Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

babullka1
18. sep 2010

Ahojte,ja by som sa chcela spytat ci je mozne zohnat niekde jednozlozkove vakciny namiesto vakciny MMR ,ktoru malemu odmietam dat momentalne pichnut.dakujem......
A este jednu otazku,.....je dostatocny dovod- pre lekarku na odlozenie ockovania A.ekzem a problemy s oblickami,mozem v tomto pripade ziadat o odlozenie ockovania minimalne do 3 rokov dietata?
Diky za rady.

manof
19. sep 2010

Vitamín D sa ukázal byť v predchádzaní chrípke oveľa lepší než očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vitamin-d-s...

petot
19. sep 2010

@sisaka: Môj príspevok mal asi takúto pointu: Očkovanie je téma, kde musíš samostatne vyhľadávať informácie, ak nechceš byť iba manipulovaná platenou mediálnou kampaňou. Tie skutočne dôležité informácie sú dobre skryté. Ako chceš debatovať o autizme, ktorý je široko kamuflovaným problémom, keď si nepozrieš ani informácie o zložení MMR vakcín, ktoré sú (aspoň zčasti) všeobecne dostupné?

Pokiaľ ide o Wakefielda, skôr, než nad ním vynesieš súdy, tiež by bolo od Teba pekné zistiť, čo vlastne urobil a čo tvrdil. 😉

warholette
19. sep 2010

@petot neviem sice co sem sisaka pisala, kedze je to uz zmazane, ale tiez si tuto temu obcas pre pobavenie precitam. vlady sveta zrejme nemaju ine veci na praci, ako sa zaoberat utajovanim zavaznych informacii o ockovani, ktore sa k verejnosti dostavaju samozrejme skreslene a nepravdive. ano ano. a potom si to tu precita niekto, ako pani z predchadzajucej strany, a boji sa aj zuby si umyt, aby sa jej do tela nedostali toxiny.
ja nemam zaujem debatovat ani do tejto temy obsiahle prispievat, ale diskusia o nesuhlase je uz dlho len manipulaciou tych, co su proti.

petot
19. sep 2010

@warholette: Komu slúžia vlády? Občanom, alebo miliardovým korporáciám? Veríš tomu, že politici opustili nezištne svoju prácu, aby z vlastného vrecka zaplatili stámiliónovú kampaň, len preto, aby Ťa presvedčili, že Ti chcú oddane slúžiť a zastupovať Tvoje záujmy? V takom prípade áno, aj vakcíny sú dobrodením ľudstva a farmaceutické firmy ich vyrábajú z altruizmu aby mali čo najmenšie zisky z liečby ochorení. 😎

barica
19. sep 2010

Zajimavy clanek... mozna uz jste tady odkaz davali, ale kdyby nahodou ne🙂...

http://ona.idnes.cz/sveho-syna-nenechavam-ockov...

@manof je sice hezke, ze je vitamin D super, ale co ted detem davate, kdyz u vas Vigantol ztahli z prodeje kvuli obsahu skodlivych latek🙂?!

manof
19. sep 2010

@babullka1
Závisí od lekárky, či to je dostatočná kontraindikácia. Rozumnej lekárke by to malo stačiť, otázkou je, či tá Tvoja je rozumná.
Žiadať o odklad môžeš, ale či Ti vyhovejú, je otázne.

A má to vôbec význam, keď aj tak chceš odmietnuť? Alebo Ti ozaj ide len o odklad?

manof
19. sep 2010

@sisaka
Je dobré prečítať si aj názor obvineného skôr, než nad ním začneš vynášať súdy. Viď trojdielny rozhovor s Wakefieldom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-andrew-w...
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-andrew-w...
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-andrew-w...

