Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuzana76
29. dec 2011

@halienka ja som si vsimla ze sa tam nezobrazuje tusim ziadna tema, ktora je uvedena v sekcii vo volnej diskusii

prevenar
29. dec 2011

@halienka ahojky, celkom nie som uzrozumeny s tym o co ide, lebo ja mam tuto diskusiu pridanu v zalozkach priamo v mojom prehliadaci (firefox) . ked zacnem pisat do riadku, tak mi to hned vyhodi tuto adresu a po kliknuti sa dostanem rovno sem ..a tu sa zobrazuje vsetko ako ma. ..ale myslim si,ze vietor bude fukat zo strany ako vravy @zuzana76. totizto, tento web je tematicky a maju pevne stanovene temy. +je tu tema "volna diskusia" ktora je zrejme z pohladu majutela tychto stranok len bocnym "produktom" cize na uvodnej stranke sa zrejme ukazuju a refreshuju v najnovsich prispevkoch len odkazy z pevne urcenych tem. z tohto co sa refreshuje bude volna diskusia proste vylucena, kedze to nie de facto prioritou tohto webu. takto si to nejak predstavujem 🙂

halienka
30. dec 2011

@zuzana76
@prevenar ahááá, fakt, všetky témy z voľnej diskusie sa tam nezobrazujú...ale pred pár dňami ešte áno, tak to je asi nejaká novinka 😕 No to je trochu o ničom, bo keď kliknem na fórum a v tej sekcii Všetky diskusie a otázky by predsa mali byť naozaj všetky, nie všetky okrem tých, ktoré sú vo Voľnej diskusii...potom aby som zámerne ešte klikala na Voľnú diskusiu, či sa tam neobjavila nejaká nová zaujímavá téma...mne to akosi nedáva moc logiku, aj keď chápem, že prioritou tejto stránky sú témy čo sa týkajú tehotenstva a rodičovstva...Asi sa spýtam na to admina, či to bol zámer alebo je to omyl 😅 😀 ale díky za postreh, som sa zľkla, že len táto diskusia sa nezobrazuje 😝

anicka1981
30. dec 2011

@tin007 hajzlikovia, normalne by som tam nabehla a nepisem co by som s nimi urobila, ze nielenze ohrozuju svoje zdravie,ale aj zdravie ostatnych, za chvilu nas vyhlasia za nesvojpavnych psychopatov,,,, a pritom jedine co nas ohrozuje su oni a ich debilne zakony ,,,,, ako keby ockovanie spasilo svet.... mozeme vidiet ako par destroci ockovania zmenilo svet, ale nie klepsiemu,, je mi z nich zle, a ockovat nedam aj tak, nech sa na hlavu postavia, nech si to svinstvo pichaju doseba a do svojich rodin hajzlovia hnusni

prevenar
30. dec 2011

@halienka to to su 3 najvacsie temy na tomto webe. volna diskusia je najvacsia siroko daleko a mozno im to prekaza, aj ked netusim ,ze preco .. Tehotenstvo (4584), Bábätká (6157), Voľná diskusia (8335) ..ked citam co pises, tak mi hned napadlo,ze kludne im mohol niekto zaplatit, aby sa cela volna diskusia nezobrazovala presne koli temam ako tato.. zide z oci zide z mysle ^^ .to je presne sposob akym pracuju.. bohvie o co ide naozaj.

prevenar
30. dec 2011

@tin007 aspon niekto kladie nejaky odpor, mna si SAS totalne ziskala aj pristupom k slavnemu "eurovalu" aj k teme ockovania. skoda,ze nenapadli ustavnost celeho "povinneho" ockovania ako celku ^^ hehe. mozno po volbach.

oplati sa precitat aj komenty http://www.aktuality.sk/clanok/199239/2012-vedu...

