Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

monky978
7. jún 2012

@manof mám otázočku.. prosím ťa čo si myslíš o tom, že dr. chce podpísať papier pre RUVZ, ktorý bude mať u seba založený o odklade očkovania... nie o odmietnutí... ďakujem 🙂

eaka
7. jún 2012

@alikaa Pretože sa jej nepáči manofova komunikácia s ňou.. hoci ja osobne nechápem prečo.. na to, ako tu celý čas útočí, tak dostáva samé slušné odpovede. 😉

brumka111
7. jún 2012

@petah82 to som prepocula...no tak to som aj ja zvedava :-}}}

martinka1981
7. jún 2012

@manof prosim ťa nemaš nahodou niekde članok o febrilnych krčoch od dr.Blaylock ?
Vdaka

petot
7. jún 2012

@peha81 Očkovaní normálne šíria nákazu. http://rizikaockovania.sk/dok/Kolektivna_imunit...

monikamajova
7. jún 2012

Ahojte,
a o tomto ste už počuli?
http://najmama.aktuality.sk/clanok/225378/viete...
Ináč 1 detská lekárka- nie naša,mi dala mi dala s úsmevom brožurku www.sprievodcaockovanim.sk
mám si ju prečítať a ked nebudem vedieť,tam sa mám na tej stránke spýtať,..lebo podľa nej radšej mám vydržať 3 dni v nemocnici po očkovaní,ako sa báť celý život choroby..a nečítať internet !!! a odišla
takže logicky mi z toho vyplynulo,že musím ostať "sprostá" alebo neinformovaná..len dať zaočkovať,a na nič sa nepýtať...no pekne

manof
7. jún 2012

@martinka1981
Od Blaylocka o febrilných kŕčoch?
Narážaš na nejaký konkrétny článok v angličtine, že či ho nemáme preložený?
Ak áno, tak mi daj naň odkaz, prosím.

manof
7. jún 2012

@monky978
Ak to naozaj nemieni posielať na RÚVZ, tak to má zrejme na alibistické účely, aby nikto nemohol povedať, že ten odklad je čisto jej výmysel.

V závislosti od toho, nakoľko si vážiš vzťahy s ňou, to môžeš alebo nemusíš podpísať.

manof
7. jún 2012

@monikamajova
Isteže...
Pre akúkoľvek diktatúru (vrátane tej vakcinacistickej) sú najlepšími občanmi tupé nevzdelané ovce, čo poslúchajú na slovo.

Preto lekárka káže nečítať internet, lebo by si sa veľmi rýchlo mohla vstať vzdelanejšou v oblasti očkovania, než je ona sama (tiež svojho druhu ovca, len na vyššom leveli).

martinka1981
7. jún 2012

@manof čitala som u teba na stranke o neznižovani horučky a tak som chcela vedieť ako je to u deti ktore prekonali febr.krče. P.Elekova tam tušim pisala že Dr.Blaylock ma o tom niekde popisane bližšie.
tak toto ma zaujima 😉

monky978
7. jún 2012

@manof no tak ešte raz si to musím na najbližšej poradni overiť či je to len pre doktora (budúci týždeň)... bola som dnes u toho od teba 😉

monikamajova
7. jún 2012

@manof presne tak...ja som len pokrútila hlavou...no ved ako to,ved už "máme málo času " do 18.mesiaca ,necelý mesiac stihnúť všetky očkovania..keby mohla tak by do mojho malého napichala všetko čo sme nestihli od narodenia..lebo takú mamu čo vôbec neočkuje videla asi 1x v živote..a dokonca povedala,že sme infekčný..a ked videla výsledky,že je všetko ok,iba krútila hlavou,lebo bolo nadmieru v poriadku..ako to,že malý ešte nebol chorý !!!
tak som sa jej spýtala,že asi preto,že nie je očkovaný a nemá oslabenú imunitu??? a viac sa nevrátila..už tentoraz bola rada,že som na odchode ja 😉

zaockujteajslnko
7. jún 2012

@monikamajova

nas potomok este tiez nebol chory, hoci ja som mal 2 chripky a anginu medzitym!!!......cize vysokoinfekcne choroby ktore mal nas neockovany potomok X-krat skor chytit ako teda ja, stary a plne ockovany.....

takze to s tou dodrpkanou imunitou a ockovanim je podla mna na vyse 99% pravda pravduca...... a sam som toho dokazom, ja (zrejme aj po ockovaniach v detstve) som byval x-krat chory a znovu a opakovane a znovu a znovu a znovu, chripky anginy zapaly priedusiek........a znovu chory a znovu......

moje dieta neockovane sa takto nesprava!................ moje geny!............takze jedine v com je rozdiel je to ockovanie! 🙂...

co mi urcite RUVZ vyvrati tymi ich bezcennymi sbrostostami....... ale faktom je ze ja mam pravdu a moje dieta je plne zdrave!

ja tymto povazujem teda doslovne na vlastnej krvi tu teoriu ockovani ako povodcu znizenej prirodzenej imunity u deti za dokazanu.

