Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
22. aug 2009
teri3
22. aug 2009

ahojte, tak si tu odvčera čítam a som z toho všetkého riadne "zhaluzená" 😝 . Už som si pozrela aj video od tej Peteovej tuším, aj na dáku stránku som naklikla (chudáčik drobček môj, zanedbávam ho 😨 , manžel má "službu"). Tento týždeň sme "úspešne" boli na očkovaní a v súvislosti s tým pri debate s jednou mamičkou ma napadlo - však kuknem sem do témy... No aby som sa dostala k veci - čaká nás očkovanie o 3 mesiace - MMR. Viem, že ste to tu už spomínali, ale je to fakt kvantum informácií, čítať si budem o tom aj naďalej, ale pre kľudnejší spánok (normálne už bývam o takomto čase aspoň pol hodiny v posteli 😔 ) sa chcem spýtať, či sa to dá celkom odmietnuť, alebo posunúť (niektoré ste tak tuším urobili), či sa dajú tie očkovania urobiť v prípade potreby aj indi-vindi (drobec asi nebude tehotný, tak načo rubeola?) a či tie prípadné indi-vindi vakcíny obsahujú tiež také "dobroty" a nie je to ešte horšie očkovať dvoma, namiesto jednej vakcíny. Ešte dodám, že som veľmi zvedavá, čo na to povie moja dr., lebo ona sa tiež zaoberá homeopatiou. Inak reakcie drobec nemal dvakrát žiadne a teraz posledne mal teplotu a v noci plač ☹ . No a ešte sa musím "pochváliť", že som ho dala zaočkovať aj rotarixom

ewelyne
22. aug 2009

dá sa to celkom odmietnuť, veď keď budeš mať čas, tak si všetko prečítaj...všetky vakcíny sú plné dobrôt a je na každom z nás ako sa rozhodne. Buď očkuje, alebo neočkuje. A nikdy nevieš, čo to urobí v budúcnosti....všetky tie dobroty. Tak dobrú noc a potom naštuduj. 😉 a veľa zdaru pri rozhodovaní sa...

vanish1
22. aug 2009

Preto lekári a otcovia rodín majú povinnosť sa k alternatívnej vakcíny 13 (ak existujú), vyvíja tlak na politické orgány a zdravotnícke systémy tak, aby ostatné vakcíny bez morálnych problémov k dispozícii. They should take recourse, if necessary, to the use of conscientious objection 14 with regard to the use of vaccines produced by means of cell lines of aborted human foetal origin. Mali by mať postih, ak to bude potrebné, aby používanie svedomia 14 so zreteľom na použitie vakcíny vyrobené pomocou bunkovej línie potratených ľudského plodu pôvodu. Equally, they should oppose by all means (in writing, through the various associations, mass media, etc.) the vaccines which do not yet have morally acceptable alternatives, creating pressure so that alternative vaccines are prepared, which are not connected with the abortion of a human foetus, and requesting rigorous legal control of the pharmaceutical industry producers. Rovnako tak by mali brániť všetkými prostriedkami (v písomnej forme, a to prostredníctvom rôznych združení, masová média, atď), očkovacie látky, ktoré zatiaľ nemajú morálne prijateľné alternatívy, vytvára tlak, aby alternatívne vakcíny sú pripravené, ktoré nie sú spojené s potraty z ľudského plodu, a dožadujúci prísne právne kontrolu farmaceutický priemysel výrobcov.

vanish1
22. aug 2009

teri, záleží od lekárky, ako to vezme, ale aj keď s tým nebude súhlasiť, donútiť ťa nemôže, čo sa týka MMR, tak podľa mne dostupných info je horšia trojkombinácia MMR, čiže priorix ako monovakcíny, ale monovakcíny u nás asi nezoženieš

teri3
22. aug 2009

zatiaľ vám obom ďakujem...

ewelyne, je toho fakt dosť, takmer 150 strán a k tomu tie stránky...no nič, však to ešte tak nesúri...

