Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
10. jan 2012

zdielam spravu:
Dôležitá výzva
Po zahrievacom kole s vyhláškou, začína ísť do tuhého.
Keď zhrniem prvé kolo, hoci sa novela vyhlášky s totalitnými prvkami prijala (iba vďaka SaS sa podarilo ju čiastočne zmierniť), získali sme vyhlásenie Úradu na ochranu osobných údajov o tom, že je protizákonná, t.j. nahlasovanie odmietnutí očkovania je protizákonné. Ako môže rodič postupovať, sme doplnili na našu stránku medzi aktuálne témy.
Avšak zistili sme, že okrem bleskového menenia vyhlášky, ministerstvo zdravotníctva 23.12. dalo do pripomienkového konania aj samotný zákon 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Hoci sa navrhovaná novela zákona očkovania netýka, už samotný fakt, že je tento zákon otvorený, vytvára riziko, že doň pribudnú zmeny v línii nastúpeného reštrikčného trendu. Toto riziko je... akútne a musíme zmobilizovať všetky sily, aby sme hrozbu zmiernili alebo odvrátili.
Rozhodli sme sa vsadiť na druhú stranu mince a využiť to, že otvorenie zákona predstavuje aj možnosť pokúsiť sa do zákona doplniť dôležité veci, ktoré v ňom dlhodobo chýbajú. Formou hromadnej pripomienky žiadame doplniť do zákona stať o uznaní a odškodňovaní poškodení očkovaním. Zrejme v rozporovom konaní našu hromadnú pripomienku odmietnu, ale potom môžeme využiť druhú cestu a posunúť náš návrh priamo do parlamentu prostredníctvom názorovo spriaznených poslancov SaS. Je veľmi dôležité získať čo najviac podpisov pod hromadnú pripomienku, aby následne poslanci podporili jej schválenie. Vysokým počtom podpisov môžeme dať politickým reprezentantom pred voľbami najavo, že dobrovoľnosť očkovania nie je okrajová téma, ako si mnohé z politických strán myslia, ale že je to téma, o ktorú je vo verejnosti záujem.
Preto všetkých prosíme o podporu hromadnej pripomienky a aktívne šírenie informácie o zbieraní podpisov. Času je dosť málo - do 16.januára do 24.00 hod.
Vďaka
Iva Vranská

Tu je link na hromadnú pripomienku:

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...
Zdôvodnenie podania pripomienky: Dohovor o ľudských právach a biomedicíne (viz. oznámenie MZVSR 40/2000) v článku 24 stanovuje, že „osoba, ktorá utrpela neprimerané poškodenie ako výsledok zákroku, má nárok na spravodlivé odškodnenie podľa ...podmienok a postupov ustanovených zákonom“. Takýto zákon v slovenskej legislatíve chýba vo vzťahu k povinnému očkovaniu - zdravotnému zákroku, ktorý je nariadený a v prípade nepodrobenia sa aj sankcionovaný zo strany štátu v zmysle zákona 355/2007 a vyhlášky MZ SR 585/2008. Keďže navrhovaná novela zákona č. 355/2007 o.i. dopĺňa do zákona právnu úpravu uznávania choroby z povolania, žiadame doplniť do zákona aj úpravu o uznaní poškodenia očkovaním."

prevenar
10. jan 2012

@moira19 super 😎 ...prosim ta, bude ti vadit, keby som tuto spravu skopiroval a uverejnoval na dalsie diskusie po nete ? 😎

moira19
10. jan 2012

@prevenar Jasne, ze nie 🙂 Ja som to tiez nasla na fb 😉 a kedze ide o dobru vec a hlavne rychlo treba konat, tak niet nad cim premyslat: zdielat, zdielat, zdielat.

prevenar
11. jan 2012

@moira19 !!!!! jaj.

manof
11. jan 2012

@moira19
@prevenar

Tu je podrobný obrázkový návod, ako hromadnú pripomienku podporiť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/podporte-pr...

A toto je už ozaj šialená tragi-komédia:
"Uhliarik ponúka lekárom peniaze, aby očkovali":
http://www.slobodavockovani.sk/news/uhliarik-po...

shakti9
11. jan 2012

@moira19 a nebudu potom rodicov vydierat a mat "navrch" tym odskodnym? myslim tak, ze povedia, ze aj schvalenie moznosti odskodneho je jeden z predpokladov bezpecnosti ockovania... a napokon, ako to tu mnohi poznaju, aj tak nedostane nikto "odskodne", lebo JEDNODUCHO NEUZNAJU, ZE IDE O NASLEDOK VAKCINACIE!!!

prevenar
11. jan 2012

@shakti9 ved to aj ma logiku, ved predsa ockovanie je uplne bezpecne a neskodne ..ako potom mozes uznat neziaduci ucinok ? ved to je nezmysel predsa 😀 😝 😔

shakti9
11. jan 2012

@moira19 ok, precitala som si to podrobne a je tam stat o uznavani odskodneho - v podstate to vyplyva uz z pravdepodobnosti, co sa mi paci... a este sa mi paci, ze aj odporucane vakciny su tam zahrnute...

