťa malo febril.krče tak kazali znižovať už od 38 stupňov..si asi nezažila u detí 40stupňove neklesajuce teploty trvajuce 2dni podľa toho,čo si napísala

bobocka
6. máj 2012

@samiana juj,ja by som ta poprosila o ten homeo zoznam.ja som inak " homeo trafena",takze za kazde nove info o nom budem rada 🙂

bobocka
6. máj 2012

inak ked zrazat teplotu,tak radsej siahnut po nurofene (ak uz siahame po klasickych liekoch) a az ak nezaberie,tak paracetamol.cim menej paracetamolu tym lepsie.

petot
6. máj 2012

@miskakyska Hirte píše, že ak má dieťa dostať febrilné kŕče, tak ich dostane, s liekmi alebo bez. Pretože prichádzajú vtedy, keď sa teplota zvýši príliš rýchlo, no a vtedy aj tak lieky nestihnú ani zabrať. A ak ich nedostane, tak ich ešte môže dostať keď lieky napokon zaberú a teplota klesne príliš rýchlo.

samiana
6. máj 2012

@miskakyska
asi nie febriláky
zato som zažila (napríklad, okrem iného) týždeň vkuse trvajúce horúčky nad 38 a miestami nad 39,5 bez paralenu, na ktorý je dcéra alergická a bez ibuprofenu, na ktorý reagovala halucináciami - nielen ona, je to liek s halucinogénnymi účinkami, napríklad. Až do 7 rokov veku, kedy som sa dostala k homeopatii a našla pre ňu účinný liek, ktorý jej s teplotami výrazne pomohol a aj odstránil sklon k istému nezvládateľnému priebehu teplôt.

Takže -čím som znižovala horúčky - v tom čase "babskými receptami", takže poprosím, nie som zelená vrana, ale matka, čo si svoje odskákala. na prevažnú väčšinu ATB, lepšie povedané na všetky, sme reagovali hnačkou,okamžite a ťažkou, aj napriek hylaku a čo ja viem čomu ešte. Na niektoré aj alergiou.

A homeopatia je hlavne o tom, že ide po príčine choroby, teda horúčka nie je prvá príčina, ale iba obranný prostriedok organizmu. Ak Tvoje dieťa má také problémy, ako febrilné kŕče, tak odporúčam obrátiť sa na kvalifikovaného homeopata, napr. tu z tohto zoznamu niekto by mal byť:

http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...

aby ste odstránili príčinu, pre ktorú tak neprimerane reaguje na prirodzený obranný systém.

A také osýpky sa bez vysokých teplôt nezaobídu, pravda, pri homeo liekoch je to o dačo lepšie, ale osýpky a znižovanie teploty paralenom je mimoriadne nebezpečná kombinácia.
Každý , kto che neočkovať tieto choroby, by si mal byť vedomý- dieťa môže ochorieť. A aj očkované dieťa môže, celkom isto môže a všetky tie reči o miernejšom priebehu choroby u očkovaných nie sú nijako doložené.
Takže odporúčam dopredu o chorobách vedieť čo najviac, a byť aj pripravený a nie zaskočený.

miskakyska
6. máj 2012

@petot
@samiana moji zlatí díky za rady,ale všetko mám v malíčku...k homeopatikam nemám dôveru,nech si ich uznáva kto chce a ako chce a ATB som deťom nedávala,aj keď mi ich mudr.predpísala..

petot
7. máj 2012

@miskakyska Homeopatii ani ja nedoverujem, je to moj osobny nazor. Co sa tyka horucky, moj najmladsi mal take nedavno, s vykyvmi, do 39,7 po dva dni. Daval som mu len Ccko a tekutiny, a ked to manzelka prvy den psychicky nezvladala, tak som mu dal vlazne obklady.

