Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
24. nov 2011

@anicka1981
Obávam sa, že takto to nefunguje. V minulosti skrátka zomierali ľudia na tetanus v oveľa väčšom počte ako dnes. To je fakt, ktorý nemožno poprieť. Ale u tetanu je asi najviac rizikovým faktorom vojna - pre veľký počet škaredých zranení.

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

@manof
ak ma pediater 1000 deti v databaze, a za kazde dieta (bez akehokolvek ukonu) dostane 3e, tak ma 3000 eur na prevadzku (najom) ordinacie + plat sestry............cely zbytok ide jemu do vacku!!! ......... nech sa potom nejaky lekar stazuje.......mne stat neplati ziadnu sekretarku ani nic......

seru ma.....mudr...... z duse.... a dufam ze bude ten nudzovy stav a konecne im niekto pristrihne kridelka.....

manof
24. nov 2011

@lemge
Kontakt Ti rád dám, ale nie cez koňa. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

@manof
No vsak ved hej, kto z nas uz len pouziva skoro denne vidly, hrable do umoru ze na ne skoci a zanesie si tam hnoj alebo co.... kto z nas je postreleny.....kto z nas co ja viem co........prakticky nikto..... dnes uz

vavrenka
24. nov 2011

@manof vies comu nerozumiem? na tom pojednavani tie panie neboli ABSOLUTNE pristupne, otvorene akejkolvek diskusii na temu rizika ockovania. (ale fakt boli prijemne, sympaticke a komunikativne), ja mam pocit, ze oni maju predsudok (iracionalne presvedcenie o nejakej veci, ktore sa da zmenit iba vlastnou skusenostou) voci moznym rizikam ockovania a k tomu vela hnevu a kupodivu aj unavy.. oni naozaj nechapu (tie dve damy, viem si predstavit, ze su ludia, ktori dobre vedia, ale cusia, vsak prachy!) ako sa vobec niekto opovazi VZOPRIET ZAKONU a debatit z laickej pozicie s nimi ODBORNIKMI na tuto temu. nasi lekari su este stale dostatocne jesitni.. ale dobra sprava je, ze ockovanie sa stane dobrovolnym. neveim presne kedy, ale citim to v kostiach, potrebujeme nejaky peknucky precedens. 😉

anicka1981
24. nov 2011

...ono skor bola myslena 1 svetova vojna, ked sa nabodavali este len 😀 , v druhej svetovej uz asi boli vojaci ockovani,ci ako?
@manof

manof
24. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Pediatri ale skutočne majú také príjmy. Ale plat sestričky je dosť veľká položka. Sa to nezdá, ale vyjde ho to dvojnásobok (aj s daňami a odvodmi) jej čistého príjmu. Takže ak má čistého 600 € (neviem ako sú na tom sestry, ale tipujem že tak nejak), tak na ňu dá 1200 €. Nájom môže byť tiež riadna pálka. V BA to môže byť kľudne aj 1000 €, na dedine pár stoviek. No a k tomu energie... Zase až tak veľa to nie je, keď všetky náklady odpočíta. No ale nedá sa zase povedať, že by zomierali od hladu, tak to teda ani omylom.

manof
24. nov 2011

@anicka1981
No tak americkí tuším očkovaní boli, ale či aj ruskí, tak to teda neviem. A slovenskí či poľskí pravdepodobne nie.

manof
24. nov 2011

@moira19
Ak veľa tvrdne medzi 4-mi stenami a málo je na Slnku tak to môže mať aj z nedostatku vitamínu D.

manof
24. nov 2011

@vavrenka
Realita je skôr taká, že práve tí, čo študovali medicínu, o očkovaní prd vedia.

manof
24. nov 2011

@prsky
Ako to vidíš s tým článkom, čo som Ti pred pár mesiacmi dal na preklad?