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
19. sep 2010

@warholette, vlady sveta (resp. ich predstavitelia), uplne nezavisle od krajiny, maju jediny ciel - nahrabat co najviac za co najmensie mnozstvo prace. Sprisahania a konspiracie su casovo narocne a organizacne vycerpavajuce. Je jednoduchsie a pravne cistejsie prijat miesto v spravnej rade bohatej firmy (farmaceutickej, zbrojarenskej ale aj potravinovej ci inej, hlavne ze ma prachy) a dostavat svoje nezne vreckove vo vyske od pol melona nahor mesacne (v eurach ci dolaroch) Ze budes potom automaticky pretlacat tuto firmu do popredia (ved nechces, aby tento tucny zdroj prachov vyschol) je len logickym dosledok. Ludska chamtivost nie je ziadna sprisahanecka konspiracna teoria, len obycajny fakt.
To umyvanie zubov pobavilo aj mna, no co, ludia sme holt rozni. Niekto zase veri, ze taky Liptak ci Dluholucky chcu vakcinami zachranit ludstvo z cisteho altruizmu. To je priam take iste usmevne.

petot
19. sep 2010

@vroni: Ten fluór v zubných pastách nie je až taký smiešny. Počul som, že jeho koncentrácie sa postupom rokov postupne zvyšovali. Keby ostal v ústach, nebolo by to až také zlé, ale on sa samozrejme dostáva aj do GIT takže časť sa vstrebe. Fluór nie je pre telo potrebný, v skutočnosti je jedovatý. Experimenty ukázali, že aj úplne zanedbateľné množstvá fluóru zmnohonásobujú toxicitu hliníka. Okrem toho fluór bráni štítnej žľaze vstrebávať jód, ktorý potrebuje pre svoju činnosť.

Samozrejme, že netreba panikáriť, ja si tiež zuby umývam 😀 ale používam už omnoho menej pasty, nenechávam si ju pôsobiť v ústach (ako odporúčajú zubári), dôkladne si od nej vypláchnem ústa, a keby som našiel pastu s nižším obsahom fluóru, tak si zvolím tú. Prevencia kazov podľa mňa spočíva skôr v strave než vo fluórovej paste. Zuby neboli stvorené na to, aby sa kazili. Keď sa kazia, niekde asi robíme chybu...

Fluór je len jedným z kamienkov v mozaike. Na to, aby sa telo zbavilo nadbytočného fluóru, potrebuje dostatok jódu, ale dostatok jódu sa z našej stravy nedá získať. Tlak ďalších škodlivín -bromidov a ťažkých kovov- spôsobuje, že telo sa už ani s tým fluórom nevie dobre vysporiadať.

A potom vo vzťahu k očkovaniu, fluór zohráva tichú zákernú úlohu, že zhoršuje toxicitu hliníka, ktorého je vo vakcínach tak či tak priveľa. Protagonisti očkovania často argumentujú, že žiadna chemikália nie je vo vakcíne v takej koncentrácii, aby ublížila. Toto samo osebe nie je pravda, ale omnoho závažnejšie je, že tie chemikálie pôsobia naraz, a tento spoločný vplyv sa nikdy neskúmal, a samozrejme sa neskúma ani vplyv ďalších chemikálií z prostredia (napr. spomínaného fluóru). Pritom je už preukázané, že keď na telo pôsobí kombinácia neurotoxínov, ich spoločný účinok je ďaleko horší, takže sa ukazujú ako toxické aj také dávky, ktoré ak sú podané samostatne, ešte nemajú pozorovateľné účinky.

Nikto dopredu nevie, aké má dieťa vrodené predpoklady vyrovnať sa s tými jedmi. Nikto nevie, akým vplyvom z okolitého prostredia dieťa v čase pred očkovaním čelilo, napríklad vo forme nejakých toxínov ktoré vdýchlo alebo prehltlo v strave. Navyše, obranné mechanizmy tela voči toxínom sú prepojené s obrannými mechanizmami proti infekcii, takže preťažovanie jedného spôsobuje oslabenie druhého. Ak dieťa počas očkovania prechádza nejakou infekciou, tak má zároveň oslabenú schopnosť čeliť toxínom z vakcíny, a navyše stúpa pravdepodobnosť, že preťažený imunitný systém urobí chybu, napríklad vo forme alergie alebo autoimunity. Už samotný útok 20 antigénov naraz (hexavakcína + pneumo) je dosť na to, aby sa z toho imunitný systém zbláznil.

olina.s
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavdan
19. sep 2010

a poculi ste uz take? moja kamaratka pozerala na STV2 relaciu o ockovani a matka, ktora odmietla dat svoje dieta zaockovat, je stihana! Moze sa nieco take stat?

