Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
20. máj 2012

skusim to upresnit 🙂 v kazdej spolocnosti je ista percento ludi, ktori su proste psychopati, sociopati a co ja viem co. s tym nikto nic nikdy nespravi. takyto ludia a kriminalnici sa k zbrani dostanu VZDY . kto CHCE si na cierno zbran proste zozenie . s tym tiez nikto nikdy nic nespravi . nikdy. jedini kto nema zbran je slusny normalny clovek ktory sa nema sancu branit, ak mu takyto clovek napr. dojde do bytu v ktorom sa nachadza vase dieta , co spravite ? poprosite aby odisiel ? zavolate policiu ? a spolu pockate 15 minut kym pridu ? . stretnete na ulici niekoho ako Harman ? ..alebo ten manik na tom ostrove (zabudol som meno) . ..ja neviem napadne vas pittbull , rotwailer niekde ..alebo vase dieta , co potom ? budete kricat , aby prestal ? ci , vam sa take nieco nikdy nestane ? 😕

proste nic nie je a nikdy nebude dokonale. faktom je ,ze clovek kt. sa nedokaze adekvatne branit voci agresorovi kt. sa moze objavit kedykolvek a kdekolvek je proste obet. na vsetko existuje vela nazorov a vsetko ma za aj proti . ne lepsie pochopenie treba prestudovat nejake dokumenty atd. tymto som snad vysvetlil vsetko podstatne a duam,ze som priniesol material na uvazovanie pre viacerych 🙂 uz pisat na tuto nebudem 🙂 popripade sukromna posta 🙂

prevenar
20. máj 2012

@denduska heh, ta povinnost bola trosku nadsadzka 😎 ..musis si pozriet co znamena "anarchia" - ako system politickeho zriadenia. je k tomu vela podkladov ak ta to vazne zaujima .

no, vid moj prispevok vyssie (mentalna svojpravnost a beztrestnost) - ty by vyradilo z tohto prava asi 99% takych ludi o akych pises lol + trest smrti by rychlo vycistil pripadne "uniky" ^^

tamix
20. máj 2012

@denduska Tak to je potom naozaj smutné a choré

prevenar
20. máj 2012

este maly dodatok 🙂 moje myslienky kludne berte ako mentalne cvicenie a diskusiu sposob ako rozsirit obzory myslenia 🙂 o nic predsa nejde. len by som chcel poznamenat ,ze ked hned nesuhlasite pre svoje dobro sa uistite ,ze viete s cim vlastne nesuhlasite. paralela - ked rodic "nesuhlasi" s neockovanim a zda sa mu to uplne sialene - ale zaroven nevie o neockovani absolutne nic a pozna len reklamne letaciky .

nechcem povedat,ze by tu taky niekto bol 🙂 , ale treba si davat pozor , lebo ludska mysel lahko sklzne do rychlych sudov, ktore sa mozu ukazat ako nespravne vyhodnotene z dovodu nedostatku informacii o danom probleme 🙂 proste je dobre sa takemu nieco vyhybat v co najvacsej miere za kazdych okolnosti. len to som chcel

prevenar
20. máj 2012

@vefi89 jo, je to masaker ..horsie ,ze je to v podstate realita v kt. zijeme 😕

prevenar
20. máj 2012

@janielka1 ahoj 🙂

takze , lekarka ktore je velmi za ockovanie, to sme tu este nemali 😀 heh.. na uvod musim povedat, ze diskusia je sice dlha , ale relevantnych k sucasnemu stavu je tak dajme tomu poslednych 300 stran to mas precitane tak za 2 hodiny max. odporucam venovat tieto 2 hodiny zdraviu tvojho dietata. ..ale je to na tebe samozrejme . ten navod je tam rozobraty asi 1000x (snad aj na poslednych 30-40 stranach ho najdes niekolko krat)

v kratkosti

-neockovanim urcite neohrozis zdravie dietata, skor naopak
-na odmietnutie ockovania mas pravo a bez tvojho suhlasu nie je mozne dieta ockovat.
-najlepsie je dohodnut sa s lekarkou , aby napisala do karty - ockovanie vakcinou X sarza ABC sa nevykonalo , diagnoza z28.2
-nic nepodpisuj, ani do karty ani nikam . (aj ked su na to rozne nazori, musis si proste vybrat, co sa zda lepsi postup )
- ak ti dojde predvolanie na RUVZ - podas navrch na presetrenie na prokuraturu a UOOU ,ze odkial ma RUVZ tvoje osobne udaje (ma ich nelegalne ziskan od lekara , resp . lekar ich nelegalne poskytol - ale nech na to "dojdu" vysetrovanim) - to ti pomoze dalej v procese obrany a zrejme to zrusi konanie voci tebe.
- vo vyhlaseni ani nikde a nikdy neodmietaj OCKOVANIE ako take .. len konkretne ockovacie latky - vyrobky. tu je zoznam http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