prsky
24. nov 2011

@manof myslis ten zo septembra, ktory neponahlal? zatial zle, lebo som zavalena objednavkami, bakalarkou, tvorbou webky a na to vsetko mam cas akurat tak vecer, ked deti spia (co napr. teraz spi zatial len 1 dieta, druhe spalo dlho poobede, takze teraz este cita) .. takze cekejte, jste v poradi 😝

manof
24. nov 2011

@prsky OK. Ja len či si nezabudla.
😉

prsky
24. nov 2011

@manof nene, neboj, mam ta v zozname v mojom debilnicku 🙂

moira19
24. nov 2011

@manof https://www.facebook.com/?ref=logo#!/groups/322... od https://www.facebook.com/?ref=logo#!/groups/322....... hladaj prispevok od Miriam Manťová: dobrý deň, je niekto v skupine čo odmietol očkovanie deiaťa v 6-roku života - tetanus, záškrt, čierny kašeľ, detská obrna. Dakujem
Páči sa mi toNepáči sa mi to · · Nesledovať príspevokSledovať príspevok · 19 novembra o 14:39

Je pravda, ze je domased a vlastne aj vonkused 😀 . To bola len taka moja spekulacia, lebo stale my s tym pili usi, ako jej nik nevie pomoct. Hovori, ze naposledy bola ockovana tetanovkou v 18tich a zhruba v tom case sa zacali jej problemy (zatekanie, suchy drazdivy kasel... alergiu jej nezistili na nic, po prvom porode prekonala sarkoidozu... dodnes chodi na plucne, alergologiu a aby sa jej zbavili, tak jej predpisu sprej do nosa, do hrdla, kortikoidy, no proste des :( ). Hladala som aj medzi radami rng, nasla som zaujimavu stranku: http://rng.uforum.sk/forum/89/otazky-na-potravi...
Admin tej stranky sa venuje detoxu.

@vavrenka Nikdy nas nebudu pocuvat, pre nich sme banda nevzdelancov. Ved Urbancikova nam hovorila, ze aj ona mala vedlajsi ucinok z ockovania, ale stale je to lepsie ako prekonat jednu z tych strasne strasnych smrtelnych chorob. Kym sa jej samotnej, alebo jej podobnym nestane nieco zle az tragicke, nepochopia to ☹

vavrenka
24. nov 2011

@moira19 to je sila! keby mala dozivotny vedlasi ucinok po vakcine, som zvedava, co by hovorila. nechapem preco hlas rodicov je s takym despektom zmietnuty zo stola 😕 😠

moira19
24. nov 2011

@vavrenka Ved ma dozivotny nasledok... je .... 😀

moira19
24. nov 2011

http://kysuce.sme.sk/c/5306485/po-ockovani-dost...
Aj ja som podozrievala tetanovku z mojej posahanej stitnej zlaze, ale ziaden lekar by to nevysetril a na petot-ovu radu c-cko super zabera 🙂

klementina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jerryjanka
24. nov 2011

tak to sú perly hodné dementa v cvokhause
Nebezpečie, ktoré vyplýva z očkovania jedinca je tak malé, ak vôbec nejaké je, že obavy sú zbytočné

Ktorá z uvedených látok môže poškodiť zdravie? Žiadna! Ak áno, treba pátrať po odchýlkach jedinca v jeho zdravotnom stave. Vakcinácia je bezpečná a jediná cesta ku tzv. kolektívnej imunite," tvrdí Hubočan.

manof
24. nov 2011

@moira19
@vavrenka
Ja myslím, že mentálne schopnosti niektorých lekárov (nebudem menovať, ale je ich ozaj dosť) sú priamou ukážkou toho, čo s človekom dorobí každoročné očkovanie proti chrípke.

moira19
24. nov 2011

@jerryjanka Jedna diskutujuca mu to tam pekne natrela:
"Keďže, podľa Vás žiadna z týchto látok nemôže poškodiť zdravie, „treba pátrať po odchýlkach jedinca v jeho zdravotnom stave“. To je bezchybný argument, na vine je teda neprispôsobivá menšina, ktorá si dovolí narodiť sa ako nevhodný objekt pre najväčšiu zbraň ľudstva proti epidémiám?
6. Viete, aký je rozdiel medzi Bohom a epidemiológom? Boh si o sebe nemyslí, že je epidemiológ. "

manof
24. nov 2011

@klementina

Prepánajána!!!