benne
19. sep 2010

@slavdan videla som tu reláciu, ...a mamička dostane pokutu!

slavdan
19. sep 2010

aha, tak sorry, takto sa podavaju dezinformacie...ospravedlnujem sa. Ale aj tak, preco pokutu, ak mame pravo odmietnut ockovanie?

divoska
19. sep 2010

o tom je prave cela tato diskusia. ze oficialne to pravo udajne nemame... resp zainteresovani robia vsetko preto aby sme ho nemali

vejula
19. sep 2010

ach jaj, takže použivamť pastu nemožem, ked sa mi potom zuby pokazia tak zas mam škodlive blomby... to už mi pride až moc... keby sme chceli isť do uplneho extremu, vplyvom kyslika starnu naše bunky ovela rychlejšie kebyže sme mohli žiť bez kyslika žijeme okolo 300rokov 😅 Takže vlastne aj kyslik prispieva k našej skaze... Inak včera som si už večer ani neumyvala zuby lebo mam pastu fluoru a asi by som ani nezaspala. Viem je to moj problem že som taka sttrašne precitlivela ale dnes nabehnem do obchodu a budem študovať ktora pasta obsahuje kolko fluoru. Aj ked si za to nadavam, som taka sprosta povaha že tieto veci si strašnem berem ku srdcu... Taketo temy asi proste nie su pre mna... Musim najsť niečo pozitivnejšie 😒 Takže majte sa pekne.

manof
19. sep 2010

USA nepovolili dánskej polícii prístup k dokumentom o vakcinológovi, ktorý spreneveril univerzitné peniaze:
http://www.slobodavockovani.sk/news/usa-nepovol...

denduska
19. sep 2010

sorry za off temu, ale
@vejula na to aby si mala zdrave zubky nepotrebujes ziadnu pastu! tu mame len pre nas dobry pocit a sviezi dych. zaklad je sa naucit si zuby cistit, nie len zlava doprava suchat, je to normalna veda. nauci ta to dentalna hygienicka, nemusis ist ani k zubarovi 😉 a 3 minuty su sakra vela, to clovek zisti az ked si to zacne stopovat. plus zubna nit. a existuju este aj skrabky na jazyk.
A neviem kolko mas tych amalgamov lebo nestiham vsetko citat, ale ani s tym to nie je az take cierne. Toxicke su hlavne vypary ortute, aj ked sa z tej plomby daco uvolni - co podla mna v dnesnej dobe je uz ozaj minimalne kedze sa to uz nejaky ten cas nemiesa rucne, tak na to urcite nezomries. jedna vec je ortut a druha milion dalsich faktorov, ktore nemame sancu ovplyvnovat.

a este sa vyhybaj veciam ako listerine (vyhubi to vsetky bakterie - a to nie je dobre!), skor nieco jemnejsie ako elmex ustna voda napr., ale aj to nie kazdy den.
mam mamu zubarku 😉 "anti-pastarku" 😀

molka
19. sep 2010

@denduska máš pravdu, je to mimo tému, ale mňa výber ústnej vody momentálne dosť zaujíma, takže mňa si svojím príspevkom potešila. 🙂 Mne sú všetky ústne vody nepríjemné, vadí mi silná mentolová chuť. Myslíš, že by som mohla používať aj detskú?

babullka1
19. sep 2010

@manof...ja budem ziadat minimalne odklad do 3 rokov......ale aj tak pokial by sa dalo chcela by som jednozlozkove vakciny,len neviem ci su niekde k dostaniu....neviete mi niekto povedat?

vroni
19. sep 2010

@petot, tema bola plomby a nie zubna pasta 😉 Asi ti nikto nebude odporucat, aby si sa krmil fluorom alebo si dal aj zdravy zub vyplnit amalgamovou plombou (teda, moja zubarka by mi to rozhodne neodporucala) Ci sa ti zuby pokazia alebo nie je z obrovskej casti dane dedicnostou, co narobis. Ale som hlboko presvedcena, ze deravy zub (ked uz raz v tej puse je) ti neopraveny narobi vacsiu sarapatu nez amalgamova plomba. To je cosi ine ako ockovanie, kedy sa do zdraveho tela dostava cudzia latka....

