Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
16. feb 2009

no nema, tazko sa vysvetluje.. patrick , stale nerozprava ako 4 rocne dieta.. netvori, vety, len slkova pouziva.. je to tazke.. a pritom je intelkigentny...

mywiel neboj.. to prejde..

mywiel
16. feb 2009

Co sa tyka tych zbytocnych vysetreni v tehu je ich este vela to je pravda aj doki mi o tom hovoril ale ked mamicky nevedia, on tiez robi utz len tie co musi su tri.

denduska
16. feb 2009

jarka ved prave to ja tvrdim, ze ockovanie malo urcite svoj obrovsky vyznam ked ludia zili v chudobe, bez kvalitnej vyzivy aj dostupnej lekarskej starostlivosti, vtedy bola sanca zomriet na infekciu ovela vacsia nez neziaduci ucinok vakciny...teraz to tak uz ale nie je ale ockovania je stale viac a viac.... 😒

mywiel
16. feb 2009

Erika ahoj mama za sebou hroznu noc teraz som vstala s malou sme trosku este pospali tiez zubky ju tak trapia. ☹

susik77
16. feb 2009

mywiel: ja neviem...tu v CR bola minulu jesen epidemia hepatitidy A. aj u mm v praci. ked si zoberiem, ze inkubacka je 1 mesiac-t.j. ze ten clovek tam normalne vsetko pochytal , mozno si ani ruky po WC neumyl, tak tam je riziko, ze to mohlo chytit x dalsich ludi...ja som dala malu zaockovat teda radsej hned aj ked mala len 14 mesiacov , aj ked som planovala az okolo 3 rokov. ked si predstavim nasledky, tak lepsie ockovanie ako celozivotne problemy s pecenou 😒

mywiel
16. feb 2009

Denduska presne alebo ked cestujes do nejakych takych krajin ako India, Afrika...

susik77
16. feb 2009

erika: ja si myslim, ze to pride, neboj 😉 ked je inak v poriadku, ma normalne social. vztahy, tak si myslim, ze sa nemusis obavat. hlavne asi treba s takymi detmi trpezlivost, on vyciti, ked budes pri nom nervozna...

erikasadek
16. feb 2009

chudacik mala a mamina tiez.. 😉
ja neviem tu s aneockuje hepatitida A , ni eje tu ziadna epidemia.. teda este som nepocula, len nam je odporucane ak sa cestuje do afriky a podobne bud sa ockovat , alebo s avyhybat , morskym potvoram, ladu a zelenine, a ovocu... mas na vyber..
nie je to vzlasten, ze v krajine kde je 65000 000 ludi a vel acudzincov nie je epidemia hep A?

susik77
16. feb 2009

erikasadek: no, asi to svedci o dodrzovani hygieny ludi v Cr ☹ hepat. A je vlastne choroba spinavych ruk 😖
dala som malu aj preto zaockovat, ze mala zrovna obdobie ze vsetko chytala-aj v buse, stlpy na zastavke a pod...

erikasadek
16. feb 2009

nema normalne socialne vztahy.... 😉

je to velmi koplikovane..

jarka007
16. feb 2009

s tym chytanim vsetkeho a davanim do ust ... prave vcera som citala, ze niekde v Mali (alebo to Malawi ?) je 89 % populacie nezaockovanych na Tetanus, ale viac ako polovica ma v tele protilatky voci nemu. Predpoklada sa, ze je to tym, ze deti prichadzaju do styku s totuto bakteriou od malicka. Mozno je to naschval dane vyvojom, ze deti chytaju vsetko do ust a zoznamuju sa s bakteriami ? Je to jeden z nevysvetlitelnych javov, co je ale napr. divne v suvislosti s tym, ze sa hovori, ze tieto choroby vymyzli hygienou 😒 .

susik77
16. feb 2009

jarka: to mas pravdu 😀 rikladom mozu byt romske deti 😀
na druhej strane, v Prahe to bolo fakt drsne, ta epidemia, tak keby sme mali fakt smolu a mala by obchytkala nieco, co predtym chytil nej. clovek s tou zltackou, tak ju zakonite dostane 😒

mywiel
16. feb 2009

Tetanus sa nachadza v zvieracich vykaloch v zemi, pri urhyznuti zvieratom alebo pri hlbokych ranach ako napr. klinec. 50% ludi co tetanus dostanu a nie su ockovani sa z neho vyliecia spontanne. Baktéria sa vytvori len ked rana nepride do styku so vzduchom, tzn. ako hlboké pichnutie klinca a rana sa hned zatvori. Pri umyti vodou a dokladnej dezinfekcii nic nehrozi ale tym ze je to predsalen smrtelna choroba dam malu ockovat ked zacne lozit ale naco skor, naco ockovat novorodencov kde uz sa ti mozu poranit tak ze by krvacali...? 😕

mywiel
16. feb 2009

Velmi casté opakovanie a blizke ockovania tetanusom su zbytocné a zvysuju moznost narastu neziaducich vedlajsich ucinkov.

mywiel
16. feb 2009

Tetanus je nebezpecny pri porodoch v Afrike a v krajinach kde hygiena nie je este ako u nas atd.

mywiel
16. feb 2009

Hepatitida A sa da chytit len z kontaminovaného jedla a vody.

