Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@peti19
no tak po 1.1.2012 taketo vety existovat uz nebudu 🙂 a zmenia ich, "na zaklade zistenych faktov RUVZ" 🙂

endura
29. dec 2011

@anicka1981 Myslíš že tie choroby sú spôsobené vakcínami? Zamysli sa nad tým čo jeme. Pred 20 rokmi nemal jogurt dobu spotreby 4 mesiace ale 4 dni. Potraviny sú plné chémie. Tak prestaneme dávať našim deťom jesť?

endura
29. dec 2011

@prevenar chlapče ja som mal posledné prázniny možno skôr ako si sa ty narodil...

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@anett9
odmietnute ockovanie TBC v porodnici... v karte zapis o odmietnuti TBC at all, vo vseobecnosti..... TBC sa uz vraj ajtak neockuje a od 1.1 by malo byt zrusene, treba sledovat zbierku zakonov ci tam vyjde novela tej vyhlasky 585/2008 Z.z

molka
29. dec 2011

@endura tak teraz si fakt prestrelil, pretože také hlášky tu dávaš jedine ty - na východe straší tbc - máš nejaké dôkazy alebo tu len šíriš informácie typu jedna babka povedala? My tu na rozdiel od teba dávame oficiálne údaje, štatistiky, citujeme príbalové letáky... Ale to by si si musel najskôr prečítať celú diskusiu, čo si zjavne neurobil, len si sem doletel a začal si nás tu urážať.

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@endura
a mas naozaj statistiky? lebo
ciganky na vychode spotrebuju asi 100 krat viac alkoholu a 500x viac vdychnu dehtu ako napr. ja osobne a moje dieta 🙂 navyse moje dieta nespi v posteli s dalsimi 4-5 timi podobnymi individuami atd. atd......(osobna skusenost z ciganskej osady - kde na rozdiel od teba som JA BOL... cize porovnavas neporovnatelne...

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@endura " ešte som tu nečítal rozumné argumenty. Všetko tu píšete len hlášky typu "jedna babka povedala...""
a citat vies? lebo to vyzera ze ani necitas 😀 😀

anicka1981
29. dec 2011

@endura je na tebe aky jogurt kupis, ti sikovnejsi si ho vedia urobit sami doma, ale, ockovanie obchadza imunitny system, tym, ze tie jedy su vpichnute do tela-svalu, a telo ich nevie odburat a vylucit, a hlinik takto v praveny sa uklada rovno v mozgu, preto tolko sibnutych ludi beha po svete, a to je len jedna vec, kde su exemy, astma, leukemia, vsetko auto imunne ochorenia??? , to nebude z kukuricneho skrobu v jogurtoch... to je nieco vatsie, ovela vatsie.... pozri grafy uvidis, ze chorbnost zacala klesat uz pred tym ako neky sialenec zacal robit testy a pokusy na svojich detoch,, proti moru sa neockuje, a pocul si o neakej morovej epidemii???, je to vsetko o zlepseni hygieny a dostatku vyzvy,, preco umieraju deti v afrike, ked su ockovane??? niektore aj 3x ??lebo su slabe a podvizivene,, a ockovanie je len biznis a tovaren na vyrabanie chorych ludi, aby famako firmy mohli predavat svoje lieky, ja to viem aj z praxe, dvaja clenovia mojej rodiny pracuju v zdravotnictve, a by si videl, ake odmeny maju lekari za to ze predpisuju lieky(aj ked ich netreba, a vedia, ze neako nepomozu), a to preto aby splnili plan, a dostali pobyt na havaji od farmaceutickej firmy..... a tak si predpisuju a dovolenkuju za zdravie inych-chorych ludi,,,

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@endura
inak bavis tu ocividne ludi, ja osobne mam v karte zapisanych cca 5 ockovani na cierny kasel.......... hups ale smola ta, ze musim si davat pozor aby som cierny kasel vazne NEDOSTAL 🙂..... lebo zaiste vies ze to ockovanie ucinkuje 5-15 rokov (maximalne) ak vobec patrim medzi tych "stastlivcov" 70-80% ktorym to vobec ucinkvoalo aj hned...... a to su len vseobecne udaje o realite....

takze proti ciernemu kaslu A OCKOVANY som aj ja uplne bezbranny! ........ a aj ty 🙂

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@prevenar
Odklad predsa nie je odmietnutie, ty suhlasis, ale nie teraz 🙂 a mas na to aj svoj dovod........ opak ti musia dokazat oni..... navyse vyuzijes ze ty nemas lekarske vzdelanie, cize teba z umyslu vyhnut sa ockovaniu uvadzanim nepravdivych informacii obvinit nikto nemoze 🙂 ...napr. povies ze tvojmu dietatu si vcera vecer nameral 38,5 C teplotu opakovane a pokasliava....... kto ti dokaze ze tak tomu nie je?!.... a virusova infekcia je predsa kontraindikaciou k ockovaniam 🙂 a podobne. DOKAZOVAT MUSIA ONI ze dieta je zdrave....

