Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

elbe
4. nov 2011

ľudia, chcem sa vám poďakovať, otvorili ste mi oči. Momentálne som v štádiu každodenného ponocovania, ked deti zaspia, a študujem, čítam a trieskam si hlavu o stôl, čo som to urobila svojim deťom. Prvý syn bol po očkovaní ok, aspoň navonok 😖 , druhý od očkovania prestal v noci spávať, stal sa z neho uplakaný uzlíček nervov a zo mňa troska, lebo som celé noci nespala, len ho nosila, tíšila neutíšiteľný plač, dojčila a zasa nosila...Mudr na to, že to sa po očkovaní často stáva...Verila som, ale potom mi to nedalo a našla som manofovu stránku a aj iné, a akoby sa mi v hlave rozsvietilo...Našťastie mám okolo seba super kamošky, ktoré očkovaniu tiež neveria, jedna neočkuje vôbec a druhá práve plánuje odmietnuť, muž je na mojej strane, ale v rodine som tak trochu za blázna 😒
@manof
@denduska
@prevenar , petot a ostatní...ĎAKUJEM. Čítam vás každý deň.

tin007
4. nov 2011

@denduska jasnacka, idem sa spytat @maggie2 ze ako konzultuju oni! 😀

luba41
4. nov 2011

ked v Europe vo väčšine krajín je očkovanie dobrovolné, ako je to s prijímaním do škôlok a škôl? Vyžadujú očkovanie ako podmienku prijatia?

tamoulik
4. nov 2011

Ja som dnes stretla jednu moju mamicku, ktorej som pomahala s dojcenim a ta mi rozpravala, ze jej sestra ma rocne dieta a v 4. mesiaci mu ochrnula polovica tvare, ze nieco s nervami....ze to z ockovania nie je (ze akurat po prvej davke super koktailu), ze to bolo geneticke, to tvrdia lekari, ale pritom do 3. mesiaca bolo babo uplne v poriadku, hroza.

manof
4. nov 2011

@dorinek
Skúsiť treba všetko

manof
4. nov 2011

@moira19
Tak to prajem veľa zdaru v ďalšej osvetovej činnosti.

manof
4. nov 2011

@pifina
V EÚ to s príbalovými letákmi tiež ide dolu vodou. Aspoň tak som to pochopil z tohto článku:
http://www.adcc.sk/aktuality/416/aka-je-buducno...

Ak som to pochopil zle, tak ma, prosím, opravte.

manof
4. nov 2011

@denduska
Sorry, ale tie firmy pchali tie "zdarma" materiály do nemocníc práve preto, že na predaji liekov a zdravotníckych pomôcok pre tieto nemocnice sa parádne nabalili. Si nemysli, že by im dávali niečo len tak bez akejkoľvek protihodnoty. Zas takí hlúpi nie sú.

pifina
4. nov 2011

@manof no zial, vyzera to, ze si to pochopil dobre 😝

manof
4. nov 2011

@luba41
No možno do štátnych škôlok to v niektorých krajinách je povinné, ale povedal by som, že s rozumným riaditeľom sa dá dohodnúť. Do súkromných je to ale niečo iné - závisí od zriaďovateľa.

manof
4. nov 2011

@takyja
Povedal by som, že 4. Hexa Ti ani nebude chýbať, lebo na Slovensku sa dávajú štandardne tri a nikomu tu 4. Hexa nechýba.

denduska
4. nov 2011

@manof ale ved o to tu nejde ci sa nabalili, jasne ze sa nabalili a nabalia sa inde..akurat my z toho uz nebudeme mat nic. Ale hlavne ze sa na nas nenabalia, ci ako si to myslel? Lebo oni o zisk nepridu, budu ho mat inde.

manof
4. nov 2011

@tamoulik
Somarina.
Toto sa nazýva Bellova obrna (ochrnutie tváre) a je to typické napr. po očkovaní proti prasacej chrípke, ale aj po niektorých iných očkovaniach.

To nebude genetické ani omylom, obzvlášť nie v prípade, že k tomu došlo po prvej Hexe a Synflorixe/Prevenare.

manof
4. nov 2011

@denduska
No problém je, že si takto robili reklamu takmer zadarmo. Psychológovia reklamy by Ti to asi vysvetlili lepšie. Každopádne je niečo iné keď
a) sa nabalia a zároveň si robia reklamu
b) sa nabalia

Totiž a) výrazne zvyšuje šance na opakované nabalenie sa a na pokrivenie výberových konaní...
V konečnom dôsledku nejaké obaly na chorobopisy vyjdú oveľa lacnejšie než nevhodný (príliš drahý) výber dodávateľa.

manof
4. nov 2011

@pifina
No veru:

„O liekoch viazaných na lekársky predpis sa povolia len určité informácie. Ide o informácie na etikete a v príbalovom letáku, o cenách, klinických skúškach alebo o návode na použitie,“ povedal Andrej Králik zo zastúpenia EK na Slovensku.

http://www.adcc.sk/aktuality/416/aka-je-buducno...

POVOLIA SA LEN URČITÉ INFORMÁCIE.