shakti9
11. jan 2012

@prevenar mas pravdu, ale oni to budu pouzivat ako zaruku bezpecnosti (hoci nelogicky)... bezny obcan si pomysli, je to bezpecne, ved inak by stat nerucil aj takymto sposobom. - chapes, ludia su naivni, mnohi na to nepojdu takto logicky ako ty... a napokon, kazdy si je strojcom vlastneho osudu...

moira19
11. jan 2012

@shakti9 Treba sa pokusit (mozno) aj o nemozne. Aspon upozornit na to, ze nie vsetci patrime k stadu. Ked sa nepokusime nieco zmenit samo sa to nezmeni. Netvrdim, ze keby bolo v zakone moznost odskodnenia, tak zacnu nas vsetkych hufne odskodnovat a uznavat vedlajsie ucinky, ale treba sa o to aspon pokusit. Mne sa paci tato velmi pravdiva veta a plati to aj pre vsetkych vakcinacistov: "Seres tigra, naseres dzunglu" 😀
Ci budu alebo nebudu odskodnovat podla mna nema ziaden vplyv na to, ci sa niekto ockuje alebo nie. Jednak preto lebo u nas ludia nie su zvyknuti sudit sa, a na druhej strane preto, ze mne by zdravie nevratil ani milion, takze by mi nestacil argument je to bezpecne, lebo stat za to ruci odskodnenim (vlastne to ani nie je logicke).

prevenar
11. jan 2012

@manof zaujimave, ze Uhliarik ma tolko penazi , ked tak "ponuka" !? lebo ja to z mojich penazi podporovat nechcem ^^

eaka
11. jan 2012

@prevenar Juuuj, čo všetko sa tu podporuje z našich peňazí, čo nechceme... 😠 😠 😠

didulka85
11. jan 2012

@moira19 my sa sudit nebudeme, lebo mame taku vychovu aku mame a nechame si s prepacenim srat na hlavu. Ale nase deti sa uz sudit budu, verim tomu. Mozno som optimista. 😀
Mna toto strasne hneva. Neide mi o peniaze. Ide mi o princip. Mame tu povinnost ockovat a ked to poskodi dietatu zdravie, tak naklady su len na pleciach rodicov.

eaka
11. jan 2012

@didulka85 Pretože tie deti nepoškodilo očkovanie!!!

eaka
11. jan 2012

@didulka85 Len tipujem, že by odpovedali autority... 😖

didulka85
11. jan 2012

@eaka a toto ma serie najviac... To som panovi zo SUKL povedala. Nech si zoberie letacik a tam ma napisane neziaduce ucinky. Ak zdrave dieta pichnu a nasledne sa dietatu stane nieco, co je v tom letaciku napisane, tak co to akoze znamena?!

eaka
11. jan 2012

@didulka85 rodičovi do karát hrajúca časová zhoda... dieťa by malo tieto zdrav.problémy aj bez očkovania, ale keď ich trúby výrobcovia dali "pre istotu" alebo "len tak" (ako písal tuším @petot) do letáku, tak rodič vidí spôsob, ako sa na úkor štátu obohatiť...
Pripomienku rada podporím, ale kým sa nebude nežiadúcim účinkom pripisovať adekvátny význam a neprestanú sa ignorovať, tak je teoretické odškodňovanie ..hm.. výdobytkom nevydobyteľným...

prevenar
11. jan 2012

jedine riesenie je docielit, aby vsetko ockovanie bolo dobrovolne, vsetky odtane "opatrenia" su de facto o nicom. aj ked vzdy je lepsie aspon nieco ako nic ☹ ..ten kto bude ockovat aj dalej nech si vyzerie nasledky sam. ja nemam zaujem znicit zdravie svojmu dietatu ani s ci bez odskodnenia !

ako som uz viac krat pisal, treba volit strany ktore ako tak stoja za ludmi a ich pravom na slobodnu volbu. snazte sa docielit zmenu cez volby, kym este nejake volby vobec mame. ..ak to pojde takto dalej tak na volby sa bude uz len spominat.

didulka85
11. jan 2012

@prevenar ale koho volit? Nikto nema vo svojom volebnom programe zrusenie povinnosti ockovat.

vrn
11. jan 2012

Ahojte, poradite mi kde najdem viac info o povinnych ockovaniach? Dokedy je mozne ich odlozit, dosledky odmietnutia a pod.
Dcere tbc ockovanie dlhsie hnisalo, hexavakcinu a preumokoky jej ockovali v 12. tyzdni - zasa jej zahnisalo ramienko, vysypal sa ekzem po celom tele a zasa sa vratil soor v puse ktoreho sa od 3. tyzdna nemozeme zbavit (ma 4 mesiace). Chcem jej nasadit aj homeopaticku liecbu na zmiernenie nasledkov, ale velmi zvazujem vymenu pediatricky a odmietnutie dalsich ockovani nakolko nas vobec neinformovala ani co jej ide pichat, ani co je povinne, ani o nasledkoch (odpovede na otazky boli velmi strohe a vsetko som si vyhladavala dodatocne sama).
Viem ze hasim poziar po vzplanuti ale s prvou dcerou sme vaznejsie problemy nemali, toto ma zaskocilo a velmi sklamal pristup pediatricky. Vopred dakujem.
Idem este podporit tu hromadnu pripomienku.