vanish1
22. aug 2009

ten príspevok o 23:49 - to bola citácia z toho dokumentu, ktorý som sem dala úplne hore

vanish1
22. aug 2009

teri, skús pozrieť toto http://www.rizikaockovania.sk/dok.html

ewelyne
22. aug 2009

vanish, ten dokument mi neide zrolovat a precitat cely.ale to nie je ten dokument z Vatikanu ale len nejaky clanok z casopisu ci co? Uz je neskoro asi sa na to pozriem zajtra... nedava mi to zmysel. 😖 idem sa vyspat.

petot
23. aug 2009

Na výrobu predovšetkým vírusových vakcín sa používajú živé tkanivá, pretože vírus ich potrebuje na svoje množenie. Niektoré vírusy majú "špeciálne" požiadavky, napríklad polio sa množí na opičích semenníkoch (nebudem opisovať spôsob výroby).

Chrípkové vakcíny patria ešte medzi "drahé", lebo sa pestujú na kuracích embryách a na každú dávku sa spotrebuje jedno oplodnené vajce.

Iné vírusy sú menej "prieberčivé" a vystačia si s lacnejšími médiami. Nazývajú sa "HELA" bunky, bunkové reťazce, bunkové línie a podobne. Ide o rýchlorastúce nádorové bunky. Jedna skupina má pôvod u istej ženy s mimoriadne rýchlou rakovinou, druhá pochádza z pľúc dvoch umelo potratených bábätiek, ktoré boli pomocou chemikálií kancerizované (urobili z nich rakovinu). Dôvod je, že médium sa pri výrobe "spotrebúva" (množiaci sa vírus ho ničí) a tak sa musí stále dopĺňať, no a čo rastie rýchlejšie než nádor, vyživovaný teľacou krvou? 🙄

Pokiaľ viem, na potratených bábätkách sa zvyknú výrabať vakcíny rubeola a ovčie kiahne. Ostatné sa vyrábajú "len" na rakovinových bunkách. Asi nemusím opisovať, čo hrozí, keď sa cez filtráciu dostane do vakcíny čo i len jedna taká bunka.

petot
23. aug 2009

Stanovisko vatikánu je zhruba také, že sa im to nepáči, a "každý by mal vyvíjať tlak" na morálne prijateľnejšie vakcíny, ale keď už ide o "záchranu života", tak to nejako vydržíme.

Lenže ovčie kiahne alebo rubeola predstavujú asi také ohrozenie života, ako hociktoré iné detské ochorenie. "Majstri" z WHO samozrejme pripomenú "státisíce obetí ročne", čím myslia tie na kosť vychudnuté deti z Nigérie, ktoré sú celý život na pokraji smrti, a ktorákoľvek choroba sa môže stať jej "príčinou".

Nuž, a "záchrana života" sa dá zabezpečiť aj bez vakcín. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

molnarovak
23. aug 2009

veď práve to mi nie je jasné, odkiaľ berú embryá. Neviem si predstaviť, že by som bola ochotná odovzdať svoje vajíčka na pokusy. Okrem toho, sa to nikde nehovorí, takže budúci týždeň si začnem čítať všetky tie linky, ktoré ste sem popísali. Je toho strašne veľa, momentálne nestíham. Ešte raz ďakujem.
Čo sa týka Vatikánu a vyjadrenia biskupov k danej problematike, oni môžu zakázať alebo povoliť len to, o čom majú informácie. Takže keď ich predstavitelia z WHO ubezpečia, že je pre záchranu života oveľa dôležitejšie očkovať, ako neočkovať, tak prečo by to mali zakazovať? To nie je také jednoduché, oni si len tak nesadnú a nezačnú sa rozhodovať, čo by veriacim zase zakázali. Ale nechela by som, aby sa aj táto téma zvrhla na nejaké hádky a osočovanie kňazov, Cirkvi a pod. Veď každý má právo sa rozhodnúť podľa seba, svojho svedomia. Niektoré témy sa už ani nedajú čítať, sú tam iba samé hádky. Ale sem vždy rad zavítam, aby som sa odreagovala, pretože sa mi páči, že tu medzi sebou diskutujete vecne a bez zbytočných hádok.
Petot, Ty si lekár? Tvoje odpovede sú zvyčajne veľmi odborné, dokonca som sa nechala inšpirovať a začala som každý deň piť vitamín C. Som zvedavá, či sa prejavia nejaké pozitívne účinky. 🙂