Huh. To ako že sa nám už nebudú unúvať dať vedieť, že vakcína obsahuje ortuť, lebo to podľa nich nebude pre nás dôležité?

denduska
4. nov 2011

@manof posledna veta je uz nad moj ramec 😀 v podstate vsak - nabalili sa, spravili si reklamu, a kvaplo z toho nieco navyse aj nam. Takto sa nenabalia, nespravia si reklamu a ani nam nic nekvapne. Postupne sa velke firmy zbalia a lieky budu distribuovat tam kde ich vedia lepsie predat a nabalia sa este niekolkokrat viac nez keby to predavali nam aj s kalendarikmi. Kto z toho vyjde najlepsie? Urcite slovensky pacient 😀

pifina
4. nov 2011

@manof presne toto aj mna zarazilo ... prelozene do ludskej reci - aj tak tomu pacient nerozumie, tak naco ho zahlcovat "zbytocnymi" informaciami 😝

denduska
4. nov 2011

@manof
@pifina nenapisu tam zlozenie lebo by ta to mohlo vystresovat a zvysit tak mieru neziaducich ucinkov 😅

prevenar
4. nov 2011

@elbe je uzasne citat vety ktore napisal prebudeny clovek. z takychto ludi maju hrozu politici aj farmanacisticke firmy. lekarka ti povie hocico. je jej to jedno, hlavne aby ti bolo jasne ,ze to URCITE nie je z ockovania co zisti z krystalovej gule, kedze ziadne testy ti urcite nespravy. ze si v rodine za blazna, vitaj v nasom svete 😀 . vela zdaru.

takyja
4. nov 2011

@manof Aha. Já něco tak tušila, a jaký máte rozestup mezi 1.2. a 3. dávkou na Slovensku? Děkuji. 🙂

elbe
4. nov 2011

@prevenar dik 😀 inak našu doktorku si ako človeka celkom vážim pre jej prístup k deťom a nemôžem na ňu povedať krivé slovo - je vždy milá, ochotná, a hlavne nepredpisuje antibiotiká hlava-nehlava. Ale presvedčila som sa, že o očkovaní toho veľa nevie, už len to doporučenie dať preventívne paralen 😢 , samozrejme, nedala som! Myslím, že je to pre ňu len rutina a robí len to, čo ju naučili a zrejme tomu aj verí. Ja už nie a keď mi niekto povie A, vždy sa snažím zistiť, či nie je aj nejaké B 😀

denduska
4. nov 2011

@takyja ak je medzi prvou a druhou rozdiel minimalne 6 tyzdnov, tak stacia dokopy 3 davky...teraz dufam ze som netresla blbost ale myslim ze si pamatam spravne. Ak by ste ale potrebovali a chceli doockovat, tak by som urcite hexu rozlozila na casti.
U nas sa ockuje prva v 3.mesiaci, druha o 6.-8.t v 5.mesiaci, tretia o 6 mesiacov po druhej.

takyja
4. nov 2011

@denduska Problém je, že pokud rozložíme (Infanrix, Imovax Polio, Engerix), tak stejně DiTePe už se rozložit nedá a řekli mi, že i tak jsou očekávané nežádoucí účinky (dle dr.). Pak mi nabídli jiné očkovací látky na DiTePe (Boostrix nebo Adacel), ale ty se smějí dávat až dětem starším 4 let a malá bude mít 2 roky, to mi přijde risk (i když nevím proč, nemám nastudováno). Proto bych asi nejraději 4. dávku nedala, pokud mi nejsou schopni garantovat OK průběh, což nejsou - naopak chtějí podpis informovaného souhlasu.

moira19
4. nov 2011

@manof Dakujem 🙂

denduska
4. nov 2011

@takyja redukovane vakciny - Boostrix alebo Adacel - ak vam to povolia a CHCES ockovat - tak ber...oni maju o dost nizsi obsah "ucinnych latok" v porovnani s Infanrixom, takze reakcia bude urcite mensia nez by bola na Infanrix.
Ale ak mate tri davky hexy, ja by som pockala do minimalne 3.roku - vtedy mozete dat Adacel polio, alebo do 4.roku a vtedy mozete dat bud Boostrix alebo Adacel + Imovax polio.
Alebo mozete dat teraz Imovax polio a pockat si kym nebudete mat vek na Adacel/Boostrix.
A posledna moznost, nedat vobec nic 😀 😀

tin007
4. nov 2011

@takyja osobne by som nedala nic, pozri si pomery titrov/protilatok po 2 a 3 davkach, tie rozdiely su minimalne (niekde v desatinach percent)

manof
4. nov 2011

@denduska
Presne tak, slovenský pacient z toho vyjde lepšie, lebo bude nútený hľadať lacné jednoduché prírodné a prirodzené metódy, miesto drahých, obmedzene funkčných, veľmi nebezpečných, patentovaných a super-ziskových.

manof
4. nov 2011

@elbe
No však česká vakcinačná celebrita Dr. Prymula v nejakej štúdii zistil, že paralen degraduje účinnosť očkovania, tzn. buď sa vôbec nevytvoria protilátky, alebo oveľa menej než bez paralenu.

Takže ak chceme, aby očkovanie bolo neúčinné, tak hor sa do Paralenu!

denduska
4. nov 2011

@manof no jasne, 80-rocna babicka bude hladat 😀 😀 😀 a platit si homeopata za 60 eur uvodne sedenie...

denduska
4. nov 2011

prosim nemate niekto nejaky clanok kde je blizsie popisana hypotonico.hyporeaktivna epizoda po ockovani.... kamoska bola dnes na hexe - bez prevenaru a ze mala lezi ako handrova babika 😖 😖 😖