Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anita79
28. nov 2011

dakujem

andreajakubska
28. nov 2011

@mihic30 Tak to je teda riadna "šupa" , bože môj kedy sa tie mamičky konečne prebuďia . Inak dole v diskusii pod tou štúdio je príspevok od 84 ročného neočkovaného , to si kuknite.

anicka1981
28. nov 2011

@manof jaj, tak o miestnosti by som co to vedela, ale na zvysok si netrufam, mam kopu behaciek,humenne -presov , koli stahovaniu a mame aj prvy zub vonku dneska, 😀 , 😀 ,

manof
28. nov 2011

@hanca82 ako si možno vytvoriť protilátky proti jedu, ktorý je tak rýchly, že sa ním človek otrávi skôr než by to jeho imunitný systém stihol? Podľa mňa tí ľudia jednoducho zabudli, že boli očkovaní v detstve alebo na vojne.

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

@manof
to je k tetanu?
zalezi predsa aj od toho KOLKO vela toxinu mas v krvi, nie?..... a aky je tam pomer hmostnost tela/toxin....predpokladam, cize ockovani nemuseli byt ale co ked boli otraveni "len tak trochu" a telo teda stihlo reagovat "ako pri ockovani"....

prevenar
28. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko

to chapes, ale velmi zle. 1) najprv ti ako dietatu znicia imunitu ockovanim. (super zarobok) 2) potom ta cely zivot "liecia" aka potlacaju priznaky (dalsi super zarobok) 3) na koniec z toho vsetkeho dostanes rakovinu. to uz vedia,ze sa s tebov do buducnosti neda moc pocitat tak este zarobia na tebe to co sa da. na onkologickej liecbe sa tiez zarabaju miliony. je to uzavrenie cyklu. "sranda" je v tom,ze na rakovinu existuju skutocne lieky ktore ta dokazu vyliecit. samozrejme , tie sa nesmu vobec spominat a ani o nich rozpravat. clovek nie je odkazany na chemoterapiu , existuju daleko lepsie riesenia, lenze bigfarma, preddym ako ta zabije este zarobi slusny balik. ..a o peniaze ide iba v prvom rade ako na kazdom stupni. ( 1-ockovanie 2-"liecenie" 3- rakovina,alzhaimer atd. )

petot
28. nov 2011

@manof Aj Gaublomme tvrdí, že v niektorých neočkovaných populáciách v rozvojových krajinách sa preukázali značné hladiny prirodzeného antitoxínu proti tetanu, a že pre lekársku vedu je to predmet "pretrvávajúcej debaty". Viera Scheibner hovorila na prednáške, že prirodzená odolnosť proti tetanu vzniká tak, že človek prekoná infekciu C tetani napr. v črevách, ktorá sa môže prejaviť ako hnačka.

Sú to samozrejme len teórie, lekárska veda nevie vysvetliť, ako je to možné, že neočkovaní ľudia majú protilátky proti tetanu, ale údajne sa tento jav vyskytuje. Ak nájdeš nejaké vedecké zdroje, tak sa podeľ...

Na ostatok, ako antitoxín sa donedávna používala konská plazma (síce to je šialene nebezpečné). Obsahuje totiž antitoxín (tetanové protilátky). Kôň má črevá hojne osídlené C tetani, takže zrejme takto získava svoju prirodzenú imunitu.

anicka1981
28. nov 2011

@prevenar a o ake ine liecenie ide?, ja som citala,alebo videla neake video s neakym cechom, alebo ukrajincom, a on robil neaku terapiu s mocom, ten neako filtroval a tak neako liecil rakoviu a ze mal vysoku uspesnost, ale tusim ho zazalovali, z dobrali mu diplom-robil to v amerike ,,..

anicka1981
28. nov 2011

admini tu zase uradovali ako pozeram, pomazane prispevky zase.... 😝

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

@anicka1981
ak myslis zmazany ten jeden.......bola to nejaka stupidna rekalama - spam - a zmazat som to dal ja...... aspon tak som to pochopil

lowike
28. nov 2011

Ahojte! Tí, čo ste odmietli dať bábätku očkovanie BCG vakcínou v pôrodnici, mohli by ste mi prosím poradiť, ako má to prehlásenie vyzerať? A kedy a komu ho mám dať? Niečo mám v hlave, ale rada si nechám poradiť. Vopred ďakujem 🙂

prevenar
28. nov 2011

@anicka1981

tejto teme sa nevenujem "na plny uvezok" 😝 kedze nastastie nemam dovod. ..ale za to sa nieco o mna "suchne" aj v tomto smere.

to co spominas o tom neviem nist ..ale viem o liecbe s leatrile B17 . priamo poznam cloveka ktory sa s tym lieci (zatial nejakych 6 mesiacov) bez chemoterapie a ma vysledky ako zdravy clovek. viem ,ze v mexicu existuju cele kliniky zalozene na tejto liecbe , kedze v usa je to zakazane (pochopitelne) .