ewelyne
23. aug 2009

ach jo, .... ja nikoho nechcem osocovat a uz vobec nie vatikan, biskupov, knazov.... ale ked davaju vyjadrenia take ako boli v tom Pastierskom liste, a jasne tam bolo ako odsudzuju vsetkych a vsetko a ziadny-bolo zdoraznene, ziadny dobry umysel, nech je akykolvek aj keby to bola zachrana zivota, sa netoleruje...aj keby im to povedalo WHO.. tak potom, preco to nie je v ich vyjadreniach? preco sa k tomu knazi nevyjadruju? preco to nemedializuju? ved si vedia zistit ktore vakciny sa ako vyrabaju...
Petot, tak preco si protirecia tie ich vyjadrenia? ty si pocul nievo o tom dokumente, kr. spominala vanish?
molnarovak-napr. z potratov ich veru...

vanish1
23. aug 2009

ewelyne, tak to bude asi nejaký iný dokument, ale podľa toho listu KBS, ktorý som našla http://www.rodinka.sk/index.php?id=592141, tak to jednoznačne odsudzujú a preto si myslím, že si to nemôžu len tak vymyslieť, ale musia mať príkazy "zhora" a čo sa týka toho, či vedia alebo nevedia, ako sa tie vakcíny vyrábajú, myslím, že nevedia, zdá sa mi, že raz ich jedna členka z IURO oslovila a myslím, že jej neverili a chceli dôkazy 😒

molnarovak, podľa mňa z potratených plodov, dobrovoľných potratov, zvyšných embryí pri umelom oplodnení a pod.... ☹

petot
23. aug 2009

molnarovak: Lekár nie som, iba samovzdelaný laik.

Keďže bunky musia byť životaschopné, musí ísť o embryo z umelého potratu, a nie o prirodzený potrat. 🙄

Je možné, že embyá sa už nikde "neberú" a že stačia tie tkanivá, ktoré kancerizovali a je z nich nádor, takže sa sám osebe rozrastá, kým ho živia. Za predpokladu, že by nestačili, tak by sa zrejme použili ďalšie umelo potratené bábätká, pretože tie sa považujú za "biologický odpad" a môžu sa použiť na čokoľvek. Je to hrozné, ale je to tak. 😒

Verím, že Ťa céčko nesklame.

petot
23. aug 2009

K tomu Vatikánu, ja by som tiež nerád, keby sme sa tu začali hádať a osočovať. Verím, že existujú aj biskupi, ktorí by neboli ľahostajní, pravda ak by ich pri aktivite nestopli zhora (neviete, či nemá Vatikán náhodou nejaké akcie vo farmaceutickom priemysle? To berte prosím skôr ako vtip, ale dnes už človek nikdy nevie...)

Jedno však viem iste: nedozvieme sa to, ak nezačnú veriaci vyvíjať tlak. Takže ak sa chcete dozvedieť, ako sa k tomu stavia cirkev, tak im píšte, pýtajte sa, žiadajte usmernenie. Pokiaľ viem, jedna členka Iniciatívy sa o to pokúsila cca pred polrokom, odvtedy ostalo ticho, ale určite to skúste, možno pomôžete, aby sa niekto začal vecou zaoberať.

molnarovak
23. aug 2009

vieš, petot, ale ja nemôžem bojovať za niečo, o čom sama nie som celkom presvedčená. Moje deti dávam zaočkovať všetkými povinnými očkovaniami. Dokonca som istú dobu uvažovala aj o tých nepovinných, ale potom som objavila túto diskusiu a trochu som si upravila názor.
Tiež si nemyslím, že by zo strany verejnosti bol nejaký tlak. Vlastne až tu som zaregistrovala, že existuje skupina ľudí, ktorí odmietajú očkovanie. Takže najskôr sa musí začať viac diskutovať o "neočkovaní" v spoločnosti, aby vôbec bolo za čo bojovať. Ale keďže sú tu silné tlaky zo strany farmaceut. spol. tak dosť pochybujem, že sa vôbec nejaké diskusie začnú.

petot
23. aug 2009

molnarovak: Bojovať treba samozrejme za to, čomu veríš. Ja však vnímam najmenej 2 roviny boja:

Jedna je, že niektorí vôbec nechceme, aby sa deťom tieto toxické kokteily (vakcíny) pichali, a neveríme, že sú účinné a/alebo bezpečné.