halienka
11. jan 2012

pripomienka podporená 🙂

nika.r
11. jan 2012

@vrn tu sú nejaké linky http://rizikaockovania.sk/dok.html
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...
http://www.ockovanie.org/index.html
Je toho dosť, takže prajem veľa síl. 😉
Ak by si mala dosť času, môžem poslať v pdf Očkovanie- pre a proti od Martina Hirteho, nemeckého lekára, kniha je veľmi podrobná, objektívna. Ale vyžaduje veľa času, vidím, že máš malé deťúrence, možno by si ju čítala pol roka tak ako ja. 🙂

vrn
11. jan 2012

@nika.r dakujem......... casu naozaj nie je nazvys 😵

nika.r
11. jan 2012

@vrn ak nevieš, odkiaľ začať, tak tu je zopár takých kratších výcucov, ktoré možno na začiatok pomôžu. http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...
http://rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-informujt...

na tejto stránke hneď prvá kapitola Očkovanie, pomocné informácie pre rozhodnutie stojí isto za prečítanie.
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/ a aj Očkovanie, poruchy vývoja a imunity u detí je výborný súhrn hlavných problémov súvisiacich s očkovaním.

vavrenka
11. jan 2012

@nika.r jej, mohla by si tu knizku poslat aj mne? dak.

prevenar
11. jan 2012

@didulka85 SaS ..podporuju iniciativu za slobodu v ockovani, podporuju zastavenie okradania nas vsetkych vid. "euroval" ..a su za za nasu vlastnu menu, rovnako ako za ludske slobody na vsetkych urovniach. cely zivot som volil SDKU ..ale pri hlasovani o urovale sa ukazali ako zradcovia. takze u mna skoncili. pre mna osobne je momentalne najlepsia strana na scene SaS.

didulka85
11. jan 2012

@prevenar a si si isty?

prevenar
11. jan 2012

@vrn ahoj, nic neodkladaj .. ak malo dieta taketo problemi ..(inak detto ako nase) tak musis zastavit ockovanie okamzite, ak neches aby ti nakoniec nedopadla este ovela ovela horsie.

najlepsie je , ked si doma pripravys vyhlasenie .. zisti si vsetky konkretne vyrobky ktorymi sa na na slovensku ockuje "povinne" ockovanie a opis ich vsetky do vyhlasenie . napis, ze odmietas ockovat tymito vyrobkami z dovodu moznych neziaducich ucinkov ..ako dokaz sluzia pribalove letaky samotnych vyrobcov. neodmietaj OCKOVANIE AKO TAKE ! iba produkty/vyrobky ,,,usetris si dost problemov. nepodpisuj nic do zdravotnej karty ,,ani ziadne "pripravene" tlaciva. neexistuje ziaden zakon ktory by ta k tomu zavazoval. daj si opeciatkovat lekarkou tvoje vyhlasenie ,, jedno daj do karty a dve si nechaj . tot moja rada ,, a co by som spravil dnes , ked uz mam lepsie info ,,ako ked som odmietal sam 😀

+ este dodam precitaj si aspon 400 poslednych stran tejto diskusie .. oplati sa.

good luck 😉

prevenar
11. jan 2012

@didulka85

sam za seba som si 100% isty .. samozrejme, nemozem si byt isty aj za teba 🙂 na podporu mojej istoty uvadzam par faktov .

1) citujem " moira19 zdielam spravu:
Dôležitá výzva
Po zahrievacom kole s vyhláškou, začína ísť do tuhého.
Keď zhrniem prvé kolo, hoci sa novela vyhlášky s totalitnými prvkami prijala (iba vďaka SaS sa podarilo ju čiastočne zmierniť), získali sme vyhlásenie Úradu na ochranu osobných údajov o tom, že je protizákonná, t.j. nahlasovanie odmietnutí očkovania je protizákonné."

+ http://www.sme.sk/c/6190992/sas-ziada-zrusenie-...

2) to ze blokovali hlasovanie za priatie eurovalu a boli proti to vie kazdy.. za euroval AKA nase totalne ozobrabracenie a strata rozhodovat o nasom state .. boli vsetky velke strany smer, sdku, most, kdh .. proti bolo sas, sns a tusim nejaka cast nejake strany, solidarita ,, ci co ,,, nejaky 4ria poslanci.

3) ako bonus si precitaj tuto anketu ... zaujimave otazky a este zaujimajsie odpovede.

http://www.sme.sk/c/6171336/slovensko-je-za-nov...

tak vela stastia v rozhodovani 😉

didulka85
11. jan 2012

@prevenar lebo som citala blog nejakeho poslancu tusim za SaS a oni su za povinnost ockovat. Len su za zrusenie povinnosti pichat prevenar plus nejake dalsie hluposti.