Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mamkabeika
22. okt 2012

@lyongirl Jasne, ani my si nic hradit nebudeme, ale keby to aspon nenahlasovala na ruvz 😠

prevenar
22. okt 2012

@shakti9 im je jedno vsetko ..hlavny je predaj ..no a co ,ze tvoje dieta na to umrie ..ved je tu dost inych deti, tak co. ^^

prevenar
22. okt 2012

@mamkabeika

je to mozne preto, lebo

- neplatia ziadne zakony
- lebo nikoho nezaujima ani zdravie, ani osud tvojho dietata
- lebo kazdeho zaujima v prvom rade, aby bol odbyt vakcin a pokracovalo miliardove tunelovenie slovenskeho rozpoctu pri ktorom si "kazdy" pride na svoje . ^^

a tak dalej..

lucula73
22. okt 2012

ahojte
nedávno som videla link na nejakú doktorku.neviem či imunologičku??čo je proti očkovaniu..........neviete náhodou,kto to je,alebo ten link?chcela som si to prečítať a neviem v ktorej teme to bolo.... 😕
vďaka za akukolvek info.....

prevenar
22. okt 2012

@heimdalls wow , masaker ☹ ☹ ..kedy sa ludia preberu ? ci , az ked sa im stane nieco taketo osobne ? je fakt nutne podstupit cestu k poznaniu cez smrt vlastneho dietata ? ☹

didulka85
22. okt 2012
shakti9
22. okt 2012

@tean ano, to je ono 🙂 presne to som hladala, velmi pekne dakujem 🙂

heimdalls
22. okt 2012

Článok http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/zufala-... bol o 12:00 aktualizovaný, teraz je tam toho už viac.

kveta
22. okt 2012

Zase jedna matka, ktora nepochopila, ze ockovanie je posvatne a len vymysla.. Kurnik, kedy uz bude tomuto legalnemu zabijaniu deti neskodnymi vakcinami koniec? :(

wighy
22. okt 2012

Ahojte, dnes sme boli u lekarky kedze dcera ma dva dni 39 st. horucky, neboli sme tam od decembra minuleho roka u nej lebo dcerka chora nebola resp len klasicke sopliky mala, v septembri dovrsila 5 rokov a dnes ako sme tam boli mi sestricka dala do ruky karticku ze ked sa mala vylieci mame prist na preockovanie Infanrix polio co je v 5 roku zivota, doterza bola dcerka ockovana ale toto ockovanie jej uz nemienim dat pichnut, sice doteraz nikdy ziadne vedlajsie ucinky pri ockovani nemala ale viac nemienim po prestudovani xy stranok riskovat. Takze ideme ockovanie odmietnut, moja otazka je ci tento postup aky idem zvolit je spravny.
Na ockovanie sa nedostavime, spisem vyhlasenie o odmietnuti ockovania pre mozne rizika, poslem jej kopiu a original na RUVZ. ak sa tam niekedy dostaneme nepodpisem jej nic co by mi chcela dat podpisat, donutit ma nemoze. Dakujem vopred za rady🙂

kveta
22. okt 2012

@wighy Na ockovanie sa dostav a tam ustne oznam, zeovsetky ockovania odmietas.. ziadne vyhlasenia pisomne nedavaj.. toto je najlahsi postup k vyrieseniu jednou pokutou na RUVZ.

wighy
22. okt 2012

mam sa tam dostavit s dcerkou alebo sama bez nej?vyzera to tak ze dcerka bude mat kiahne tkaze dalsi dovod preco neockovat poriadne dlho kym sa nevylieci a potom to ockovanie odmietnem.ked jej nedam ziadne vyhlasenie aj tak ma ona nahlasi na RUVZ aj ked som citala ze nemozu udat menovite ale zas ak neuda menovite tak sa proti nam nemoze spustit konanie, no cele postavene na hlavu

eaka
22. okt 2012

@wighy ja by som odmietnutie nechala na posledný možný deň, teda na 6.narodeniny (alebo deň predtým), dovtedy proste posúvať, vôbec netreba vymýšľať, že ste chorí alebo tak, očkovať "môžeš úplne legálne" (v úvodzovkách, lebo mi to znie divne) až do konca šiesteho roka života, ktorý začína piatymi a končí šiestymi narodeninami.. Takže kedykoľvek by sestrička niečo, nie ďakujem, ešte neprídeme, máme na to ešte pol roka. Prajem pekný deň 🙂

kveta
22. okt 2012

@wighy Aj s dcerou. Moze Ta po novom udat menovite.