anett9
30. dec 2011

@prevenar to je jedno,pýtala som sa len zo zvedavosti-kam až siaha to odmietanie očkovania.Ja mám očkované obe deti,povinnými aj nepovinnými vakcínami.Nikdy nemali žiadne reakcie,ani problémy. A nebývajú ani choré,staršia dcéra by doteraz nepoznala ani ATB,nebyť nezodpovedných rodičov,ktorý strčili svoje decko so streptokokom do škôlky a dcéra ho chytila tiež. 😒

prevenar
30. dec 2011

@anett9 heh, no ..odmietanie ockovania shiaha az po jeho odmietnutie :-P . no vidis, tu zas na fore najdes par mamiciek co im deti po ockovani zomreli, alebo skoncili s rakovinou a pod. takych co skoncili s exemami a TBC po TBC vakcine tu najdes na mraky. nie kazdy ma take stastie ako ty. ..ak sa este "neobjavy" nieco neskor. napriklad,ze mala nebude vediet otehotniet a pod.

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

@anett9
tak to si mala stastie asi take ako ked ides hrat ruletu do kasina a odnesies si z neho po par rokoch hrania presne tu istu sumu s ktorou si tam prisla............. 🙂.......staci ti take PODOBENSTVO?... mala si proste STASTIE, kolki okrem teba take stastie este maju?... ale neviem ci si na tom aj nieco ziskala....

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

u mna je napr. dost pravdepodobne ze nastali iste osobnostne zmeny v detstve po ockovani......nikto sa tym nezaoberal a kazdemu to bolo jedno........ to bol hlboky socializmus..........a v sucasnosti je to presne to iste 🙂

moira19
30. dec 2011

@anett9 Fakt si mala stastie. Dala by si ockovat druhe dieta, ked prve po prvej hexe malo opuch mozgu, nasledne cystu na mozgu a ekzem a nevyspalo sa do svojich 4 narodenin, za pol roka bralo 3 atb a malo 4 mesiace teploty. Som stastna, ze sme obisli "len takto nalahko". Nikomu neprajem pocut ked sa ozve alarm monitoru dychu 5 tyzdnovemu babatku (po bcg vakcine pocas 3 tyzdnov 4kart).

monuska342
30. dec 2011

ahojte odmietli ste niekto mmr ockovanie?dostali ste pokutu alebo ako to prebiehalo ked si vas predvolali?

manof
30. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko
Práveže to je také neurčité. Píše sa, že lekár má hlásiť odmietnutie povinného očkovania, ale sa nepíše, čo presne má lekár hlásiť, či aj osobné údaje, alebo len to, že 1 rodič odmietol 3. hexu (a dosť.)

prevenar
30. dec 2011

@monuska342 ahojky, podla mojho odhadu, vacsina ludi ktori navstevuju toto forum pravidelne odmietla uplne vsetky , alebo aspon drvivu vacsinu ockovani. niektori pokutu dostali a zaplatili , aby mali pokoj, niektori dostali a dalej sa odvolavaju a sudia a niektori pokutu nedostali. ..ak chces patrit do tej tretej skupiny 🙂 tak ti odporucam investovat cas do prestudovania tohto fora a nasledovnych stranok. ..ked ta predvolaju prebieha to rozne od okresu k okresu, niekde nieco odblabocu a je koniec, inde su agresivni a neprijemni.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
http://www.ockovanie.org/
http://rizikaockovania.sk/dok.html

do juna si toho nastudujes vela ..a mozno zistis,ze chces odmietnut viac ako MMR 😉

prevenar
30. dec 2011

@manof co sa teraz bude diat ? ta novela bude platit ? ..alebo to este napadnu nejake dalsie urady a pojde to na ustavny sud a nebude platit do vtedy kym nebude rozhodnutie ?

prevenar
30. dec 2011

@monuska342 este co som chel podotknut, ze odpor rastie kazdym dnom. ked pred 5 rokmi mali par odmietnuti, dnes to musia byt tisice , takze casom sa proste nebudu moct "venovat" kazdemu ako volakedy. zaroven, je prebudenych tolko ludi,ze je to celkom uz volebny potencial, cize uz sa to pomalicky pretlaca myslienka slobody aj cez niektore politicke strany. z toho aj vyplyva,ze treba volit strany ktore, "kopu" za teba . takto pomalicky nastane zmena ktoru si vsetci zelame.

