Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
10. júl 2011

najhoršie je že tam ani nespomínajú, že by niekto skúmal, či sa neobjavia nežiadúce účinky 😠 ...ide im len o to či by bola vakcína účinná a automaticky predpokladajú, že by bola 😕 😅 , lebo by bolo "neetické aby tie deti čo dostali placebo neboli chránené voči nákaze" 😖 ...to že tá druhá skupina detí čo by vakcínu dostali, môže mať kopu nežiadúcich účinkov, to nikoho netrápi 😖
veď stránku dozadu dala tuším veroveronika link na ten film o tých psychotropných liekoch, to je to isté, biedne štúdie, účinok ešte biednejší, ale veď prečo by sa to nešuplo aj malým deťom ☹

samiana
10. júl 2011

@manof

"Bolo by však neetické, ak by sme zaťažovali zdravých ľudí – dokonca deti – pichaním neúčinného placeba s cieľom porovnať k nemu účinok testovanej vakcíny."

čo asi tým chcel básnik povedať?
čo to znamená- zaťažovali zdravých ľudí pichaním neúčinného placeba?

Podľa mňa je to jednoznačné priznanie - ako placebo sa používa zmes adjuvantov bez antigénov. Nie čistý neúčinný fyziologigký roztok. Alebo neexistuje nič injekčne vpravené do tela, čo by človeka zároveň "nezaťažovalo"?

samiana
10. júl 2011

A to testovanie vakcín v tých obrovských súboroch, vieme, vieme, krajiny tretieho sveta sú ideálne na takého mengelovské pokusy a potom takí vymletí ľudkovia, čo si nechajú vnútiť "povinné očkovanie", ako napríklad tu na Slovensku.

Prefektne sa im tu Pfizeru testoval Prevenar, skutočne perfektne. A ešte sme im to aj zaplatili z verejných zdrojov.

dobre to napísala @denduska, kdeže majú na také experimenty informovaný slobodný súhlas?

kaja73
10. júl 2011

@samiana tym zatažovanim možu myslit jedine zbytočny vpich,pretože ako placebo sa može použit hoci co,co vobec nijako neučinkuje a tym padom ani nezatažuje-napr ten fyziolog.roztok.ciže chranime deti pred jednym zbytočnym vpichom,ale na druhej strane im naložime kopec chemie v inom vpichu.Je to cele na hlavu.

tin007
10. júl 2011

Ten clanok radsej ani nekomentujem, lebo idem do vyvrtky! 😝

tean
10. júl 2011

@sirinka
@denduska
dakujem, bola to 'infuzia 10% glukoza'
😉

denduska
10. júl 2011

@tean tu mas vsetky http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/atc-skupin... u nas sa pouziva od Fresenius ale mozes byt kludny, to je len sladka voda 😉

eaka
10. júl 2011

ahojte, asi to bude trochu mimo témy, tak sa ospravedlňujem, ale k tomu videjku o psycho-liekoch, tak som asi dosť dobre nepochopila, čo to tam ukazovali to testovanie na deťoch, že "sem prídu, tu majú TV, hudbu neviemčo a deti milujeme a potom tam ukazovali, ako deti nastupujú do autobusu...mám to chápať tak, že v USA vezmú deti na školský výlet do farma firmy a nadopujú ich psychofarmakami??????!!!!!!!!????? Bez toho, aby o tom rodičia vedeli? Alebo mi niečo ušlo? A teda tá záležitosť s tou černoškou, že na základe nej.10 min. absolútne neskutočného testu s otázkami, ktoré by nenapísal ani študent Bc. štúdia, niekoho odoberú z rodiny na 6 mesiacov a nasadia mu 22 psycho-liekov a to dokonca tak, že ho pri tom ešte zväzujú, keď ich nechce brať a vyhrážajú sa, že už neuvidí rodičov? To bolo v akom roku? Veď to si môžu podať ruku s hocijakým teroristom. Aby sa človek bál dieťa poslať do školy! Je nenormálne, ako stačí pár ľudí (poslancov) uplatiť (keďže na to určo väčšina funguje, inak by sa nedialo, čo sa deje....všeobecne) a tí niekde niečo napíšu (zákon...) a ľudia nemajú hneď žiadne práva a dejú sa veci, že by sa jednému rozum zastavil... A nemožno konať podľa vlastného rozumu, lebo pár xsichtov podplatených niekde niečo napísalo...

sirinka
10. júl 2011

@tean hej, glukoza je v pohode....

prevenar
10. júl 2011

dufam,ze je kazdemu jasne, ze take testovanie proste spravit nemozu. oni dobre vedia ,ze preco nemozu. ...a my tiez.

manof
10. júl 2011

prof. MUDr. Keith Scott-Mumby, MB, ChB, PhD., FRCP:
"21 důvodů, proč se nedat očkovat":
1. časť (1. - 5.): http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...
2. časť (6. - 11.): http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...
3. časť (12. - 16.): http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...
4. časť (17. - 21.): http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...

manof
11. júl 2011

Pneumonia jabs for pensioners to be scrapped 'as they don't work':
http://www.dailymail.co.uk/health/article-13925...