Zrazanie teploty liekmi nemam rad. Narusaju imunitnu reakciu. Telo vie co robi, tak ako po cely zivot vie co robi. Kto z nas sa kazdy den strachuje, ze sa mu telo zrazu zblazni a samo sa usmazi? Ved to by sa mohlo stat hocikedy, aj v zdravi. Nastastie termoregulacia je zakladny mechanizmus ktory funguje spolahlivo (ak ma stitna zlaza vsetko co potrebuje - CEJSeHoB). A funguje aj v chorobe. Akurat ked detom domrvime imunitu ockovanim, tak potom sa mozme bat, ci bude reagovat spravne. Ale castejsie sa stava pravy opak - teploty nikde, a ked sa konecne telo na nieco zmoze, tak mu ich hned zrazame, a potom sa cudujeme ked choroba trva 3 tyzdne a vyberieme troje ATB... 😒

Najdlhsie a najvyssie teploty mal nas prostredny po ockovani hexavakcinou, takmer 40 po 3 dni. Ale to neslo dole ani liekmi. A boli sme neinformovani, inac by v prvom rade nebol dostal ani tu vakcinu.

verinka100
7. máj 2012

Ludkovia,viete mi povedat, ci je rozdiel medzi DPT vakcinou a Hexou? 😕 😕 😕

keziah
7. máj 2012

@verinka100 DPT je vakcina proti ciernemu kaslu, zaskrtu a tetanu
hexa je proti tym istym chorobam plus je tam este detska obrna, Haemophilus influenzae typu B a hepatitida B

verinka100
7. máj 2012

@keziah Dakujem 🙂

manof
7. máj 2012

Ľudkovia, mám na predaj limitovanú sériu - LEN 2 KUSY
knihy "Mým marodům... aneb Jak vyrobit pacienta" od
MUDr. Jana Hnízdila,
ktorý bol spolu so mnou tento víkend na Vitalita feste.
Obe sú S AUTOGRAMOM AUTORA.

Rozhovory s Dr. Hnízdilom viď napr.:
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/jan-hn...
http://www.vitalia.cz/clanky/bud-se-chcete-leci...
Videá:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/100000000...
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/7...

Všetky odkazy stoja za prečítanie/pozretie - aj keby ste si nekúpili knižku.

Kto skôr príde, ten skôr melie:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...

keziah
7. máj 2012

@manof hehe, nic v zlom, v jednom z tych rozhovorov som natrafila na slova: "Princip nedostatku – jakmile se někde objeví „limitovaná série, do vyprodání zásob, akční cena…“, tak si můžete být jistá, že toho mají plný sklad. " a hned som si spomenula na tvoju ponuku 😀

strociatka
7. máj 2012

@petot presne ako pises, starisa kraska ockovana a dnes to vyzera tak, ze jej imunitny system funguje len minimalne, take, ze teplota uz vobec nepozname, pojem horucka sa u nas nevyskytol viac ako dva roky, telo sa uz nevie branit a bezna nadcha u nas trva 4-6 tyzdnov a aj tak nakoniec vyberei ATB ☹

l81
7. máj 2012

Nechcem nic nanucovat niekomu, komu je Homeopatia proti srsti, ale tie, kt. su otvorene tomuto smeru, vyskusajte na teplotu homeopaticke cipky Viburcol-velmi dobre znizuju vysoke teploty, mame to odskusane, sice nie tak rychlo ako napr Panadol, znizuju ju pomalsie, ale velmi ucinne (a pravdupovediac, pre take male telicko je lepsie ked sa teplota znizi pomalsie, je to prirodzenejsie)

heimdalls
7. máj 2012

Práve bolo na markíze v správach o 19:00 - reportáž o novej vyhláške poskytovania osobných údajov, všetko v poriadku, kašlať na nich, len p. Dluholudsky opäť praskol sprostosť - povinné očkovanie je jediný spôsob ako predísť chorobám DOKONCA I ĎALŠOM DOSPELOM VEKU - nech to ide tento "pánko" tvrdiť do Čiech, kde mumps postihol preočkovanú populáciu a najpostihovanejší sú 18 ročný adolescenti.

cinamon7
7. máj 2012

ja som to tiez videla na jojke, opat raz exceloval stary totalitak, rodicia sa buria tak to trebalo rychlo dat do sprav, nech vedia co je "spravne"

heimdalls
7. máj 2012

@cinamon7 - tak tak, opravujem tú markízu, bolo to na JOJ-ke