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@endura
tak tak doba je taka, ze nie len jogurty, ale aj enduro je menej kulturne 😀 😀 😀

mne stacilo si pozriet ako naozaj zhruba mozno funguje imunitny system, a je mi jasne, ze tymi legendarnymi "antigenmi" vpravenymi do tela s itotou 50% ludom velmi velmi ublizia !!!........ cim nespochybnujem ze cca 50% ludi s toho moze mat isty "benefit" ale to mas tak isto ako existuju psychotypy z hladiska psychologie, tiez taky introvert nevytazi nic zaujimave zo spolocnosti a o tom zeby chceli introvertov "ockovat" extraverziou sa tiez uz upustilo 😀

inak mojko, nikto na tomto svete netusi ako naozaj funguje imunitny system, tak pozor na SILNE vyjadrenia, lebo budes musiet ist po nobelovu cenu do stockholmu :D

anicka1981
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko to hej, alelekar to musi posudit, a ked on to posudi, ze dieta je schopne ockoviania( a to neznamena, ze mu nic nieje), tak to zapise ako odmietnutie.... viem z vlastnej skusenosti, 2x som isla s malym na poradnu v stave, ze nebol uplne ok,kychal, a 2x mu tieklo z uska, a napriek tomu doki vyhodnotil, ze je zdravy, .... a o 2 dni na pohotovost sme leteli so zapalom ucha, ono je to relativne a zalezi na ochote lekara..... aspon moja skusenost.....

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@anicka1981
ak zapise do dokumentacie "je zdravy" tak si ju vypytam a dopisem "NEPRAVDIVE"..... a vypoviem s nou ten isty den zmluvu o poskytovani zdrav. starostlivosti 🙂 pre nedoveru a klamanie do zdravotnej karty..... okamzite pisem na zdravotnu poistovnu ze je tam dovodne podozrenie z podvodov atd. atd. Nech ma teta doktorka aj trochu problemy....

prevenar
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko ved to.. to ti dokazu lahko. po case vykrucania ta predvolaju na vysetrenie, dieta prezrie lekar , da stempel,ze zdrave a dovidenia. tato strategia sa mi zda lahko prelomitelna, ako vravym musis citovat ZAKON o ktory opieras svoju teoriu a potom to budem vediet posudit, zatial je to skor nieco co si "myslis" ze by mohlo fungovat. ..a to je pre mna a zrejme aj dalsich pomerne nedostatocne ako prezentovatelny navod "ako na to",, nist proti tebe samozrejme 😎 takze este raz, zakon, paragraf, odstavec ... copy/paste a potom si budeme rozumiet 🙂

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@prevenar
kto ma predvola kde? 😀 ......prave to je ten vtip, predsa dietatu nemozes poskytovat zdravotnu starostlivost mimo cloveka komu davas doveru - a nie je tam podozrenie na ohrozenie verejneho zdravia 🙂 .......... proste taky pripad by nevyriesili nikdy..... neexistuje predvolanie takeho typu..... ake?........ kam? 🙂

co si myslis ze ta sukromna lekarka je BOH? a moze obmedzovat osobnu slobodu ludom?!?...... ved to je trestne... na to potrebuju suhlas prokuratury alebo rovno sudcu 🙂

predvolanie na ockovanie?.....tak sa OSPRAVEDLNIM A PRELOZIM TO....... alebo hodim na choru..... vzdy sa da vykrucat ked chces.... kolkokrat sa mozem ospravedlnvoat? atd. atd.

co ked ja sa ako rodic dostavim na ockovanie ale dieta nie?!..... dalsia dilema...... ja som tam bol,ale dieta nie 😀 so zenou sme sa pohadali, a hotovo, napr. alebo nepochopili a nestihneme termin 😀 atd. atd. atd. donekonecna

prevenar
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko pozri, ja si nic nemyslim. co som ti chcel povedat som uz povedal , dalej k tomu nemam co dodat.

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@prevenar
naopak by som si dal velmi velmi vazny pozor ako by bolo take "predvolanie" dorucene a odovodnene, lebo vies, je to obmedzenie osobnej slobody..... a to nejde len tak.....