Pre anglicky nerozumejúcich stručné zhrnutie:

Veľká Británia končí s očkovaním starších ľudí proti pneumokokom, keďže sa zistilo, že toto očkovanie vôbec nemá vplyv na výskyt pneumokokových ochorení v tejto vekovej skupine.

Pre mňa je otázkou, aká je reálna účinnosť dojčiat očkovania proti pneumokokom.
Povedal by som, že oveľa vyššia asi nebude.

wzorcek
11. júl 2011

Prosim vas, keby som chcela zatial len odlozit ockovanie, napr. do 2 rokov dietata, mam to dat doktorke nejako pisomne? Alebo jej to staci povedat?
a potrebujem na to nejaky dovod?

manof
11. júl 2011

@wzorcek
To je ťažko povedať - závisí to od chápavosti doktorky. S niektorými sa dá dohodnúť, s inými nie. Niektoré to chcú písomne, iné nie.

Dôvod môžeš uviesť trebárs "neprimerane vysoká toxická záťaž na nezrelú imunitu", alebo "priveľké množstvo jedovatého hliníka na tak malé telo" a pod.

wzorcek
11. júl 2011

@manof super, dakujem 🙂

musko
11. júl 2011

@manof - to s očkovaním starých ľudí vo VB - dobrá správa
čo sa detí týka, podľa mňa - a aj niektorých mojich rozumných kolegov pediatrov - má zmysle dieťa očkovať pneumokokovou vakcínou pri opakovaných otitídach-zápaloch stred. ucha ( minim. 3x) - ale s pozitívnou kultiváciou na pneumokoka....... Z osobnej skúsenosti - starší syn trpel na otitídy od cca 1,5 roka - po očkovaní proti MMR sa to spustilo - doteraz mal uši zapálené a "pichané" cca 15 x a k tomu aj liečba ATB - bola som nalomená ( ale nepresvedčená) očkovaniu, lebo vidieť takto trpieť svoje ( aj cudzie dieťa) je strašný zážitok, doporučovali nám Prevenar 23, ale nikdy nemal syn robený výter z ucha - takže sme odolali a som rada, že očkovaný nebol. V podstate sa to vyriešillo vybratím nosnej mandle, ktorá bola veľká a v nej aj bol zdroj infekcie+ zmenené tlakové pomery v uchu.
K Prevenaru som bola skeptická od začiatku-intuitívne a to sa mi vlastne potvrdilo naštudovaním všetkého okolo toho 😝 😝

tin007
11. júl 2011

@musko MMR ma v pribalovom letaku ako vedlajsi ucinok mozny zapal ucha ☹ pravdepodobne v dosledku oslabenia imunity vakcinou je dieta nachylne "chytit" koka, resp. ak ho uz ma a telo ho reguluje v prijatelnom mnozstve, tak mmr tak zamestna imunitu, ze kok vyciti prilezitost a vyrazi do boja 😝

musko
11. júl 2011

@tin007 - to už samozrejme viem - preto mladšieho očkovať nedám

manof
11. júl 2011

@musko
@tin007
No jo, MMR...

Ale nežiaduce účinky očkovania proti vyslovene banálnym ovčím kiahňam vakcínou Varivax doslova vyrážajú dych (skopírované z SPC Varivaxu):

