Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
16. jan 2012

DOLEZITE

viete niekto ci sa na slovensku pridava fluorid sodny do pitnej vody ? lebo vo vacsine miest v usa sa tak deje a ,ze vraj aj po celom svete na roznych miestach. ako je to na slovensku ?

anglictina / 15 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=a5_KmB9_fao
mj30
16. jan 2012

@manof maminkin nick je katrina ☹ nechcela som to sem velmi davat lebo neviem ci by s tym suhlasila ale asi bude spravne ked si to ludia pozru ... aj ked lepsie by to asi bolo dat niekde kde sa mami tesia ze hura zaockovali nam dieta alebo boze co teraz budeme robit ked nie su vakciny tam by to bolo asi osoznejsie aby si uvedomili co to moze sposobit okrem trvalych nasledkov aj ... smrt... ☹

sorciera24
16. jan 2012

@prevenar ok, ano zakon ti kaze povinnu sklosku dochadzku, co je ZS....tak potom ho ale na SS ani VS (este k tomu zo zlej skusenosti) dat nemusis 😉 .....ja sa ta len opytam...nedas ho na strednu skolu, alebo vysoku? 😉 (to len na margo)

prsky
16. jan 2012

@prevenar na SK sa vraj voda nefluorizuje (bola zavedena celoplosna fluorizacia v 1969, ale uz sa nevykonava, neviem, od kedy)

prevenar
16. jan 2012

@prsky hmm.. dufam,ze to tak je . skusim zavolat na nejake vodarne pre istotu . dam vediet co som zistil 🙂

vefi89
16. jan 2012

@prevenar toto aj mňa strašne zaujíma, tak si potom spomeň aj na mňa, ak by som chcela ten príspevok prespať 😀

prevenar
16. jan 2012

@vefi89 samozrejme 🙂

anicka1981
16. jan 2012

@prevenar no tekvicu uz jeme cez mesiac a je ok, aj cuketu lubi, tak chcem zistit co a ako s melonami, aj ked pestovane na sk neviem ci zozeniem 😝

anicka1981
16. jan 2012

@saska.t dakujem, 😉 skusime, len co zozeniem neaky s dobrym rodnym listom 😀

anicka1981
16. jan 2012

@monikamajova nie mame z dediny, od svokry, oni maju prirodne, , citala som aj tu na fore, ze zacali rast prsia detickam,je to svinstvo......

anicka1981
16. jan 2012

@monikamajova
@saska.t a este,ked mi dojde to co mam v mrazicke, co by bola dora nahrada, za kuracie maso?, neviem ako sa mi porari zohnat dalsie kuracie obete 🤐 ,

saska.t
16. jan 2012

@anicka1981 vo vasom veku mozte telacie, hovädzie, morcacie, kralicie 😉

anicka1981
16. jan 2012

@saska.t ale to mi tiez nikto nezaruci, ze co je v nom,,,, 😒 baba ma kozu domacu,, 😝 , mozno zajacov domacich by sa mi podarilo zohnat, 😉 dakujem 😉

prsky
16. jan 2012

@anicka1981 melony (dyne) aj zlte sa na SK bezne pestuju

anicka1981
16. jan 2012

@prsky no, len kde ich dostat kupit, co som pozerala par dni dozadu vsetko je z brazile a maroka,,,,, rovnako ako s cuketou, v bille mali zo slovenska , teraz co som bola tak zo spanielska,, clovek aby obehal vsetky obchody v meste, na jar sadim vsetko nase, 😉 aj ked neviem, ci je neaky rozdiel madzi tym co je pestovane na sk, alebo niekde inde v zahranici, prevdepodobnepouzivaju vsetci rovnaku chemiu,,,,

prsky
16. jan 2012

@anicka1981 jaaaj..no to tazko, jedine vo vlastnej zahradke 😝 a rozdiel je v tom, ze zahranicne dozrieva v kamione, slovenske pri troche stastia zbieraju aspon trochu dozrete

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

@prsky
Ozaj to viete ze stredoslovenske vodarne zdrazili vodu doslovne v TV odvysielanym argumentom ze "IM KLESA SPOTREBA! (a chcu si udzrat teda zisky) 🙂 . Pytam sa v akom state to zijeme, ked vodarne su monopol a zvysuju cenu vodneho a stocneho lebo im klesa spotreba vody!!?! a nikto nezasiahne, ani protimonopolny urad, nikto, este to na vysmech vsetkych ludom daju do televizie 🙂

