Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hanca82
27. nov 2011

@manof Podla logiky predpokladam Prevenar a Hexa (oni velmi dobre nevedeli mi povedat 🙄) 3.-davka a povedal ze o mesiac idu na dalsie, tak myslim ze to bude na meningokoka, kedze tu v taliansku ockuju ako u nas hexu s prevenarom spolu a o 2 tyzdne- mesiac na to meningokoky. ta je tiez v 3 davkach nie? Viem, ze mala uz bola raz v nemocnici, ked to tak pocitam, tak to bolo urcite po 2. davke... tiez brala atb, este stastie, ze je kojena



hanca82
27. nov 2011

Co sledujem jedno forum o ocko sa mamicky rozpravaju, ze davaju robit neockovanym! detom testy na protilatky na tetanus a podla toho sa rozhoduju, ci dat zaockovat. Viete mi k tomu povedat nieco bòlizsie?

denisocka
27. nov 2011

@hanca82 neočkovanym detom testy na tetanus ????

prevenar
27. nov 2011

@flossie to bude skor "koniec sveta" ,ako zrusenie povinneho ockovania. vies si predstavit ake tisice ludi si tym plnia vrecka ? nikdy to nepustia z ruk. je to ako by si chcela od banika aby zavrel svoju vlastnu zlatu banu. pozrie na teba a potuka si na celo 🙂

prevenar
27. nov 2011

@hanca82 ..to mohla byt jedina nahoda ^^ ..dufam,ze budu pokracovat v ockovani, aj napriek tejto drobnej "nehode" teda co to vravym, nahode ..samozrejme.

prevenar
27. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko ..nemaj strach, nieco urcite "vymyslia" 😒

zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

@prevenar
neviem co mozu vymysliet 🙂 ......zeby poistovne kupovali decarkam ockovacie latky?.....to im mozu kupit rovno aj skladovacie zariadenia na to...... a ktora poistovna to ma platit? 😀 .....ako to budu kontrolovat?..... proste si to VYRAZNE sami skomplikovali a o to lepsie......aspon dufam ze neockovanie uz nebudu tie kravky lekarky hlasit tak automaticky na RUVZ.....

amarelka
27. nov 2011

@manof tak inak tento článok mi vysvetľuje, prečo nás lekárka volá na očko už zajtra, hoci sme boli objednaní na 12.tého dec......no ale nič z toho nebude, zatiaľ dám presunúť očko

zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

nakoniec to dopadne tak..... "mate (musite) ockovat povinne dieta, dajte 150 eur ako zalohu, pridte o tyzden"..... a potom ti daju potvrdenie o prijati penazi (prijmovy doklad) a chod si to na poistovnu dat preplatit TY 🙂.....
komplet nezaonne poziadavky, ale kazdemu to bude v tomto state jedno 🙂.... lekarky budu pytat peniaze "na drevo" ako "zalohu"

zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

@amarelka
jasne vyuzi ten chaos.....

moira19
27. nov 2011

@manof Ano, bola bezdetna. Ledva skoncila vs(pravo). Minuly rok v novembri vyzeralo, ze chemo zabralo. Bez priznakov bola 3 mesiace. potom uz nezaberalo vobec nic. V piatok sa jej zhorsil stav a vcera uz....

moira19
27. nov 2011

@alikaa S lekarmi je to strasne. Moj svokor zomrel na rakovinu prostaty (aj jeho otec). Mesiac po nasej svadbe odpadol a zistili, ze uz ma nadory aj na mozgu, ma napadnute pluca. Ale lekar par dni pred nasou svadbou bez problemov si zobral 25 tisicove vsimne 😠
Nadacia Liga proti rakovine je tiez velky podfuk. Namiesto toho, aby na svojich strankach upozornovali, ze aj ockovanie moze mat fatalne nasledky, aby sa skutocne venovali vyskumu rakoviny, venuju sa len tomu ako od chudakov rodinnych prislusnikov pod znackou "pomahame vasim blizkym" vybrali co najviac penazi, vobec im nejde o pomoc.
Inak ta divcina mala 27 len teraz 6. oktobra a uz pomaly 2 roky bojovala s tou chorobou.

moira19
27. nov 2011

Aky trefny nazov filmu na CT1: V hlavni roli zlocin: Sedm bilych plastu.

zaockujte_aj_slnko
27. nov 2011

stale nechapem.....toto sa stalo u nas, alebo v CR?
http://lesk.cas.sk/clanok/95728/radikalna-mamic...

prevenar
27. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko

to bolo v cechach.

manof
28. nov 2011

@hanca82
Tak to je riadna sprostosť. Ako môže mať neočkované dieťa protilátky proti tetanu?
Tetanus
1. nie je niečo, čo si človek nevšimne.
2. nie je niečo, čo by vyvolalo dlhodobú imunitu po prirodzenom prekonaní choroby.

Testy na protilátky u neočkovaných detí majú zmysel povedzme u HepA, ružienky či ovčích kiahní, čo sú choroby, ktoré môžu prebehnúť bez príznakov (nevedomky), čo zanecháva oveľa lepšiu imunitu ako očkovanie, ale tetanus???

A 3. dávka Hexy v 14 mesiacoch? Nejak neskoro, nie?

MenC sú do 1. narodenín 2 dávky, ak sa začne až po 1. narodeninách, tak len 1 dávka

manof
28. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Ak by to takto bolo (vyberanie záloh na vakcíny od rodičov), tak zaočkovanosť v zanedbanejších rómskych osadách klesne úplne na nulu.