-ak si nic neprecitas podla mna nemas sancu "prezit" - maximalna mozna pokuta je 320e. preto na RUVZ odmitni naraz vsetky ockovania, aby si popripade dostala len jednu pokutu a nie 10 - 300eurovych pokut ^^

stranky
www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org
ciastocne aj http://www.voxvictims.com su tam dobre videa ohladom ockovania .

vela stastia a studuj 🙂

strociatka
21. máj 2012

@prevenar nuz taky pacifista ako ja v tvojom podani som uplna naivka 😉 ale beriem velmi rada toto mentalne cvicenie 🙂

tie studie, ako to uz s americkymi studiami byva, to vobec nie je az take ruzove. Prave oficialne statistky ukazuju, ze prave Spojene staty (resp. hlavne tie staty v USA), ktore maju povolene drzanie strelnej zbrane "paradoxne" maju aj najvyssiu kriminalitu a aj napriek tomu, ze vacsina ich statov ma zavedeny trest smrti, kriminalita je jedna z najvyssich. Pozri si taku Kanadu, kde sa ludia ani nezamykaju, nie to este strelna zbran a ich kriminalita je priam na bode mrazu. Velmi kraaasne o tom je natoceny aj film od kontroverzneho Michaela Moora - nazov som zial zabudla, ale ak chces, specialne pre teba to vyhladam 😉

Takze, ako to uz byva a ja s oblubou aj pouzivam, nic nie je cierno - biele. Ako sa spolocnost sprava je zvacsa vysledkom jej vlastnej historie, mentality, moralneho kreditu, nabozenstva, kultury a hlavne osobnostnej vyspelosti, zorientovanosti a schopnosti flexibilne reagovat na skutocnosti, ktore nemozu priamo ovplyvnit (vid Japonsko po nicivom zemetraseni a naslednej vlne tsunami) - mame sa co ucit...

zajaciq
21. máj 2012

ahojte, je tu, prosim, nejaky zdravotnicky personal pracujuci v nemocnici (lekar, sestra, osestrovatel, logoped,psycholog, technik, atd)?

prevenar
21. máj 2012

@zajaciq urcite sa niekto najde 🙂

prevenar
21. máj 2012

@strociatka heh 🙂 ako v ktorom state , v usa su v tomto obrovske rozdiely. ako som povedal v texase kde je koncentracia zbrani v domacnosti asi najvyssia vlupania do domov/bytov su najzriedkavejsie v ramci usa.

vola sa to "bowling for columbine" a videl som to pred 100 rokmi 🙂 ..len ti chcem usetrit cas 😝

tak ako vravis, vsetko je vzdy o ludoch. tymi to zacina aj konci . 😎 ..uplne najlepsie by bolo, keby bol kazdy "normalny" ale evidentne pod tym co to znamena , si kazdy predstavuje nieco ine ^^ ..napriklad jeden nas sused si pod tym predstavuje, ze ked kosi na zahrade reve mu diskotekove hity na cele okolie , alebo druhemu pride normalne,ze vypusta do zahrady asi 50kg "bojoveho" psa kt. sa uz raz dostal do nasej ...takze.

keziah
21. máj 2012

@prevenar verim, ze tieto tvoje rady ohladne nezaockovania, mas uz niekde mimo napisane a vzdy robis copy+paste, inak ta to musi stat strasne vela casu 😀

prevenar
21. máj 2012

@keziah wrong. vzdy to pisem odznovu z hlavy a venujem tomu fakt dost casu 😎 copy/paste pouzivam, iba ked je nieco 1-2 strany dozadu a vyskytne sa rovnaka otazka a pamatam si ,ze som nieco nedavno pisal . co sa ale nestava moc casto 🙂

eaka
21. máj 2012

@prevenar Tak je načase si pripraviť template a iba to sem kopírovať, alebo možno ešte si zapísať, na ktorej strane to je napísané a odpisovať na dotazy len číslom strany, kde info nájdu 😉

strociatka
21. máj 2012

@prevenar isteze, to sa ale uz dostavame k otazke, co je normalne a na to nie je celkom jednoznacna odpoved. Vacsina cernochov ma cierne vlasy a tak mozeme usudit, ze je normalne, ak ma cernoch cierne vlasy. Ak vsak ma vacsina deti zubny kaz, je normalne mat zubny kaz? Hmmm...Podla akych kriterii zvolime, co je normalne?