saska.t
16. jan 2012

@anicka1981 no v dnesnej dobe ti nikto nic nezaruci, ale v zimnom obdobi je najlepsie davat mrazenu zeleninu, kedze je dopestovana v sezone a hlboko zamrazena, ja osobne kupujem v lidli bio-zeleninu mam s nou velmi dobre skusenosti, ale neviem ci ju dostat aj na SK tu v DE je bezne pristupna a za vybornu cenu, musis kuknut, v sezone v lete by sa mala kupovat sezonna zelenina, najlepsie domaci produkt 😉 kedze tie spanielske brazislke atd. vo mne nevyvolavaju vzhladom na letnu prihodu kedze cele nemecko bolo zamorene nejakym bacilom a ludia umierali na listeriozu a hnacky doveru 😠

anicka1981
16. jan 2012

@saska.t hej, jasne, tomu rozumiem, aj kupujem len zo sloveska, mame aj domace zemiaky aj mrkvu, len to ostatne je tazsie, a zase vsetko tepelne upravujem, co sa zeleniny tyka, ja do lidlu velmi nechodim, ale mam po ceste, zajra skocim pozriet co maju 🙂,,, tekvicu aj cuketu a aj jablcka len nase, davam,,, aj ked ako pises nikto nic nezaruci,, sme sa dopracovali,,, vsetko je otravene,, aj voda a vzduch, no keby ze ma prist koniec sveta naozaj v 2012, tak ani by nas ako ludstva skoda nebola, vsetko je znicene a otravene doslva 🙄

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

@prevenar
ze? a matka nechce ani podat tr. oznamenie a staznost na UDZS!...... a pekne sa to prepecie....... v TV bolo co?......kraviny o tom ako ako CHUDACI MUDR. nemozu ockvovat ale zabitie dietata nasim zdravotnictvom a nadnarodnymi spolocnostami a ockovacimi srackami prejde do zabudnutia....

stat sa to mne, tak niekoho (s najvacsou pravdpodobnostou) z nich zabijem alebo aj vsetkych!.....bolo by mi jedno ze ma zavru..............ved mi znicili zivot uz ajtak.......... cize tym ze odmietam ockovanie tak im vlastne zachranujem zivoty nie len svojim detom, ale aj inym!!!!! a niekto mi bude tvrdit ze este mam dostat za to pokutu 😀

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

bol by som zvedavy co taky obersturm propagator zabijania 4.mesacnych deti pan Svetozar na to?!....... ze? skoda slov.......NEBOLO TO Z OCKOVANIA 😀

ale svojim sposobom to ma nacisticku logiku veci, ved cim menej deti prezije ockovania, tym mensie percento deti moze vobec na tie choroby ochoriet cize % ide chorobnost s ockovanim naozaj dole 🙂 .....zalezi aky subor beru ako zaklad ci aj detmi co to ockovanie neprezili alebo bez nich, ale kedze ziadne dieta v SR este zaiste (oficialne) neumrelo na nasledky ockovania tym sa len moja teoria potvrdzuje 🙂

prsky
16. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko videla som to dnes v spravach .. a je to logicke, lebo v BB kraji maju vraj viac cisticiek a precerpavaciek a tie musia ist aj ked sa minie menej vody, cize je rovnaka spotreba elektriny - cize to musi niekto zaplatit, cize spotrebitel (kedze v podstate za vodu sa neplati, ale za sluzbu, ze ti tu vodu do domu/bytu dovedu)...riesenie je jednoduche..kto ma dom, nech si vykope studnu a dava si kontrolovat pravidelne vodu, ci ju ma pitnu 😝

zaockujte_aj_slnko
16. jan 2012

@prsky
ale to je riziko podnikania........btw: tie COV a potrubia su postavene z eurofondov 🙂 a co sa tyka elektriny na prevadzku tak to je smiesne premietnut to do nakladov ludom - navyse ked je monopol!... dufam ze dostanu raidnu pokutu aj ked to nic neurobi...

prsky
16. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ty mas pocit, ze do vstupu SK do EU tu neboli vodovody?

monikamajova
16. jan 2012

@anicka1981 zajačinka,ale domáca 🙂 ale s tým sa netráp,ja som malej dávala mäso až od dvoch rokov a žila,bola kojená skoro do troch ale len 1x za deň..aj tak je podľa mňa im to zbytočné dávať,kým nemajú všetky zuby,ked je to pomixované,nenaučia sa poriadne požuť a tým pádom sa mäso v organizme zle trávi a videla si niekedy deti v škôlke ako obedujú?požujú a vypľujú teda vyše 95% 😝 a ked majú na výber,radšej zjedia omáčku a napr.cestoviny ako by sa mali trápiť s hovädzinou..a bravčové radšej tiež nie,ale skôr mladú baraninu,jahňacinu,kačacinu a namiesto hovädziny teľacinu,tak čo,ideš chovať? 😉 a kúp si mrazenú sliepku,a z toho urob v nedeľu polievku,to ti vydrží dlho a máš istotu,že je určite kvalitnejšia ako kuracia,alebo aj morčaciu,Tak DOBRU CHUT 😵 ja ináč nezdravé zajedám chlorellou alebo zapíjam jačmeňom a mám nutričný kľud 🙂 🙂
Ináč vieš koľko by muselo zjesť dieťa po očkovaní chlorely? aspoň 1200 tabliet naraz aby z tela vyplavilo ten najhorší "bordel".. 😕