infekcia horných dýchacích ciest, chrípka, gastroenteritída, otitída, zápal stredného ucha, faryngitída, ovčie kiahne, vírusový exantém, vírusová infekcia, infekcia, kandidóza, ochorenie podobné chrípke, lymfadenopatia, lymfadenitída, trombocytopénia, anorexia, podráždenosť, plač, insomnia, poruchy spánku, bolesť hlavy, ospalosť, apatia, nervozita, nepokoj, hypersomnia, poruchy snov, emocionálne zmeny, abnormalita chôdze, febrilné kŕče, tremor, zápal spojovky, akútny zápal spojovky, slzenie, opuch viečka, bolesť ucha , extravazácia, kašeľ, nazálna kongescia, kongescia dýchacích ciest, výtok z nosa, sinusitída, kýchanie, kongescia pľúc, krvácanie z nosa, rinitída, sipot, bronchitída, infekcia dýchacích ciest, pneumónia, hnačka, vracanie, bolesť brucha, nauzea, nadúvanie, hematochézia, vred v ústach, vyrážka podobná osýpkam/ružienke, vyrážka podobná ovčím kiahňam, kontaktná dermatitída, vyrážka s geometrickým vzorom, erytém, červené potničky, pruritus, urtikária , sčervenanie, pľuzgierik, atopická dermatitída, ekzém, akné, herpes simplex, vyrážka podobná žihľavke, kontúzia, dermatitída, lieková vyrážka, impetigo, infekcia kože, osýpky, bolesť kostrového svalstva, myalgia, bolesť bedra, dolnej končatiny alebo šije, stuhnutosť , horúčka , erytém v mieste podania, telesná slabosť/únava, ekchymóza v mieste podania, hematóm, indurácia, nevoľnosť, vyrážka podobná žihľavke, zmena farby, zápal, trauma, drsnosť/suchosť, edém/opuch, pocit tepla teplo na dotyk, krvácanie v mieste venepunkcie, abnormalita pery.

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/variva...

Osýpky ako následok očkovania proti ovčím kiahňam? To ozaj nemá chybu...

manof
11. júl 2011

@musko
Už som to preložil do slovenčiny:

Očkovanie dôchodcov proti pneumokokom bude zrušené, "keďže nefunguje":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-d...

sorciera24
11. júl 2011

@manof fuuu, tak kto potom vzhliadnuti NU tejto vakciny este da zaockovat proti ovcim kiahnam, nemoze byt ulne normalny 😀 ...ale tie NU... 😒

martinka1981
11. júl 2011

@manof to viac NU už ani nemohli napisať do letaku lebo by sa im to nezmestilo 😒

@sorciera24 len ktovie kolko rodičov si tie letaky s NU prečitaju ☹

manof
11. júl 2011

@sorciera24
Obzvlášť pozoruhodné sú "emocionálne zmeny", hlavne s ohľadom na to, že vakcinačný vírus bol vypestovaný na bunkách pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek.

Počul som od jedného známeho, čo má otca lekára a svokrovcov taktiež, že po transplantácii orgánov dochádza často k výraznej zmene osobnosti príjemcu. Kto vie, či to nebude podobné...

sorciera24
11. júl 2011

@martinka1981 ved prave, ockuju a necitaju, keby toto videli.....ako vravim....to uz by museli byt streleni dat toto zaockovat....

@manof wau, to fakt?hmmmm....

manof
11. júl 2011

Ľudkovia, v zajtrajšom Novom čase pre ženy (nemýliť si s denníkom Nový čas!) by mal vyjsť mini-rozhovor so mnou o povinnom očkovaní. Tak ak vám nie je ľúto 0,49 €, môžete si pozrieť, ako som obstál v konkurencii vakciNacistov.

tean
11. júl 2011

@denduska
vdaka 😉

maggie2
11. júl 2011

@manof ku pred 5 dňami: to či boli úmrtia a koľko (v Nemecku,osýpky, roky2007-2010) sa mi nepodarilo vierohodne zistiť. Písala som len o roku 2006, kedy tam bola tá "akože" epidémia. Akože som dala do úvodzoviek preto, pretože pod epidémiou si predstavujem väčší záber.

susisus
11. júl 2011

@manof alebo hocikto kto viete:
Zajtra idem odniest papier doktorke ze odmietam ockovanie hexa, prevenar aj mmr, doteraz som mala odklad, ako to mam naformulovat na papier? Staci ze "odmietam ockovat dceru vakcinou hexa atd"? Ci sa da aj lepsie?

saska.t
11. júl 2011

@manof poznam cloveka, ktory ma transplantovane srdce a od tejto doby vyrezava postavicky a rozne predmety z dreva, dovtedy nikdy nic podobne nerobil a nemal k tomu vztah, ani ucit sa to nemusel, hned to vedel...

manof
11. júl 2011

@susisus
Áno, môže byť. Odmietam tie a tie vakcíny.
Prípadne ešte môžeš odmietnuť očkovanie neetickými vakcínami (všetky MMR) ako aj vakcínami vyrobenými pomocou génového inžinierstva (HepB, teda aj Hexa) a vakcíny s toxikologicky neúnosne vysokým obsahom hliníka (Hexa i pneumokokové)