Inak ten nápad, aby si každý očkujúci lekár zriadil pomerne veľký sklad vakcín, je pekne debilný, lebo sa tým znásobí počet chladničiek s vakcínami a tým pádom aj počet zlyhaní (zmrazení či prílišných zahriatí) vakcín, ktoré normálne majú byť uchovávané pri teplote 2 °C až 8 °C. Inak povedané: účinnosť očkovania pôjde do hája a čo to dorobí s nežiaducimi účinkami, to si ani predstaviť nechcem.

manof
28. nov 2011

@moira19
Chemoterapia je VRAHOM IMUNITNÉHO SYSTÉMU. To je nepopierateľný fakt.

Pritom ale zdravý a silný imunitný systém je základným predpokladom toho, že človek nedostane rakovinu (alebo že ju zvládne), lebo rakovinové bunky sem-tam (vraj niekoľko denne) vznikajú v každom ľudskom tele. Zdravá imunita ich však dokáže zvládnuť.

Z týchto dvoch faktov si každý chápavý človek vyvodí potrebné dôsledky o (ne)bezpečnosti, (ne)účinnosti a (ne)logike chemoterapie. Po správnosti by sme to vlastne mali nazvať chemointoxikácia (otrava jedovatou chémiou), lebo terapia = liečba a tu o liečbe nemôže byť vôbec reč.

Vlastne aj vakcinácia (skravovanie) by sa mala po správnosti nazývať in(fek)toxikácia (infekcia + intoxikácia).

manof
28. nov 2011

Práve ma s ohľadom na povinné očkovanie napadol nový termín:
"Diktatúra proLEKÁRiátu"

Som zvedavý, či sa ujme.
Už tu máme popri ňom vakciNacizmus, vakcionárov, vakcibarónov, farmakokraciu či farmakomafiu. Ak vás napadá aj niečo ďalšie, tak si rád rozšírim zbierku.

manof
28. nov 2011

Je raketový nárast výskytu autizmu spojený s plošným očkovaním proti baktérii Haemophilus influenzae typu B?
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-raketovy...

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

@manof
chemoterapiu chapem.....ked uz je clovek ajtak na umretie tak skusi zabit vsetko vratane tej rakoviny........zufalost, najskor malokedy vobec ucinna.......ale ockovanie?!.......ziadne riziko akutne nehrozi a ma sa zaockovat cela populacia?!....
...ozaj preco sa neockuje na mor, choleru, alebo zltu zimnicu aj u nas? 😀 ......ved riziko stale existuje!! z ich logiky

mihic30
28. nov 2011

Caute, tu som cosi nasla, neviem ci to tu uz niekto nedaval.. 🙂
http://journal.livingfood.us/2011/10/09/new-stu...

dmxtobso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanca82
28. nov 2011

@manof
@denisocka
ano, test ze sa robi az okolo 4 rokov dietata, cas kedy sa uz vyvinuli prirodne protilatky v organizme v 80 % deti . test sa vola ELISA, vysledok viac ako 0,01ui/mg sa povazuje za dostatocny na ochranu.

co sa tyka tej neskorej hexy u tych znamych myslim ze to mali presunute uz kvoli tomu zdravotnemu stavu pred tym...

anita79
28. nov 2011

Dobry den,zaujimalo by ma, ci sa znizuje riziko ockovania ak sa ockovanie posunie na neskor. a ci je t niekto, kto sa nerozhodol neockovat uplne ale sa rozhodol, len pre niektore vakciny.

manof
28. nov 2011

@hanca82
Elisa je test všeobecne na rôzne protilátky. U tetanu mi to ale nedáva zmysel ani trochu.

manof
28. nov 2011

@anita79
Ja som sa rozhodol neočkovať úplne a posunom očkovania sa znižuje napr. riziko nežiaducich účinkov hliníka vo vakcíne, lebo väčšie telo viac znesie, pričom vakcína je rovnako veľká pre 5 kg i pre 15 kg dieťa.

pifina
28. nov 2011

@anita79 urcite sa musi riziko znizit uz len z logickeho hladiska - ockovacia latka (objem) je rovnaka bez ohladu na vek a vahu, starsie dietatko vazi viac, takze sa to viac "rozriedi" v krvi a tiez ma zrelsi imunitny system ... ciastocne ockovane deticky (rodicia) tu urcite su, hadam sa ti niekto ozve ...

hanca82
28. nov 2011

@manof a este toto som nasla: citat z knihy Tetanus and Diphtheria Immunity in Urban MN.Adults od K. Crossley: "Tato studia overovala kolko ludi dostalo vakcinu difteria-tetanus u dospeleho obyvatelstva v Minnessote. Ti, co uviedla, ze nikdy nedostali tetanusovu vakcinu, mali v 25 % (14 z 57) dostatocne hladiny protilatok. Preco teda CDC tvrdi, ze neexistuje prirodna imunita proti toxinu tetanu?"

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

nam decarka "navrhla" aj nejake "extra" riesenie ked sa "bojime" cokovania.. zevraj sa dietatu odoberie krv a zisti sa uroven imunity a ze sa to ma urobit tak 2 tyzdne pred ockovanim...
..co je toto za nezmysel?!...ako sa moze 5 tyzdnovemu dietatu odberom krvi zistit uroven imunity? 😀