zaockujteajslnko
7. jún 2012

@monikamajova
samozrejme aj nam vtlacili do ruky "sprievodca ockovanim" my sa doma so zenou na tomto panflete smejeme a citame si z neho tie dristy tam popisane, je to sice taky smiech cez slzy ale je to na smiech.....

ozaj kedy uz konecne ten dluhoblby umrie? hned by sa zmenil trochu vzduch keby uz isiel poucovat tie svoje hluposti niekam inam...

manof
7. jún 2012

@martinka1981
O febrilných kŕčoch a horúčke píše podrobnejšie Dr. Mendelsohn v knihe:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

Nepomýlila si si Mendelsohna s Blaylockom?

manof
7. jún 2012

@zaockujteajslnko
Len aby si potom farmaceutické firmy miesto neho nezaplatili nejakého oveľa prefíkanejšieho a vzdelanejšieho kuprezáka, ktorý nebude robiť zo seba debila pri každej príležitosti. To by asi nebol pre nás zrovna žiaduci výsledok odchodu pána profesora na večný odpočinok...

manof
8. jún 2012

Kto ste boli v stredu 6.VI.2012 v Žiline na prednáške prof. Hudečkovej, napíšte mi, prosím, na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Obratom odpíšem, prečo. 🙂

ajja21
8. jún 2012

Prosím Vás a stalo sa už niekedy, že tá pokuta za odmietnutie očkovania sa jednoducho nezaplatila? Je to vôbec možné, alebo potom nastupuje na rad exekútor? Pretože môj manžel sa rozhodol, že ju nezaplatí, ak nejakú dostaneme. Ale skôr či neskôr určite pokuta bude...Dakujem 🙂

martinka1981
8. jún 2012

@manof nie nepomylila 😉 tu knihu doma mam.
Tak neva,možno niečo najdem okolo toho 😉 vdaka

martinka1981
8. jún 2012

@manof
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

tu sa o tom piše ,mylim vo 4 odstavci odspodu 😉

manof
8. jún 2012

@martinka1981
OK. Opýtal som sa autorky článku - Dr. Elekovej.
Som zvedavý aj ja sám, čo odpovie.

manof
8. jún 2012

@ajja21
Nuž, teoreticky by to mohli dať exekútorovi.
Z praxe ale o takom prípade neviem.

Takže ťažko povedať. Je otázkou, či na to "majú gule". Resp. na ktorom RÚVZ majú a na ktorom nie.

manof
8. jún 2012

@monky978
Pokiaľ ten papier nemieni nikomu posielať, ale si ho nechá len pre seba pre prípad, že by mu niekto vyslovene šiel po krku, ak by napr. sa zistilo, že Tvoje dieťa nakazilo nejaké iné dieťa trebárs osýpkami (čo je krajne nepravdepodobné, ale nie nemožné), tak potom to je OK. Je samozrejme jasné, že za neočkovanie ste zodpovední Vy rodičia a nie on lekár (hoci on s tým očkovaním možno sám vnútorne nesúhlasí).

V takom prípade je to celkom férový spôsob, ako nasýtiť vlka a zachovať ovcu celú.

keziah
8. jún 2012

@ajja21 ak nechcete platit pokutu, tak sa brante opravnymi prostriedkami (odvolanie, odpor,atd.. neviem, ako sa vsetky nazyvaju), ale robit mrtveho chrobaka neviem ci je dobre. Ked statna organizacia ulozi nejaku pokutu-neviem, ako je to v tomto pripade, len pisem, ako je to v principe- tak ma potom kopec casu na to, aby mohla konat, prirata si tam este nejake poplatky z omeskania atd atd..., ked to prezenie cez exekutora, tak to este viac narastie.. takze treba sa branit tak, ako vam legislativa umoznuje, iny postup vam uz moze byt na skodu.
Osobne pochybujem, ze by urad nechal tak, ked im niekto neuhradi pokutu, podla mna su tam zamestnanci, ktori su priamo zodpovedni za vymahania pohladavok, kedze pokuty su prijmom statneho rozpoctu.

tean
8. jún 2012

@strociatka
vyborny dokument. Pridam si ho do mojej zbierky.
Inak podobny dokument mam doma, dokonca tam tiez vystupovala ta starsia sympaticka pani.

strociatka
8. jún 2012

@tean ja som este len v polovici, od kedy mam deti som nevidela jediny film cely naraz 😀 😀 😀

manof
8. jún 2012

@tean
o akom dokumente je reč?

@martinka1981
tak odpoveď tentokrát prišla bleskurýchlo. Dr. Blaylock píše o febrilných kŕčoch tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...

Pre (nielen) Tvoje pohodlie som pridal tento odkaz aj priamo do článku Dr. Elekovej:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

monikamajova
8. jún 2012

@zaockujteajslnko
@prevenar ja som sa tiež na tom len zasmiala že ako to píšete LOL ? a povedala som si sama sebe-nekazme si deň 😉

prevenar
8. jún 2012

@tean LINK pls 🙂