Postupne sa dostaneme cez nabozenstvo k filozofii a skoncime pri otazke, ci bolo skor vajce, alebo sliepka. Sa tesim mentalnym cviceniam 😉 vedel si, ze na materskej dovolenke moze IQ klesnut kludne aj o 20 bodov? No ja som uz na druhej materskej, tak ked to spocitam, uz mi asi nic neostalo 😀 😀 😀

ariela22
21. máj 2012

@strociatka hmm tak som teda nepochopila....ak neliečiš domácimi prostriedkami ak to je už vážnejšie tak čím?lebo som myslela že homeopatikami - tak som to pochopila 😒

strociatka
21. máj 2012

@ariela22 liecime sa prirodnou lekarnou, domacimi receptami ako cibulova tinktura, cesnakova polievka, zazvorovy caj, ekzem som liecila natieranim panenskym olivovym olejom, ale homeopatika vonkoncom nepouzivam, nie su na prirodnej baze, treba si o tom viac nacitat, ale toto je vyhradne moj osobny nazor, je tu obrovske mnozstvo priaznivcov homeopatie, ja k nim rozhodne nepatrim

ariela22
21. máj 2012

@strociatka takže sa ličite čisto domácimi prostriedkami............ u nas som nenasla ziadnu prirodnu liečitelku... tiž som zástancom prírodnej liečby , aj praktizujeme,len neviem na koho sa obrátiť - čo by bolo najlepšie,ak by bola choroba vážna...dakujem

strociatka
21. máj 2012

@ariela22 tak to netusim ani ja, za liecitelmi som nebola, zatial nas trapia bezne sople, kasle a podobne skolkarske zalezitosti. ADHD liecit prirodnymi prostreidkami pochybujem, ze sa da ☹

ariela22
21. máj 2012

@strociatka Dakujem... tak aspon viem že niesom sama ktora nevie ku ktorým liekom sa prikloniť,ak by boli naozaj potrebné 🙂

monikamajova
21. máj 2012

@strociatka ja si myslím že dá,ale je to beh na dlhé trate,a tam treba zistiť čo bolo spúšťačom,upraviť stravu,sladkosti-zákaz-dalej výchovu,návštevy odborníka ale nie bežný psycholog,ale niekto,kto sa tomu venuje a má aj výsledky a zasa len zháňať info tak ako pri všetkom...moja suseda má takého chlapca,a teraz druhé dievčatko,moja malá s ňou chodila do škôlky..
Jej syna učila moja koleyňa a predtým som ho mala ja v triede a ešte to nebolo také ako potom-po očkovaní sa to zhoršilo-tie hysáky a ako sa hádzal po zemi-no 2 sme mali čo robiť ☹
v 1 nemenovanom ústave ho oblbovali liekmi..už má 13 a vraj ked bude mať 12 "sám z toho vyrastie"..neverte tomu,nikdy nevyrastie a bude sa to s ním ťahať celý život.. suseda je bez roboty a bez peňazí, a minule si to chcela "hodiť" uzavrela sa a samozrejme už teraz ho očkovať nebudú a jasné,že to nie je z očkovania...to nepotvrdí žiadna lekárka,určite to bude z toho,že mala toxoplazmozu,ked bola tehotná,ale zaujímavé,že ked bola tehotná 2x a čakali toto dievčatko,toxo nemala,bola úplne zdravá a aj toto dievčatko je ADHD ! to bude asi z toho,že ju kopol malý do brucha,ked čakali druhé..tak takéto blbosti sú naši MUDR.schopní vymyslieť 😲

vefi89
21. máj 2012

@monikamajova aj manželov najstarší syn má ADHD.. býval s nami dva roky, ale veru som neprišla na nič, čím by sa to polepšilo... teda jediné zlepšenie bolo, ale len v tom, že keď bol u nás, zakázala som aby do seba pchal veškeré tabletky.. a čuduj sa svete, dieťa sa z toho ukludnilo... jasné že nie moc, ale bolo pekne badateľné, čím ho štopú vôbec.. a nepoviem kravinu, teraz zas žerie 12 tabletiek denne... od výživových doplnkov, cez tlmiace a neviem čo... strach a hrôza... a chcela by som vidieť jeho pečienku 😅
ale to som chcela, bol dvakrát v ústave... raz v Kremnici- samozrejme lieková terapia, návrat domov a zhoršenie, a potom bol v Ľubochni (to je len pre deti prvého stupňa) a neviem síce ako tam prebiehala liečba, ale tam nastalo zlepšenie! teraz má chlapec 12 rokov a má čo robiť, aby sa ovládal.. a pochybujem, že sa to niekedy vôbec zlepší