olivova
17. jan 2012

citala som prispevok tej holky - katrina - Bozinku ja som sa velm rozculila:
- volala zachranku a ze nech caka....
- lekarka namiesto toho, aby ratovala dieta, zvrchu na nu pozerala, ze bola rodit v DK....
Ked som prisla zoparkrat na pohotovost s malou, presne takto reagovalo na mna 90% lekarov. Namiesto toho, aby nieco rychlo robili s dietatom, vysvetlovala mi jedna - pozrite, ved vam velmi tazko dycha a zistite to takto....Ako keby som nevedela....Dalsia sa len usmiala typu (dalsia matka, ktora sa robi mudrou), popocuvala malu tak, ze ju pocut nemohla a to bol koniec...A to nehovorim, kolkokrat nas poslali domov, napriek tomu, ze som tvrdila - lieky jej nazaberu - je jasne, ze som o 12 hodin bola na pohotovosti znova.... a najlepsia hlaska bola v poslednych dnoch, ked sme boli znova na prijme od sestry (bola som tam behom 2 mesiacov 4-ty raz) - To si neviete kupit Mucosolvan? .......Ach jo....tak som sa aspon trosku zasa rozculila...Je to smutne 😖

vefi89
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko keď sa prestaneme umývať kompletne, tak nám aj na telo pripnú budíky, aby odmerali, koľko sme vymočili 😀😀

@zaockujte_aj_slnko ja som sa presne zamýšlala, že tá mamička má ešte jedného synčeka, a keby sa to stať mne, a synček by mi ochorel a musela by som k Dr, asi by som do bezvedomia dobila toho sviniara, čo to môjmu dieťaťu podal 😖

soldi
17. jan 2012

ahojte,

viete mi niekto poradit?

neockujem. moja dok ma do toho ani netlaci. vcera som u nej bola a hovorila mi, ze ide z nejakej vakcinacnej konferencie a ze podla noveho zakona musi mat vyhlasenie o odmietnuti ockovania podpisany oboma rodicmi ku kazdej vakcine. neviete, co je na tom pravdy?

nie je to len nahodou nejaky ofaj aby sa potom mohla davat pokuta kazdemu rodicovi za kazdu vakcinu?

moira19
17. jan 2012

@soldi zo strany 996, pise manof (tam sa prebera presne tato otazka):
To je jednoduché.

Napíšeš:

=====================

My, dolu podpísaní MATKA MATKOVÁ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO) a OTEC OTCOVIČ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO), týmto odmietame očkovanie našich detí SYN SYNOVIČ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO) a DCÉRA DCÉROVÁ (nar. DD.MM.RRRR v MESTO) očkovacími látkami: ZOZNAM VAKCÍN.

MATKA MATKOVÁ ........ (PODPIS)
OTEC OTCOVIČ........ (PODPIS)

======================

V zásade môže byť aj len MATKA prípadne len OTEC, čo je nakoniec aj strategickejšie. Ale to už nechám na Tebe.

Zoznam vakcín, použiteľných v povinnom očkovaní, nájdeš tu (všetky, čo sú podfarbené inak než bielou):
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock......

V zásade ale nemá zmysel uvádzať tie vakcíny, ktoré už nehrozia, tzn. u detí nad 3 roky nie je dôvod písať všetky HepB, všetky HiB, ani všetky pneumokoky. U detí nad 13 rokov nemá zmysel písať ani všetky MMR/MMRV (osýpky, príušnice a ružienka).

==================

Ak chceš prispieť, budem len rád: http://www.slobodavockovani.sk/kontakt/#podpora
Každopádne svoje služby poskytujem v zásade bezplatne resp. je len a len na tom-ktorom "zákazníkovi", koľko a či vôbec niečo prispeje. Drvivá väčšina sa v lepšom prípade len poďakuje (a niekedy ani to nie), ale nájde sa aj pár štedrejších ľudkov, ktorí chápu, že keď to robím na plný úväzok (či skôr viac než plný úväzok), tak potrebujem aj z niečoho žiť.