anett9
30. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko tak to je nás šťastných celkom požehnane...nikto z detí mojich známych,kolegov,bývalých kolegov či susedov žiadne problémy po očkovaní nemal.Kedže mám už svoje roky ,mnoho detí mojich rovesníkov už pomaly dospelo a bez ujmy na zdraví.Nehovoriac o mojich rovesníkoch a mladších či starších deťoch mojej generácie,ktorí absolvovali kopec očkovaní a tešia sa dobrému zdraviu. 😉 Ale zas na druhej strane som poznala osobne dospelých ľudí,ktorí pred pár rokmi zomreli-jeden na kliešťovú encefalitídu a druhý na meningitídu 😒 Vlastne nebyť toho,že som si všimla názov tejto témy tu na MK-bola som zvedavá o čo ide-ani by som nepočula o takých fatálnych následkoch povinného očkovania.Som to tak zbežne preletela,pár desiatok strán dozadu. Vychádza mi to tak,že ty,manof a prevenar /traja chlapi,ktorí sa zaradili medzi "mamičky a budúce mamičky"-kedže pre ne je táto stránka určená/ ste tu cielene ,aby ste očkovali zmätené mamičky proti očkovaniu.Niečo ako aktivisti strany zelených s malou prímesou politiky /niektoré príspevky sú jasné/ aby to bolo zaujímavejšie.Presne zamierený cieľ 🙂

anett9
30. dec 2011

@prevenar že ťa ten monitor na PC nevyfacká 😒 také chyby v pravopise "neobjavy"...fuj hanba 😀

tin007
30. dec 2011

@anett9 fiha, ake odvazne slova, ze "chlapci" su tu preto, aby ockovali zmatene mamicky proti ockovaniu! anett bud vdacna, velmi vdacna, ze tvoje deti, ani nik z okolia nemal ziadnu vaznu reakciu na ockovanie; ja osobne taku vaznu reakciu (a aj smrt) mam v rodine. a mimochodom, nik ma nenaockoval proti ockovaniu; sama som rok studovala, kym som sa rozhodla (a nadalej studujem, aj ked uz nie tak intenzivne!) a je tu vela takych rodicov, ktori sa rozhodli, az ked videli, co ockovanie s ich dietatom urobilo. asi by si mala viac ako len "zbezne" prebehnut par desiatok stranok dozadu

kaja73
30. dec 2011

@anett9 Toto stranku som obchadza na kilometre-až do ockovania ml.syna. 😲
St.presiel bez nasledkov-aspon sa to zatial zda,ale mladsi si to odskakal za oboch a určite ma neovplyvnili tieto stranky-ale az moja osobna skusenost. 😢
A aj tito chlapi tu ,su v prvom rade rodicia a maju aj niektori z nich svoje negativne skusenostu z ockovanim.
Mnohym sa až po tom oci otvaraju a tu si len potvrdime , co sme vlastne len tusili a citili ,ale nik nas nepocuval-z kompetentych.
Ozaj len bud rada,že ste na tom ako ste,lebo neskore reakcie a rozbity imun.system vas može este chytit-jasne ze ti to neprajem 😉
A neverim, že medzi znamymi nemas rodicov deti,co su dokola chore,co behaju po imunoalergologoch,co maju ,ekzemy,možno aj diabetes 1 typu,poruchy spravania,ucenia atd-to vsetko moze byt oneskoreny nasledok ockovania-ako nasledok toho kopca chemie v tych ockovacich latkach.
V mojom okoli su praveze vacsinou taketo "zdrave" deti-zialbohu.
Ak verime,že chemia vo vzduchu a v jedle nam skodi,je zaslepene nemysliet si, že chemia vpichnuta do telicka babatka nasledky nema. 😒