Ľudkovia, nedávajte tu kontakty na rozumných lekárov, a už vôbec nie do verejnej témy.

Túto tému sledujú ako RÚVZ (že pozdravujem Mgr. Škulovú, Dr. Pertináčovú a kol.), tak aj Pfizer a kol. (tých teda nepozdravujem, lebo zatiaľ sme do priameho kontaktu neprišli, ak teda nerátam pracovníka Pfizeru Dr. Šimurku, ale on nie je full-time Pfizer, iba part-time 😉 )

Tak ak nechcete tej hŕstke rozumných lekárov ublížiť, tak ich tu nikdy nezmieňujte ani v náznakoch a radšej si pošlite kontakty mailom úplne mimo koňa, pretože pri pravidelnom sponzoringu koňa firmou GlaxoSmithKline by som si ja osobne nebol istý ani súkromnými témami, ani IP.

manof
24. nov 2011

@jerryjanka
Dr. Hubočan je total výplach.
Keď mu volala jedna moja známa redaktorka "MY Kysucké noviny", tak bol tak vulgárny, že to v žiadnom prípade nemohla citovať. Keď si také niečo dovolí predstaviteľ verejného zdravotníctva k novinárke, čo sa ho na niečo slušne opýta, tak ozaj neviem, čo si o takom človeku pomyslieť.

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

@manof
no zalezi co sa ho chcela opyatat a predpokladam ze neprisla s navrhom ako farmafirma 😀

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

@manof
ja uz neviem citat...... normalne som precital "MUDr. Pavol Šimurka, hlavný odborník pre pedofiliu Ministerstva zdravotníctva SR."......asi by ma mali zaockovat niecim na zlepsenie zraku....

prevenar
25. nov 2011

@anicka1981 je to proste logicke. kedze vieme ,ze ockovanie je 100% neskodne a moze jedine prospiet, tak je pochopitelne aka kolvek dokumentacia zbytocna. 😝

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@prevenar
ja si myslim ze ockovanie je na 100% + RUVZ neskodne..... cims a dosahuje hodnota 1Pfizer :D

amarelka
25. nov 2011

pomoooc..čítam si túto tému asi od prvého očkovania hex. pre malú, prechádzam aj stránky s info o rizikách očkovania....bola som skalopevne presvedčená, ako rázne odmietnem dalšie očkovanie..Včera mi volala sestrička, či možme prísť o týžden skôr, na dalšiu dávku, tak som jej do tel. povedala, že ja to teda už viac nechcem a dala mi k tel. doktorku...a ona, že no ale už sme začali, a že mala len 1 taký prípad, čo odmietli a dieťatko dostalo č. kašel a potom to lutovali /opať len 1 prípad, ako to už bolo predtým spomínané/, že to musí hlásiť a ja podpísať...Už som trochu zapochybovala o svojom presvedčení neočkovať, ked k tomu ešte pridala, že ak chcete vycestovať do Kanady, tak to musíte mať očkovania...no ale ja som sa nikde na nete k tomu nedopátrala, že to treba povinne vziať zo sebou očkopreukaz na cesty, tak to myslela asi len pre moje dobro, že nech niečo nedostane malá...akože chorobu, miesto hliníka a karcinogénov.....
V pondelok ideme do poradne, prosím držte mi palce nech to zvládnem, asi si aj niečo vytlačím, do ruky nejaké infošky, nech sa cítim istejšie.....O tom povinnom tiež možem polemizovať, či je to povinnosť štátu, poskytnúť občanom očkovanie alebo moja povinnosť ho prijať?
Nechcem niečo lutovať, ako dobre niekomu, kto nemá ani páru o informáciach k očkovaniu, sa mu potom rozhoduje, že jasné, že dám zaočkovať ...a mne je teraz do plaču, že človek sa sám nemože rozhodnúť....no nič potrebovala som sa trochu vypísať. Snád to ustojím 😎

klementina
25. nov 2011

@manof hm, tak to som nevedela, ale teda neviem ako by mu mohli ublizit.