Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misuge
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeno.1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misuge
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misuge
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
25. jún 2010

@erikasadek
máš pravdu. Ale už tu bylo řečeno, že tady nejde o to, aby někdo přesvědčil stálé protiočkovací účastníky této diskuze...jde o to, aby tu byly oba názory. Když sem někdo jen tak nakoukne, aby neměl dojem, že očkování je jednoznačně špatné a to je fakt a na základě toho se rozhodl neočkovat.
Jinak problém jsi vystihla přesně...vvy tu povětšinou máte špatnou zkušenost. Jenže o té opačné se právě nikde nedočtete. Vy to můžete svalit na očkování...a co třeba rodič, který má postižené anebo nedejbože mrtvé dítě právě proto, že neočkoval a dítě dostalo chorobu? Má založit téma s názvem Jsem blbec a neočkoval jsem a proto mé dítě zemřelo, politujte mě? To se asi nikdy nestane...,málokdo přizná rád svou chybu natož kdyby měla na svědomí něčí postižení nebo dokonce smrt. Proto je taky internet plný příběhů o postižení po očkování ale opačných je poskrovnu. Jediného čeho by se takový člověk dočkal by totiž byly reakce typu: můžeš si za to sám, měl jsi očkovat.

lin18
25. jún 2010

hups...holky přestaly chodit...sorry za hrubku

teodorka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeno.1
25. jún 2010

mozete mi prosim niekdo napisat,ako je to teda s tou hornou hranicou pri MMR,teda ak je to do 18 mes. -da sa to chapat aj tak,ze ked uz je dieta starsie tak uz sa nemoze tou vakcinou zaockovat?

lin18
25. jún 2010

@zoeno.1
podle mého pokud máš odklad z lékařských důvodů tak tě naočkují i potom

misuge
25. jún 2010

@erikasadek no my neměli zase až tak strašnou zkušenost, " jen" se malé zhoršil atopický ekzem děsným způsobem a vždycky po očkování byla nemocná...po třetí hexa byla tak oslabena bojem, aby to svinstvo dostala z těla, že se to projevilo tak silnou laryngitidou, že byla okamžitě odvezena na jipku a byla tam tři dny a nemohla skoro dýchat....v té době jsem si začali dávat vše dohromady a začali se o tuto problematiku zajímat hlouběji ......bylo to děsivé, hlavně pro naše dítě...pak jsme se rozhodli neočkovat...a od té doby nebyla nemocná, neměla dokonce ani rýmu....imunitu se snažíme posilovat jak jen to jde....a mrzí nás, že jsme toto všechno nevěděli dříve.....a Eriko....jsem moc ráda,že je tato diskuze...občas sem nakouknu, nejsem tu poprvé, protože ten strach v nás zabudovali dost hluboko....a čím více informací a hlavně osobních zkušeností znám, tak tím jsem klidnější a můj postoj pevnější......

misuge
25. jún 2010

@teodorka souhlasím

petot
25. jún 2010

@zoeno.1: Záväzný výklad legislatívy môže dať aj tak jedine súd. Dovtedy sa každý riadi svojím právnym názorom. RÚVZ sa bude riadiť svojimi výmyslami ako doteraz, a Ty sa nedáš a povieš "ľutujem, podľa vyhlášky už očkovať nemôžeme" 😀 Nedaruj im to. Oni nebrali na Teba ohľad keď pritvrdzovali, tak prečo by si mala akceptovať ich názory? Chceli novelu, tak ju majú, hranice očkovania stanovili napevno, takže Ty máš to šťastie, že si z toho vyšla ako víťaz 😉

danu
25. jún 2010

Ak sa neukludnite a neprestanete sa navzajom provokovat a urazat temu zamknem!

bufina
25. jún 2010

Tak to tady pročítám a už z toho mám pomalu hlavu jak balón. Příští týden nás čeká první očkování Hexou a Prevenar13.... 😢

zoeno.1
25. jún 2010

odklad z leka.dovodu nemam,s Dr. sme boli dohodnuty,ze "este uvidime"....ak by to bolo tak,ako vravis @petot ,tak by nas to aj celkom potesilo 🙂

misuge
25. jún 2010

@petot užitečná informace, jen musím zjistit, jestli to platí i v ČR 😉

lucrezia
25. jún 2010

zoeno .1, ťažko povedať, ako to bude, nakolko tá horná hranica prichádza do platnosti až teraz.....takže skusenosti s tým ešte asi nie sú.....aj ja som mala v plane odložiť to na neskôr a takto už asi neodložím, už môžem asi len odmietnuť.

petot
25. jún 2010

@lin18: "Zajímavé, že pokaždé když někomu dojdou argumenty vytahuje prasečí chřipku . Ta snad není povinná takže do tohoto tématu nepatří.."

Prepáč, pred chvíľou si tvrdila, že my laici nemáme do očkovania čo kecať, že na to sú tú múdrejší a onakvejší odborníci, ktorých máme bezvýhradne poslúchať.