zuzana76
30. dec 2011

@prevenar presne tak to je, zo zaciatku sa objavovali aj temy z volnej diskusie na uvodnej stranke, ale asi pred cca rokom prislo k zmene vizaze stranky MK a odvtedy sa tam temy z volnej diskusie nezobrazuju. Cize @halienka takto to funguje uz minimalne rok, ze sa tam tie temy nezobrazuju, teda aspon mne. Ten , kto diskusiu zalozil, tak ju mohol dat povedzme do sekcie Babatka a uz by sa to zobrazovalo, ale kedze to zakladatel temy dal do sekcie volna diskusia, tak sa to nezobrazuje, nemyslim,ze je za tym ciel nejako zatajovat ludom tuto temu - teda " zide z oci, zide z mysle"

monuska342
30. dec 2011

@prevenar dakujem za info uz mam nieco prestudovane a budem dalej studovat...len skoda ze som neodmietla pred novym rokom ked teraz vysiel ten novy zakon...ale nevadi som pripravena aj z manzelom bojovat za zdravie nasich deti stacili mi neziaduce ucinky po hexe uz to nechcem zazit 😠

prevenar
30. dec 2011

@zuzana76 je to len taka hypoteza :-P inak reklama na nejake ockovanie sa tu objavuje pravidelne.. a neviem ci dokonca Pfizer nie je oficialnym sponzorom tychto stranok, zda sa mi,ze som niekde narazil na takuto informaciu, ale nie som si tym isty. takze .. ..ale to samozrejme neznamena,ze to s tym musi mat nieco spolocne 😎

zuzana76
30. dec 2011

@prevenar ano, reklamy na ockovania sa tu najdu, aj na umele mlieka , aj kadejake ine veci, ja si ich velmi nevsimam a ten , kto chce tak tuto temu najde, iank ja som ockovaci rodic, ale tuto temu citam

prevenar
30. dec 2011

@monuska342 ..neviem,ci by v tom bol nejaky extra rozdiel, asi ani nie +sam neviem od kedy bude ta novela vlastne platit, kedze ju chcu dat (ako som pochopil) preverit ustavnym sudom. tak zatial kym sud nerozhodne by podla mna nemala byt platna.. ale vravym,ze v tom sam nemam jasno, preto som sa pytal manofa 😀 tak snad nam to vysvetli on 🙂

monuska342
30. dec 2011

@prevenar ja som tam videla rozdiel ze ta dr nebol povinny nahlasit...a ak nahodou nahlasi tak si ta predvolaju alebo niekedy ani nepredvolaju?ja som s trnavy tak neviem ako sa tu chovaju ci su prisny a tak....som rada ze zrusili aspon to TBC mi sme nemali reakcie ale druhemu by som uz nedala

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

@anett9 tak to mate STASTIE......nic len stastie..... alebo nikto z tych ludi si NEVSIMOL ze ma problem z ockovania....takze mozete byt aj slepi alebo kaslete na to 🙂 tych verzii preco si myslis ze ockovanie je bezpecne moze byt na tvojej (a kolegov) strane ovela viac 🙂

halienka
30. dec 2011

@zuzana76 áno 😀 pýtala som sa admina a že takto to vraj bolo vždy 😀 no ja neviem už kedy ale chodím tu 4 roky a viem, že kedysi to tak nebolo, ale ako dávno to takto je to neviem, fakt som mala pocit, že ešte pred pár dňami to takto nebolo, ale to možno bolo len zdanie, ruku za to do ohňa fakt nedám 😀 Ale tak ako som aj písala adminovi, pre mňa ako dennodennú užívateľku by to bolo prijateľnejšie aby som videla naozaj všetky diskusie pekne v jednom stĺpci, no ale čo už. Akurát teda mali by to zreteľnejšie nejako oddeliť, lebo v tom Fórume to na ľavej strane tak vyzerá, že pod sekciou Všetky diskusie a otázky sú : Snažilky, Bábatká atď. a tiež Voľná diskusia, nijako to nie je jasne oddelené ako napr. Súkromné témy. Je to trochu zavádzajúce. Ale tak to je asi politika stránky, je to na nich, to len taký môj malý postreh 🙂