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@prevenar
ty si makky a slaby mysli ze zakony su nastavene AJ PRE TEBA?! tie zakony a predpisy su nastavene proti tebe.... tak na aky § sa chces odvolavat?!....... tomuto sa hovori pasivna rezistencia 🙂..... ucinny system na zrusenie povinnosti aj ked ju akoze zo zakona mas 🙂 ....... alebo dalsi vyborny system je proste robit zo seba debila = nechapem = nepochopil som = pomozte mi :D a urobis si ajtak co chces ty...... ten druhy clovek si ta zaradi "je to debil, co uz" a da ti pokoj 😀

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

Ozaj koho prevolaju?...........jedneho rodica? oboch rodicov?!......... zase sme pri tom..... zakon o rodine nie je jednoznacny kto vlastne vykonava prava na dietati, ci obaja rodicia (aj bez svadby) alebo SPOLU ALEBO AKO?!....

hups problem..... kto vlastne ma doviest to dieta do ambulancie?......a co ked jeden rodic je proti a nechce tuto lekarku?..... podla mna jeden podpis matky na zmluve o zdravotnej strarostlivosti o dieta je neplatny..... a ked to otec nepodpisal tak moze povedat ze on nesuhlasi s tou lekarkou a nikdy ani nesuhlasil a proste tam dieta na ockovanie ani nezoberie !!! a x inych sposobov.......kluciek.....

ale oni si ajtak spravia co chcu, toto nie je zakonna krajina v tom je ten problem... takze cim chces argumentovat akymi §§§§§ v taktomto bezpravnom state?........

anicka1981
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko ono vyhovarat sa da, napr na dovolenku, ze niekto v rodine chory a tak,ale je otazka casu,kedy lekarovi dojde trpezlivost, napr,prva hexa ma cas dokedy musibyt pichnuta, tak pred tymto terminom ta urcite predvolaju, , no neviem, ale nemozu ta za nedostavenie sa na predvolanie dat na socialku za zanedbanie zdravotnej strostlivosti ???,ako,ke sa nedostavis, raz 2x, tak ok, ale ked sa nedostavis nikdy???

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@anicka1981
koho predvolaju ten sa dostavi......ale dieta nie 😀

vypoviem lekarke zmluvu.......kto je dalej moj osetrujuci lekar? mam vobec takeho?.... dokedy musim mat noveho?..... okej mam zo zakona okrsok, tam mam lekarku, ale ja JEJ NEVERIM, a ina ma nechce prijat......... ak ma prijme......vypoviem jej pri prvom probleme s nou zase zmluvu atd. atd.

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

dovod ze som nepriviedol dieta?........ dieta je predsa CHORE...... malo teplotu, a chore ho predsa nebudem JA vlacit po lekaroch na ockovanie 🙂.... prideme zajtra 🙂 ..........zajtra nepridem, ved som predsa nebol na zajtra predvolany....

cim je splnene OSPRAVEDLNENIE A PREDVOLANIE 🙂

ak dieta lekarka nevidi = nemoze zapisat do karty ze klamem o stave dietata 🙂, cize nikto ma nemoze obvinit ze som sa vyhol ockovaniu umyselne, cize v takom pripade je to v moj prospech 🙂........teda v pravnom state - ziadna pokuta...

anicka1981
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko no neviem, ono je to na dlhe lakte, ja viem ako vyvolavali mne z porodnice, koli bcg vakcine, a potom aj muzovi,,,, a zase mneit lekarku kazdy mesiac, ci stvrt rok,polrok, zalezi ake babo je velke nie je nic moc, ja som len chcela tym povedat, ze aj tak sa to nakoniec pravdepodobne skonci tym, ze podpises odmietnutie, a ked to podpisat odmietnes, tak to poznaci do karty aj tak ako odmietnutie,,,, a je jedno, ze ty pod to napises, ze nesuhlasis,,,, jedine, ze by so zobral od nej hned kartu a zrusil zmluvu o zdravotnej strostlivosti, ale ked tak urobis s kazdymlekarom, tak coskoro uz nebude v okrese ani jeden ku ktoremu by si sa mohol aj s malym dat prepisat 😀.... ja na to povaha nie som, ja som povedala na druhej poradni na rovinu, ze neockujeme, a hotovo 😅 a tym, ze je chore asi nepochodis, ved ked je chore a ma teplotu, tak mas s nim ist k lekarovi,,,,, ,, inacs si budu mysliet, ze zanedbavas starostlivost.. ci? a ked ma teplotu, tak ockovat nebudu,,, co ked sa lekar ponukne, ze ho navstivi doma,??? co potom?