potom som nasiel zaujimavu vec o ktorej som u dalej nepatral. jedna sa o koncentrat z marihunany. ide o to ,ze to prejde vyluhovanim do alkoholu a potom varenim ..az na husty olej a ten sa hreje ak si pamatam na 200c . co je dolezite. pri vysokej teplote sa uvolni nejakych 80 druhov kanabionidov ..no a tie rakovinove bunky moc "nemusia" (tie cisla bez s rezervou, fakt si to uz presne nepamatam) na youtube najdes dost videi a reportaze s ludmi ktory sa tym liecili. samozrejme,ze marihuanu dostanes temer dozivotie. ^^

v amerike je jeden priekopnik Burzinsky. ma vlastnu obrovsku kliniku, sam je genetik a dosiel na nieco prevratne. ma vlastne vyskumne laboratoria a vyliecil ludi vo "finalnej faze" ktorym davali 7 dni zivota. vsetko je riadne zdokumentovane. ako na potvoru bol niekolkokrat zatknuty a inak perzekuovany. ach tie nahody .. ^^
http://www.burzynskiresearch.com/
http://www.infowars.com/burzynski-research-inst...

a zozral by som hlavu mrtveho psa,ze by sa naslo toho este daleko viac ak by sa clovek popozeral. v kazdom pripade som si isty ,ze chemoterapia a ozarovanie je rovnako dobre a ucinne ako ockovanie O_o . je to vsetko jeden cert.

anicka1981
28. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko aha, ja ze zase sa niekomu nieco nepacilo, inac neviem preco, mna mazu dost casto 😀

anicka1981
28. nov 2011

@prevenar no toho bruzynskeho som mysela 🙂, a to s tou chemo a ocko suhlasim. ono je to tak so vsetkym a s kazdym, kto poukaze, ze sa veci daju robit inac, mozno lepsie, rovnako ako s tym doktorom co poukazal na autizmus a ocko, nakoniec ho vyhodili z roboty.... akoby ho chceli znevazit a povedat tym,,, ten chudak nema pravdu, ved aj z roboty ho vyhodili....

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

@lowike
ja som ziadne vyhlasenie o neockovani BCG nedaval......v porodnici som oznamil ze bude to ockovat pediatra (bol som tam v ten den fyzicky na co mi vydali ockovaci preukaz dietata a zdravotnu kartu dietata - pre rodicov - prazdne).....pediatra to ockovat vraj nemoze......tak nam dala podpisat pediatra do karty nejaky splech o tom ze sme boli pouceni a bla bla bla, ktory "zena" podpisala.....ja som to podpisal s vyhradou ze som nebol pouceny.......preslo 6 tyzdnov, zmenili sme pediatru..... a vraj ockovanie na bcg ajtak nema hornu hranicu ockovania (nad 6 tyzdnov) lebo sa moze ockovat aj po dalsich zakladnych ockovaniach........cize ziadna pokuta za to by ani nemala byt...... podla mna.....

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

cchel som sa stazovat na pediatru na porodnicu, ale ja to otvarat nebudem - ruvz by mohlo zacat konanie aj na moj podnet - sebaudanie vlastne 🙂......... zacnem utocit az vtedy ked zacnu nas potahovat oni..... ked nam daju pokoj oni, dam im pokoj aj ja......

moira19
28. nov 2011

@manof To urcite je. Ale ked cloveku povedia, ze ma rakovinu, hned co sa mu objavi v hlave je smrt a berie vsetko, co mu ponuknu, aby si zachranil zivot. A to ta biela mafia zneuziva :(
Mimochodm svokrovi chemo vobec nezabralo... podali mu davku a on isiel veselo prednasat na katedru. 10 rokov bojoval s rakovinou. Koniec bol vsak velmi rychly (30. maja odpadol, 8. augusta zomrel).
Som znechutena celym tym systemom. Je to horor, co sa tu deje.
Mimochodom neviete, ci nahodou moja favoritka na kosickom infekcnom dala vypoved? Urobila by velku sluzbu verejnosti 😀

manof
29. nov 2011

@petot
To protitetanové konské sérum ale bolo z koní, čo boli proti tetanu očkované, nie?
@denduska nevieš o tom niečo viac?

OK, beriem, že by teoreticky mohlo dôjsť k vytvoreniu protilátok proti tetanovému toxínu počas pobytu C. tetani v tráviacej sústave. Otázkou je, či to bolo preukázané aspoň u koní. Zdá sa, že nie, i keď to ešte, samozrejme, neznamená, že to nie je pravda.

Ďalšia otázka pre mňa je, ako dobre dokážu prežiť C. tetani v ľudskej tráviace sústave, keďže kôň je niečo výrazne iné.

A nakoniec sa pýtam, či C. tetani pri prípadnom pobyte v tráviacej sústave človeka vyrába toxín, čo ten toxín v tráviacej sústave robí a či sa ozaj môžu vytvoriť protilátky proti nemu v rámci tráviacej sústavy.

Zodpovedanie týchto otázok by možno vyriešilo dilemu mnohých neočkujúcich rodičov, čo uvažujú nad "aspoň tetanovkou".