petot
19. sep 2010

@vroni: Súhlasím s Tebou. Len tvrdím, že prevencia je lepšia, než ten zub potom vŕtať. A že je lepšie V ROZUMNEJ MIERE predchádzať vplyvu toxínov na nás. Som zásadne proti panike a paranoi, lebo keby sme mali riešiť všetko okolo seba, nestíhali by sme už ani žiť! 😉

Moje príspevky mali za cieľ vykresliť širší obraz o tom, koľko faktorov sa podieľa na našom zdraví a dokonca aj na nežiaducich účinkoch očkovania. Ja už očkovanie neriešim, pretože som ho odmietol. Ale ľudia, ktorí sa zatiaľ takto nerozhodli by mali mať predstavu o tom, že toto NIE JE jednoduchá téma, a že sa nedá ani tak jednoducho určiť, čo vlastne je v tých vakcínach také škodlivé, čo vlastne spôsobilo poškodenie konkrétneho dieťaťa, a že výsledok očkovania je v podstate nepredvídateľný.

A to som ešte neotvoril ďalšie priečinky Pandorinej skrinky vakcín - živé vírusy, excitotoxická reakcia, vakcinačná encefalitída ai.

barica
19. sep 2010

@manof diky za tip na ten Infadin, zkusim o tom neco zjistit a jestli se v CR taky prodava...

molka
19. sep 2010

@babullka1 ja som dlho pátrala po jednozložkových vakcínach MMR a dopátrala som sa k tomu, že firma Merck od júla 2010 prestala monovakcíny vyrábať. Takže neviem, či ešte existuje nejaká iná alternatíva, prípadne by sa možno dali zohnať v zahraničí, ak zostali nejaké vakcíny na sklade. Písala som aj na Min. zdravotníctva, odpísali mi, že si mám požiadať o výnimku na dovoz u nás neregistrovaného lieku. To tlačivo je tak strašne komplikované, že pediatrička by ma s ním asi niekam poslala. Informovala som sa aj v zdravotnej poisťovni a tam mi povedali, že oni nebudú robiť problémy s preplatením vakcíny.

manof
19. sep 2010

@olina.s

Tak to je divné, lebo z toho oznámenia slovenského ŠÚKL mi vyplynulo, že stiahnutie Vigantolu je celoeurópska záležitosť.

manof
19. sep 2010

@vejula
@petot
Nechápem, načo robiť kompromisy, keď sa dá kúpiť zubná pasta úplne bez fluóru:
http://www.weleda.sk/kozmeticke-pripravky/staro...
Ja viem, je párkrát drahšia než fluorovaná, ale zase pastu človek nekupuje každý deň, tak to snáď väčšinu tu prítomných finančne nezruinuje.

cora73
19. sep 2010

@vejula Ja kupujem Parodontax bez fluoru,normalne v Tescu,je v nej tiez kopec chemie,ale nie je tam aspon fluor..

manof
19. sep 2010

@babullka1
Hmmm... Neviem, či Sanofi Pasteur ešte vyrába aj monovakcíny, ale @erikasadek tuším tvrdila, že vo Francúzsku ich ešte dostať. Ale jediná na Slovensku aktuálna hrozba je aj tak len tetanus. Aj to len v prípade, že sa rana nevydezinfikuje a že nie je na vzduchu, resp. nekrváca, tzn. nie je tam kyslík. Čo sa však môže (hlavne na vidieku) stať, obzvlášť starším ľuďom.

Ostatné buď nie sú hrozby (osýpky, príušnice, ružienka (okrem tehotenstva), ovčie kiahne), alebo sú, ale nie aktuálne (napr. záškrt naposledy 1980, detská obrna 1960), alebo sú neúčinné (tuberkulóza), či prislabo a prikrátko účinné (čierny kašeľ, HPV), alebo nežiadúce účinky sú horšie, než riziko prípadnej choroby (žltačka typu A, HiB, pneumokoky, rotavírusy), alebo jestvuje niečo iné, čo je oveľa účinnejšie než očkovanie (vitamín D pri chrípke).

manof
19. sep 2010

@cora73
Myslím, že tá Weleda je z hľadiska prechemizovanosti podstatne lepšia voľba. Aj keď stojí o dosť viac.