eaka
22. okt 2012

@wighy s dcérou či bez? asi podľa toho, ako si si istá svojim rozhodnutím.. sú ľudia, kt. v ordinácii podľahnú nátlaku a potom si búchajú hlavu o stenu.. príp.s dcérou a ešte niekým na podporu 🙂

wighy
22. okt 2012

eaka noa ja som rozhodnuta uplne ze nedam ockovat, tkaze ak by zacala byt arogantna,natlakova a pod tak sa jeje pekne podakujem ze informacie pozdravim sa a odidem z ordinacie,ved ja nie so mpovinna ju vypocuj ani nechat na seba tlacit a zastrasovat 🙂

wighy
22. okt 2012

kveta to vysiel nejaky novy zakon? kedze ochrana osobnych udajov potom nie je dodrzana

evicka_po
22. okt 2012

a naco by mala tahat svoju dceru medzi chore deti...??

moniaak
22. okt 2012

@katka0905 @lyongirl @manof
no podla ceskej stranky emulgatory karminy nie su "len" pomlete chrobaky:
Výroba
Získávané extrakcí z vysušených těl samiček hmyzu Dactyloptius Coccus, která žije na kaktusech v Peru, na Kanárských ostrovech i na dalších místech. Košenilu je potřeba velmi často konzervovat benzoanem sodným (E211). Karmín je pak přečištěné barvivo vyrobené z Košenily.
Nežádoucí účinky
Košenila je derivát antrachinonu. Všechny antrachinony mají rakovinotvorné účinky. U některých citlivých jedinců může způsobit alergické reakce a často je košenila označována za příčinu dětské hyperaktivity. Prof. Kapadia z Howardovi Univerzity ve Washingtonu zkoumal kyselinu karmínovou a její chemopreventivní vliv na rakovinu. Výsledkem je zjištění, že kyselina karmínová je potenciálním inhibitorem kožních nádorů. Může způsobit životu nebezpečnou anafylaxi, astma, kopřivku, sennou rýmu.

lyongirl
22. okt 2012

@moniaak fuj, bože ja sa vôbec nevyznám takto v zloženiach, jasné, že nekupujem hocičo, ale toto 😠

tara
22. okt 2012

ja pridam novy poznatok. kolegynin syn ochorel na kiahne, samozrejme neockovany, kedze kiahne su nepovinne. presiel 1,5 tyzdna a vravela, ze kiahne boli po telicku minimalne, obisli uplne hrudnik, boli len na ruckach, nozkach a par na chrbatiku, na tvari minimalne. s hrozou ale zistila, ze jeho spoluziak bol ockovany a kiahne mal v neskutocne velkom rozsahu, vraj boli aj na pohotovosti raz v noci. takze opat sa potvrdzuje neockovane verzus ockovane. vidno to uz len na tychto priznakoch. potvrdila, ze deti v triede, ktore neboli ockovane, mali ovela mensi vyskyt kiahni na tele, ako deti ockovane, ktore este doteraz nie su v skole. staci? nam tu na tejto teme urcite

kveta
22. okt 2012

@wighy Ano, niekedy v maji si to upravili.. si vymenovali, co presne musi pediater hlasit..

maxa77
22. okt 2012

@kveta MUSI hlasit? Nie nahodou, ze je OPRAVNENY? lebo to je rozdiel

wighy
22. okt 2012

diky kveta a nevies nahodou podla akeho zakona?? neviem to na nete najst

tara
22. okt 2012

@katarinka81 tak toto si odlozim tento prispevok. ako myslela som ze to presne takto aj funguje, ze u tak maleho dietata sa protilatky proste nevytvoria na vsetko, ale takyto vysledok by mohol uz niekoho rozkyvat. 😠

tara
22. okt 2012

@wighy presne ako pise eaka, nechat to na posledny mozny termin, teda stale volat, ze mala je prechladnuta, ze sa neciti dobre a ked to uz nebude stacit, tak proste argumentovat tym, ze mate do 6.roku cas a teda pockas. mas teda rok na to, aby si kludne cakala. a potom prist osobne, malu nemusis brat, a oznamit, ze akekolvek dalsie ockovania svojho dietata odmietas.

tara
22. okt 2012

@wighy a na RUVZ nic oznamovat nemusis.