Nuž a títo odborníci opakovane strašili obyvateľstvo, že nám hrozí obrovská pandémia a že sa máme zaočkovať. Český hlavný hygienik chcel povinne očkovať 200000 ľudí "potrebných pre chod štátu" a len veľký odpor, vrátane odporu prezidenta Klausa, mu v tom zabránil. Hlavný hygienik sa pritom sám zaočkovať nedal.

Tak isto si tvrdila, že každé ochorenie je rizikom. S tým môžem len súhlasiť. Myslíš, že samo osebe je mumps rizikovejší než chrípka? Podľa mňa asi ťažko. Na chrípku podľa WHO zomrie celosvetovo pol milióna ľudí ročne. Koľko zomrie na mumps? Koľko na osýpky? Kde je podľa Teba tá hranica? Keby bola chrípková vakcína povinná, zmenilo by to Tvoj názor na jej potrebnosť? Ak nie, prečo je potom tak potrebné očkovať mumps, ktorý pred dvoma generáciami považovali za banálne ochorenie?

Práve preto, že je na svete tisíc a jedno ochorenie, a každé môže byť ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ rizikové, považujem koncept nekončiaceho očkovania za holý nezmysel. Za omnoho dôležitejšie posilňovanie prirodzenej imunity. Nakoniec len ona rozhoduje o tom, či choroba v danej chvíli predstavuje riziko alebo nie.

misuge
25. jún 2010

@bufina je to těžké se rozhodnout, ale ať se rozhodneš tak, nebo tak.....uděláš to v dobré víře ..no...to je právě na každém z nás, mělo by být....zatím odmítnout je protizákoné, doufám, že ne už dlouho...věřím tomu..no a na toto rozhodnutí by jste měli být dva...ne? Jaký má názor tatínek dětí ? U nás jsem to byla já dlouho, kdo byl pro..očkování a můj muž měl od začátku jasno....teda skoro od začátku a věř....probíhaly u nás na toto téma dost zásadní diskuze 😉 Tak přeji lehkou hlavu a ať se dobře rozhodneš

cora73
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misuge
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cora73
25. jún 2010

pridam zase nieco o falsovani vedeckych studii... 😉 :

http://www.pharmalot.com/2010/01/fraud-doc-must...

misuge
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daducha
25. jún 2010

Ani mna by nikdy nenapadlo o jeho bezpecnosti pochybovat, keby som sa nepresvedcila na vlastnej kozi, teda kozi môjho mladsieho syna.Po druhej Hexe prestal zo dna na den dzavotat,pretacat sa a len lezal na posteli, pozeral na nas a nic.Dodnes si pamätam na slova ktore som hovorila mamine - mami ved T. prestal "rozpravat" , vôbec sa nepretaca - a to zacal ako 3-mesacny.Dnes ma 17 mesiacov,stale sme recou na urovni dzavotania a to horsieho ako pred tou druhou Hexou,motoricky je nastastie vyrazne vpred pred svojimi podla tabuliek rovesnikmi.Ja viem, teraz mi povies,ze to nebolo kôli ockovaniu a bla,bla ale ockovanie bolo to jedine co bolo ine v jeho dovtedajsom zivote,nic ine sa nezmenilo môj materinsky instinkt este nikdy neklamal.
Predstav si, poznam lekarku ktora neockuje deti s neurologickym nalezom,ktora Prevenar povazuje za zbytocny, ktora dava dokopy pomocou alternativnej mediciny tie deti,ktore maju nasledky po ockovani a su to aj deti, do ktorych rodicia narvali aj vsetky nepovinne ockovania a deti prestali v 7 rokoch rozpravat.Myslim ze jej by si dala vziat lekarsky diplom 😉
Ja osobne mam taky strach pred dalsim ockovanim,ze uz jednoducho svoje deti ockovat nedam.Ten strach je väcsi ako strach z cierneho kasla,zaskrtu a pod.A vies preco ? Lebo vdaka cinskej medicine,detoxikacii,vyluceni mlieka zo stravy a pod. sa viem postarat o ich imunitu tak,aby bud neochoreli alebo si ich telo s chorobou poradilo.
Ja neviem, ale ty tusim ani na dovolenku do zahranicia nemôzes ist,teda s vynimkou SK, lebo tam sa mozno povinne neockuje.Sa normalne divim, ze vôbec chodis s malym von, kym nema ukoncene povinne ockovania.
Vies, myslim ze to ake informacie sa k cloveku dostanu ma svoj vyznam.Ja som fatalistka, verim v osud a tiez v to, ze je len na nas ako ho ovplyvnime a to , ze sme sa k tejto teme dostali ma pre vsetkych svoj dôvod.
Bodaj by sme ho nemali,bodaj by ziadne vedlasie ucinky neboli, bodaj...
Drzim ti palce aby si nikdy nebola nutena hladat odpovede na svoje otazky v tejto teme a ver, ze ziadna mamina ak je presvedcena o dôlezitosti ockovania sa vdaka tejto teme nerozhodne inak.Vid seba. Na taku osvetu je ta tu skoda.