Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
9. sep 2009

neverim že cigani maju očkovanie urobene podla kalendára,ale tí nam asi nepovedie. ale možno maju už naťahany net aj na osadach 😝

patrac
9. sep 2009

@denisocka : mozno ti nikto neodpisal, pretoze tu nikto taky nie je. Ja osobne som na forach nenasiel nikoho, kto by vobec dostal pokutu.
Ja som sa informoval na stranke http://iuro.awardspace.com/kto.html a dostal som takuto odpoved na otazku: Mozem byt stihany ak nedam dieta zaockovat?

Odpoved: "Naopak, každý rodič má podľa trestného zákona povinnosť starať sa aj o zdravie svojho dieťaťa, a keď podľa Vašich poznatkov, ktoré sú potvrdené množstvom odborných štúdií, považujete predpotopnú,neúčinnú a škodlivú očkovaciu metódu za nevhodnú pre zdravý imunitný systém vášho dieťaťa, tým, že očkovanie odmietnete, uplatňujete svoju rodičovskú povinnosť podľa Vášho najlepšieho vedomia a svedomia!

denisocka
9. sep 2009

ujha,pekne,dík! 😵

vanish1
9. sep 2009

ahojte, dovolím si odcitovať kolegu z iniciatívy, ktorý si dal tú námahu a našiel nejaké info

Nove vakciny pripravene pre prasaciu chripku s mnozstvom ortuti a inej chemie....

• AFLURIA

CSL Limited (Afluria)

http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVacc...

• Fluarix

GlaxoSmithKline Biologicals

http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVacc...

• FluLaval

ID Biomedical Corp. of Quebec

http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVacc...

• FluMist

MedImmune, LLC

http://www.fda.gov/BiologicsBloodVaccines/Vacci...

• Fluvirin

Novartis Vaccines and Diagnostics Ltd.

http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVacc...

• Fluzone

Sanofi Pasteur, Inc.

http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVacc...

mywiel
9. sep 2009

Ja budem brat kazdy tyzden od oktobra preventivne Occillococinum homeopatiu a zaockovat sa preventivne na chripku H1N1 nedam aj ked planujeme potomka, verim, ze zivot sa o nas postara a budeme pod vyssou ochranou co o vakcine sa povedat neda, lebo nevieme dostatocne jej dopat a navyse ak by som to aj dostala tak Tamiflu mozu brat aj tehotné zeny, a kasel sa da urcite vyliecit aj inac, ved uvidime riesit sa to bude ked daco bude, zatial sa spolieham na tych hore. 🙂

patrac
9. sep 2009

@mywiel: mozes urobit daleko viac ako iba brat Occillococinum . Treba posilovat imunitu... ja viem, jednoduchsie je brat pilulky a spoliehat sa na tych hore ale urcite to nie je efektivnejsie.

erikasadek
9. sep 2009

😉 PATRAC mozes posilovat imunitu ale occillococinum, je super vec... na tu tiez nedam dopustit...

hlavne pre tych co imunita nie je prave najlepsia robi zazraky.. 😉

barborka08
9. sep 2009

Opat jeden z tych clankov co by mali mamicky a oteckov ukludnit a povzbudit nech ockuju a ockuju, hlavne nech sa o nic nezaujimaju. http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=863 🙄

mywiel
9. sep 2009

Patrac to nie su pilulky ale homeopatia, ale dik. 😉 Tehotna zena ma uz sama o sebe oslabenu imunitu v zime, ale ako som povedala ja do seba ziadne svinstvo pchat dopredu nebudem teda vakciny. 😉

martinka1981
9. sep 2009

Dnes som si čitala môj oblubeny časopis a pomaly na každej strane reklama na očkovanie 😝 som bola zhnusena z toho. A ešte novinka do MMR pridali aj ovčie kiahne a za SUPER CENU!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 No nepichnite to svojim deťom.......

alfomilka
9. sep 2009

kdesi na tychto strankach niekto pisal o studii z Robert-Koch Institut o vyskyte atopickeho ekzemu a ... , porovnavali sa deti ockovane hexavakcinou a neockovane. A bol ochotny poslat to cele na email tomu, kto sa ozve. Aj som sa ozvala, ale nedostala som nic. Nemohol by sa ten niekto ozvat, prosim, prosim. 😵

denduska
10. sep 2009

juj aj ja to chcem, myslim ze to bola jarka007...? 😕 len som sa chcela spyt ci to teda nie je po nemecky, lebo to ja neovladam 😝

denisocka
10. sep 2009

aj ja to chcem , dendus - šak google ti preloži aj z japončiny 😵

denduska
10. sep 2009

aha fakt 😀

fibi
10. sep 2009

Mne to jarka poslala, len môjmu chlapovi sa to nechce prekladať, tak ak to niekto chce, pošlem a budem rada ak to potom zverejníte v slovenčine 🙂

hanam
10. sep 2009

martinka ty nejdes dat dieta ockovat?

hanam
10. sep 2009

Je tu vobec niekto kto odmietol? A ktore ockovanie?

martina46
10. sep 2009

hanam, myslis mna? 🙂 ja nechcem dat, no snad to vydrzim.