mywiel
16. feb 2009

Vakciny hep. A obsahuju aluminium a formol co moze viest k neziaducim alergickym reakciam. Vacsinou sa treba davat ockovat len ked cestujete do krajin ako som pisala.

mywiel
16. feb 2009

Vakcine Hep. A sa treba pokial mozno vyhnut az do puberty, v detskom veku je tato choroba benigna.

erikasadek
16. feb 2009

preto s atu ani velmi neockuje... 😉

mywiel
16. feb 2009

Ak date zaockovat uz proti hep. A do roka treba este druhé ockovanie aby chranilo dlhodobo. 😉

susik77
16. feb 2009

aj po roku. my ideme na preockovanie.

susik77
16. feb 2009

i nejčastější cesty přenosu virové hepatitidy typu A. Přenos stolicí infikovaného člověka hraje nejzávažnější roli, ať už se jedná o přenos přímý od osoby k osobě, např. špinavýma rukama, ale i nepřímý, znečištěnou (kontaminovanou) vodou nebo potravinami a znečištěnými předměty. V případě vody se nejedná pouze o její pití, ale nebezpečné jsou např. i saláty, ovoce nebo jiné tepelně nezpracované potraviny, které byly znečištěnou vodou před jídlem omyty. Nebezpečné jsou např. i kostky ledu, připravené ze závadné vody. Přenos krví je vzácný.

Virová hepatitida typu A se vyskytuje na celém světě, více v zemích s nízkým hygienickým standardem. Postihuje především děti a mladé dospělé. Česká republika patří mezi země s relativně nízkým výskytem. V posledních letech je ročně hlášeno okolo dvou set onemocnění. Ještě před deseti lety byl výskyt 5x vyšší. Klesající nemocnost v populaci má za následek narůstající procento osob bez ochranných protilátek. Obdobně jako v jiných vyspělých státech vznikla i u nás populace vysoce vnímavá k nákaze hepatitidou A. Jedná se především o děti a mladé dospělé. Tradičně je nemocnost nejvyšší u předškolních a školních dětí.

mywiel
16. feb 2009

V detskom veku to nie je zavazna choroba. Ja malu urcite nedam ockovat kym nepojde do skoly a potom este uvidim a to tu je cudzinocov u nas dost. 😉

lalitagopi
16. feb 2009

baby a čo vaši lekary na posunutie očkovania? tá naša vkuse robi halo , že to sa neda a neda a neda......no posunula nam to o dva mesiace 🙄 .....a pýtala som si od nej aspon ten pribalový text k tej vakcine, že by som si to chcela zatial naštudovať....a ona, že také už nemá, že ona hned vyhadzuje... 🙄 🙄

denduska
16. feb 2009

lalitagopi, by som jej povedala ze ma teda dva mesiace na to aby ten letak nasla 🙄

hepatitida A nie je taka hrozna, okrem toho to ockovanie je take pochybne, ako moj muz zaockovany riadne pred troma rokmi tusim, mal pacientku s hepkou a imunulog povedal nech sa hned da preockovat...to som uz raz pisala 😅 tak diky pekne, ked ani par rokov to neucinkuje.

kristulatko
16. feb 2009

aha, hep. A, tema pro nas. strasi dcera ma jit v srpnu na preockovani, ale ja nevim nevim...tak jak dlouho to teda chrani, jste me nahlodaly... ockovala jsem ji kalsicky kolem toho 15.mesice, moc jsme cestovaly (sice do USA, ale i tak). no a ted nevim, zda ji to nechat pichnout zase nebo ne.
mate nejaky zajimavy odkaz ohledne Hep A? umim i francouzsky, toz muzete psat i techto koncin 😉

jinak lalita, my jsme odlozily do roka veku, ale to uz jsem musela doktorce podepsat. uz jsem tu psala, ze na me vsetecne otazky nebyla schopna odpovedet,t akze uz se s ni nijk bavit neminim, jelikoz mi nemuze odborne a hlavne PRAVDIVE odpovedet co se tyka nemocnosti, vyskytu, hrozby pro mimino apod. ona teda ockuje z presvedceni, ze to je treba a jeste nikdy se za skoro 40 let praxe nesetkala s rodici, co odmitaji nebo posunuji, ani s zadnymi vedlejsimi ucinky. to je argument, ze?
co udelam po roce zatim nevim, se tomu ockovani nejak branim, zatim jsem jen nabrala cas, abych vas tu mohla cist. 😎

mywiel
16. feb 2009

Ja mam tuto knihu na lavo a tam je aj o Acku pisané to co som tu uz pisala... 😉 http://www.infovaccins.ch/index.ht

kristulatko
16. feb 2009

merci mywiel 😉 ten odkaz na knizku mi nejde otevrit. hm, aspon jsem si pocetla ty ostatni.

johanda
16. feb 2009

lalita - zeptej se dr., co za vakcínu přesně hodlá aplikovat a leták si najdi na netu. Pak si můžeš připravit na dr. dotazy ohledně vedlejších účinků, ačkoli nevím, zda je to přístup, který vaše pediatrička preferuje.

Já jsem očko posunula až k roku, teď v létě čeká malou poslední vakcinace - mmr. Naše dr. je vcelku soudná a komunikativní homeopatka, takže s posouváním do příznivějšího věku a neinfekčního období nemá vážný problém