@hanca82
To PDF je manuál k test-kitu, ale nevidím tam, že by sa predpokladala imunita proti tetanu u časti neočkovaných.

manof
29. nov 2011

@moira19
Naozaj sa nebojím, že by niekto z pro-vakcinačných celebrít dal výpoveď. Však oni podľa mňa veľmi dobre vedia, že by nikomu nechýbali.
😀 😀 😀

manof
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Reálne to funguje tak, že RÚVZ koná len na podnet detského lekára. Ale môžu aj v tomto byť krajové odlišnosti.
Každopádne BA a ZA riešia len to, čo im hlásia lekári.

amarelka
29. nov 2011

tak ako som spomínala, čakala nás poradna....včera sme absolvovali... Už ked sme išli k lekárke, som v podstate nevedela, ako sa rozhodnem, asi som málo čítala alebo po ceste k lekárke stretla veľa kašľajúcich ľudí , takže strach 1 vyhral, nad strachom 2...dala som hexu a prevenar nie, že zatial nechcem, tak ho má v chladničke.. Inak bola lekárka celkom v pohode, ani nejako netlačila na mna, ani nebola nepríjemná,... Tak sa na dalšie očko lepšie pripravím, nech som viac presvedčená vo svojom rozhodnutí....Ja som asi ako vačšina, čo by aj neočkovali, keby to nebolo povinné, no tak teraz len sledujem malú a vobec to nie je príjemný pocit, také výčitky, takže nabudúce, sa už dúfam nedám...a idem pokračovať v študovaní...každopádne nesúhlasím s povinným očko...Takže vy, čo máte vačšiu guráž to musíte vybojovať aj za tých, čo jej tolko nemajú 😎 ...ale nie..viem, že každý si je zodpovedný za dieťa, sám..pekný den Vám prajem

miliharmi
29. nov 2011

@petot Chtěla jsem se zeptat, ne že bych Tě chtěla honit, naprosto obdivuji Tvou nezištnou práci, kterou na tom odvádíš, kdy bude pokračování toho článku o kolektivní imunitě? Máte už na tu uveřejněnou část nějaké reakce od protistrany? Velmi by mě zajímalo, jaké argumenty mohou uvést oponenti, protože právě teorie kolektivní imunity je jediný důvod k povinnému očkování, netvrdím, že dostatečný, ale pokud by se prokázalo, že nefunguje, pak by vlastně povinné očkování nemělo ani ten nejmenší důvod.

moira19
29. nov 2011

Najviac ma hneva, ze ci uz ide o ockovanie alebo o nejaku chorobu, clovek VZDY, VSETKO SI MUSI NASTUDOVAT SAM. A potom sa mi tu "mudri odbornici" budu ohanat tym, ze ja sa do toho nerozumiem, ze som len laik. Vzdy vsetko musime podpisat, ze s tym suhlasim a rozumiem tomu, som si vedoma rizik. Ked pride vaznejsi problem "mudri" koncia, len krutia hlavou a pocuvame notoricky znamu vetu: "To sa nam este nikdy nestalo... s tym sme sa este nikdy nestretli, atd". Zaujimavy je ten dvojaky meter.

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@manof
detska nemocnica v BB kde je sefom Dluholucky je v nudzovom rezime 🙂.... tak som zvedavy ci to budu respektovat alebo ich zasiju do basy..
http://www.sme.sk/c/6158379/uhliarikov-plan-nev...

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@amarelka
ja by som nedokazal zit s tym pocitom ze som mozno dietatu dodrbkal zivot.......ale ako pises, sama si sa rozhodla, a za tym si teda musis teraz stat...... nie ze zacnes vymyslat ze si to ani nemala robit a podobne, to je potom cesta do psychologickeho pekla...........rozhodni sa a urob to!.....

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@moira19
vies co je zaujimave, ze poskodzovanie klienta ze je blbec co nevie do 5 naratat funguje len u beznych lekarov........napr. taka dobra psychiatra alebo dobra psychologicka tvoj rozum berie uplne v pohode... a zoberie aj to ze o danej teme vies viac ako ona!..

lenze to je o vyzretosti toho cloveka a jedine u koho tu zrelost cloveka buduju su tie psychiatri a psychologicky, nie bezny lekar.....ten je zadubeny a nezrely......

manof
29. nov 2011

@amarelka
Pozri sa, tento boj sa nedá vyhrať bez masovej podpory. V zásade niektorí v každej revolúcii (a toto je v podstate revolúcia) sú v prvej línii a tvrdo bojujú, ale bez masovej podpory, čo im kryje chrbát a povedzme v rámci možností poskytuje podporu (ako boli napr. potraviny pre partizánov), to nepôjde.

Takže keď už sa aj necítiš na otvorený boj, tak aspoň môžeš jednak sama študovať, jednak debatovať o tom vo svojom okolí (kamarátky, rodina, diskusné fóra...), dávať si trebárs na facebook odkazy na zaujímavé články (konkrétne ku Hexe je tuto taký prehľad článkov: http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-... ), a samozrejme aj nejaký drobák poteší pre ľudí, čo "nasadzujú život" v boji za slobodnú voľbu v očkovaní.