hanam
10. sep 2009

martinka a proti comu nechces dat? Lebo aj ja nad tym uvazujem. Uz som precitala vselico a mam strach s tych vakcin. 😠

lucia123
10. sep 2009

Vcera sme boli u Dr. a museli sme jej podpisat do karty, ze sme odmietli dat ockovat, a dopisala som, ze s danym typom ockovania nesuhlasime a podpis. MMR. A to este nevie, ze cakame druhe babo, ktore nechceme dat vobec ockovat 😀 Pohodicka.... 😎

hanam
10. sep 2009

ja len nechapem preco nie su dostupne na SK aj ine typy vakcin a clovek si nemoze vybrat. Tie zlozky ktore obsahuju ma celkom odpudzuju. Zatial o tom len citam a mam z toho pekny zmatok. Potrebovala by som si niekde porovnat silu toho co do deti pichaju a silu konkretnej choroby v sucasnych podmienkach kedy je vacsina z nich menej pravdepodobna. Potom je dalsia vec imunita-ci vlastne tym ze im vpichavame do tak maleho telicka tieto choroby, mnohokrat 6 chorob naraz vlastne neoslabujeme ich imunitu, aj voci tym aj voci dnesnym novodobym chorobam.

hanam
10. sep 2009

a potom medicina isla predsa dopredu- je ine liecit danu chorobu dnes so sucasnymi moznostami liecby a ine to bolo predsa v minulosti. Neviem aky je vas nazor?

erikasadek
10. sep 2009

lucia super.. 🙂

hanam, asi taky ako tvoj.. 😉

hanam
10. sep 2009

skusim to povyhladavat a ked nahodou nieco najdete pripojte aj vy. Ockujeme proti: TBC, zaskrtu, tetanu, ciernemu kaslu, zltacke B,detskej obrne, hemofilovym invazivnym ochoreniam, pneumokokom, osypkam, mumpsu, rubeole...to znamena ze im vpichneme v uzkom casovom rozsahu teda do 15 mesiaca 11 chorob, hroza. Nepovinne sa ponukaju ockovania proti rotavirusom, chripke, zltacke A, kiahnam, kliestovej encefalitide...

hanam
10. sep 2009

Ja sama som z toho zostala prekvapena kolko toho je. Nuz je tazke sa rozhodnut, hlavne ak clovek precita vsetky tie strasne pripady deti ktore ochoreli priamo na danu chorobu alebo na nieco horsie, som z toho fakt v soku.

martina46
10. sep 2009

hanam, asi nedam nic, no ja neviem, co si vybrat..... co by som sa bala je iba cierny kasel, ale ked uz sa stalo, ze dieta ho dostalo z vakciny, tak co teraz? a epidemie co boli, tam ho dostali aj ockovane deti.... a dobr tu niekto napisal, ze ucinna je vakcina po tretej davke, co je okolo roka a cierny kasel je najnebezpecnejsi do polroka, ci prave do toho roka, tak o com to je.
ostatne choroby ma nejako nerozhadzuju.
lucia, sme na tom uplne rovnkao, ja sa tiez chastam podpisat, nasa dr je zlata a aj ked udajne ja nic podpisovat nemusim, predsa len, aby aj ona nieco mala v rukach, no a tam chcem uviest, ze iba odkladam. aj rok dva su k dobru. a nasa dr tiez nevie, ze som tehu a nechystam sa nic pichat. lucia, kde sa chystas rodit? mozes aj ip.

hanam
10. sep 2009

nuz ale cierny kasel sa pich v hexavakcine spolu s tetanom, zaskrtom, zltackou B,detskou obrnou a hemofilovkami takze aku alternativu ti potom lekarka zvoli to neviem. Neviem mozno sa este pouziva vakcina len proti ciernemu kaslu no skusenosti nepoznam.

jaroe
10. sep 2009

ja som vcera odmietla prevenar 2. davku. A chystam sa aj 3. hexu plus vsetko ostatne co ma nasledovat. Lekarke som podpisala, ze som bola poucena a odmietam. Nad tym prevenarom v podstate mavla rukou, ale ze tie ostatne nech si este premyslim, ze ona by to neriskovala...Ale ja si to veru nepremyslim 😀
Celkovo to prebiehalo v pohode, bala som sa desne, co bude, ale myslim, ze moje rozhodnutie bude respektovat, tak snad nebudem musiet menit pediatra.
Inak je to hrozne, ked si pomyslim, ze ked videla, aky mam na ockovanie nazor, tak na ten prevenar vobec netlacila. A pritom, keby som bola ockovania chtiva a chcela napr. rotavirusy, urcite ma neodhovara a pichne to.

certica
10. sep 2009

hanam, teraz si mi akurat pripomenula.... moj starsi syn mal niekedy v juni hemofila a nasa dr. to okomentovala nasledovne: "to nejaky taky typ hemofila mimo resp. pomedzi tie povinne ockovane k nemu preplul..." 🤐 . zaver si mozete spravit sami...

ja som sa touto problematikou (zial) zacala zaoberat dost neskoro, resp. len par mesiacov dozadu, ale mozem povedat, ze asi este nikdy som nebola tak silne presvedcena (aj intuitivne) o spravnosti svojho rozhodnutia, akym je prave toto - neockovat! ked som podpisovala, ze nesuhlasim s ockovanim prevenaru a MMR, normalne mi spadol kamen zo srdca, skratka ulava, spokojnost, ze sa mi podarilo aspon ciastocne usetrit deti od dalsich svinstiev

jaroe
10. sep 2009

certica presne aj u mna to bolo podobne, som velmi nerozhodny clovek, az neskutocne niekedy, ale toto rozhodovanie mi problemy vobec nerobilo. A nemam ziadne pochybnosti.