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@anicka1981
ale mne na tom predsa vobec nezalezi.......... nic ako odmietnutie JA uz nepodpisujem..... na to sa nachytat uz nedam..... ked neexistuje lekar co ma zoberie patrim tomu podla okrskov co si vedie VUC... a ked nemam k nemu doveru?!...tak co?.....toto asi neriesi nikto len sud...... ja sa na sud neobratim NACO......ved osetrit dieta musi ten lekar podla VUC.... a zbytok ma nezaujma...

anicka1981
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko no neviem, ale akymto sposobom mozes ohrozit zdravie dietata, co ked sa nieco stane, ked nebude mat niakeho lekara, a cisto teoreticky budes za to zodpovedny ty, lebo si mu neposkytol zdravotnu strostlivost na ktore malo pravo,,, rovnako ja mam pravo odmietnut ockovanie ako rodic a aj som ho vyuzila, a ked odmietnes spravnym sposobom tak ti vlastne nic nehrozi, okr spominanej blokovej pokuty, ktoru, ked nezaplatis, mozes ist na sud a sa sudit.. ale nikto nemoze povedat, ze si ohrozil svoje dieta, tym, ze si mu odmietol zdravotnu starostlivost,,,,,alebo, ze si s nim odmietol ist k lekarovi, lebo si ho nechcel dat ockovat,,, ako to je cisto moj nazor.... ale kazdy sme iny, a kazdy to riesi po svojim, co je aj tvoj pripad 😠

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@anicka1981
ja nikomu nic neohrozujem!!......ved zo zakona je povinny poskytnut zdravotnu starostlivost mojmu dietatu zakonny lekar urceny VUC! 😀 ..... a potom su tu pohotovosti....

co ked poslem mudr. list kde jej oznamujem ze sa nebudem zdrziavat aj s dietatom v mieste trvaleho bydliska ale v ramci EU?! 😀......... jednoducho pravne vyriesene cele ich pridrbane ockovanie....

chce mi niekto zamedzit slobodny pohyb?!... mam dokaz ze som upozornil ze sa nenachadzam v SR..... takze je logicke ze ziadnu postu ani nepreberam atd.

halienka
29. dec 2011

@endura tvoj príspevok o 18,03 h. je krásna ukážka nedostatočnej informovanosti v kombinácii s "vymytím mozgu" letákmi, médiami a nacvičenými argumentami lekárov 😀 Áno, stredovek tu bude 😀 ale v inom zmysle ako si ty myslíš, mocipáni nám plebsu budú skákať po hlavách tak ako v stredoveku, ľudský život je pre nich čím ďalej tým väčší prd, demokracia a sloboda ? To sú pomaly už len krásne nadpisy v novinách, za rúškom ochrany národa a väčšiny sa dajú robiť bársjaké zverstvá a takí ľudia ako ty to ešte aj horlivo odsúhlasia... 😝 Či sa pozrieš tu, či za oceán, či pred 50 rokmi alebo v staroveku, či otvorene alebo skryte, robí sa to stále...bože, taká naivita, sa niekedy fakt nedivím, že si vrchnosť robí s nami čo chce 😖 No čo s takým optimistom 😀 ...žeby sme sa mu poskladali na ten skvelý Gardasil, veď už to tuším chcú pichať aj chlapcom, nie? 😅 😀 čo koho zaujíma, že nemajú krčok maternice, podstatné je, že potom určite nedostanú rakovinu krčka maternice - to ešte len bude dôkaz účinnosti vakcíny 😅 😀 šak plebs zožerie bársjakú kravinu 😀 😀 sory, že som zase ironická, keď mne to pri takýchto príspevkoch nedá 😀

halienka
29. dec 2011

Priatelia, ja neviem, či to robí iba mne alebo aj vám, ale keď si kliknem na Fórum a teda rozbalí mi Všetky diskusie a otázky, tak sa mi tam nikde nezobrazuje táto diskusia, aj keď posledný príspevok bol napr . pred minútou a tým pádom by tam mala byť zobrazená pekne v poradí ale nie je 😖 lebo diskusia do ktorej som prispela tesne pred touto tam je a táto nie ani stranu dozadu 😖 to je nejaké divné... Keby som ju nemala medzi obľúbenými tak neviem, kde ju hľadám...

ninan2
29. dec 2011

@halienka no veru ani mne ju tam nezobrazuje...

tean
29. dec 2011

@endura
vidim, ze pan je dalsi odbornik v tejto oblasti.
- tak sem napis zlozenie vakcin
- k tymto latkam uved ich povolene limity a studie robene na ludoch
- dalej tu zverejni linky na dvojite placebom kryte studie k jednotlivym vakcinam
- ked zistis, ze vies prd o tejto problematike, tak si nieco dostuduj