Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
29. júl 2011

@manof kvoli tebe som kupovala SME. 😀 😀
Pytala som sa toho kamosa, ci by o kauze ockovanie mohol napisat par milych viet. Bohuzial uz v tom casaku nerobi a pochybuje, ze by sa v tom niekto chcel vrtat.
To uz je aky spinavy biznis, ze sa toho kazdy boji?!?!

moira19
29. júl 2011

Máte skúsenosti s PhytoChi? Veľmi ho chválili, ale "dňveruj, ale preveruj" 🙂 http://www.phyto.cz/sk/

manof
29. júl 2011

@didulka85
V rámci Slovenska ide o desiatky miliónov eur v priamom slede (čoby cena, ktorú zaplatíme za vakcíny) a pravdepodobne stovky miliónov, ak nie miliardy eur nepriamo na liečbu všetkého možného, čo vakcíny spôsobujú, počnúc alergiami a končiac rakovinou.

Divíš sa teda, že do toho nikto nechce špŕtať, keď v tom lietajú také prachy? Navyše tie firmy, ktorých biznis je vážne ohrozený objektívnym informovaním o očkovaní, sú veľaváženými a vysoko ctenými super-prachatými inzerentmi, s ktorými neradno pokaziť si vzťahy, lebo by noviny/časopisy prišli o tučný balík peňazí na inzerciu, ktorá do nich nebude zadaná, akonáhle začnú o očkovaní informovať naozaj objektívne.

A čo, ten môj prejav v SME Ženy môže byť?

veroveronika
29. júl 2011

akurat citam jednu diskusiu a tam je napisane, ze RUVZ moze za priestupok udelit pokutu az 1 659 Eur..???

andreajakubska
29. júl 2011

Na fb som priateľom Modrého z neba a dnes mi prišlo takéto info: "Modré z neba ide zajtra spraviť skutočné Vianoce (stromček,darčeky, kapustnica,koledy)pre rodinu,kde sa otec vracia po siedmich mesiacoch domov,na Vianoce doma nebol (skončil ochrnutý po očkovaní proti chrípke!). Vianoce nie sú o decembri, ale o láske a zázraku života. "

didulka85
29. júl 2011

@manof som zvedava, aky ohlas tie tvoje odpovede vyvolaju... V dalsom SME bude opacny nazor...

prevenar
29. júl 2011

@manof heh, nieco na tom bude.. zrejme vsetko :D

prevenar
29. júl 2011

@veroveronika hmm.. nechce sa mi vrtat v zakonoch momentalne, ale co si spominam zakon vravy o maximalnej moznej pokute 330e (+/-) ..ako dosli k takej sume ?

tin007
29. júl 2011

@veroveronika mam pocit, ze ta pokuta (na SKK 50000) by mala byt pre lekara, ktory porusi svoje povinnosti. aspon nas pediater to hovoril, ze nas bude musiet hlasit, lebo by ju dostal v takej vyske

manof
30. júl 2011

@veroveronika
Zákon č. 355/2007 Z.z., § 56, ods. 2:

"Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 1 659 eur a v blokovom konaní do 99 eur. Za nepodrobenie sa povinnému očkovaniu možno uložiť pokutu v súhrnnej výške 331 eur."

Za niektoré priestupky na úseku verejného zdravia teda možno uložiť pokutu do 1.659 €, nie však za nepodrobenie sa povinnému očkovaniu. To je len do 331 €.

manof
30. júl 2011

Ďalší spriaznený blogger:
http://janomaly.blog.sme.sk/c/271781/Liga-proti...

Citujem:
"Farmaceutický priemysel má na svedomí také zločiny, aké si ľudia nevedia ani predstaviť. Verejnosť ani zďaleka nevie koľko mŕtvol a ťažkých následkov po liečbe či aplikácií liečiv za sebou zanechali nebezpečné lieky, procedúry a VAKCÍNY, koľko špinavých praktík pri presadzovaní liečiv, utajovaní dôkazov a prekrúcaní faktov má za sebou tento biznis."

manof
30. júl 2011

Kto ste ešte nehlasovali / nepridali svoju odpoveď, poďte písať a hlasovať:

Otázka: "Ste za to, aby očkovanie detí bolo dobrovoľné?"
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ste-za-to-aby-ockovanie-deti-bolo-dobrovolne/

martinka1981
30. júl 2011

@manof naozaj je ťažke si to predstaviť že lieky a spol.nemusia iba liečiť 😔
ludia pred tym zatvaraju oči,lepšie nevedieť. Aj v tej otazke čo si daval link,ked čitam tie odovodnenia až mi je zle.
Napr.ja mam zobrať zodpovednosť za to či zaočkujem alebo nezaočkujem svoje dieťa? a na čo su nam tu potom tí študovaní....nech rozhoduje štat!!
Čo na to povedať.... 🤐 🤐

kbeata
30. júl 2011

@martinka1981 tak akurat som si to docitala,teda fakt asi tri odpovede ma ozaj dorazili,jednu si tu aj citovala,a este jednu pridam,ze v tom zmysle,ze snad lekari nechcu detickam zle 😒

martinka1981
30. júl 2011

@kbeata je to smutne ale je to tak! Ja to už radšej nečitam lebo niektorym by som niečo nepekne napisala 🙄
Su to moje deti,ja som urobila maximum aby porod dopadol čo najlepšie,preto som rodila kde som rodila,obe dievčata sa narodili zdrave a snad teraz nedovolim štatu a lekarom-mudr.com aby mi ich dorazili neakymi sprostymi vakcinami. na to som teda MOJE deti neporodila!
Ja som za ne zodpovedna tak JA budem rozhodovať čo sa s nimi bude diať. Konec.