Potom je tu však rovina viery, to je tá, že aj keby si očkovanie ako také schvaľovala alebo nemala vyhranený názor, tak nemusíš súhlasiť so spôsobom výroby vakcín, ktorý je zjavne neetický. Okrem toho, apoštol Pavel odporúčal dodržať starozákonný zákaz konzumácie krvi - a asi nikto nebude tvrdiť, že nie je ešte horšie, keď sa zvyšky teľacej krvi a ľudských a zvieracích tkanív injektujú priamo do tela! Dalo by sa donekonečna sporiť o "záchrane života", ale treba asi rozlišovať transfúziu pri ťažkej autonehode, a "preventívne" zákroky, proti bežným detským ochoreniam, keď navyše existujú aj iné spôsoby, ako vakcíny vyrobiť.

Inými slovami, aj keby si schvaľovala NEJAKÚ vakcínu proti rubeole, tak to neznamená, že musíš súhlasiť s tou KONKRÉTNOU, ktorú Ti ponúkajú, ktorá je vyrábaná neprijateľným spôsobom.

A poviem Ti, výrobcovia nemajú záujem vyvíjať nové typy starých vakcín, ak na to nemajú veľmi dobrý dôvod (peniaze), pretože vývoj a registrácia novej vakcíny je tak drahá záležitosť, že to skutočne urobia len keď musia. Takže jediným účinným tlakom by bolo, odmietnuť súčasnú vakcínu, a nech prídu s niečím prijateľnejším.

Osobne som však veľmi skeptický voči prípadným náhradám, pretože to budú pravdepodobne nejaké geneticky modifikované podivnosti s experimentálnymi adjuvantami, kde dlhodobé vedľajšie účinky sa začnú publikovať možno tak o 10-20 rokov. To však neznamená, že treba ticho sedieť 😉

teri3
23. aug 2009

všimli ste si, ako lekári hovoria, že rakovinu vlastne každý nosíme v sebe a je to individuálne, či raz prepukne, alebo nie. No ale možno by ju nemal každý, keby sme ju neboli dostali "do vienka" od nejakej milej farmaceutickej spoločnosti 😝 . Jasné, že rakovina tu vždy bola. Ale či by skutočne jej zárodky mal v sebe každý.

tiež sa mi zdá akosi na hlavu postavené, že vlastne očkovať sa majú iba zdravé deti...veď aj počas tých hrozných epidémií ochoreli aj silnejší, aj slabší jedinci a neverím, že všetci zomreli. Tak načo očkovať tých silných jedincov? 😕 🙄

vďaka za tému 😉

ewelyne
23. aug 2009

videli ste dnes spravy na markize? dostal cukrovku 5 hodin po ockovani... des ...
a ta pipina co to tam komentovala v zmysle, ze straty su vzdy mensie ako ucinnost a jeho vzynam...juuuj...
a ze neuvazuju o tom aby bolo dobrovolne.
A ten fond ktory zriadili v poniektorych krajinach na odskodnenie poskodenych... preco nie je aj u nas?
Neviem kolko by zaplatili za smrt sposobenu ockovanim... 😠 alebo trvale nasledky... 😠

lenki33
23. aug 2009

na markize bolo "pokracovanie" reportaze o ockovani, nevidela som to cele
ale aj tak mam pocit ze to k nicomu nie je 😒 pani z UZV sa vyjadrila ze o dobrovolnosti ocko sa u nas urcite neuvazuje 🙄 (ved preco aj, ked nemaju podla nej hlasene ZIADNE komplikacie) a ohanala sa tam UNICEFOM (to sa fakt mala kym) ze kazde dieta ma pravo na ockovanie a ani rodic mu nemoze toto pravo odobrat
no akurat ma to zas vytocilo
skoda ze sa ta redaktorka nespytala ci v inych krajinach EU deti toto pravo nemaju, ked je tam ockovanie dobrovolne