prevenar
21. máj 2012

@eaka mozno 🙂 ..a vsak , niet nad zivu diskusiu 😉

strociatka
21. máj 2012

@monikamajova,
@vefi89
ja tak spatne mam pocit, ze je to po MMR vakcine, lebo do toho casu sme problemy nemali, po tomto uz nastali u nas afektivne zachvaty (dodnes ich nedokazeme zvladat) su typicke tym, ze si mala ublizuje (trha si vlasy, skriabe a hryzie sa do krvi), psychicky to nezvladam, ide mi od bolesti puknut srdce. Samozrejme, ze malej apriori odmietam podavat lieky (Ritalin, Seroxat a podobne hovadiny) nikdy jej to nedam, viem co su to za lieky a preto jej to nikdy nedam!!!!
Mala ma take cyklicke obdobia, kedy je to lepsie, kedy je to horsie. Ked je to horsie nezabera nic. Stravu ma na sladkosti obmedzenu, takmer vylucene sladkosti, vylucene mlieko, ked je velmi zle aj zvysujem davkovanie omega mastnych kyselin, ale uprimne, nepomana nic ☹ Nie je to tak davno, co som sa zucastnila aj skolenia ohladom vzdelavania a vychovy deti s ADHD a tam aj mnohi odbornici skusali davat detom aj homeopatika a nic, neucinkuje na nich proste nic. Vychovne je to veeelmi tazko zvladatelne, okolie si o vas mysli, ze ste totalne neschopni a pod. co na nalade rozhodne nepridava. Pracujeme s nou denno denne, prisny denny rezim, ziadne sladkosti, vysvetlujeme, vysvetlujeme, vysvetlujeme.... donekonecna vysvetlujeme a efekt minimalny. Na to aka je sikovna jej zakladne socialne veci nedochadzaju, impulzivnost totalne nedokazeme zvladnut. Teraz, ked ma zachvaty zlosti a agresie ju este dokazem obmedzit, ale co budeme robit, ked bude mat 15 si radsej ani nechcem predstavovat. A nazory typu: vsak z toho vyrastie a pod. nezmysly mi uz nelezu krkom, ani nesposobuju okamzite vyrazky, ale rovno sa mi chce zvracat. Keby ste len videli, ako ma narusenu pozornost, ako nie je schopna sa sustredit, aj ked to veeelmi, velmi chce, ako sama vidi, ze je ina a aka je ona sama z toho nestastna... trha mi to srdce, ale je to tak, musim sa s tym naucit zit a robit vsetko pre to, aby sa mala ona sama rada. Nedoveruje si, ma velmi nizke sebavedomie a to je este tak mala...

luba41
21. máj 2012

určite ste už čítali, ale nedá mi to: http://www.slobodavockovani.sk/news/lymfadenopa... a zaujal ma "výrok lekára z očkovacej stránky" , ktorý mamina uviedla:
"Zo zvedavosti som písala o probléme aj lekárom zo stránky propagujúcej očkovanie. Tak ak by ste niekto nevedeli, vraj je normálne, keď dieťa do 1. narodenín prekoná nádchu aj 10x, hnisavý zápal stredného ucha 6x, k tomu nejaké bronchitídy alebo zápaly pľúc. Okrem toho je vraj u detí bežná anémia a tiež znížená imunita, teda hypogamaglobulinémia, ktorá môže pretrvávať i do 10 rokov veku dieťaťa."
Toľko chorôb nemôže prekonať ani očkované, ani neočkované dieťa. To už len "chudiatko" s úplne zničenou imunitou. ☹

strociatka
21. máj 2012

@luba41 tak to asi pisali o nas

alikaa
21. máj 2012

@strociatka a nejaku detoxikaciu ste neskusali?

strociatka
21. máj 2012

@alikaa ani nie, mala bola uz 4x hospitalizovana na infekcnom s gastroenteritidami, ze sa to ani neodvazim skusit. Zatial som nepocula vobec o ziadnom dietati s ADHD, ze by to zabralo, ale mozno skusim, len by to vyzadovalo skuseneho odbornika, co ja nie som 😕

luthien.k
21. máj 2012

@strociatka a co diega GFCF, tam jsou údajně dobré výsledky s ADHD poruchami... Problémy s trávicím traktem jsou pro takové děti totiž typické, zrovna mám rozečtenou knihu Syndrom trávení a psychologie, je to v tomto ohledu zajímavé čtení.

strociatka
21. máj 2012

@luthien.k hehe, tiez to citam 😉