martinka1981
30. júl 2011

trošku som sa rozčertila 😝

jerryjanka
30. júl 2011

ja som taka krava - ako som mohla dovoliť malu vôbec už 5x očkovať ach jo. prečo som neštudovala veci skôr 😢 😢 😢 😢 😢

veroveronika
30. júl 2011

kbeata..snad nechcu lekari detickam zle..by som chcela vediet, ci sa niekto z tamtich..dluholucky, urbancikova a spol. niekedy vobec zaujmali o tie deti ktore boli poskodene ockovanim, myslim tym naozajstny zaujem, stretnut sa osobne s ich rodicmi, prediskutovat to, riadne si nastudovat chorobopisi atd..
osobne si myslim, ze nie
pre nich to je len praca a zdroj prijmu
im je jedno co bude s nasimi detmi
oni to odbiju vetami typu, nebola preukazana pricinna suvislost
a v odbornej studii a clankoch bla bla bla

martinka1981
30. júl 2011

@veroveronika presne tak 😢 😢 nikoho to nezaujima ked sa tvojmu/mojmu dieťaťu niečo stane. Všade ťa odpinkaju a pomož si človeče sam. To je pristup našich študovaních 😠 nehovorim že všetkych ale 99% určite.

martinka1981
30. júl 2011

@jerryjanka nezufaj,človek sa uči cely život a teraz prišlo na teba. Ešte ju možeš uchraniť od kopec vakcin,takže nikdy nieje neskoro.Držte sa 😉

piacere
30. júl 2011

@veroveronika nikto a nikdy sa nezaujímal a nebude zaujímať o dieťa, ktorému očkovanie spôsobí trvalé následky do konca života (autizmus, ekzémy, cukrovka, nedajbože leukémie... ďalej nepíšem... všetci vieme, čo...)

Takéto dieťa sa buď "zmätie zo stola" so slovami: toto URČITE nemá na svedomí vakcína....

Ak sa aj nájde lekár, ktorý si v kútiku duše prizná, že snáď to mohla spustiť aj vakcína... tak iba kývne plecom, nahodí súcitiaci pohľad a tým to končí... a zvesela očkuje ďalej, rad, radom každé dieťa, ktoré vstúpi do jeho ambulancie...

Hold... biznis je biznis....

kbeata
30. júl 2011

kamaratka ma dieta s DMO,a nesmie byt ockovane zivymi vakcinami,cize MMR-kou,s nezivymi moze,to mi nedavno hovorila,tak jej povedala doktorka,ma napadlo,aka ta MMR musi byt ☹ ked to skoro rocne dieta ju nikdy nemoze dostat...

piacere
30. júl 2011

@kbeata sesternica má syna, ktorý má DMO a tiež nie je očkovaný...

Mama (učiteľka v MŠ) má zase v škôlke dieťa, ktoré ma epileptické záchvaty a je veselo očkované.... môže? Mňa tá predstava vydesila... 😕

manof
30. júl 2011

Nedovoľte, aby sa Vaše dieťa stalo ďalšou obeťou tejto smrtiacej vakcíny:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nedovolte-a...

FDA odhaľuje nedostatky v továrni na výrobu vakcín firmy Merck: malé kúsky spáleného plastu v ampulkách vakcín
http://www.slobodavockovani.sk/news/fda-odhaluj...

Ten druhý článok si prečítajte, ak máte predstavu o vysokej bezpečnosti a čistote pri výrobe vakcín, prípadne dajte prečítať svojim známym, ktorí takýmito predstavami trpia.

kbeata
30. júl 2011

byvala kolegyna ma dceru staru ako moj syn,mala sa narodila s ekzemom,je veselo ockovana,po prvej a druhej hexe a prevenar,tyzden bola hospitalizovana na koznom,to uz co je?poprve pristup lekarky a potom aj matky? ☹ ja som jej hovorila nech pocka,a viac sa informuje,mykla plecami,druhy krat sa o tom radsej ani nebavila 😒

veroveronika
30. júl 2011

@manof no kraaaasne

jerryjanka
30. júl 2011

je pravda že ak máte potvrdenie od alergológa, neurológa alebo imunológa tak nemusíte očkovať vôbec a nenahlásia to ako odmietnutie? ak ano kde takeho zohnať. muž je astmatik, ja alergik, mala isto bude mať minimalne alergie ak nie rovno astmu lebo aj babka ma astmu po nej to ten muž má. inak mame kopec iných autoimunitných ochorení

veroveronika
30. júl 2011

@manof mozem si dat ten clanok na fb?

denduska
30. júl 2011

@kbeata podla mna to ze dieta s DMO nemoze dostat MMR, je dokaz ze vedia ze ta vakcina ma nieco do cinenia s mozgom...co ine to moze byt... 😕

manof
30. júl 2011

@veroveronika
Samozrejme. Akýkoľvek článok z http://www.slobodaVockovani.sk si môžeš dať na Facebook, a ak si sa ešte nepripojila k našej Facebook skupine, tak tu sa môžeš:
http://www.facebook.com/group.php?gid=322753248...