ewelyne
23. aug 2009

ved to lenki, ja som mala taky adrenalin... a este komenty svokrovcov k tomu... 😠
jaaaj musim sa ukludnit.
ta pipina bola hrozna... fakt unicef... 🙄

denisocka
23. aug 2009

ja som videla 😉 to bola ta mamina a chlapec čo dostal cukrovku 😔

molnarovak
23. aug 2009

petot, veľmi pekne si to vystihol. Všetko tu riadia výrobcovia liekov a vakcín.
Ja naozaj nemám vyhranený názor na očkovanie, nikdy som nepovažovala za dôležité nad tým premýšľať. Brala som to automaticky, že sa to musí a hotovo. To až teraz pri druhej dcére mi to nejak začalo vadiť. Keď som premýšľala, či ju dať zaočkovať proti pneumokokom a rotavírusom, tak som z toho nemala dobrý pocit. Našťastie mám dobrú pediatričku a tá mi naznačila, aby som si to dobre premyslela, lebo už ošetrovala deti, ktoré boli zaočkované proti rotavírusom a aj tak ochoreli presne na ten istý typ.
Myslím si, že naše hlasy sú príliš slabé. Napríklad mňa by odborníci "sfúkli" raz-dva. Nemám žiadne normálne argumenty, nepoznám konkrétne prípady, štatistiky a pod.

certica
23. aug 2009

ja som videla len tu prvu reportaz na markize, dnes som to nezaregistrovala, kuknem v archive...

min. tyzden som "uspesne" zrusila poslednu davku prevenaru a odmietla MMR. lekarka si vo svojich vyrokoch dost protirecila, kazdopadne o pol roka sa ma opätovne spyta, ci som nezmenila nazor a ak nie, zhruba o dalsieho pol roka poda hlasenie.
inak sama vyjadrila nazor, ze je za moznost dobrovolnej volby ockovania tak, ako je to aj v ostatnych statoch EU. preco by sme vraj mali byt vynimka...
na druhej strane hned v uvode poznamenala, ze ona by si nedovolila riskovat zdravie ci smrt svojho dietata tym, ze ho neda zaockovat a ci ja si trufam.
a este jedna perlicka... vraj ja budem teraz profitovat z toho, ze som zaockovat nedala na ukor vsetkych tych, ktori zaockovani su, t.j. vdaka celoplosnemu systemu ockovania u nas v SR je skor minimalna sanca, ze moje dieta ochorie na niektoru zo spominanych chorob (ale beda mi, keby sa neockovalo vobec. asi tak som to pochopila).

molnarovak
23. aug 2009

neviete náhodou, odkedy sa očkuje proti osýpkam? Pretože ja som ich prekonala, ale keď som to nedávno pri príjme do nemocnice vravela lekárke, tak mi nechcela veriť. Aj do záznamu napísala, že "údajne" prekonala osýpky.

lenki33
23. aug 2009

certica ano, to aj mne hovoril lekar, v Nemecku sa TBC nevyskytuje /aj ked sa uz 20 rokov neockuje/ pretoze "my ostatni" sme zaockovani 😝
to vysvetluje aj to co tu dnes niekto pisal o ockovani zdravych jedincov, ockuju sa preda preto aby ti nezaockovani- slabi, neochoreli

argument na ktory som dobre nevedela zareagovat u lekara bol ten, ze ked som mu napr tvrdila ze v CR bola epidemia mumpsu a ochorela aj vacsina komplet zaockovanych tak mi tvrdil ze tam bol vtedy iny system davkovania a ze u nas sa to nemoze stat, ale vseobecne mam pocit ze ziadny argument od laika nie je pre lekara dostatocny, o clankoch z rizikaockovania a pod nehovoriac, tie by aspon toho mojho zbytocne podrazdili, takze sa snazim vyberat len argumenty ktore su relativne zo sucasnosti a najlepsie zo SR, alebo CR alebo aspon EUropy a od lekarov, lekarskych zvazov a pod, len ich samozrejme minimum

lenki33
23. aug 2009

a myslim ze by bolo fakt rozumnejsie temu premenovat temu na rizika ockovania, tento nazov vela ludi zbytocne irituje, alebo odradza

certica
23. aug 2009

alebo az nasiera 😀